» »

Banka prehaja na brezgotovinsko poslovanje

Banka prehaja na brezgotovinsko poslovanje

1 2
3
»

bbbbbb2015 ::

jb_j je izjavil:

najbolj razvite države, največ poslujejo Brez Gotovinsko



Marsikaj pa sicer ni razvidno iz tega "spiska". Za Benelux države (Nizozemsko) je stvar taka:

a) nihče ne more zvedeti tvojega TRR, ne socialna, ne tvoji upniki, razen če jim ti to kako razkriješ. Lahko daš zahtevek na sodišče, ter ta partija dobi, če se zahtevek izrecno tika pranja denarja ali kriminala povezanega s pranjem denarja. Tudi TRRji firm so tajni. Seveda so znani recimo tvojim kupcem, ki ti kaj plačajo. Ni pa to javno.

b) da ti odtegnejo denar z računa, je potrebna sodba. Bližnjic ni. Če tisti hip denarja ni na računu, ga pač ni in ga ne odtegnejo. In ni "blokiranja" računa. Poznajo zamrznitev računa, ampak to zopet, bom rekel, ob težkih kriminalcih.

c) njihove banke so stare 100+ let, ene 300+ let (če šteješ vse nazaj do Vzhodno indijske družbe). Nobena ni propadla 3x v roku 50 let.

d) Kartice (Mastercards, Visa) stanejo sicer malo, bazna kartica je zastonj, praviloma se da *VSE* s kartico narediti.

e) ING banka je bančništvo bilo offline od leta 2014, kar imam njihov račun ... 0 krat.

f) njihove narodne banke (del Euro sistema) imajo kup zlata. Saj razumete, da mora narodna banka depozitarjem jamčiti do 100k EUR z nečim. S čim jamči to Banka Slovenije, natanko?

Potem se nekako da zaupati svoj denar - banki. Nemci so ga nasrkali okrog leta 1930, ter še sedaj radi plačujejo s kešem. In avto in pohištvo in vse. In so v redu ljudje.
Italijani so ravnotako večkrat nasrkali. Avstrijci tudi. Španci se je njihova največja banka zvila iz krize cca 2020 (Santander).

Norvežani, recimo imajo največji suvereni sklad in kup zlata. Oni lahko gladko jamčijo ČEZ 100k na depozitarja.

Slovenija (kot del bivše Jugoslavije) vse to... ...ni. LB (oz. NLB) je konkretno propadla 3x do sedaj od 2. sv.v.

Zadaj za vsem tem je zaupanje... Banke se s perjem (marmor, zastave, ...) kitijo. Pokažite mi eno banko iz leta 1800 v Sloveniji. Evo, tu je ena nizozemska:
https://www.ing.com/About-us/Profile/Hi...

Zgodovina sprememb…

tonttu ::

Uporabnik je izjavil:

TRR ni pravica uporabnika. Vedno ti ga lahko banka ukine. Če ne boš priden, ti ga bodo ukinili. Sej veste, ko je Zlatko mal več protestriral, je njemu in ženi banka brez razloga zaprla TRR. Torej, ko ne boš več povšeči nekomu, te izklopijo iz življenja. Vedno bo kakšen obvod tu ni kaj, ampak to ni point. Torej kdo bo sedaj priden?

Pa si ziher da je to res? Jaz imam obcutek da je to tako zelo izmisljeno da boli, predvsem ker banko boli k ali ti protestiras ali ne. Vazno da odplacujes dolgove in racune, pa ce si 25h/dan na taksnih ali drugacnih protestih. Tako da za tole si celo upam staviti da niti pod razno ni res. Ce jima je pa banka zares zaprla racun, jima ga pa definitivno ni zaradi protestiranja.

dexterboy ::

b) da ti odtegnejo denar z računa, je potrebna sodba. Bližnjic ni. Če tisti hip denarja ni na računu, ga pač ni in ga ne odtegnejo. In ni "blokiranja" računa. Poznajo zamrznitev računa, ampak to zopet, bom rekel, ob težkih kriminalcih.
Kolikor sem opazil, veliko folku tukaj na forumu (ne mislim s tem tebe, ti to razumeš), ni jasen sistem blokade računa in posledične izvršbe...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Furbo ::

Proti govotini so samo nerazgledani.

