» »

Dvig večjega zneska gotovine

Dvig večjega zneska gotovine

«
1
2 3

SVGA ::

Pozdravljeni,

če želi fizična oseba z osebnega računa na banki dvigniti recimo 25.000 EUR, mora za to prej obvestiti banko (da pripravijo zadostno količino gotovine). Kar me zanima je, ali banka pri tem kaj sprašuje v smislu zakaj stranka to počne itd.?

Odgovorite samo tisti ki to dejansko veste prosim. Hvala.

nejcek74 ::

ne, mene ni nihče nikoli vprašal

Pennywis3 ::

To boš gradbene storitve plačeval? :))

kloko ::

Pomoje na čiščenje nese, sedaj je HappyHappy zopet popularen...

dfgdfg ::

Seveda moraš prej obvestit banko. Sicer odvisno od banke, eni to hočjo že pr dvigu nad jurja. Sprašujejo pri dvigu nič. Obvestiš jih zgolj za to, da ti pripravjo dnar.

Sprašval pa bodo pri morebitnem pologu. Delavka na šaltarju je dolžna obvestit državne organe pri vsaki gotovinski transakciji viši od tok in tok,... Če se bo kdo vtaknil v to, ...in ko dobi prijavo od banke, se bo moral, .... boš moral dokazat izvor tega denarja. Torej spravi potrdilo o dvigu.

Ales ::

Potrdilo o dvigu pri kasnejšem pologu ter morebitnem dokazovanju porekla ne bo ravno pomagalo. Pod minimum jih bo zanimalo, zakaj si dvignil in ponovno polagal "isti" denar. Oz. zanimalo jih bo, ali je res isti denar.

Komot lahko nekdo porabi prvih 25.000, zasluži novih 25.000 ter jih potem položi.

bbbbbb2015 ::

SVGA je izjavil:

Pozdravljeni,

če želi fizična oseba z osebnega računa na banki dvigniti recimo 25.000 EUR, mora za to prej obvestiti banko (da pripravijo zadostno količino gotovine). Kar me zanima je, ali banka pri tem kaj sprašuje v smislu zakaj stranka to počne itd.?

Odgovorite samo tisti ki to dejansko veste prosim. Hvala.


Banko moraš dan prej do 10h (ali pač kako imajo naročanje gotovine) obvestiti o nameri o dvigu gotovine. Sicer ti pač ne bodo imeli denar za dati.
Banke načeloma držijo minimum denarja na šalterju.

Na šalterju te ne bo nihče spraševal, zakaj to dviguješ. Imajo pa na banki algoritme za preprečevanje pranja denarja. Algoritem jim označi sumljive transakcije. Potem pa pač glede na sumljivost transakcije obvestijo policijo, tožilstvo, davčno ali svojo centralo. Ni to vezano samo na dvig. In dvig in polog sta problematična (skoraj enako).

Tam pa compliance uslužbenec pregleda transakcije, ter pač po potrebi on koga obvesti. Lahko ti tudi oni račun blokirajo za 12/24/48 ur, dokler ne dobijo pojasnil (praviloma od tebe), kaj se dogaja. Praviloma te pokliče šefica poslovalnice.

Zdaj za 25.000€ se ne bo nihče posebej usajal. Če pa ugotovijo, da denar prihaja iz računa, za katerega je bila prijava recimo zlorabe, pa ti bodo blokirali račun in do večera boš imel obisk policije.

Kako algoritem deluje, niti v poslovalnici ne vedo. Ni to nek fiksen algoritem, da od 25k naprej javijo, za 24.999€ pa ne. Sistem pa ponavadi začne reagirati od 5000€ naprej. Če imaš karkoli takega, ti predlagam, da dviguješ vsote 3-4 tisoč naenkrat ali pa greš v tri poslovanice, pa povsod dvigneš 1500€.

Utk ::

Ne bo to še bolj sumljivo?

tony1 ::

Če bo postal dovolj zanimiv in bodo pregledali poslovanje za nazaj, bo ravno toliko sumljivo.

bbbbbb2015 ::

Utk je izjavil:

Ne bo to še bolj sumljivo?


V bankah tam, jer imam jaz račun prosijo za dvig 2000€, da jim v naprej javiš. V realnosti, če je večje mesto, pa če je delovni dan proti koncu, jim tudi 25.000€ ni problem dati. Ob 9h zjutraj pa ti ne bodo hoteli tega dati, ker so potem v riti za ves dan.

