» »

Veliki problemi s PC-jem...

Veliki problemi s PC-jem...

goxdelije ::

Pozdravljeni!
Pred mal več kot pol leta sem Windows 7-32bit (prej XP)namestil na računalnik. Vse je odlično delalo, dokler se zadnjih dveh mesecih ni začel pregrevati. Seveda je bil vzrok prah, ki sem ga tudi sam očistil, in tudi nesel v servis. Začel je tudi v tem obdobju počasi delat. Ker sem mislil, da je problem v Windows-u in preveč datotek itd. sem še enkrat naoložil Windows 7-32bit, brez da bi naredil full format. Ko sem se spomnil tega, sem še enkrat Windows 7-64bit namestil z full formatiranjem. Ko je bil Windows na novo naložen na računalnik, je zelo lepo delal kratek čas. Spet je začel s svojim počasnim delom. Ko sem ga pustil prižganega, nedejavnega, se je kar sam znova zaženil. In tako. Zadnje čase pa ga sploh nisem uporabljal, kajti se mi ni dalo čakati 5 min da odpre eno datoteko. Tudi sam pri zagonu je rabil kar 3-6 min.,kar se mi je zdelo velik, saj se mi prenosnik, ki sem ga kupil pred kakšnim mesecom prižge v nekaj manj kot minuti. Serviserju ga nisem hotel nositi saj zmeraj porabi preveč časa za njegovo "delo", in tudi skoraj nič ne naredi. Potem sem pomislil da je problem v samem Windows-u in sem prenesel z interneta novega. Med nameštanjem (boot) Windows 7-tokrat 64bit se mi je računalnik vstavil in prenehal z namestitvijo. Ker sem pa pred tem naredil full format trenutno nimam nič na računalniku in ga ne morem še enkrat boot-ovati.
Seveda pa ne vem kaj je z računalnikom. Serviser je pravil sam da moram narediti full format in ni opazil nikakršnih drugih problemov. Prijatelju je pa računalnik tudi počasi začel nehati delati, tako kot meni, in se mu je rač. ugasnil in ga ni mogel prižgati. Pri njem je bil problem matična plošča. Pravi da je tudi meni matična plošča šla, ampak sam se nepoznam prav velik na računalnike. Tako da bi prosil za odgovor.

Pc:
Intep core 2 duo 3.0GHZ
500 gb ram-a trdi disk
2 gb rama pomilnika
grafična Ati radeon sphire 2600 xt
mat. plošča je neki s Asus M2N-SLI

Računalnik se kupil pred dvemi leti.

Upam da ste me razumeli in se opravičujem v naprej za mogoče narobe napisane komponente.
Upan na odgovor.
Hvala.
  • spremenil: bluefish ()

cinkaCR7 ::

Preglej matično, če je kakšen napihnjen kondenzator
Stestiraj ram z memtestom
Na novo namesti windows/ probaj z ubunto live
Preveri temperature

inbox ::

Morda je kaj narobe z diskom. Probaj ga priklopit na drug rač.

goxdelije ::

Matično sem pregledal in ne vidim nobenega napihnjenega kondenzatorja.
Ko sem preveril temperature,ko je rač. še delal je bila višja temperatura za trdi disk in za Core2 (testiral z SpeedFan).

Problem je zdaj v tem da ko zaženem računalnik (ta je pa povezan z vsemi kabli za monitor(zaslon) in drugimi...) ne vidim nobene slike na zaslonu ampak vseeno slišim delovanje PC-ja in v tem ne morm neč narediti.... Tako da neznam namestiti na novo Windows 7 saj ni nobenega okna za kakšen boot ali setup.

Še ena pripomba,ki jo nisem prej napisal k besedilu: "Med nameštanjem (boot) Windows 7-tokrat 32bit se mi je računalnik vstavil in prenehal z namestitvijo. Ker sem pa pred tem naredil full format trenutno nimam nič na računalniku in ga ne morem še enkrat boot-ovati." Ko se je to zgodilo se je okoli namestitvenega okna oz. programa pojavile čudne roze barve ampak ne v celoti.

Če hočem testirati ram rabim prižgan rač. in prenesen memtest z neta? Saj kot sem rekel ne vidim nobene slike na zaslonu( vse je črno).

Hvala

inbox je izjavil:

Morda je kaj narobe z diskom. Probaj ga priklopit na drug rač.

