» »

nenadni reset/crash/blue screen

nenadni reset/crash/blue screen

The Player ::

Pozdrav,

PC mi je služil dobrih 6 let nakar je zadnje pol leta začel protestirat z nenadnimi reseti, crashi in blue screeni, do te mere, da ga ne morem več uporabljati (vedno se reboota še preden pride v windowse in od tam dalje ne zazna slike).

težavo bom zapisal v treh sklopih

1. sklop (zadnja pol leta)
PC je delal idealno, sem ter tja sem dobil kak crash, bluescreen, ali restart (vse to je bilo naključno). Običajno se je to zgodilo, če sem prehitro začel uporabljat PC oz. nisem počakal, da bi disk do konca premlel, pa čeprav imam SSD, ki je boot-anje zelo pospešil. Skratka bilo je v meji "normale"

2. sklop (po novem letu)
Crashi in blue screeni so izginili (ok en crash sm včer zabeležil), sem pa namesto tega dobil nenadne restarte. Kot prej, vse je bilo naključno brez opozorila in nikoli nisi vedel, kdaj se bo to zgodilo. Pojavilo se je tudi večkrat na dan npr. 1-4 (tudi med samim bootanjem se je restartal).

3. (od danes naprej)ž
Enostavno se PC restarta takoj, ko pride do nalagalnega screena win 7. Ko se restarta, normalno pride v windowse, a ne zazna slike. Restart ne pomaga, če ugasnem in prižgem je rezultat isti (bom probal še enkrat, vsaj da pogledam dumpe)
tudi nekaj let nazaj, sem imel težavo, da PC ni zaznal slike, a takrat se mi je PC normalno bootal in nisem imel kakršnihkoli crashov.

Kje je sedaj težava? probal sem že marsikaj, googlu, a enostavno ne vem kako bi rešil problem?

Whocrashed domneva, da so krivi gonilniki za grafično, probal sem reinstalirat gonilnike, ni pomagalo, včeraj ko se mi je PC 2x restartal in 1x crashnu sem zbrisal gonilnike in jih na novo naložil je potem delal brez težav (ok, ko se je rebootal ko sem brisal gonilnike spet nisem dobil slike in sem moral ugasnit PC), ampak ko je bil PC še v stanju sklopa 1 sem včasih dobil napako "display driver stop responding and has recovered" sem tudi na novo naložil gonilnike in so gonilniki delal za 1 dan, potem so se resetiral na staro "pokvarjeno" stanje. Who crashed tudi pravi, da gonilniki za grafično niso originalni, čeprav sem jih naložil iz AMDjeve spletne strani.

z memtestom sem preveril pomnilnik, po več kot 10 urah in ca 16 ponovitvah ni našel nobene napake.

Sedaj pišem iz drugega PCja tako da bom probal še enkrat prižgati PC, da poberem vsaj poročilo iz whocrashed programa, na pamet ne vem točno katere napake je javil, a v 90% je vedno bil kriv gonilnik za grafično + omenjal je nek kernel od windowsov.

komponente so:
Intel core 2 quad q9300
Asus P5E
mushkin 4GB DDR2 1066 MHZ
ATI HD 4850
samsung SSD 830 256 MB
samsung HDD 1tb spinpoint F3
corsair hx 620w

Hvala za pomoč

The Player ::

Evo, sedaj mi je uspelo prižgati PC in prilagam slike poročila whocrashed



Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

Morda je vzrok težav v napajalniku.

CORSAIR HX Series 620W: "Then the computer started getting random reboots and finally it would just freeze dead. I replaced my hard drive with a spare one, put in different video card, tried using onboard video, changed cpu cooler, just about everything (or so I thought) and still same problem :( ... Finally I replaced the PSU with an older unit and then magic happened! Everything back to normal. I installed this Corsair unit to another computer and that comp started having exact same problems." http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Frenckie ::

Lahko je v okvari :
- osnovna plošča (napihnjeni kondenzatorji),
- napajalnik,
- HDD (odklopi ga in poskusi zagnati PC),
- če imaš nameščenih več RAM-ov, poskusi zagnati PC z posameznimi,
- če imaš možnost poskusi z drugo grafično.

The Player ::

Se pravi, da je definitivno težava v hardwareju in ne v softwarju (gonilniki)?

zadnje 3 ure testiram PC z programom OCCT

do sedaj sem zagnal test za CPU in 2x za grafično, vsakega za 1 uro.

CPU ni javil napak, GPU tudi ne, je bilo pa zanimivo, da ko sem testiral GPU drugič (1. test je bil stress, drugi je pa iskal predvsem napake) je našel 255000 napak! 8-O

TO JE OGROMNO! Ampak kaj te napake sploh povedo? Sedaj testiram še napajalnik.

Napihnjenih kondenzatorjev nisem zasledil.

Če odklopim diske, kaj se potem zgodi ko bootam PC?

bom probal še ostale varjante (upam, da mi uspe kje staknit kako grafo)

Frenckie ::

Pod odklopom HDD sem mislil ''samsung HDD 1tb spinpoint F3'' in ne SSD, kjer imaš verjetno naložene Win.

The Player ::

ok, danes laufa PC brez problemov že kake dobre 3 ure in ni nobenih problemov (za enkrat).

Včeri sm pognal vse možne teste, noben ni javil napak, razen enega pa še ta naj bi bil "zbugun", kot sem prebral na internetu.