1500€ ne rabiš napovedovati, pa tri dvige. To je 5-6 dni, pa dvigneš. Pa če lahko počakaš, bi jaz to razporedil po celem mesecu.

Če je to nek kobajagi influencerski zaslužek ali prodaja coinov ali pač te eksotične zadeve, jaz mislim, da to ne bi povzročilo alarma. Če je pa ukraden denar iz nemškega računa, pa je prijava, bo pa tudi 1500€ povzročilo alarm.

SVGA ::

Samo dvig mojih prihrankov je (zasluženih z mesečnimi plačami), nič drugega. Mislim da banka ne bi smela nič komplicirati če jaz to želim dvigniti kot gotovino, a sem vprašal za komentrar - tiste ki to dejansko veste (lastne izkušnje).

M-XXXX ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne bo to še bolj sumljivo?


V bankah tam, jer imam jaz račun prosijo za dvig 2000€, da jim v naprej javiš. V realnosti, če je večje mesto, pa če je delovni dan proti koncu, jim tudi 25.000€ ni problem dati. Ob 9h zjutraj pa ti ne bodo hoteli tega dati, ker so potem v riti za ves dan.

1500€ ne rabiš napovedovati, pa tri dvige. To je 5-6 dni, pa dvigneš. Pa če lahko počakaš, bi jaz to razporedil po celem mesecu.

Če je to nek kobajagi influencerski zaslužek ali prodaja coinov ali pač te eksotične zadeve, jaz mislim, da to ne bi povzročilo alarma. Če je pa ukraden denar iz nemškega računa, pa je prijava, bo pa tudi 1500€ povzročilo alarm.

Za 2 jurja ti pa res nobede ne bo kompliciral, tolk se na bankomatu dviguje...

bbbbbb2015 ::

SVGA je izjavil:

Samo dvig mojih prihrankov je (zasluženih z mesečnimi plačami), nič drugega. Mislim da banka ne bi smela nič komplicirati če jaz to želim dvigniti kot gotovino, a sem vprašal za komentrar - tiste ki to dejansko veste (lastne izkušnje).


Če je tako, napoveš dvig 25k in greš in dvigneš. Na šalterju ti ne bo nihče rekel.

V najslabšem primeru boš dobil plavo kuverto FURS s pozivom na obrazložitev.

barakus ::

Ko sem jaz dvigoval za it kupit avto so mi dali za izpolnit obrazec kjer sem moral navesti razlog zakaj dvigam in izvor denarja ki ga dvigam.

ginekk ::

Najbolj komot, da dvigneš limit za bankomat in si potem v parih dnevih nafilaš denarnico brez sleherne možnosti vprašanja.

FoxKnox ::

Ja kriza je, kripto tisočarji dvigujejo prihranke . Hec
Ko je denar na računu v banki je uradno opran. Sicer banka sproži postopek pri Fursu zaradi neznanega izvora. Dvig gotovine nikogar ne briga.

FireSnake ::

SVGA je izjavil:

Pozdravljeni,

če želi fizična oseba z osebnega računa na banki dvigniti recimo 25.000 EUR, mora za to prej obvestiti banko (da pripravijo zadostno količino gotovine). Kar me zanima je, ali banka pri tem kaj sprašuje v smislu zakaj stranka to počne itd.?

Odgovorite samo tisti ki to dejansko veste prosim. Hvala.


Ko je crknila peč sem šel po 4500EUR gotovine.
So rekli:. nad 2000EUR se morate najaviti.
Sem rekel: peč nič ni najavila, da bo crknila, naštejte mi denar in adijo.
So mi dali gotovino in sem šel.
Še danes ne morem verjeti: klošarska banka, saj nisem prišel po milijone.
Od takrat imam limit na bankomatu dvignjen zelo visoko. V parih dneh lahko iz bankomata pridem do lepe vsote (če bi rabil).

Tako, da: ja, vsekakor pokliči na banko. In to ne isti dan, vsaj en dan vnaprej.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

phnj90 ::

Na listek za dvig napišeš 847m4n, potem nihče ničesar ne sprašuje, še v krokodiljem kovčku najlepša prinese.

bbbbbb2015 ::

FoxKnox je izjavil:

Ja kriza je, kripto tisočarji dvigujejo prihranke . Hec
Ko je denar na računu v banki je uradno opran. Sicer banka sproži postopek pri Fursu zaradi neznanega izvora. Dvig gotovine nikogar ne briga.