Kot prvo, kaj jih boli gotovina, imejte svoje kartice, če hočete, ostale pa pustite pri miru.

Kot drugo, očitno ne spremljajo situacije po svetu, ko ti lahko zaradi ene objave na socialnih medijih ali neutemeljene medijske gonje pozaprejo vse račune.

Tretje, počakajte do prvega izpada elektrike letos pozimi in potem opletajte s karticami.

Četrto, zaupate bankam? Resno?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Mato989 ::

Uporabnik je izjavil:

TRR ni pravica uporabnika. Vedno ti ga lahko banka ukine. Če ne boš priden, ti ga bodo ukinili. Sej veste, ko je Zlatko mal več protestriral, je njemu in ženi banka brez razloga zaprla TRR. Torej, ko ne boš več povšeči nekomu, te izklopijo iz življenja. Vedno bo kakšen obvod tu ni kaj, ampak to ni point. Torej kdo bo sedaj priden?


Tocno to, zato je opustitev gotovine nevarna za ljudi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

phnj90 ::

Ja, nič, potrebno se boriti proti odpravi gotovine, ne glede na to, kdo vse bo v vladi ali EU nadvladi...

Toliko zanimivih časov smo že doživeli, da bi se prileglo kakšno dolgočasno desetletje.

Kako je že tisto, Velika rekalibracija?

tonttu ::

Furbo je izjavil:

Kot drugo, očitno ne spremljajo situacije po svetu, ko ti lahko zaradi ene objave na socialnih medijih ali neutemeljene medijske gonje pozaprejo vse račune.

Bos dal en sam primer kjerkoli na zahodni polobli kjer so nekomu zaprli racun in pobrali denar na racunu zaradi "ene same objave na socialnih medijih"? En sam preverljiv primer, ne "sem slisal od prijatelja, ki je videl na youtubu", bo dovolj da dokazes to trditev. Ni treba 100 primerov, en je dovolj.

Furbo je izjavil:

Tretje, počakajte do prvega izpada elektrike letos pozimi in potem opletajte s karticami.

Sem ze napisal... Brez elektrike tudi trgovine, crpalke, kafica ne bo. Se pravi nic, kar bi lahko placal (magari z gotovino) ne bo delalo, tako da ti tudi 10kg gotovine ne bo pomagalo.

Mato989 ::

tonttu je izjavil:

Furbo je izjavil:

Kot drugo, očitno ne spremljajo situacije po svetu, ko ti lahko zaradi ene objave na socialnih medijih ali neutemeljene medijske gonje pozaprejo vse račune.

Bos dal en sam primer kjerkoli na zahodni polobli kjer so nekomu zaprli racun in pobrali denar na racunu zaradi "ene same objave na socialnih medijih"? En sam preverljiv primer, ne "sem slisal od prijatelja, ki je videl na youtubu", bo dovolj da dokazes to trditev. Ni treba 100 primerov, en je dovolj.

Furbo je izjavil:

Tretje, počakajte do prvega izpada elektrike letos pozimi in potem opletajte s karticami.

Sem ze napisal... Brez elektrike tudi trgovine, crpalke, kafica ne bo. Se pravi nic, kar bi lahko placal (magari z gotovino) ne bo delalo, tako da ti tudi 10kg gotovine ne bo pomagalo.



Dovolj je tisto kar so v kanadi poceli z racuni ljudi ki so protestirali se spomnis mogoce?

