» »

GeForce FX 5200 vs. Radeon 9700

GeForce FX 5200 vs. Radeon 9700

«
1
2

Luksi ::

Odločam se za zamnjavo grafične kartice. V ožji izbor sta prišle ti dve, veliko sem že prebral na to temo, vendar so mnenja nekako 50:50. Torej, kaj mi vi predlagate? Hvala in LP! :D

Senitel ::

Definitivno Radeon 9700!

nodes ::

A si prav napisal te številke? :\

Grey ::

LOL a se ti norca iz nas delaš? Ti dve kartici sta si narazen kr precej hitrostnih rangov. Razen če si mislu GF FX 5900...pol pa ne. Če maš pa to izbirokokr si napisu pa vzemi Radeon 9700.

Mavrik ::

Ti primerjaš grafo za 25k z eno ki stane pribl 40-50?
The truth is rarely pure and never simple.

BoLhCa ::

Razen če si mislu GF FX 5900...pol pa ne


LOL

brez pomislekov vzem 9700, ki je par razredov zmogljivejsa kartica!

lp

frenk ::

luksi: verjetn si se zmotu...to je tko kot če bi prašal al nej kupm raj fičota al ferrarija:D...če se pa nis zmotu pa definitivno r9700:)

Sami ::

Sploh ni primerjave med karticama, vzem Radeon 9700!
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Luksi ::

Ne, iz nikogar se ne delam norca. Kot se že po datumu moje prijave vidi sem bolj zelen še pri teh stvareh.8-O Prodajalec (ne bom omenjal firme, je pa znana v SLO) mi je svetoval GeForce FX 5200 128MB! Ker pa sem prebral, da naj bi bil Radeon boljši, sem se odločil, da povprašam še vas.8-) Sicer pa, zakaj v Računalniških novicah nobena firma ni dala cene za 9700 v "Cenik naših oglaševalcev"? Ni zanimanja za to kartico?

Senitel ::

9700 je drugače že mal out (saj je zunaj že več kot eno leto) in so jih prodajalci na svojih cenikih že zamenjali z 9800 modeli.

frenk ::

Luksi: upam da veš da je 9700 precej draga:)

boštjan ::

rabljeno bi moral za okol 50k dobit

morphling1 ::

Modelov, ki bi prodajali 9700 za 50k ne boš našel veliko :D
Me pa res zanima kdo ti je svetoval 5200 napram 9700, tako neumnega prodajalca pomoje ni in si ti malo zamešal pojme. Vsak bi ti probal prodat čim dražjo karto, ne pa neko osnovno karto. Sicer pa glede na tvoje odgovore vidim, da se ti res sploh ne sanja o čem govoriš, primerjat GeForce s Radeoni samo s tem besedami, je enako kot primerjat BMWje ter Mercedese, ne gre, dokler ne poveš o katerem modelu se govori.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

Modelov, ki bi prodajali 9700 za 50k ne boš našel veliko

ok,ampak MAX 60k,seveda jaz govorim o navadnem 9700 in ne 9700pro.
5200 in 9700 pa res ne moreš primerjat,ker 5200 je spodnji razred grafične ponudbe,9700 pa je zgornji razred.tako da mene tudi zanima ta trgovina,ki so ti tako svetovali,edino če si ti pobrkal linčiče,big time:))

Zheegec ::

R9700 boš zelo težko dobil, ker jih ni več v prodaji (kar pa ne pomeni da R9700 ni kick ass grafa, ni veliko slabša od R9800), se pa da dobiti R9800ne-PRO OEM za okoli 80K (ali še manj?)... To se trenutno splača če kupuješ grafo VIŠJEGA razreda, če kupuješ grafo srednjega razreda kupi R9600PRO ali pa GF4 TI4200, če pa kupuješ grafo nižjega razreda kupi Radeon9100, če pa kupuješ slabe grafične pa vzemi FX 5200 >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

če pa kupuješ grafo nižjega razreda kupi Radeon9100

žal tudi 9100 mahamo v slovo,saj kot vemo je to derivat 8500 in so jo prodajali,pač kolko je blo še skladiščne zaloge,novih pa niso izdelovali

Luksi ::

Na predračunu mi piše: AGP GeFORCE FX 5200 128 Mb TV Out XFX. Je to nižji ali srednji razred? V Računalniških novicah imajo pod SREDNJI RAZRED.8-O .Btw., sem nezahteven uporabnik, ne bom delal v nobeni Mayi ali kaj podobnega, le včasih bi kakšno novejšo igro zaigral. Bi ta kartica potegnila naprimer Colina 3 ali to ta novo SWAT?

Vikking ::

mene pa zanima med GEFORCE FX5200 128MB DDR, DVI,TV in ATI RADEON 9200128MB DDR, DVI,TV

kera je po vašem mnenju boljše kupit?