Ma kje pa. Mojo žlahto so nadlegovali (FURS), ker je dvignila denar (večjo količino). In je potem morala priložiti 50+ izpiskov, od kod vse ta denar. Na njej je bilo breme dokazovanja. Recimo priliv X je bil od prodaje nepremičnine. Priliv ta je od tega. In brez zajebancije, vse nazaj od leta 2009 so bila dokazovanja. Tako da s tem se ni za zajebavat.

Mi v familiji in tudi sicer hranimo bančne izpiske v PDF obliki trajno. Niti banka več ni imela izpiskov, eni računi pa so bili že zaprti.

Ne vem, kaj bi žlahta delala, če izpiskov ne bi bilo.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Zato pa ni dobro hrckati denarja, ampak je vse nad 50k treba poinvestirati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

user4683 ::

Poinvestirat je dobro vse, kar je vec od 6-12 mesecne porabe.

delavec44 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Ja kriza je, kripto tisočarji dvigujejo prihranke . Hec
Ko je denar na računu v banki je uradno opran. Sicer banka sproži postopek pri Fursu zaradi neznanega izvora. Dvig gotovine nikogar ne briga.


Ma kje pa. Mojo žlahto so nadlegovali (FURS), ker je dvignila denar (večjo količino). In je potem morala priložiti 50+ izpiskov, od kod vse ta denar. Na njej je bilo breme dokazovanja. Recimo priliv X je bil od prodaje nepremičnine. Priliv ta je od tega. In brez zajebancije, vse nazaj od leta 2009 so bila dokazovanja. Tako da s tem se ni za zajebavat.

Mi v familiji in tudi sicer hranimo bančne izpiske v PDF obliki trajno. Niti banka več ni imela izpiskov, eni računi pa so bili že zaprti.

Ne vem, kaj bi žlahta delala, če izpiskov ne bi bilo.



Pa saj menda dobijo transakcije od banke po uradni dolžnosti. Če ne, jim sam sestavim pdf kot meni paše in je.

AtaŠtumf ::

bbbbbb2015 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Ja kriza je, kripto tisočarji dvigujejo prihranke . Hec
Ko je denar na računu v banki je uradno opran. Sicer banka sproži postopek pri Fursu zaradi neznanega izvora. Dvig gotovine nikogar ne briga.


Ma kje pa. Mojo žlahto so nadlegovali (FURS), ker je dvignila denar (večjo količino). In je potem morala priložiti 50+ izpiskov, od kod vse ta denar. Na njej je bilo breme dokazovanja. Recimo priliv X je bil od prodaje nepremičnine. Priliv ta je od tega. In brez zajebancije, vse nazaj od leta 2009 so bila dokazovanja. Tako da s tem se ni za zajebavat.

Mi v familiji in tudi sicer hranimo bančne izpiske v PDF obliki trajno. Niti banka več ni imela izpiskov, eni računi pa so bili že zaprti.

Ne vem, kaj bi žlahta delala, če izpiskov ne bi bilo.


BTW, koliko let nazaj je potrebno shranjevati vse, 5 let, 10 let, več?
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

delavec44 ::

Moja banka kolikor vidim ima izpiske za 10 let.

pero50 ::

samo poveš da boš dvignil in je to to. Večji zneskov ne dajejo brez napovedi. Ko sem hotel dvignit 6k jih iz enega računa nisem smel, tako da sem moral prenakazat na drugega, iz tistega sem pa potem lahko dvignil preostanek.

shinko ::

Da še jaz dodam zgodbo prijatelja, ki sicer ni neposredno povezana z vprašanjem.

Šel je na svojo banko (z njim je bila tudi mama), kjer je želel iz svojega računa (na katerem je imel par 10k€) dvigniti nekaj manj kot 10k€, seveda se ni najavil en dan prej. Ko mu je uslužbenka povedala, da se mora en dan prej najaviti za takšen znesek se je začelo pregovarjanje/prepir, zakaj ne more do svojega denarja. Zadeva je šla tako daleč, da je vprašal, kaj pa če ta trenutek zapre svoj račun? Uslužbenka mu je rekla, da v tem primeru pa mu morajo izplačati njegov denar. In tako se je tudi zgodilo, on in njegova mama sta zaprla računa. Sicer je uslužbenka v tem trenutku šla po nadrejenega, ki je prišel iz pisarne in ju želel prepričati, da bojo naredili izjemo in bo sin lahko dobil tistih denar, ki ga želi dvigniti, ampak za njiju je bilo prepozno in zgodba končana. Zaprla sta dva računa, banka je izplačala NEKAJ 10k€, ki sta jih nesla čez cesto v sosednjo banko.