Tudi ce nic ne bo delalo bos lahko z gotovino pri kmetu nacrlo placal mleko z kartico pa 100% ne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

phnj90 ::

Nisem kmetovalec ampak mislim, da je potrebno mleko hladiti, da nekaj dni obstane. Mi sami sicer ne bi hodili po mleko, če bi vse obstalo, verjetno bi najprej praznili skrinje. Potem... potem... pa, hm... Bi bilo zanimivo videti (ne pa tudi doživeti) alternativo - regresijo do Amišev ali dlje.

bbbbbb2015 ::

tonttu je izjavil:

Furbo je izjavil:

Kot drugo, očitno ne spremljajo situacije po svetu, ko ti lahko zaradi ene objave na socialnih medijih ali neutemeljene medijske gonje pozaprejo vse račune.

Bos dal en sam primer kjerkoli na zahodni polobli kjer so nekomu zaprli racun in pobrali denar na racunu zaradi "ene same objave na socialnih medijih"? En sam preverljiv primer, ne "sem slisal od prijatelja, ki je videl na youtubu", bo dovolj da dokazes to trditev. Ni treba 100 primerov, en je dovolj.


Sprašuješ za neko kombinacijo, ki je težka, oz. zelo redka. Imaš pa kup nekih realnih situacij:

a) kolega je imel doo, ki je šel v stečaj, za kredit je osebno jamčil, pa so mu blokirali račun. Nekih prihodkov ni dobival, pa se je nabiral na računu minus. Kar je eventuelno prišlo gor, so mu takoj odtegnili do 0. Bilo je neko cufanje, da mu ne bi smeli odtegniti vsega, ampak nekaj je bilo narobe, ali je bil namen označen napačno ali nekaj je bilo, da so mu v nulo vse odtegnili.
b) Potem so mu račun zaprli.
c) Potem je hotel odpreti nov račun, pa mu ga (druga) banka ni hotela odpreti.
d) Potem je vseeno šel na zavod za zaposlovanje - nakazil nekako ni mogel dobiti - ni imel računa
e) Cufal se je levo in desno, nikakor priti do računa.
f) Potem je račun odprl v Avstriji.

Potem se je nekako vse uredilo. Ko sem njegovo zgodbo poslušal, se mi je zdelo nemogoče, da ne more imeti računa odprtega. Pa zgleda, da je mogoče.

Tako da se strinjam, osebno mislim, da gotovina mora ostali, ter tudi mislim, da ne bi smeli imeti blokiranja računa. Pač če je denar gor, se odtegne, če ga ni, ga ni. Tako imajo recimo urejeno Avstrijci in Nizozemci, Belgijci. Za ostale pa ne vem.

Obstaja sicer en trik, kar mi je zaupala nekdanja sodelavka. Zaposlili smo jo z zavoda za zaposlovanje, ker je bila nezaposlena 6+ let. Potem se je pokazalo, da je normalno zaposlena v Avstriji, ter dobiva denar na TRR. A TRR ni njen. Ona in mama sta šli na banko, mama je pooblastila hčero za račun. Hčera pa si je dala izdelati kartico. Na kartici je njeno ime - in je to račun njene matere.

Vedno, ko so jo v Avstriji prosili, da da kartico, kamor ji nakažejo plačo, je dala kartico, z računom matere.

Na svoj svoj račun pa je lepo prejemala nadomestilo za nezaposlene in socialno. Imeli smo jo zaposleno tisto neko dobo 3 mesecev ali kaj. Potem pa smo jo odpustili, oz. itak je ona šla zopet nazaj na avstrijsko-slovenski-mamin sistem plače/nadomestila/mama kartice. Punca nenormalno bistra, samo pač je sama rekla, da so jo na zavodu silili, da gre nekaj poskusno delat. Zakaj ni preprosto normalno delala v Avstriji, ne vem. Je bila pa doma nekje bogu za hrbtom. Živa duša je ne bi mogla kontrolirati.

Dol padeš, kaj vse folk dela.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Torej tvoj dolg zapis lahko skrajšamo na: "nekomu, ki je dolgoval denar in ga ni vračal so blokirali račun"? (+ povsem nepovezan primer mutnih poslov)

-Wall ::

Kdor uporablja kartico, ne spostuje denarja.