Frgazor ::

Glede na to, da je 9200 v bistvu 9000, potem le posezi po FX 5200. Brzine ne bo hude v nobenem primeru, problemov pa pride z gayforcom malo manj.

frenk ::

luksi: s to grafično pozab na novejše igre:D

Zheegec ::

Dejstvo je da sta FX5200 in pa R9200/R9000 grafični ki ne bosta dovolj za novejše igre, pa tukaj FX5200 podpora Dx9 pomeni popolnoma nič. Sedaj ko očitno tudi R9100 ni več mogoče kupiti (kot pravi Boštjan), je prva res spodobna kartica gForce4 TI4200. Vsakakršni Radeon9000/9200, ali FX5200 ali celo GF4 MX (!) bodo recimo za HL2 že premalo (za neko spodobno resolucijo @ dobri detajli @ 40FPS). GF3 ali R8500 oz R9100 bodo to še nekako zmogle.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Sem malo brskal po ebayu. Trenutno best buy kartica je GF4 4600, zadevo se da najti že za 100$ tako da recimo s stroški poštnine in carine ne pride čez 150$ to je 30k :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Luksi ::

Hm, sedaj ste me čisto prestrašili, ker sem bil 100%, da je GeForce FX 5200 solidna kartica. :\ Upam, da ste objektivni, ker če mene kdo vpraša, kateri procesor je najboljši mu odgovorim Celeron 333Mhz, ker ga imam 6 let in niti enkrat na servisu 8-O . A novejše igre pol ne bodo delael??? Mislim predvsem na simulacije letal, dirk..., ker nisem ravno ljubitelj prvoosebnih strelščin in podobno.

boštjan ::

delala bo vsaka igra,tukaj je bol vprašanje kvalitete slike in hitrost v sami igri.namreč prekomerno zatikanje v igri je prav moteče in postane igra neigralna,pa še oči te začnejo boleti

morphling1 ::

Čisto odvisno kako zahteven si. Če imaš dovolj močan cpu (rang athlon xp nad 2GHz) ti bodo tudi s 5200 in 9200 igre na resolucijah 800*600 ter mogoče še 1024*768 delale zadovoljivo, seveda brez Anisotropic filteringa ter Antialiasinga. Simulacije so običajno dosti bolj cpu intenzivne igre, tako da bodo nekako laufale tudi na teh dveh karticah če imaš dovolj močan cpu (c333 tu odpade). Sicer pa vse je odvisno kako zahteven si enim se zdi že 15 slikic/sekundo dovolj, medtem, ko drugim niti 60 fps ne predstavlja popolnoma gladkega igranja. Če hočeš imet novo karto do 20k ne dobiš drugega kot 5200 ali 9200, lahko poiščeš kako 9100 ali pa kupiš kak rabljeni GF3, R8500 ali celo GF4 vse te kartice so bivše Hi-end kartice in še vedno lepo hitrejše od današnjih low end produktov.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Luksi ::

Procesor mam AMD XP 2800+, 333 MHZ

Luksi ::

A tale kartica podpra 9dx?

Senitel ::

Vsi GeForce-i FX podpirajo DirectX 9.0, vendar ne pričakovat preveč kar se hitrosti tiče...

Zheegec ::

Luksi - Dx9 podpora ne pomaga ravno veliko, ker je kartica tako počasna >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Luksi ::

Hm, sedaj mi pa nekaj ni jasno. Medtem, ko vi to kartico(FX 5200) vseepovprek "šimfate", jo nekatera podjetja uvrščajo v višji razred!8-O (pa ne nameravam pri tem podjetju kupit kartice!!!) Zakaj prihaja do takih protislovij. Konkretno sem to opazil v Računalniških novicah, 25. september 2003!

morphling1 ::

Ma sej ni tako slaba ta 5200 kartica, samo spada pa definitivno v nižji razred, tam nekje kot so R9000/9200/GF4 mx/GF2 Ti in podobne kartice.
Ne vsega kar prebereš imeti za suho zlato, jaz ti to povem iz prve roke, ker sem vse te kartice že stestiral, tisti lapsus v rač. novicah je pa lahko posledica nekega urejanja popolnoma laične tajnice/tajnika :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Luksi ::

Sej ne, da vam ne bi verjel, ampak želim dobiti informacije iz vseh vetrov 8-) Teoretike in praktike :) Kakšni so kriteriji, da neko kartico daš v določen razred? morphling1, napisal si, da je to nižji razred? Niti srednji to ni???

kuglvinkl ::

Ok, pa ti mora narisat, da boš verjel?

tisti lapsus v rač. novicah je pa lahko posledica nekega urejanja popolnoma laične tajnice/tajnika

+ od kdaj za vraga so Računalniške novice (skupek PR c.) relevanten vir?!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

tt2 ::

Luksi, jaz sem malo prelistal te rač. nov. 25. sep. in ti povem, da tam piše pod visoki razred le radeon 9600pro(3 krat),9800pro in GeForce 5600. ne vem, če si ti narobe prebral ali imaš izvod z tiskarsko napako.