Invictus ::

Ha, ha, dobra...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bbbbbb2015 ::

delavec44 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Ja kriza je, kripto tisočarji dvigujejo prihranke . Hec
Ko je denar na računu v banki je uradno opran. Sicer banka sproži postopek pri Fursu zaradi neznanega izvora. Dvig gotovine nikogar ne briga.


Ma kje pa. Mojo žlahto so nadlegovali (FURS), ker je dvignila denar (večjo količino). In je potem morala priložiti 50+ izpiskov, od kod vse ta denar. Na njej je bilo breme dokazovanja. Recimo priliv X je bil od prodaje nepremičnine. Priliv ta je od tega. In brez zajebancije, vse nazaj od leta 2009 so bila dokazovanja. Tako da s tem se ni za zajebavat.

Mi v familiji in tudi sicer hranimo bančne izpiske v PDF obliki trajno. Niti banka več ni imela izpiskov, eni računi pa so bili že zaprti.

Ne vem, kaj bi žlahta delala, če izpiskov ne bi bilo.



Pa saj menda dobijo transakcije od banke po uradni dolžnosti. Če ne, jim sam sestavim pdf kot meni paše in je.


Ne vem, če še velja tisti zakon o 70% davka na premoženje nepojasnjenega izvora, vsaj takrat je veljal. Velja(lo) je obratno dokazno breme. Ti njim dokazuješ izvor.
Če bi jih odpikal, bi ti inšpektorica spisala odločbo in ti udarila 70% davek na tvoj neto dvig in bi ti to iz računa potegnili (če toliko denarja sploh imaš takrat na računu).

Namen tega zakona je bil takrat udariti po kobajagi tajkunih, če se prav spomnim.

Vendar pa realno davčna uperi prst vate, zdaj pa ti švicaj, ne oni. Saj četudi nekih opcij o 70% davku mislim, da nimajo več, ti lahko udarijo dohodnino, kar tudi zna biti ne vem, če je nazaj 50% davčni razred.

Tako da pač jebiga, zdaj bi to bila 50% dohodnina.

bbbbbb2015 ::

shinko je izjavil:

Da še jaz dodam zgodbo prijatelja, ki sicer ni neposredno povezana z vprašanjem.

Šel je na svojo banko (z njim je bila tudi mama), kjer je želel iz svojega računa (na katerem je imel par 10k€) dvigniti nekaj manj kot 10k€, seveda se ni najavil en dan prej. Ko mu je uslužbenka povedala, da se mora en dan prej najaviti za takšen znesek se je začelo pregovarjanje/prepir, zakaj ne more do svojega denarja. Zadeva je šla tako daleč, da je vprašal, kaj pa če ta trenutek zapre svoj račun? Uslužbenka mu je rekla, da v tem primeru pa mu morajo izplačati njegov denar. In tako se je tudi zgodilo, on in njegova mama sta zaprla računa. Sicer je uslužbenka v tem trenutku šla po nadrejenega, ki je prišel iz pisarne in ju želel prepričati, da bojo naredili izjemo in bo sin lahko dobil tistih denar, ki ga želi dvigniti, ampak za njiju je bilo prepozno in zgodba končana. Zaprla sta dva računa, banka je izplačala NEKAJ 10k€, ki sta jih nesla čez cesto v sosednjo banko.


Morda bi bilo bolje, da denar neseta domov v nogavico. Prebutasta sta ona za bančništvo.
Sistem laufa takole:
Vsaka banka (beri: bančna podružnica) mora imeti 'čeznočno likvidnost'. Zjutraj, ko se banka odpre - mora imeti denar. Kdo jim to predpisuje, ne vem. Če je to dolžnost poslovodje, banke kot take ali jim minimume predpisuje Banka Slovenije.
Poštna banka Slovenije je bila svojčas ustanovljena zato, ker je Pošta Slovenije imela dosti denarja (gotovine) na koncu dneva in so potem posojali drugim podružnicam drugih bank.

Poslovalnica lahko naroči več gotovine (prevoz stane), lahko si izposodi denar od druge banke (po EURIBOR obrestni meri). Imeti mora skratka denar.
Če je gotovine preveč, ga mora dati v centralni trezor. Večja mesta so imela (še imajo) velike trezorje (od svojčas SDKja). V mojem mestu s tem trezorjem upravlja NLB.

Zdaj, kako imajo banke urejene odvoz viškov denarja, ne vem. Svojčas so vozili v centralni trezor.