Manu ::

Gotovina ima svojo prednost in bo še dolgo z nami.
Uradno mnenje o gotovini s strani ECB. In še ...
FAQ about cash. (Predvsem prvo vprašanje: Will cash disappear in the near future?)
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

phnj90 ::

-Wall, legenda, Messiah te je iskal v meni, ne vem, če se mu je kaj zgodilo od takrat, še prijavil me je moderatorjem :-) Sta kakšen 'zaljubljenski' par?

Samo tile nordijci so resnični eni nespoštljivci denarja, najbrž se ne bi smeli tako zgledovati po njih...

 X

X

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

WizzardOfOZ ::

bbbbbb2015 je izjavil:

LB (oz. NLB) je konkretno propadla 3x do sedaj od 2. sv.v.


To lahko dokažeš z linki?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Furbo ::

tonttu je izjavil:

Furbo je izjavil:

Kot drugo, očitno ne spremljajo situacije po svetu, ko ti lahko zaradi ene objave na socialnih medijih ali neutemeljene medijske gonje pozaprejo vse račune.

Bos dal en sam primer kjerkoli na zahodni polobli kjer so nekomu zaprli racun in pobrali denar na racunu zaradi "ene same objave na socialnih medijih"? En sam preverljiv primer, ne "sem slisal od prijatelja, ki je videl na youtubu", bo dovolj da dokazes to trditev. Ni treba 100 primerov, en je dovolj.

Furbo je izjavil:

Tretje, počakajte do prvega izpada elektrike letos pozimi in potem opletajte s karticami.

Sem ze napisal... Brez elektrike tudi trgovine, crpalke, kafica ne bo. Se pravi nic, kar bi lahko placal (magari z gotovino) ne bo delalo, tako da ti tudi 10kg gotovine ne bo pomagalo.

Kanada.

Aja brez elektrike mi nihče ne bo prodal mleko, kruh, bencina.. mhm. A potem so v Ukrajini že vsi mrtvi zdajle?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mato989 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

tonttu je izjavil:

Furbo je izjavil:

Kot drugo, očitno ne spremljajo situacije po svetu, ko ti lahko zaradi ene objave na socialnih medijih ali neutemeljene medijske gonje pozaprejo vse račune.

Bos dal en sam primer kjerkoli na zahodni polobli kjer so nekomu zaprli racun in pobrali denar na racunu zaradi "ene same objave na socialnih medijih"? En sam preverljiv primer, ne "sem slisal od prijatelja, ki je videl na youtubu", bo dovolj da dokazes to trditev. Ni treba 100 primerov, en je dovolj.


Sprašuješ za neko kombinacijo, ki je težka, oz. zelo redka. Imaš pa kup nekih realnih situacij:

a) kolega je imel doo, ki je šel v stečaj, za kredit je osebno jamčil, pa so mu blokirali račun. Nekih prihodkov ni dobival, pa se je nabiral na računu minus. Kar je eventuelno prišlo gor, so mu takoj odtegnili do 0. Bilo je neko cufanje, da mu ne bi smeli odtegniti vsega, ampak nekaj je bilo narobe, ali je bil namen označen napačno ali nekaj je bilo, da so mu v nulo vse odtegnili.
b) Potem so mu račun zaprli.
c) Potem je hotel odpreti nov račun, pa mu ga (druga) banka ni hotela odpreti.
d) Potem je vseeno šel na zavod za zaposlovanje - nakazil nekako ni mogel dobiti - ni imel računa
e) Cufal se je levo in desno, nikakor priti do računa.
f) Potem je račun odprl v Avstriji.

Potem se je nekako vse uredilo. Ko sem njegovo zgodbo poslušal, se mi je zdelo nemogoče, da ne more imeti računa odprtega. Pa zgleda, da je mogoče.

Tako da se strinjam, osebno mislim, da gotovina mora ostali, ter tudi mislim, da ne bi smeli imeti blokiranja računa. Pač če je denar gor, se odtegne, če ga ni, ga ni. Tako imajo recimo urejeno Avstrijci in Nizozemci, Belgijci. Za ostale pa ne vem.

