» »

Na svežem WIN 10 vedno error

Na svežem WIN 10 vedno error

rezator ::

Zdravo.
Sem inštaliral svež WIN 10 z licenčno kodo, da ne bo pomote. Ko želim nasneti igro, javi med inštalacijo error isdone.dll. Pogooglal sem že vse živo in naredil vse kar tam piše, še vedno enako. Ampak to še ni vse, ko želim inštalirati kakšen program, npr. program za .dll check, napiše pa celo to Could not initalize instalation, ali The system cannot find the phat specified.

Prvič kaj takšnega vidim...
Some people feel the rain. Others just get wet.

Fsegula62 ::

Windowsi so iz travnika ali MS strani, kakšne so specifikacije računalnika, katero igro?
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

ngc2392 ::

nova namestitev in takoj problemi z dll-ji? smrdi po kakem okvarjenem disku. ali pa nepopolni namestitvi.
jaz bi šel še enkrat na novo nameščat, z drugega medija /usb-ja, plus gonilniki iz uradne strani proizvajalca in ne windows update. in za foro dej gor c++ 2012 in 2015+ kjnižnice.
United We Stand, Divided We Fall

_Denny_ ::

Tu bo kar problem nekaj čisto drugega...recimo, da igre iz Steama, Origina, Uplaya, Epica in celo ostalih naključnih žnj trgovin, kjer so bile KUPLJENE, nimajo teh težav.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

rezator ::

ngc2392 je izjavil:

nova namestitev in takoj problemi z dll-ji? smrdi po kakem okvarjenem disku. ali pa nepopolni namestitvi.
jaz bi šel še enkrat na novo nameščat, z drugega medija /usb-ja, plus gonilniki iz uradne strani proizvajalca in ne windows update. in za foro dej gor c++ 2012 in 2015+ kjnižnice.


Imam 3 ssd in enga iglicnega. Najprej sem win instaliral na prvega, mi je vmes naredilo bluescreen, recem ok disk je. Dam win na drugega, se med instalacijo win pojavi napaka. Grem se enkrat od zacetka, gre skozi in se dogaja to o cem sem pisal prej. Naredim to, kar si napisal, drug usb, na novo naredim zagonski usb, zamenjan se in sprobam z 3. ssd disk in se sred instalacije win pojavi error. Opazam, da mi disk zazna samo na enem sata portu. Je to problem z osnovno plosco?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Vuli ::

ojej, čist možno. Za kak sistem pa gre?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

mihagr ::

preventivno zamenjaj še sata kabel od matične do diska.

DamijanD ::

rezator je izjavil:

Imam 3 ssd in enga iglicnega

:D

rezator ::

Win 10, asus ne vem točno katera matična plošča, FX 8350 CPU, 1080TI, 24gb ram in prej omenjeni diski, ter 750W gold napajalnik. Če je blo to mišljeno za sistem.

Kabla sicer res nisem menjal, saj je problem na vseh treh ssd enak, dvomim da so šli vsi 3 sata kabli, ali pa tudi vsi trije diski.

Ja ta iglični (saj ne vem če se tako reče sploh) je ostal še edini del od računalnika z leta 2011, ostalo sem sem vse nagradil oz zamenjal po delčkih.
Some people feel the rain. Others just get wet.

ngc2392 ::

Najprej testirej rame z memtestom. Nato pa izklopi vse diske in namesti win samo na enega, pa naj bo na sata portu 0 na plati. A je kej napihnjenih kondenzatorjev na plati?
United We Stand, Divided We Fall

Runner71 ::

Zaženi memtest s samo enim ramom če jih imaš več in med testom s prstom malce pomigaj ram...če pc zmrzne spucaj kontakte ramov in podnožij....

ngc2392 je izjavil:

Najprej testirej rame z memtestom. Nato pa izklopi vse diske in namesti win samo na enega, pa naj bo na sata portu 0 na plati. A je kej napihnjenih kondenzatorjev na plati?