Senitel ::

Zakaj je GeForceFX 5200 nižji razred? Zato ker NVIDIA tako pravi... >:D
GeForce FX 5200 nižji, GeForce FX 5600 in 5700 srednji in GeForce FX 5900 višji...

Luksi ::

tt2: Obrni list in poglej zadnji dve! 8-O

Luksi ::

Senitel, kam boš pa pol uvrsti npr. GF4l MX440 64 MB ali GX2 MX 440 64 MB, če je FX 5200 nižji?Ali potem velja tale enačba: GF4 MX440 = GeFORCE FX 5200 128 MB??? :\

kuglvinkl ::

Pa dobr, sej si čist penast od teh razredov, ki jih razen PR squada ampak nihče ne uporablja! Dej umiri se malo.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

kam boš pa pol uvrsti npr. GF4l MX440 64 MB ali GX2 MX 440 64 MB, če je FX 5200 nižji

Če že češ razrede, potem v razred zastarelo.
Your focus determines your reallity

Luksi ::

Ti si tajna policija, jaz pa tajni zasebni agent. :D
Samo želim priti do dna, zakaj prihaja do razlik. Zakaj nekateri pravijo, da je solidna ta kartica, drugi pa, da je "en drek".

tt2 ::

sem vido, da sem naslednjo stran spregledo. potem pa ti povem naslednje. kartice od 50k dalje se prodajajo zelo slabo v primerjavi z tistimi do 20k. zato so si trgovine izmislile, da bodo kartice do 20k postavile v visoki razred, ker veliko ljudi je takšnih, ki se z računalništvom ne ukvarja in bo takoj zagledal visoki razred in bo videl kartico, ki stane le 20k in bo takoj kupo to kartico (ljudje so pač neumni).

Firebat ::

Na tomshardware al pa kje ce ma kdo dobre linke naj mu pokaze teste obeh kartic. Da opazi procentualno razliko v hitrosti in zmoglivosti ...

profii ::

mal bi lahko pogledal v teh razredih zmoglivosti.
npr: 3dmark01 pomje nobena grafa z nizjega razreda ne preseze 10k 3dmark-ov.
vem da je pomemben cel sistem pa tud ce mas 3200+ pa 1Gb rama ne gres cez 11k.

Zheegec ::

TESTI - prva stran
Samo ne pozabit, da je R9500PRO slabša kartica od R9700PRO - ker ima R9700PRO več MHz in pa 256 bitno spominsko vodilo namesto 128 bitnega kolikor je pri R9500PRO.


edit by m. : sem ti malo popravil, da ne boš še bolj zmedel človeka :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

Luksi ::

Hvala za ql link! Na hitro sem sedajle pogledal grafe, jutri pa si bom vzel čas, da preberem vse to. Če na hitro povzamem slikovni prikaz; saj v bistvu ni tako slaba, za v smeti. V večih segmentih prehiti 9000PRO in tudi celo Ti4200. Zame, kot sem povedal, nezahtevnega uporabnika, je po mojem mišljenju to dovolj.:D

Zheegec ::

Pa res ponekod prehiti TI4200, samo to z FSAA in Aniso, ki je bolj optimiziran v FXih.
Aja, poglej malo FPS, ne samo to koliko je katera boljša od druge. 40FPS je res minimum za igranje, s tem da je tukaj uporabljen kar dober sistem (CPU&RAM%ostalo).

P.s.: Morphling1 - my bad :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Luksi ::

Alien, bom jst to jutri prebral, pa bom potem kaj napisal, čeprav dvomim, da bom iz besedila kaj dosti izluščil, saj sem, kot sem že omenil, bolj "zelen" pri teh stvareh. Sicer pa kot sem rekel, jaz bom (če bom) igral bolj simulacije, predvsem dirke.

Zheegec ::

Za zdajšnje drkačine bo FX5200Ultra čisto dovolj, za prihodnje pa...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Luksi ::

... nova kartica :D

Luksi ::

Btw, ostale komponente so pa: AMD XP 2800+ 333Mhz, DDR 512 MB 400MHz PC-3200 Hyundai, HDD 80 GB 7200/8MB WD-T800JB, MB SOC-A MS-KT4-VL 8xAGP/SB5.1/DDR400/L...

Verjetno, da bo vse skupaj zadovoljivo delalo..
Če sem sedaj 6 let zdržal na 333MHZ:D , je tole pravi luksuz zame 8-) .
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019660 (12725) Janac
»

RADEON 9550

Oddelek: Kaj kupiti
402347 (1414) boštjan
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564502 (3667) Jaffa
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397955 (6197) js
»

grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
351375 (1152) boštjan

Več podobnih tem