Test za napajalnik je bil ok, še enkrat sem stestiral RAM z windows memory diagnostic, testiral sem še grafiko in CPU z 3D Mark Vantage, rezultati niso odstopali od povprečja, tudi ni bilo kakih crashov ali artefaktov. Laufal sem tudi Far Cry 3 in tudi tu ni bilo nikakršnih težav.

Sumim, da so gonilniki krivi, še zmeraj bom imel PC pod drobnogledom, če pa se težava vrne, razmišljam tudi o tem, da bi gonilnike zbrisal in jih laufal na gonilnikih, ki jih windows inštalira z pomočjo windows update.

zrataj4201 ::

Kondenzatorji na matični.Kmalu se ti bo ustavil in konec.Pa naj ti menja kdo s pravim orodjem, ker če ne bodo ostale smeti.

The Player ::

zrataj4201 je izjavil:

Kondenzatorji na matični.Kmalu se ti bo ustavil in konec.Pa naj ti menja kdo s pravim orodjem, ker če ne bodo ostale smeti.


Kondenzatorji so bili že večkrat obtoženi, a se je še vedno izkazal da so OK. Tudi v tem primeru, zgledajo OK, zdej edin, če so tako minimalno napihnjeni, da se s prostim očesom to ne vidi. (si lastim doma tudi PC ki ima konkretno napihnjene kondenzatorje pa OK dela ;))

Včeri mi je potem le zaštekal PC, čeprav je izgledalo, da je vse OK. Na srečo mi je uspelo si sposodit RAM (rabljen seveda) in ga zamenjal. Od takrat naprej (za enkrat) dela OK. Če se do nedelje PC ne restarta ali zašteka, potem sklepam, da so fuč RAMI (čeprav je memtest rekel, da so rami OK).

Sedaj pa vprašanje: Na računu piše, da MUSHKINOVI rami imajo 10 let garancije pri trgovini, kjer sem kupil PC (AGT). Se pravi imam še zmeraj 3 leta fore, da mi zamenjajo ram, če se izkaže če je fuč. Hitr google search mi je povedal, da omenjeni ram ima lifetime warranty, se pravi imaš podporo tako dolgo dokler je produkt v proizvodnji (ki seveda ni več). Imam kot potrošnik v tem primeru še zmeraj pravico uveljavljati garancijo ali ne? Še posebej me zanima za AGT, ki zadnje čase nima ravno najboljšega javnomnenjskega mnenja (na srečo do sedaj nisem imel nobenih problemov, tudi servis se je izkazal, za zanesljivega).

http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Zgodovina sprememb…

The Player ::

ok, sedaj sem spet zamenjal začasni RAM s starim RAM-om, a z eno spremembo:

V BIOS-ih, sem pustil, frekvenco RAM-a na AUTO (poskusni RAM je imel le 667MHz star RAM jih ima 1066MHz), kar pomeni, da RAM deluje na 800MHz od 1066MHz, ki so na voljo.

Trenutno PC laufa že pol dneva, brez večjih problemov, bomo videli, kako se bo obnašal naprej. V primeru, da bo spet začel protestirat bom reklamiral RAM (na AGTju so rekl, da je OK in da naj pridem po novega če bo izpustu dušo).

Red_Mamba ::

imas SSD na ide controlerju?

meni se je isto dogajalo. vcasih cel teden ok, vcasih pa reset vsakih 5 minut cel dan
ko sem v BIOS prestavil sata kanal iz IDE na RAID teh problemov nimam vec.
In bom nazaj navil procesor. Prej sem mislil, da je zaradi OC.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

The Player ::

Ok nekaj časa je minilo in sedaj ni več sledi o kakršnihkoli restartih, crashih, modrih ekranov itd.

Zaenkrat sem tako kot v enem postu zgoraj, spremenil frekvenco RAM-a iz 1066 MHZ na 800 MHZ in težave so od takrat izginile. Sicer ne vem, če je to razlog za težave, ampak pomaga. Od takrat naprej nisem še sprobal pognat PCja na 1066 MHZ, mislim, da bom ostal kar na 800 MHZ.

kar se tiče sata kanalov, nimam pojma, možno, da imam na IDE.

hvala vsem, ki ste mi pomagali v tej temi.

Red_Mamba ::

The Player je izjavil:

Ok nekaj časa je minilo in sedaj ni več sledi o kakršnihkoli restartih, crashih, modrih ekranov itd.

Zaenkrat sem tako kot v enem postu zgoraj, spremenil frekvenco RAM-a iz 1066 MHZ na 800 MHZ in težave so od takrat izginile. Sicer ne vem, če je to razlog za težave, ampak pomaga. Od takrat naprej nisem še sprobal pognat PCja na 1066 MHZ, mislim, da bom ostal kar na 800 MHZ.

kar se tiče sata kanalov, nimam pojma, možno, da imam na IDE.

hvala vsem, ki ste mi pomagali v tej temi.


vseeno preveri da nimas na IDE. Saj ti lahko sesuje sistem ko med zapisovanjem dobis bluescreen.
Men ga je kar nekajkrat. Ponavadi se da resit z repair diskom. A enkrat sem moral na frisno windowse nalozit. Ni blo druge milosti :)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WHEA UNCORRECTABLE ERROR (ntoskrnl.exe)

Oddelek: Pomoč in nasveti
241675 (1256) filip007
»

atikmdag.sys - rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
255655 (4138) The Player
»

Višanje frekvence RAMA na AM2+

Oddelek: Navijanje
311323 (995) Domobrancek
»

RAM dilema

Oddelek: Strojna oprema
242343 (1694) OVID
»

Staro VS Novo

Oddelek: Navijanje
301641 (1173) Galaxy

Več podobnih tem