Kakor vidiš, torej dovoz (in odvoz) gotovine stane. Če ima banka (podružnica) preveč gotovine, so riziki ropa. Oni majo to zavarovano (vsaj imeli so), seveda ne za neskončno vsoto. Kar je čez, je nezavarovano.

Banka ima torej interes držati gotovino na vzdržnem minimumu.

Če nekdo pride, ter nepričakovano dvigne recimo 25k ali 50k, mora banka takoj poslati po več gotovine (=strošek). Kar seveda plačajo komitenti banke z pač mesečnim stroškom vodenja računa.

Nobena podružnica nima neskončno keša. Pravzaprav bi bili presenečeni, kako majhni so ti šparovci. Podružnica, ki je pod mojo pisarno (morda 8 zaposlenih) ima blagajno meter krat meter krat meter. Noter morda pet fasciklov nabašeš.
V mestu je ponavadi ena podružnica z nočnim trezorjem, kamor firme namečejo kasete z denarjem. Pa tudi to ni ne vem kako velika reč.

Tako da pričakovati, da bo zdaj pa banka iz riti potegnila 25k ali 50k. Saj bo, samo pravim, potem morajo takoj poslati po več denarja.

Koliko pa kaj ti prevozi denarja stanejo, pa ne vem.

kixs ::

shinko je izjavil:

Da še jaz dodam zgodbo prijatelja, ki sicer ni neposredno povezana z vprašanjem.

Šel je na svojo banko (z njim je bila tudi mama), kjer je želel iz svojega računa (na katerem je imel par 10kEUR) dvigniti nekaj manj kot 10kEUR, seveda se ni najavil en dan prej. Ko mu je uslužbenka povedala, da se mora en dan prej najaviti za takšen znesek se je začelo pregovarjanje/prepir, zakaj ne more do svojega denarja. Zadeva je šla tako daleč, da je vprašal, kaj pa če ta trenutek zapre svoj račun? Uslužbenka mu je rekla, da v tem primeru pa mu morajo izplačati njegov denar. In tako se je tudi zgodilo, on in njegova mama sta zaprla računa. Sicer je uslužbenka v tem trenutku šla po nadrejenega, ki je prišel iz pisarne in ju želel prepričati, da bojo naredili izjemo in bo sin lahko dobil tistih denar, ki ga želi dvigniti, ampak za njiju je bilo prepozno in zgodba končana. Zaprla sta dva računa, banka je izplačala NEKAJ 10kEUR, ki sta jih nesla čez cesto v sosednjo banko.


Skoraj tako dalec je sla moja, ko je zelela dvigniti iz varcevalnega racuna. Zenska na salterju: to se ne da, mi tega ne moremo, morate prenesti na tekoci racun in to traja... potem je rekla, da bo zaprla racun in zeli imeti vse izplacano takoj. No, potem se je dalo in so vse uredili. Pa slo je za nekaj jurjev - nic posebnega.

To je pri DH. Tudi sam imam nekaj cudnih situacij pri njih... ker nisem na svoji maticni poslovalnici!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

energetik ::

Banke so dobre samo še za tekoče zadeve do 1 leta (plače, kartično poslovanje, položnice, rezerva). Ostalo BYOB ter investicije.

Mi je pa vseeno uganka, kaj s 25k papirja, če niti avta ne moreš z gotovino nabavit. Največ kar sem dvignil gotovine, je bilo nekih 1,5k za malarja, 15 let nazaj. Sedaj papirja praktično več ne uporabljam, nekih 200 imam stalno v denarnici za rezervo, če slučajno kartica ne dela.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

kixs je izjavil:

shinko je izjavil:

Da še jaz dodam zgodbo prijatelja, ki sicer ni neposredno povezana z vprašanjem.

Šel je na svojo banko (z njim je bila tudi mama), kjer je želel iz svojega računa (na katerem je imel par 10kEUR) dvigniti nekaj manj kot 10kEUR, seveda se ni najavil en dan prej. Ko mu je uslužbenka povedala, da se mora en dan prej najaviti za takšen znesek se je začelo pregovarjanje/prepir, zakaj ne more do svojega denarja. Zadeva je šla tako daleč, da je vprašal, kaj pa če ta trenutek zapre svoj račun? Uslužbenka mu je rekla, da v tem primeru pa mu morajo izplačati njegov denar. In tako se je tudi zgodilo, on in njegova mama sta zaprla računa. Sicer je uslužbenka v tem trenutku šla po nadrejenega, ki je prišel iz pisarne in ju želel prepričati, da bojo naredili izjemo in bo sin lahko dobil tistih denar, ki ga želi dvigniti, ampak za njiju je bilo prepozno in zgodba končana. Zaprla sta dva računa, banka je izplačala NEKAJ 10kEUR, ki sta jih nesla čez cesto v sosednjo banko.


