» »

samougasnitev

samougasnitev

jozerus ::

konfiguracija
biostar G31-M7
intel core2duo
WD sata 500G

win XP sp2
Po prvem zagonu se mi računalnik popolnoma ugasne( kot če bi ga odklopil iz elektrike) po petih min. Ko ga ponovno prižgem zdrži samo še slabo minuto, in dokler nimam vsaj par ur pauze se redno vgašuje prej kot v minuti.
Ko dela se obnaša popolnoma bp

Ali ima kdo kakšno idejo...

jozerus ::

Sumim na napajalnik
350 W a je to dovolj za omenjeno konfiguracijo?

69charger ::

350w napajalnik je dovolj,drugo vprašanje pa je če je v dobrem stanju.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

jozerus ::

69charger je izjavil:

350w napajalnik je dovolj,drugo vprašanje pa je če je v dobrem stanju.



Kako ga lahko stestiram
in kako lahko izločam, kaj povzroča to izklapljanje - samougasnitev

axee ::

Najprej stestiraj z Memtest-om, da vidiš če je RAM težava. Če ni, ostaneta po mojem mnenju napajalnik ali pa matična. Napajalnik lahko izločiš samo tako, da poskusiš z drugim. Vseeno najbolj sumim napajalnik, sicer je 350W več kot dovolj za ta računalnik (ki ne porabi več kot 100W), če bi bila matična, bi stvar zmrznila (zmrznjena slika) ali pa bi dobil bluescreen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

69charger ::

Poglej na matični plati če imaš kakšen napihnjen kondenzator,čene pa pazljivo odpri še napajalnik in ga preglej če ima kakšne napihnjene kondenzatorje.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

celebro ::

Poglej tudi temperaturo procesorja.

jozerus ::

axee je izjavil:

Najprej stestiraj z Memtest-om, da vidiš če je RAM težava. Če ni, ostaneta po mojem mnenju napajalnik ali pa matična. Napajalnik lahko izločiš samo tako, da poskusiš z drugim. Vseeno najbolj sumim napajalnik, sicer je 350W več kot dovolj za ta računalnik (ki ne porabi več kot 100W), če bi bila matična, bi stvar zmrznila (zmrznjena slika) ali pa bi dobil bluescreen.

ja za mem test nimam dovolj časa saj mi po cca 5 min ugasne...
kondenzatorji so OK.

A plata je problematična, mislim če je že kdo imel podobne probleme s tako palto ...
Imam pa še ne disk 20G na ide podnožju ...
mogoče on povzroča težave ...

axee ::

jozerus je izjavil:

axee je izjavil:

Najprej stestiraj z Memtest-om, da vidiš če je RAM težava. Če ni, ostaneta po mojem mnenju napajalnik ali pa matična. Napajalnik lahko izločiš samo tako, da poskusiš z drugim. Vseeno najbolj sumim napajalnik, sicer je 350W več kot dovolj za ta računalnik (ki ne porabi več kot 100W), če bi bila matična, bi stvar zmrznila (zmrznjena slika) ali pa bi dobil bluescreen.

ja za mem test nimam dovolj časa saj mi po cca 5 min ugasne...
kondenzatorji so OK.

A plata je problematična, mislim če je že kdo imel podobne probleme s tako palto ...
Imam pa še ne disk 20G na ide podnožju ...
mogoče on povzroča težave ...


Memtest je bootable CD, ki se zažene namesto windowsev. Za to potrebuje približno 10 sekund.

kratos ::

Nek podoben problem sem imel tudi jaz in kriv je bil napajalnik. Če imaš možnost priklopi drug napajalec na računalnik in probaj če dela, jaz sem na ta način pogruntal da se mi ugaša oz. na koncu sploh več ne prižge komp zaradi napajalnika.

___ ::

jaz sem prepričan da se it procesor pregreje in se ti računalnik avtomatsko ugasne. nato se ti ugašuje prej kot v minuti zato ker je že od prej segret.

lahko pa da se motim.

sprobaj tako, da prižgeš računalnik in greš takoj v bios preverit temperature. imej računalnk 5 minut v biosu in spremljaj temperature in poglej kje imaš nastavljeno mejo, da se računalnik avtomatsko ugasne, da se ne pregreje.

še to: če se res ugaša zaradi pregrevanja, bo to treba popraviti, ne mejo psotaviti na višjo vrednost, da se bo kasneje ugašal, saj s tem lahko uničiš procesor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

slowie ::

Hm, upam, da bo tale stric jozerus kaj javil, ali mu je uspelo diagnosticirati problem, ker mene tudi zanima, kaj je bilo narobe.... :)
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

jozerus ::

Ja se opravičujem za posen feed back
Ja res je bila napaka na hladilniku na procesorju, ni bil pričvrščen z vsemi štirimi nogocami in zato ni nalegal na proc. Sedaj dela bp

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je najbolj pogost razlog za sesuvanje računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
768948 (7309) techuser
»

Gaming PC povzroča preglavice (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
656774 (5513) gddr85
»

"Zmrzovanje" računalnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
163307 (3015) Hayabusa
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398680 (8127) Pšenični
»

[ATI x600] Zmrzovanje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161141 (998) d0rK

Več podobnih tem