Runner71 ::

Pa pred tem preveri temp procesorja v biosu....
Max. Operating Temperature (Tjmax)
61°C


Runner71 je izjavil:

Zaženi memtest s samo enim ramom če jih imaš več in med testom s prstom malce pomigaj ram...če pc zmrzne spucaj kontakte ramov in podnožij....

ngc2392 je izjavil:

Najprej testirej rame z memtestom. Nato pa izklopi vse diske in namesti win samo na enega, pa naj bo na sata portu 0 na plati. A je kej napihnjenih kondenzatorjev na plati?

rezator ::

Hvala! Lahko prosim link za memtest, vidim da je kar nekaj programov.
Some people feel the rain. Others just get wet.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

solatko ::

rezator - Potegni sistem iz te strani in naredi instalacijski ključek istočasno

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

problemi se verjetno ne bojo pojavili.
Delo krepa človeka

rezator ::

 null

null

 memtest

memtest



to pa res ne štekam. Glej sliko. 1580 errors, in na 43% procentov zdaj stoji.

Solatko tam sem tudi potegnil in imam original key.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Gapi ::

Poskusi z drugo palčko rama. Teh napak nebi smelo bit.
No person is rich enough,to buy back his past.

rezator ::

Ko sem pa dal samo eno pa ni bilo napak. Se pravi, ko odkrijem katera je, bi moralo delati vse OK? V teoriji seveda.

Ena ploščica od treh javla napake z memtest.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

val46 ::

Sej če je ena od treh javila napake, si jo menda že našel? Poskusi tisti dve ki naj bi delali pravilno v več podnožjih matične plošče. Na tak način se boš prepričal, da je resnično RAM kriv, ne pa morda eno podnožje na matični. Vem, malo igranja je, pa malo zamudno tudi, ampak ko to vse skupaj ugotoviš, si pol lahko miren neki časa, da ti vsaj rami pravilno delujejo.

rezator ::

Z memtest je javljalo napake pri eni palčki. Izvem katera je to, jo odstranim, označim, da ne kaj pomešam. Ko testiram še enkrat ostali dve je vse OK. Vstavim obe not, računalnik piska, tisti značilen zvok za nedelujoče rame. Zamenjam eno palčko v drugo režo. Dela BP. Windowsi grejo čez oz gor BP. Že povem ženi in prijatelju, ki me slučajo kliče, da so bli rami. Inštaliram oz bolje rečeno poiskusim inštalirati igro. Isto kot je bilo. Poizkusim Origin program, tudi ne dela.

Sumim osnovno ploščo. Me na pošti že čaka nova - rabljena, saj nove am3+ nisem nikjer našel. Neverjetno res. Ampak nekatere stvari (Firefox, Edge, ...) delojo BP.
Some people feel the rain. Others just get wet.

mtosev ::

Glede na starost tega procesorja bi bilo pametno razmislili o novejši platformi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

solatko ::

mtosev - Zakaj že, moja na 1366 še kar lepo deluje z win10.
Delo krepa človeka

mtosev ::

Ti kr poganjaj platformo iz leta 2008, če ti tako paše. Dejstvo je, da je zastarelo. Have fun with outdated hardware.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

grobijan ::

Zelo verjetno je težava nekje v hardweru, iskanje/odpravljanje in kupovanje druge stare kompatibilne opreme je pa zapravljanje denarja. Med malimi oglasi imas 10400f/mobo/ram za 250€. Verjetno precej boljša in cenejša rešitev.

raceboy ::

mislite, da mu igrica ne deluje kljub dobremu hardwerju ? (ne mislim dobrem po novosti) ...

rezator ::

Potrebno je bilo to: https://learn.microsoft.com/en-us/cpp/w...

Microsoft Visual C++ Redistributable
Some people feel the rain. Others just get wet.

ngc2392 ::

mhm, druga stvar, ki jo moraš po driverjih vržt na sistem :)
United We Stand, Divided We Fall


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384344 (3613) solatko
»

nenadni reset/crash/blue screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
121700 (1379) Red_Mamba
»

napaka pri nalaganju win xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
211997 (1818) 69charger
»

samougasnitev

Oddelek: Strojna oprema
122446 (2039) jozerus
»

Veliki problemi s PC-jem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
172372 (2172) misek

Več podobnih tem