Obstaja sicer en trik, kar mi je zaupala nekdanja sodelavka. Zaposlili smo jo z zavoda za zaposlovanje, ker je bila nezaposlena 6+ let. Potem se je pokazalo, da je normalno zaposlena v Avstriji, ter dobiva denar na TRR. A TRR ni njen. Ona in mama sta šli na banko, mama je pooblastila hčero za račun. Hčera pa si je dala izdelati kartico. Na kartici je njeno ime - in je to račun njene matere.

Vedno, ko so jo v Avstriji prosili, da da kartico, kamor ji nakažejo plačo, je dala kartico, z računom matere.

Na svoj svoj račun pa je lepo prejemala nadomestilo za nezaposlene in socialno. Imeli smo jo zaposleno tisto neko dobo 3 mesecev ali kaj. Potem pa smo jo odpustili, oz. itak je ona šla zopet nazaj na avstrijsko-slovenski-mamin sistem plače/nadomestila/mama kartice. Punca nenormalno bistra, samo pač je sama rekla, da so jo na zavodu silili, da gre nekaj poskusno delat. Zakaj ni preprosto normalno delala v Avstriji, ne vem. Je bila pa doma nekje bogu za hrbtom. Živa duša je ne bi mogla kontrolirati.

Dol padeš, kaj vse folk dela.



Tale trik je top... kaj se zgodi če pooblastiš osebo v SLO na račun in tja dobiva plačo pa ima izvršbo, je to kaznivo dejanje sploh?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jest10 ::

Invictus je izjavil:

Od kje ima folk gotovino? Vecinoma odrasli od dela na crno ali ilegalnih dejavnosti.


Jaz imam gotovino od legalne dejavnosti, ter vse naklofano na davčni blagajni

phnj90 ::

jest10 je izjavil:

Jaz imam gotovino od legalne dejavnosti, ter vse naklofano na davčni blagajni

Fajn, ti boš preživel že privzeto, mi pa bomo morali se it bankrun, če bo kaj ostalo, ker nam veliko glavnino nakazujejo na trr-e. Se bodo sicer druge težave pojavile, o katerih sploh ni dobro razpravljati niti forumsko, ker pač ne. Prekomplicirano je tole in preveč črnogledo. Počakamo in vidimo, upam, da se nam ne boste posmehovali, če boste imeli prav, jaz se vam zagotovo ne bom, če ne boste.

user4683 ::

Kam pa potem vi nalagate viske denarja ce ne zaupate institucijam? Gostilna? Zlato? Cegli? Al noben nima vec kot 10k in pac to skrivate med nogavicami?

delavec44 ::

Zgoraj debata o ljudeh, ki jim banke nočejo odpreti TRR. Kolikor je meni znano ti mora 1 banka v slo nuditi Osnovni plačilni račun po uredbi banke Slo, če si brez.

https://www.bsi.si/mediji/62/sporocilo-...

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Povsod plačujem s kartico.

svetidej ::

Če imaš denar doma je bolj problem, da ti nepredipravi ukradejo ta denar. Pri nas v okolici je bilo že par takih primerov.
https://denar.svetidej.com/

hormilo ::

tonttu je izjavil:

Furbo je izjavil:

Kot drugo, očitno ne spremljajo situacije po svetu, ko ti lahko zaradi ene objave na socialnih medijih ali neutemeljene medijske gonje pozaprejo vse račune.

Bos dal en sam primer kjerkoli na zahodni polobli kjer so nekomu zaprli racun in pobrali denar na racunu zaradi "ene same objave na socialnih medijih"? En sam preverljiv primer, ne "sem slisal od prijatelja, ki je videl na youtubu", bo dovolj da dokazes to trditev. Ni treba 100 primerov, en je dovolj.

Furbo je izjavil:

Tretje, počakajte do prvega izpada elektrike letos pozimi in potem opletajte s karticami.

