» »

ssd+sshd

ssd+sshd

stewo ::

Živijo!

Mene zanima, kako velika je razlika odzivnosti ssd ali sshd. Trenutno imam sshd (1TB+8GBssd), vendar zaradi prevelike količine programov in aplikacij na računalniku sploh ne pride tako do izraza.

Kako bi se uskladila sshd in ssd skupaj? ssd bi vgradila v optično enoto. In pa, če se mi splača sshd dopolniti z ssd. Kaj menite?

LP

hojnikb ::

SSD se da vedno tam, kjer je bil sicer star disk. Sicer pa odzivnost bo boljša (kot se za ssd spodobi) seveda ob pogoju, da imaš stvari na samem ssdju. SSHD bo pa delal isto kot prej (torej stvari, do katerih pogosto dostopaš, bodo pohitrene).
#brezpodpisa

stewo ::

Nekje sem zasledila, da ima ssd omejeno število zapisov.. Se potem dropbox, mediafire in sotale drive, ki se dnevno 20krat spreminjajo bolj varno splača shranjevati na hdd?

Hvala ti za odgovor! :D

hojnikb ::

na tiste omejene zapise se ne oziraj
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnik je dal povrsen oz celo zavajajoc podatek
sshd bo delal v vecini(lahko recemo 90%) isto,kot bi imel ssd
OS, programi , celo podatki bodo na ssd delu hibrida
v redkih primerih, zelo velikih projektih in veliko zapisovanja pride do izraza ssd(ce imas to, verjetno ne bi tukaj spraseval)
naslednja prednost sshdja je, da bo hibrid managiral komplet 1T podatkov, medtem ko moras pri ssd+hdd sam premikat podatke iz hdd na ssd in obratno

hojnikb ::

hojnik je dal povrsen oz celo zavajajoc podatek
sshd bo delal v vecini(lahko recemo 90%) isto,kot bi imel ssd

očitno že ne
....sploh ne pride tako do izraza.


:)
#brezpodpisa

Janac ::

trnvpeti je izjavil:

hojnik je dal povrsen oz celo zavajajoc podatek
sshd bo delal v vecini(lahko recemo 90%) isto,kot bi imel ssd
OS, programi , celo podatki bodo na ssd delu hibrida
v redkih primerih, zelo velikih projektih in veliko zapisovanja pride do izraza ssd(ce imas to, verjetno ne bi tukaj spraseval)
naslednja prednost sshdja je, da bo hibrid managiral komplet 1T podatkov, medtem ko moras pri ssd+hdd sam premikat podatke iz hdd na ssd in obratno


Se ti zdi vodno hlajenje sshdja smiselno?

gddr85 ::

8gb ssd je švoh za karkol

hojnikb ::

gddr85 je izjavil:

8gb ssd je švoh za karkol

trn pravi da ne. Torej je že nekaj na tem :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

za browsanje,zapiranje in odpiranje je dovolj, a ne hojnik

hojnikb ::

Za to je dovolj že najpočasnejši 5400rpm disk.
#brezpodpisa

gddr85 ::

v bistvu ne veš kaj bi z 8gb placa...

Janac ::

trnvpeti je izjavil:

za browsanje,zapiranje in odpiranje je dovolj, a ne hojnik

Prosim odgovori mi na vprašanje, bom zelo vesel, seveda vkolikor je to mogoče, sam kljub dolgoletnim izkušnjam, nenajdem pravega odgovora. Videl pa sem že bloke za hddje...

hojnikb ::

gddr85 je izjavil:

v bistvu ne veš kaj bi z 8gb placa...

V resnici sploh nerabimo prepričevat OPja, kako dela stvar, ker sam _točno_ ve, kako se obnese z njegovim workloadom.
#brezpodpisa

Janac ::

Vedno priporočam SSHD, če že ne SSD-ja...

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

gddr85 je izjavil:

v bistvu ne veš kaj bi z 8gb placa...

V resnici sploh nerabimo prepričevat OPja, kako dela stvar, ker sam _točno_ ve, kako se obnese z njegovim workloadom.

ja , ce napise njegov workload

hojnikb ::

In glede na to, kako se obnese SSHD v OPjevem primeru, je rahlo nesmortno govorit o tem, da se bo SSHD obnesel enako kot SSD. Vsaj v njegovem primeru.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

In glede na to, kako se obnese SSHD v OPjevem primeru, je rahlo nesmortno govorit o tem, da se bo SSHD obnesel enako kot SSD. Vsaj v njegovem primeru.

kaksen je njegov workload?

m0LN4r ::

Pri moji amaterski video/render multimedija uporabi se obnese odlično SSD+SSHD kombinacija. Sploh ne opazim, da so recent projekti pa previewstuff na hddju.

Učinkovitost SSHD je odvisna od vzorca uporabe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

In glede na to, kako se obnese SSHD v OPjevem primeru, je rahlo nesmortno govorit o tem, da se bo SSHD obnesel enako kot SSD. Vsaj v njegovem primeru.

kaksen je njegov workload?

ti je napisal.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

prevelika kolicina programov?
vse hkrati uporablja?

Janac ::

SSHD vseakkor nemore biti slabši od HDD kot takega, kar je pa seveda kontradiktorno s samim načelom uporabe takega podatkovnega medija...

gddr85 ::

kaj predlagaš, da takrat ko bo rabil, da ga instalira?

m0LN4r ::

stewo je izjavil:

Živijo!

Mene zanima, kako velika je razlika odzivnosti ssd ali sshd. Trenutno imam sshd (1TB+8GBssd), vendar zaradi prevelike količine programov in aplikacij na računalniku sploh ne pride tako do izraza.

