» »

Nakup puhalnika lista

Nakup puhalnika lista

stocky88 ::

Zdravo,

kupujem puhalnik listja, ki naj bi ustrezal spodnjim karakteristikam.

Kaj iščem:
- ročni puhalnik
- brez kabla
- akumulatorski ali na baterijo (imam 1 baterijo kosilnice Greenworks, ostalo bo treba dokupiti)

Za kaj ga bomo uporabljal:
- živim zraven manjšega gozda
- spihovanje listja po asfaltu
- ne pričakujem, da bo spihal goro mokrega listja

Iščem:
- popuste na Black Friday
- izkoristek preko 2000 točk na Petrolu, kjer trenutno ne dajejo popustov na energente

Budget:
- ~ 100 € lahko tudi manj, čeprav ne bi rad kupoval dvakrat
- nakup na obroke je po svoje prednost


Prosim za komentarje. Danes je vejetno zadnji dan za te akcije.

Hvala.

tony1 ::

Na šihtu je vzdrževalec z Makitinim 18V puhalnikom zadovoljen, pravi pa dobro deluje na asfaltu, na travi pa niti ne.

Vzemi tisto, kar lahko dobiš v okviru parametrov, ki si jih opisal, tudi če ne bo šlo za posebej znano znamko.

Kvinta ::

Jaz mam za liste kr kosilnico zelo lepo in hitro jih pospravi majo pa ti puhalniki tud način sesanja samo to kar jaz nardim z kosilnico v 1 uri delaš z puhalnikom 5ur lol
A.C.A.B

Ganon ::

Baterijski puhalnik? Za 100 evrov? Koliko časa deluje, minuto in pol? :))

Machete ::

Dodaj še 100 eur, če misliš res 'samo enkrat' kupiti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

eventyrer ::

tony1 je izjavil:

Na šihtu je vzdrževalec z Makitinim 18V puhalnikom zadovoljen, pravi pa dobro deluje na asfaltu, na travi pa niti ne.

Vzemi tisto, kar lahko dobiš v okviru parametrov, ki si jih opisal, tudi če ne bo šlo za posebej znano znamko.


na travu se kosilnica za travo daleč najbolje obnese pri spravilu listja.

greedy ::

eventyrer je izjavil:

tony1 je izjavil:

Na šihtu je vzdrževalec z Makitinim 18V puhalnikom zadovoljen, pravi pa dobro deluje na asfaltu, na travi pa niti ne.

Vzemi tisto, kar lahko dobiš v okviru parametrov, ki si jih opisal, tudi če ne bo šlo za posebej znano znamko.


na travu se kosilnica za travo daleč najbolje obnese pri spravilu listja.

Točno tako. Kosilnica je zakon. Tam kjer je naklon pa pač z grabljami zmečeš na kup in nato pokosiš. Lahko pa uporabljaš kosilnico "za naklone", ki ima tlačno mazanje in pobereš listje tudi v breg.

greedy ::

Če bi pa rad res ornk sesal in pihal pa lahko priporočim tole https://www.hojnik-maribor.si/izdelek/s...

Prav pride tudi pri zaledenelem dvorišču ali pločniku- motor se greje in ohlaja preko razpihovalne veternice, posledično piha toplo in led frči stran. Preizkušeno.

Beeyou ::

Živijo,
Sama imam tega, saj živim ob robu gozda.
https://unicommerce.si/bga-57-komplet-z...

Baterija zdrži 20 min. Priporočam. Napolni se v 15 min.

tony1 ::

Ganon je izjavil:

Baterijski puhalnik? Za 100 evrov? Koliko časa deluje, minuto in pol? :))


Makitin z 18V baterijo dela 15 min.

greedy je izjavil:

Če bi pa rad res ornk sesal in pihal pa lahko priporočim tole https://www.hojnik-maribor.si/izdelek/s...

Prav pride tudi pri zaledenelem dvorišču ali pločniku- motor se greje in ohlaja preko razpihovalne veternice, posledično piha toplo in led frči stran. Preizkušeno.


Tale zadeva z ledom se zdi zanimiva.

Sicer pa tale motorni izpihovalnik vaga skoraj 6 kil, glasen je (zaščita sluha je obvezna) in proizvaja zelo svinjski izpuh. Američani so pogruntali, da pol ure uporabe običnega izpihovalnika proizvede toliko svinjarije kot 100 milj vožnje v F-500 (poguglajte, kakšna krava je to).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

tony1 ::

Beeyou je izjavil:

Živijo,
Sama imam tega, saj živim ob robu gozda.
https://unicommerce.si/bga-57-komplet-z...