Bom probal enkrat ko bom imel še kakšen računalnik polge... :(

Zgodovina sprememb…

misek ::

Najprej odklopi vse diske in ostalo šaro, pusti samo grafično kartico in eno palčko rama. Če ne vidiš slike od BIOS-a na zaslonu zamenjaj palčko rama če jih imaš več.

goxdelije ::

misek je izjavil:

Najprej odklopi vse diske in ostalo šaro, pusti samo grafično kartico in eno palčko rama. Če ne vidiš slike od BIOS-a na zaslonu zamenjaj palčko rama če jih imaš več.


Misek opravil sem vse kar ste rekli in z enim ramom mi rač. dela z drugim pa ne. Torej sem z enim videl sliko BIOS-a z drugim pa ne. Kaj priporočate naprej?

Hvala

goxdelije ::

goxdelije je izjavil:

misek je izjavil:

Najprej odklopi vse diske in ostalo šaro, pusti samo grafično kartico in eno palčko rama. Če ne vidiš slike od BIOS-a na zaslonu zamenjaj palčko rama če jih imaš več.


Misek opravil sem vse kar ste rekli in z enim ramom mi rač. dela z drugim pa ne. Torej sem z enim videl sliko BIOS-a z drugim pa ne. Kaj priporočate naprej?

Hvala

Probal sem tudi zdaj z obema RAM-a in se je BIOS-zaženil

misek ::

Mhm, morda imaš v ramih kakšen slab kontakt, če si najprej napisal da dela samo z enim. Zato bi jih bilo dobro potestirati z memtest programom.
Lahko pa priključiš še trdi disk pa boš videl ali se Win zaženejo. Pa uporabi samo palčko, ki je je prvič delovala.

Sem pa se pošteno nasmejal - vikanje :D

goxdelije ::

misek je izjavil:

Mhm, morda imaš v ramih kakšen slab kontakt, če si najprej napisal da dela samo z enim. Zato bi jih bilo dobro potestirati z memtest programom.
Lahko pa priključiš še trdi disk pa boš videl ali se Win zaženejo. Pa uporabi samo palčko, ki je je prvič delovala.

Sem pa se pošteno nasmejal - vikanje :D

Računalnik trenutno odlično dela. Hvala


PS:Sry za vikanje ;)

misek ::

In kaj je bilo narobe?

goxdelije ::

Točno da bi ti vedel povedati ne vem. Po mojem je bil samo RAM slabo priključen v mat. ploščo.

Ampak zdaj imam drug problem. Rač je do danes delal odlično(z obema ram) vse dokler nisem zaženil Windows update, ki je vse update downloadovao in je iskal da ponovno zaženem rač. Po restartu se je pojavila slika BIOS-a ampak potem pa ni bilo tistega nadaljega kot je Windows is loading in welcome. Torej se je vse pojavilo spet črno.

Kaj misliš a je to do update ali do strojne opreme?

goxdelije ::

goxdelije je izjavil:

Točno da bi ti vedel povedati ne vem. Po mojem je bil samo RAM slabo priključen v mat. ploščo.

Ampak zdaj imam drug problem. Rač je do danes delal odlično(z obema ram) vse dokler nisem zaženil Windows update, ki je vse update downloadovao in je iskal da ponovno zaženem rač. Po restartu se je pojavila slika BIOS-a ampak potem pa ni bilo tistega nadaljega kot je Windows is loading in welcome. Torej se je vse pojavilo spet črno.

Kaj misliš a je to do update ali do strojne opreme?


Računalnik za nekaj časa nisem imel vklopljenega. Zdaj ko sem probal se je kar prižgal. Kaj je narobe, da se mi takrat na začetku prižgal(in to večkrat)?

goxdelije ::

goxdelije je izjavil:

Računalnik za nekaj časa nisem imel izklopljenegea*. Zdaj ko sem probal se je kar prižgal. Kaj je narobe, da se mi takrat na začetku prižgal(in to večkrat)?

misek ::

To pa je težko vprašanje. Očitno problemi s HW. Nekaj te heca.

goxdelije ::

HW=??

goxdelije ::

Pa če se da ta HW zamenjat? In kaj je to sploh HW? Na netu sem zasledil da je to mogoče Hardware?

Machete ::

se opravičujem za offtopic .. ali lahko prosim samo nehaš uporabljat besedo zaženil :D

zagnati-zagnal-zaženem
pognati-pognal-poženem

vseeno upam da zrihtaš..

misek ::

HW == ena izmed komponent v računalniku


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 Ultimate "Blue screen" vzrok?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141238 (850) rk7254
»

Windows 7 zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
386422 (5955) ST-777
»

PC freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
141560 (876) Krizmk
»

Pomoč pri pohitritvi zagona PC-ja (Nastavitev BIOS-ev)

Oddelek: Operacijski sistemi
213228 (2930) TOP
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276679 (6111) lucky13

Več podobnih tem