Skoraj tako dalec je sla moja, ko je zelela dvigniti iz varcevalnega racuna. Zenska na salterju: to se ne da, mi tega ne moremo, morate prenesti na tekoci racun in to traja... potem je rekla, da bo zaprla racun in zeli imeti vse izplacano takoj. No, potem se je dalo in so vse uredili. Pa slo je za nekaj jurjev - nic posebnega.

To je pri DH. Tudi sam imam nekaj cudnih situacij pri njih... ker nisem na svoji maticni poslovalnici!?


Zdaj brez zamere. Tudi tvoja glih ni za bančništvo. Naj raje hrani denar v nogavici in ga občasno boža.
Imaš depozite 'na vpogled', torej denar lahko v vsakem hipu dvigneš. Ter varčevalne račune - denar si posodil banki.

Večje banke imajo zakladništvo, ki ta denar plasirajo. Zakladnica na nivoju banke skrbi, da ima banka dovolj likvidnostnih sredstev - preostanek se plasira. Če varčevalec zahteva denar nazaj hipoma, mora to najmanj odobriti zakladnica. To pomeni, da morajo pač pogledati koliko sredstev so dobili noter in koliko gre ven. Da vedo, če morajo investirati sredstva ali deinvestirati sredstva.

Če to nekdo na silo zahteva, pač gre na račun likvidnostne rezerve banke (=strošek). Sigurno lahko tu in tam komu to urgentno odobrijo, samo vsi pa ne morejo tako na silo trgati denarja nazaj. Saj to piše v pogodbi o varčevanju.

Zgodovina sprememb…

permit ::

bbbbbb2015 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Ja kriza je, kripto tisočarji dvigujejo prihranke . Hec
Ko je denar na računu v banki je uradno opran. Sicer banka sproži postopek pri Fursu zaradi neznanega izvora. Dvig gotovine nikogar ne briga.


Ma kje pa. Mojo žlahto so nadlegovali (FURS), ker je dvignila denar (večjo količino). In je potem morala priložiti 50+ izpiskov, od kod vse ta denar. Na njej je bilo breme dokazovanja. Recimo priliv X je bil od prodaje nepremičnine. Priliv ta je od tega. In brez zajebancije, vse nazaj od leta 2009 so bila dokazovanja. Tako da s tem se ni za zajebavat.

Mi v familiji in tudi sicer hranimo bančne izpiske v PDF obliki trajno. Niti banka več ni imela izpiskov, eni računi pa so bili že zaprti.

Ne vem, kaj bi žlahta delala, če izpiskov ne bi bilo.


Kdaj pa je bilo to, da vse nazaj od leta 2009 so bila dokazovanja?

Furbo ::

energetik je izjavil:


Mi je pa vseeno uganka, kaj s 25k papirja, če niti avta ne moreš z gotovino nabavit. Največ kar sem dvignil gotovine, je bilo nekih 1,5k za malarja, 15 let nazaj. Sedaj papirja praktično več ne uporabljam, nekih 200 imam stalno v denarnici za rezervo, če slučajno kartica ne dela.

Fizične osebe med seboj lahko premetavajo cash po mili volji, tudi rabljen avto lahko skeširaš če ga kupiš od fizične osebe.

Morda bo obiskal kako bolj razvito državo ala Nemčija, kjer nimajo blesavih predsodkov pred gotovino.

Nekako smo balkanci postali super programirani od birotatov, da je gotovina bad. Za njih ja, za nas ne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

energetik ::

Seveda lahko fizične med sabo, ampak kaj naj s kupom npr. 10k v denarnici, celo leto plačujem z gotovino v Hoferju? Hodim na pošto plačevat položnice?

Ja, gotovina je bad, ker moram pri vsakem nakupu brskati po denarnici in računati. Pa gledat, če imam zadosti v denarnici. Pa če mi nekdo plača rabljen avto z bankovci, moram preverjat, če niso ponarejeni.
vires in numeris

bbbbbb2015 ::

permit je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Ja kriza je, kripto tisočarji dvigujejo prihranke . Hec
Ko je denar na računu v banki je uradno opran. Sicer banka sproži postopek pri Fursu zaradi neznanega izvora. Dvig gotovine nikogar ne briga.