Kako bi se uskladila sshd in ssd skupaj? ssd bi vgradila v optično enoto. In pa, če se mi splača sshd dopolniti z ssd. Kaj menite?

LP

Op bo delalo, bp.
Štos sshd je v tem, da bolj kot imaš monoton ustaljen vzorec uporabe bolj podobno bo delovanje ssdju.
Ko pa se od tega vzorca oddajšiješ se tudi efekt temu primerno manjša.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Janac ::

gddr85 je izjavil:

kaj predlagaš, da takrat ko bo rabil, da ga instalira?


Vsekakor HDD, razloge maš zgoraj na tone...

hojnikb ::

Štos sshd je v tem, da bolj kot imaš monoton ustaljen vzorec uporabe bolj podobno bo delovanje ssdju.
Ko pa se od tega vzorca oddajšiješ se tudi efekt temu primerno manjša.

exactly. Ravno zaradi vzorca uporabe OPja stvar nemore efektivno keširat zadev, hence bolj hdd kot ssd experience.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Janac ::

hojnikb je izjavil:

Štos sshd je v tem, da bolj kot imaš monoton ustaljen vzorec uporabe bolj podobno bo delovanje ssdju.
Ko pa se od tega vzorca oddajšiješ se tudi efekt temu primerno manjša.

exactly. Ravno zaradi vzorca uporabe OPja stvar nemore efektivno keširat zadev, hence bolj hdd kot ssd experience.

Ja tukaj se čisto strinjam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

trnvpeti ::

ce bo dodal ssd kot klasicen sistemski disk, se mu odzivnost sistema ne bo izboljsala
razen v primeru, da bo veliko odpiral in zapiral veliko programov, ki bodo delali z malo podatki

ce bo pa ssd dodal kot cache ze obstojecega, bo pa drugace

m0LN4r ::

sto posto ma en kup torrentov gor cele dneve
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gddr85 ::

zakaj, lahko ima gor programe in še dela s fajli (video, slike ipd.)

trnvpeti ::

v tem primeru bi moral na ssd prekopirat komplet projekt(video,slike) , tam obdelat, in po koncanju, nazaj na sshd

ali pa ssd cache

stewo ::

Živijo!

Hvala za vse odgovore :D

Torej da imam kar ene par grafičnih zadev gor in mislim, sshd si verjetno zapomne, ampak zaradi različnosti odpiranja programov ne pride do izraza.

Jaz torej kupim nosilec in ssd vstavim v optično enoto ali moram vsstaviti ssd primarni disk in sshd v optično?

Ma to kaj veze?

In pa mogoče kdo ve, kateri nosilec kupiti so univerzalni?

Bi tale nosilec http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren...

pasal v model Lenovo g505s A8 550 m. Sama ne znam preveriti...

Hvala :D

Oi zakaj bi moral projekt skopirati na ssd in potem nazaj na sshd? D Saj pač je lahko ve čas na ssd (256 gb je dovolj prostora) :D

Un en tera je pač za stvari ki niso pomembne (filmi, muska,...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stewo ()

hojnikb ::

Jaz torej kupim nosilec in ssd vstavim v optično enoto ali moram vsstaviti ssd primarni disk in sshd v optično?

daj ssd v hdd bay. ti dvd bayi znajo bit tapočasn sataII...
#brezpodpisa

gddr85 ::

ssd v slot, hdd v odd bay
bi moral pasat, sicer pa lahko preveriš na mestu oz. poglej na mimovrste/enaa če imajo kej za podobno ceno

stewo ::

Hm, zdaj smo ga sicer skoraj že kupili.. Cruical ssd, vidim pa da je občutno cenejši od ostalih ssd. Zaradi slabše kvalitete?

Mi mogoče lahko priporočate katerega se splača kupit? kapaciteta min. 180gb, najraje 256 :D

hojnikb ::

Mx100 in nic druga. Pa kvaliteta nic ne trpi, samo crucial stiska s ceno druge proizvajalce (saj lahko, ce majo svojo fabriko) :)
#brezpodpisa

stewo ::

Aha, kaj pa Samsung SSD 840 EVO. No to je vredu slišat da je Crosair vredu firma, pa še poceni :D Pa mamo urejeno

hojnikb ::

Corsair je druga liga, govora je o crucial :)
evo se nr splaca, ker ni nc bolsi.
#brezpodpisa

stewo ::

cruical sm hotla napisat joj sm se zmedla :D

Torj omejeni zapisi me pa nič ne skrbijo... Je omejeno na količino podatkov al št zapisov? Povprečno 20 zapisov na dan gre skupno za kak 1 giga..

hojnikb ::

Ne sekiraj se okol zapisanih podatkov... ker je nepotrebno..
#brezpodpisa

stewo ::

Dobro dobro :D vse na ssd ni panike :D v 3 letih kar je garancije bo pa že čas za nov komp :D

hojnikb ::

#brezpodpisa

stewo ::

Dobro dobro si me pomiril :D Tenkju :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje je fora SSD-ja in navadnega diska.. zakaj ne samo ssd?

Oddelek: Pomoč in nasveti
445325 (3557) njyngs
»

SSHD - 2,5'' hibridni trdi disk za prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
449159 (8263) seba-beba
»

Disk za prenosnik- Kateri je pravi

Oddelek: Pomoč in nasveti
264269 (4071) hojnikb
»

Izbolšanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
363209 (2945) timi:95
»

Western Digital izdal nov najtanjši hibridni disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
7318731 (16375) b3D_950

Več podobnih tem