Sem ze napisal... Brez elektrike tudi trgovine, crpalke, kafica ne bo. Se pravi nic, kar bi lahko placal (magari z gotovino) ne bo delalo, tako da ti tudi 10kg gotovine ne bo pomagalo.



...že takoj v drugi minuti...priporočam pa cel ogled za prebujenje :)

feryz ::

Kaj rabiš fizično banko, če nima fizičnega denarja? Popolnoma nič.

Sindrom ::

nejc_nejc je izjavil:

Sem rabu 14 dni prepricevanja in tezenja, da so mi na banki ukinili stičnost kartice.

Hah, jaz sem jih pa prepričeval, da bi mi ukinili brezstičnost kartice, pa mi s prepričevanjem ni uspelo.
Na koncu mi je uspelo s svedrom in vrtalnim strojem, ko sem prevrtal kartico, kjer je NFC tuljava.
Sedaj ni več brezstična in jo je za vsak nakup treba fizikno vstaviti v POS terminal.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

sbawe64 ::

Sindrom
Daj označi na samplu kartice, kje si povrtal ...
2020 is new 1984
Corona World order

Scaramouche3 ::

sbawe64 je izjavil:

Sindrom
Daj označi na samplu kartice, kje si povrtal ...


FrRoSt ::

Sindrom je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Sem rabu 14 dni prepricevanja in tezenja, da so mi na banki ukinili stičnost kartice.

Hah, jaz sem jih pa prepričeval, da bi mi ukinili brezstičnost kartice, pa mi s prepričevanjem ni uspelo.
Na koncu mi je uspelo s svedrom in vrtalnim strojem, ko sem prevrtal kartico, kjer je NFC tuljava.
Sedaj ni več brezstična in jo je za vsak nakup treba fizikno vstaviti v POS terminal.


:))

Jaz sem moral zadnjič šibat na bankomat po gotovino, ker dostavljalec ni imel s seboj posterminala! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Sindrom ::

Scaramouche3: Točno takole sem tudi jaz to uredil, le da sem zvrtal na drugem koncu stran od čipa, da ga nebi poškodoval.

Smešno je potem gledati prodajalke, ko kartico prislonijo k pos terminalu in čakajo, da se bo kaj zgodilo.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sindrom ()

phnj90 ::

Zakaj sploh blagajničarka maha s tvojo kartico po čitalcu? To je tvoje-kupčevo delo in pač rečeš, da ne dela brezkontaktno. Ona ma druge stvari za prijemat.

Pa tole prevrtavanje spirale - to je bolj kaprica ali je dejanska potreba, ker ste pač v nekih freaky gnečah vedno in to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

delavec44 ::

Jaz še nisem slišal za primer zlorabe brezstičnega plačila od kar so ga pri nas vpeljali.

Lahko pa imaš kartico na telefonu in nfc lepo izklopiš pa je. Kartico pa pustiš doma.

Ali pa kartico blokiraš v apu in jo odblokiraš samo, ko jo rabiš. Moderne banke omogočajo oboje.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

delavec44 je izjavil:

Jaz še nisem slišal za primer zlorabe brezstičnega plačila od kar so ga pri nas vpeljali.


Fora je, da transakcije itak niso anonimne, tako da trgovci te ne bodo hekal. V najslabšem primeru ti ukradejo kartico in zapravljajo, dokler lahko. To se pa dogaja.

sentiš ::

Jaz vedno plačujem z gotovino, da lahko pustim napitnino.

bbbbbb2015 ::

user4683 je izjavil:

Torej tvoj dolg zapis lahko skrajšamo na: "nekomu, ki je dolgoval denar in ga ni vračal so blokirali račun"? (+ povsem nepovezan primer mutnih poslov)


Tako, ja. Vendar, kot sem rekel, blokiranje računa večina zahodnih držav, oz. bank ne pozna. Namen je, da ti dolžnik vrne denar, ne da umre od lakote in vsega hudega. Ker preden umre, se znajde na zavodu za zaposlovanje, socialni in posredno na mojih plečih.

bbbbbb2015 ::

delavec44 je izjavil:

Zgoraj debata o ljudeh, ki jim banke nočejo odpreti TRR. Kolikor je meni znano ti mora 1 banka v slo nuditi Osnovni plačilni račun po uredbi banke Slo, če si brez.

https://www.bsi.si/mediji/62/sporocilo-...