Baterija zdrži 20 min. Priporočam. Napolni se v 15 min.


Ker ima 36V baterijo je občutno močnejši (in boljši) od 18 voltnega. Če gre denarno skozi je boljši nakup kot Makitin.

cvalsr ::


Če bi pa rad res ornk sesal in pihal pa lahko priporočim tole https://www.hojnik-maribor.si/izdelek/s...

Prav pride tudi pri zaledenelem dvorišču ali pločniku- motor se greje in ohlaja preko razpihovalne veternice, posledično piha toplo in led frči stran. Preizkušeno.

:))
1 kW motorčič oddaja od sebe kakih 500W toplote. Od tega led res frči. Bi rad videl ta preizkus. S fenom za lase bi se pa že asfalt malo talil, kenede.


Sicer pa tale motorni izpihovalnik vaga skoraj 6 kil, glasen je (zaščita sluha je obvezna) in proizvaja zelo svinjski izpuh. Američani so pogruntali, da pol ure uporabe običnega izpihovalnika proizvede toliko svinjarije kot 100 milj vožnje v F-500 (poguglajte, kakšna krava je to).

:))
To so pogruntali Američani, zašpehani in zadrogirani in "visokoizobraženi"? Potem se 'pogruntanju' ne čudim, krohotam se pa enako, kot frčanju ledu.

IL_DIAVOLO ::

Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tony1 ::

"To so pogruntali Američani, zašpehani in zadrogirani in "visokoizobraženi"? Potem se 'pogruntanju' ne čudim, krohotam se pa enako, kot frčanju ledu."

Temu se reče tiščanje glave v pesek.

"Approximately 5 pounds of particulate matter per leaf blower per hour are blown into the air and can take hours and even days to settle. This particulate matter precipitates asthma attacks, exacerbates allergies, and can cause lung cancer."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

fikus_ ::

Ce imaš Greenworks baterijo, poglej za njihovimi puhalniki
https://baterijskoorodje.si/kategorija-...

Če ga vzames z baterijo, potem imaš dve in dlje časa delaš
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

tonttu ::

tony1 je izjavil:

"To so pogruntali Američani, zašpehani in zadrogirani in "visokoizobraženi"? Potem se 'pogruntanju' ne čudim, krohotam se pa enako, kot frčanju ledu."

Temu se reče tiščanje glave v pesek.

"Approximately 5 pounds of particulate matter per leaf blower per hour are blown into the air and can take hours and even days to settle. This particulate matter precipitates asthma attacks, exacerbates allergies, and can cause lung cancer."

V to zares sploh ne dvomim. F500 ima vseeno kaksen filter, izpuh, katalizator itd. medtem ko ima vecina vrtnega orodja za "izpuh" luknjo v batu. Problem je zgolj, da je vecina vrtnega orodja v uporabi nekajkrat letno v par minut, prostornine, moci in porabe bencina ima pa tudi za 0.01% tega F500. Tako da ja, verjamem da v sekundi dela naredi puhalnik listja vecje onesnazenje kot F500 v sekundi dela, ampak vseeno moras gledati malo bolj na siroko.

tony1 ::

Po eni strani se glede časovne izpostavljenosti strinjam, po drugi strani pa ravno izpuhe iz dvotaktnega motorja vdihavaš direktno med delom s puhalnikom, v avtu si pa vsaj v kabini. Itn.

Ker imamo baterijsko alternativo (ki ni nič težja za nosit ali posebno draga), je vredno pogledati tudi v smeri elektrike.

starfotr ::

Že desetletja delamo z motorkami in se furamo z mopedi. Sedaj bo pa en pihalnik problem.

tonttu ::

@tony1 odvisno kaj in za koliko rabis. Za po dvoriscu ne zamenjam Makite za nic, ampak ce imas pa za spihat precej vecjo povrsino, pa Makita s tistimi par minutami avtonomije ni ravno najboljsa izbira in je nekaj z bencinskim motorjem precej boljsa opcija... pa ceprav je kot kaze po novem to 100% smrt.

tony1 ::

starfotr je izjavil:

Že desetletja delamo z motorkami in se furamo z mopedi. Sedaj bo pa en pihalnik problem.


Ata, pejte no kaj na Onkološkega pogledat tiste z rakom in na ORL tiste, ki rabijo slušne aparate.

(Kako bedna replika, no.)

tony1 ::

tonttu je izjavil:

@tony1 odvisno kaj in za koliko rabis. Za po dvoriscu ne zamenjam Makite za nic, ampak ce imas pa za spihat precej vecjo povrsino, pa Makita s tistimi par minutami avtonomije ni ravno najboljsa izbira in je nekaj z bencinskim motorjem precej boljsa opcija... pa ceprav je kot kaze po novem to 100% smrt.


