» »

Grafična in hitrost računalnika

Grafična in hitrost računalnika

Laki_laik ::

Pozdravljeni. Kot čisti laik v računalništvu bi imel eno informativno vprašanje. A zastarela grafična ( geforce gtx 750) vpliva na hitrost računalnika? Drugače je procesor i5 7600k,matična gigabyte z270x gaming k5,ram je ddr4 16gb 3200 (za mhz nisem siguren ker v trenutku pisanja nisem blizu računalnika).
Hvala
Lp
  • spremenil: bluefish ()

hojnikb ::

Bos moral malo bolj natančno definirat to "hitrost računalnika".
#brezpodpisa

Laki_laik ::

Včasih počasi nalaga spletne igre na fb kljub internetni hitrosti 500 Mb/s in občasno ima majhen lag/zapoznelost ob odpiranju programa.Torej ko kliknem na ikono programa rabi nekaj sekund da začne z odpiranjem programa.

pegasus ::

To se bolj sliši kot da imaš magnetni trdi disk in ne ssd ... ali pa kak preveč zagret antivirus.

Laki_laik ::

pegasus je izjavil:

To se bolj sliši kot da imaš magnetni trdi disk in ne ssd ... ali pa kak preveč zagret antivirus.

imam ssd in na novo naložen windows na ta ssd ki je nov.V računalniku je še en hdd ki pa je star in dokaj poln vendar to najbrž ne vpliva na hitrost. antivirusnega posebej nimam le te windows defender ki je v windowsih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Laki_laik ()

TOP ::

Kako so te igre in kam so inštalirane in programi na ssd ali na hdd.

Laki_laik ::

To so povečini preko facebooka tako da ni nič instalirano.Programov nimam trenutno nič instalirano ker sem na novo namestil windowse.Torej sta trenutno gor le edge in firefox in brez drugih programov.

WizzardOfOZ ::

Laki_laik je izjavil:

Včasih počasi nalaga spletne igre na fb kljub internetni hitrosti 500 Mb/s in občasno ima majhen lag/zapoznelost ob odpiranju programa.Torej ko kliknem na ikono programa rabi nekaj sekund da začne z odpiranjem programa.


Vrži ven HDD in pusti samo SSD notri. Boš videl, da bo manj laga. HDD se mora zavrtet, windows 10 pa za vsak štart programa še mal šrotajo po ostalih diskih, če jih imaš v mašini.

Kupi si ohišje za disk, pa ga priklopi na usb, ko ga rabiš, drgač pa imej samo SSD, pa bo računalnik hitrej delal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hojnikb ::

Tudi SSD je lahko problem. Lahko je krs in začne stekat... Ze videno, tudi pri novem iz skatle.
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Lahko je tudi ssd, ampak v večini primerov windows čaka, da se HDD zavrti in šele potem štarta program. Videno že zelo velikokrat. Tudi sam sem imel identičen problem, ko sem imel WD green 1TB v računalniku za podatke in SSD za sistemski disk. Da sem zalaufal program, je vedno moral prvo zavrtet wd greena, ki je bil počasen. Ko sem ga dal ven v zunanje uhišje in priklopil samo ko sem ga potreboval, je računalnik nehal delat probleme pri zaganjanju programov.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8914355 (4755) darkolord
»

Nadgradnja prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
11680 (476) Vanadium
»

ssd+sshd

Oddelek: Pomoč in nasveti
423985 (3447) stewo
»

Zakaj windows 7 dela počasi

Oddelek: Operacijski sistemi
233771 (3311) zavajon
»

Intel X25-X (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
14211139 (8406) lopov

Več podobnih tem