To je sicer teoretično res. Vendar banka najbolj zasluži na stranki, ki debelo služi in samo šiba bančni promet, nič ne sprašuje, vzame vse kartice, vzame kak kredit in ga v nulo vrne.

Vse ostalo (povpraševanje po stanju na računu, izpiski, sodišča, izvršbe, rubeži, socialna, davčna, sum terorizma, podrobno delanje KYC) - je za banko strošek. Če banka voha težave, take stranke raje nimajo.

Potencialni odpiralci računov pa se naj potem zafrkavajo in dokazujejo in to.

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

delavec44 je izjavil:

Jaz še nisem slišal za primer zlorabe brezstičnega plačila od kar so ga pri nas vpeljali.

Lahko pa imaš kartico na telefonu in nfc lepo izklopiš pa je. Kartico pa pustiš doma.

Ali pa kartico blokiraš v apu in jo odblokiraš samo, ko jo rabiš. Moderne banke omogočajo oboje.

Nekaj takega :).

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

recmajkemi ::

Povod za to temo je poslovalnica Delavske hranilnice na Dunajski, za katero predvidevam, da je prenehala z gotovinskim poslovanjem zaradi vsaj dveh oboroženih ropov v relativno kratkem obdobju. Po 10+ mesečnem ne delovanju bankomata pred poslovalnico imajo sedaj nekaj mesecev naprednejšega, ki prešteje in takoj prepozna bankovce. Se pravi so plačevanje položnic in pologi pravzaprav nadomeščeni z "robotom". Kar me niti ne čudi ob kadru, ki so ga imeli notri. Ena neokusno nabotoksirna vzvišena rjavolaska, druga blondinka, ki je morala za vsako vprašanje preveriti pri nekomu in dva fanta katera se nista sprijaznila, da je srajca, ki jo kupiš pri 24. letu mogoče malo preozka po tridesetem. Varnostnik se jim ne splača, posodobitev prostora tudi ne in je najlažje preleviti vso breme na uporabnika. Saj DH je znana po okleščenih funkcijah.

Kakorkoli v duhu teme bi pa izpostavil, da bi morala država s predpisom poskrbeti, da se da vse plačati z gotovino in ne s posrednimi inštrumenti. Pač sem star prdec in me to motijo te reči od vzpostavitve Urbane dalje, potem kuponi na prireditvah kjer za neporabljene ne vračajo denarja (Kurzschluss, Pustovanje v Cerknici, ... ), potem so tukaj darilni boni, ki imajo določen rok trajanja in kar zapadejo, pa sigurno je še primerov.

Ko zgoraj v temi omenjate Nemčijo in brez kartično poslovanje. Sem povprašal v Berlinu zakaj tako. Mali trgovci pač nočejo dati do 4%/transakcijo izdajatelju kartice.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Miha 333 ::

Evrska gotovina je po Zakonu o uvedbi evra zakonito plačilno sredstvo v R. Sloveniji. Nadzor nad izvajanjem te določbe pa je v pristojnosti Tržnega inšpektorata.

V-i-p ::

recmajkemi: tvoja razlaga zna bit kar prava, jp. Sem se ob tvojem pisanju spomnil na prigodo v tej "moji" poslovalnici kakšno leto in pol nazaj. V glavnem, sem šel osebno po novo kartico. Teta najprej ni vedela kje imajo kartice, gre vprašat, pride s kupom kartic, mi jo najde in izroči, zraven pa list, to je za vas... ok, grem in ko hodim domov pogledam tisti list in vidim, da mi je teta dala zraven celoten seznam strank od Cetisa s številkami kartic, imeni in priimki, naslovi ter kontaktnimi podatki :). Nesem nazaj in ji gladko rečem, men se zdi, da tole pa ni glih za mene, a ne? Vzame in me čudno pogleda, pa sem šel raje kr ven.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Lonsarg ::

recmajkemi je izjavil:

Ko zgoraj v temi omenjate Nemčijo in brez kartično poslovanje. Sem povprašal v Berlinu zakaj tako. Mali trgovci pač nočejo dati do 4%/transakcijo izdajatelju kartice.