Z nekaj modrosti se marsikaj da. Kot smo videli, obstajajo tudi 80V baterijske izvedbe (proti njim mora biti 18V prava igrača). Kar se tiče "avtonomije", ki bi bila res problem pri npr. službeni uporabi (kjer je čas denar) pa je rešitev (ker smo brali, da baterija zdrži 15 minut, polni se pa 20 minut) enostavna: kupiš več baterij in med delom z enimi polniš drugo. Tako grozno drage pa spet niso.

Umrli bomo vsi, samo da je od starosti crkniti bolj komot kot pri 50ih od raka.

waters ::

Kupi bencinsko Husqarno ali Stihl, ostalo je brez veze.

starfotr ::

tony1 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Že desetletja delamo z motorkami in se furamo z mopedi. Sedaj bo pa en pihalnik problem.


Ata, pejte no kaj na Onkološkega pogledat tiste z rakom in na ORL tiste, ki rabijo slušne aparate.

(Kako bedna replika, no.)


Splošno znano dejstvo je, da so na onkološkem predvsem mulci, ki so se fjakali z mopedi in gozdarji. V zadnjem času pa predvsem lastniki dvotaktnih pihalnikov listja.

tony1 ::

Kakšni mulci, ata. Mulci se vozijo z električnimi skiroji. Tam so stari fotri, "k so se se ceu živlene z mopedi ukol vozil pa jim nč ni blo".

Za gozdarje pa je naglušnost (neposredno od dela z bencinskim strojem) poklicna bolezen. Tudi pri relativno zelo mladih, 10 let delovne dobe je že dovolj.

starfotr ::

Ko pa folk gre v diskače pa koncerte brez čepkov je pa kul.

Malo manj panike za en klinčev pihalnik.

tony1 ::

Pa še resnejša replika, ker ti kar ne potegne: včasih smo neke stvari delali z dvotaktnimi motorji, ker drugače ni šlo (motorke na kabel so bile, ampak temu ustrezno nerodne). Danes pa imamo baterijsko orodje, ki je dejansko poceni, nima obratovalnih stroškov in je v kar nekaj primerih uporabe primerljivo tistemu z motorji na notr. izgorevanje.

Zganjanje nostalgije po starih časih (tudi v Zastavi so nekoč švasali avto karoserije brez varilskih očal) na tako slabem primeru je brez pameti in popolnoma nepotrebno.

starfotr je izjavil:

Ko pa folk gre v diskače pa koncerte brez čepkov je pa kul.

Malo manj panike za en klinčev pihalnik.


Ata, vi ste zadnji disko videli leta 1979, ko čepkov zares še ni bilo, ferši ki bi imeli 10% današnjih kapacitet pa so bili pri nas le sanje.

Danes pa imamo in baterijske puhalnike in znanje kako zelo svinjski so bencinski, pa se še kar postavljate s svojo pomembnostjo, ki da je kakor utemeljena na naslajanju nad vašo lastno (kvazi nekdanjo) nevednostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

cvalsr ::

Temu se reče tiščanje glave v pesek.


Čakmau, no. Temu se reče razumevanje prebranega besedila! Eno so jabolka, drugo so hruške.
Napisal je "proizvede", to je svinjarija iz 'auspuha', ker ničesar drugega materialnega ne proizvede.
V original angleški izjavi pa je govora o svinjariji, ki jo puhalnik dvigne v zrak, ne pa proizvede.

"Approximately 5 pounds of particulate matter per leaf blower per hour are blown into the air and can take hours and even days to settle. This particulate matter precipitates asthma attacks, exacerbates allergies, and can cause lung cancer."


Pa tudi ta je bebava, ker ker ona grdosija na 100 milj dolgi poti pa ne dvigne niti ene smetke in prahca v zrak, kenede?

APPluk ::

Glede puhalnika, imamo doma takšnega (Bencinski puhalnik listja Villager VBV 230 E) in meni se zdi povsem OK. Je pa res, da letos stane 160€, jaz pa sem ga dobil lani za okoli 120€.
Če boš kupoval baterijskega pa obvezno Makita in to zgornji cenovni razred, ker vse ostalo je zelo "švoh" in še to za samo par minut.