Ma kje pa. Mojo žlahto so nadlegovali (FURS), ker je dvignila denar (večjo količino). In je potem morala priložiti 50+ izpiskov, od kod vse ta denar. Na njej je bilo breme dokazovanja. Recimo priliv X je bil od prodaje nepremičnine. Priliv ta je od tega. In brez zajebancije, vse nazaj od leta 2009 so bila dokazovanja. Tako da s tem se ni za zajebavat.

Mi v familiji in tudi sicer hranimo bančne izpiske v PDF obliki trajno. Niti banka več ni imela izpiskov, eni računi pa so bili že zaprti.

Ne vem, kaj bi žlahta delala, če izpiskov ne bi bilo.


Kdaj pa je bilo to, da vse nazaj od leta 2009 so bila dokazovanja?


2020. Žlahta je leta 2009 je podedovala po starših dediščino, ter nekje 2012 prodala še hišo. To je posodila v bistvu znotraj žlahte. Leta 2020 je dobila denar nazaj. In je bilo potrebno najti kdaj je dobila denar nakazan od kupnin od dediščine in hiše in kdaj ga je posodila potem v bistvu za družinsko firmo.

Saj ni nič takega. Samo je bilo pa enega iskanja.

FoxKnox ::

Za finančno poslovanje velja zakon o preprečevanju korupcije in pranja denarja. Vse finančne institucije so obvezane nad določeno količino obvestiti Furs, če izvor denarja ni transparenten. Osebni polog na račun, npr 100 k € in namen nakazila POLOG , zasvetijo vsi alarmi na banki . V takem primeru dobi banka od fursa takoj blokado računa, dokler se ne pojasni izvor nakazila.
Drugo so prihranki od zaslužka, ki se mesečno nakazuje in je izvor jasen.Tu ni potrebnega nobenega dokazovanja o izvoru . Naročiš dvig in naslednji dan dvigneš.

Glugy ::

Dobri ste da se upate z 25 000 evri gotovine iz poslovanice podat. Jz se še doma ne bi upal imet tok dnarja v gotovini.

MadMax ::

Malo pred "korono" sem neplanirano rabil 6k. Šel na banko, na gotovinsko okence, vprašal teto če je kak problem ker nisem najavil?
Se teta prijazno nasmehne in reče da to pa res ni problem. Koliko v kakih listkih sem sam izbral. Noben problem.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Webmojster ::

Glugy je izjavil:

Dobri ste da se upate z 25 000 evri gotovine iz poslovanice podat. Jz se še doma ne bi upal imet tok dnarja v gotovini.


Če ima 2 milijona gor, pol zanj teh 25K ni neki denar :)

kow ::

Ce se ne napoves, potem si varen.:))

delavec44 ::

Še vedno ni logično, da alarmi svetijo ob dvigu gotovine. Naj svetijo ob pologu ali nakazilu. Zakaj bi ob dvigu gotovine moral dokazovati premoženje, ob prenakazilu ali če pustim na računu pa ne.

sonar1 ::

še nobeden mu ni rekel naj ne dviga tolko denarja? Keš se poslavlja. Sej s kešom ne moreš več nič. Seveda stokrat raje na banki denar kot v gotovini. Da ne omenjamo tega da ti en lopov lahko vse pokrade. Lahko bi našteval cel dan, OP : Ne dvigaj 25k !!!!!

Webmojster ::

delavec44 je izjavil:

Še vedno ni logično, da alarmi svetijo ob dvigu gotovine. Naj svetijo ob pologu ali nakazilu. Zakaj bi ob dvigu gotovine moral dokazovati premoženje, ob prenakazilu ali če pustim na računu pa ne.


Ja pomisli kaj ima banka raje? Da denar prineseš ali denar odneseš?

delavec44 ::

Ni važno kaj ima banka raje. Zavezuje jih zakon in to mora odrejati furs.

Furbo ::

Glugy je izjavil:

Dobri ste da se upate z 25 000 evri gotovine iz poslovanice podat. Jz se še doma ne bi upal imet tok dnarja v gotovini.

Mhm, ko ima pa vsak avto za 40k pred bajto, se pa ne tresejo vsi?

Jasno je ne bo imel doma, že rabi za kaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

XIIT ::

Da je bolje nakazati kot plačati z gotovino ti bo rekel vsak, ki so ga kdaj nategnili (z gotovino).

Če nategunu nakažeš, imaš črno na belem da je šla vsota x s tvojega računa na njegovega.

Če mu daš gotovino pa lahko pove da nisi dal nič ali pa si dal samo en del. Ko nekomu daš 25k pa ti lahko reče da hoče še 5-10k zraven, sicer iz tega (karkoli že pač je) ne bo nič -- ker si že ob 25k (sunken cost) še daš tistih par k zraven, kot pa da pozabiš celih 25k.