Medbančna provizija (kar lahko izdajatelj kartice zaračuna banki upravljalki POS terminala) je v EU omejena zakonsko na 0.1 ali 0.2%, tam nekje. Je bilo veliko v medijih ko je UK to omejitev stran dala in se je to povečalo.

POS terminale ponujajo ponudniki zastonj v zameno za 1.8% provizije v SLO, dvomim da je ponudba manj konkurenčna v Nemčiji. Kaki veliki trgovci si najbrž izpogajajo še manjše procente.

Jaz ne bi nikoli zaradi bogih 1.8% mutil z gotovino, morda je sicer vseeno kak trgovec tako škrt :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

phnj90 ::

Jaz osebno, prej vprašam, če je z gotovino (in ne enkratnim nakazilom) kaj ugodneje (recimo nekaj %) pri (relativno!) večjih nakupih in če je, prinesem, če jo ravno imam. Načeloma pa vedno nekaj moledujem za popuste (recimo, na lepe oči) pri večjih zneskih (pri redni špezi je praktično nemogoče mimo uradnih popustov), nisem nič fin in me ni prav nič sram kot bi bilo večino od vas, nasprotno, še lep družaben dogodek se mi zdi.

-Wall ::

recmajkemi je izjavil:

potem so tukaj darilni boni, ki imajo določen rok trajanja in kar zapadejo


https://www.pravozavse.si/pravice-iz-da...

k4vz0024 ::

Preko kartičnega plačevanja ima država nadzor. S tem se ukinja svobodni trg.

-Wall ::

k4vz0024 je izjavil:

Preko kartičnega plačevanja ima država nadzor. S tem se ukinja svobodni trg.

Predvsem utajevanje davkov in to je tudi edina zadeva za kar so kartice ok.

Dejansko bi morala drzava uvesti svoj tip kartic, da se znebimo zajedalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

delavec44 ::

Po drugi strani je pa večina bank tudi začela zaračunavati pologe gotovine pravnim osebam. Tu bi morali na obeh straneh porezati te provizije.

nejc_nejc ::

delavec44 je izjavil:

Po drugi strani je pa večina bank tudi začela zaračunavati pologe gotovine pravnim osebam. Tu bi morali na obeh straneh porezati te provizije.


Najbolj smesno je, da ne vem, ce je kaksna banka sploh v SLO lasti in gredo vse provizije drugam. Enako je z bancnimi garancijami, katere si drzava sproti zmisljuje.

Kresnik ::

49106 je izjavil:

phnj90 je izjavil:

Ti potrebujes enega, jaz pa 40 ali 50! Svetujes, da naj placam z gotovino?


Koliko se mora nekaj (ne)upoabljati, da se ukine? Res me zanima kakšen je kriterij, da nekaj ukinemo.


Samo en kriterij je, stari moj. $$$

k4vz0024 ::

-Wall je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Preko kartičnega plačevanja ima država nadzor. S tem se ukinja svobodni trg.

Predvsem utajevanje davkov in to je tudi edina zadeva za kar so kartice ok.

Dejansko bi morala drzava uvesti svoj tip kartic, da se znebimo zajedalcev.


To je fenomen nesposobne države.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Banke se delajo norca iz nas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910369 (7415) Machete
»

Bankomati na vsakem koraku? Kako pol cashless? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311466 (9380) perci
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523444 (20529) thramos
»

Umik bankovca za 500€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39888474 (71940) AndrejO

Več podobnih tem