Ko prijaviš goljufijo je tvoja beseda proti njegovi.

Lahko daš pogodbo/dokument overiti pri notarju ampak: notarsko overjena pogodba je, za vse praktične namene, samo papir in ti ne garantira ničesar (npr. hitrejšega postopka na sodišču ali hitrejše izvršbe).

Če misliš denar komu posoditi, ti svetujem: raje ne.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XIIT ()

bemfa ::

SVGA je izjavil:

Pozdravljeni,

če želi fizična oseba z osebnega računa na banki dvigniti recimo 25.000 EUR, mora za to prej obvestiti banko (da pripravijo zadostno količino gotovine). Kar me zanima je, ali banka pri tem kaj sprašuje v smislu zakaj stranka to počne itd.?

Odgovorite samo tisti ki to dejansko veste prosim. Hvala.

Napiši še, kdaj in kje boš dvigoval. Prosim, hvala.

bbbbbb2015 ::

delavec44 je izjavil:

Še vedno ni logično, da alarmi svetijo ob dvigu gotovine. Naj svetijo ob pologu ali nakazilu. Zakaj bi ob dvigu gotovine moral dokazovati premoženje, ob prenakazilu ali če pustim na računu pa ne.


To je zelo enostavno.
Če je kakšna kriminalna/nelegalna dejavnost v igri, če se nekomu nakaže denar prek TRR, se to vidi. Od osebe, ki je denar prejela, je vedno možno po sodni poti zahtevati denar nazaj. Denar je še vedno sledljiv.

Čim dobi obliko gotovine - sledljivosti več ni. Zato se preverja zadnji sledljivi element - dvigovalca denarja.

bbbbbb2015 ::

XIIT je izjavil:

Da je bolje nakazati kot plačati z gotovino ti bo rekel vsak, ki so ga kdaj nategnili (z gotovino).

Če nategunu nakažeš, imaš črno na belem da je šla vsota x s tvojega računa na njegovega.

Če mu daš gotovino pa lahko pove da nisi dal nič ali pa si dal samo en del. Ko nekomu daš 25k pa ti lahko reče da hoče še 5-10k zraven, sicer iz tega (karkoli že pač je) ne bo nič -- ker si že ob 25k (sunken cost) še daš tistih par k zraven, kot pa da pozabiš celih 25k.


Kakšno nategunstvo, kaj vendar govoriš?
Če greš v Nemčijo kupovat avto, sicer obstaja opcija instant SEPA (ČE jo podpirata OBE banki, pošiljateljica in prejemnica).
Avto pogledaš, avto v redu, papirji v redu, kupiš, plačaš - pelješ. V tem primeru je gotovina zakon.

Pa recimo koliko nategov mojstrov je bilo, ja guspa, vi plačate 100% avans, mi vam pa zmontiramo. Pa vlačijo potem nateguna po TV.
Jaz ne dajem nobenega avansa, če se le da.

Ko pridejo, zmontirajo npr. okna - dobijo plačilo (če že vztrajajo, da se takoj plača). Resen mojster bo prišel, zmontiral, pokasiral. Neresni pa dajte vi nakazat avans. Potem jih pa ni blizu.

Tako da gotovina ima gotovo svojo vrednost.

Denarja pa ne posojam (več). Banke se s term profesionano ukvarjajo.

XIIT je izjavil:

Lahko daš pogodbo/dokument overiti pri notarju ampak: notarsko overjena pogodba je, za vse praktične namene, samo papir in ti ne garantira ničesar (npr. hitrejšega postopka na sodišču ali hitrejše izvršbe).


Pogosto so utajevali davek pri nakupu nepremičnine. Napišeš pol cifre na pogodbo, preostanek pa ko prideta od notarja ven.
Ko pa prideta ven, pa se kupec ne spomni, za kakšno gotovino gre. Prodajalec noče iz nepremičnine (ker je dobil samo pol kupnine), kupec se dela neumen.

So biseri.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Večji polog gotovine na bančni račun (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20856548 (639) Johnny QJ
»

Polog na banko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
658922 (6511) matobeli
»

Menjava bankovcev - večja količina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6811987 (9302) blink
»

Dvig prihrankov in hramba gotovine, kako zagotoviti sledljivost za FURS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10018802 (10040) Mato989
»

Revež obdavčen za 55.000 evrov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17143663 (37132) klihk

Več podobnih tem