Glede izpustov pa se mi smilijo komunalci, ki vse dneve uprabljajo te 2T zadeve in bodo očitno čez kako leto ..., pa dajte no, kaj pa smog oz. vsi izpušni plini in trdi delci v Ljubljani in ostalih kotlinah, v katerih se tisoče ljudi duši po par mesecev. Da ne omenjamo Kitajske in Indije, kjer vdihneš verjetno bolj strupen zrak, kot pride iz izpušne cevi v Evropi reg. sodobnih avtov.

starfotr ::

Komunalnci ne gonijo 8 ur na dan, 365 dni na leto tega puhalnika.

Pa tudi, če bo gonili 8 ur na dan, ali mislite, da bi 3x na uro menjali baterije ali kaj?

APPluk ::

Puhalnika ne, so pa kosilnice na nitko tudi 2T in imajo še močnejše motorje. Tiste pa dosti brenčijo po parkih, pokopališčih, okoli javnih stav, cestiščih,... kjer pač ni druge možnosti košnje. Jeseni pa puhalniki po vseh drevoredih, parkah, kjer pač tudi ni možnosti drugečnega pobiranja listja.

Pa nima nič proti, če si to mislil, samo hočem povedat, da ne bo nekdo ob 1x uprabi na teden za eno uro umrl od tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: APPluk ()

starfotr ::

greedy ::

Saj mi ni čudno, pa vendar.... Kako spet tema lahko odtava iz osnovnega vprašanja karnekam. Zdej smo pri okoljevarstvu. Nekateri neizobraženi, ki nabijajo o emisijah 2t motorjev, so pač ostali zadaj v osemdesetih. Priporočam mal izobraževanja, preden tukaj nabijate v prazno. 20 let že šraufam take aparate pa še nisem na orl ali mrtvašnici, kakor si tukaj nekateri predstavljate.
Pa najdite mi gozdarja, ki podira drevesa z baterijsko žago. Kakšno bukev 70cm premera, pa baterijska žaga... Haha.
Frčanje ledu? Ti se smeješ, jaz sem probal. Ko poizkusiš podaj mnenje, do takrat ne nabijaj.

111111111111 ::

Evo jaz imam tegale:
https://www.mimovrste.com/puhalniki-in-...

Plus baterija:
https://www.mimovrste.com/iskanje?s=ein...

Mi uporabljamo za podpihovanje v sodu z ognjem, za razpihovanje listja...

Pod 100EUR. :D

Na amazonu je ceneje, ampak je 12EUR poštnine in baterije ne dostavljajo v Slovenijo. Imaš pa ponavadi brezplačno poštnino do Avstrije. :)
https://www.amazon.de/-/en/3433541-Einh...

Pa pazi na amperažo baterij. Za 20 minut se priporoča vsaj 4 ampere.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

"Saj mi ni čudno, pa vendar.... Kako spet tema lahko odtava iz osnovnega vprašanja karnekam. Zdej smo pri okoljevarstvu. Nekateri neizobraženi, ki nabijajo o emisijah 2t motorjev, so pač ostali zadaj v osemdesetih. Priporočam mal izobraževanja, preden tukaj nabijate v prazno. 20 let že šraufam take aparate pa še nisem na orl ali mrtvašnici, kakor si tukaj nekateri predstavljate."

Z neizobrazbo projiciraš. Sklicevanje na lastno avtoriteto te ne bo daleč pripeljalo.

"Pa najdite mi gozdarja, ki podira drevesa z baterijsko žago. Kakšno bukev 70cm premera, pa baterijska žaga... Haha."

Kako spet tema lahko odtava iz osnovnega vprašanja karnekam? Saj sem lepo napisal, da je jasno, da 2T motorjev ne moremo nadomestiti, so pa nekatera področja, kjer jih lahko. In profi uporaba motorke sredi gozda to zagotovo ni.

cvalsr je izjavil:

Temu se reče tiščanje glave v pesek.


Čakmau, no. Temu se reče razumevanje prebranega besedila! Eno so jabolka, drugo so hruške.
Napisal je "proizvede", to je svinjarija iz 'auspuha', ker ničesar drugega materialnega ne proizvede.
V original angleški izjavi pa je govora o svinjariji, ki jo puhalnik dvigne v zrak, ne pa proizvede.

"Approximately 5 pounds of particulate matter per leaf blower per hour are blown into the air and can take hours and even days to settle. This particulate matter precipitates asthma attacks, exacerbates allergies, and can cause lung cancer."


Pa tudi ta je bebava, ker ker ona grdosija na 100 milj dolgi poti pa ne dvigne niti ene smetke in prahca v zrak, kenede?


Funkcionalno brati pomeni nekaj drugega. Črkobralsko je stavek v originalu res slabo napisan, ne pa slamica za katero se naj oprimejo črkobralci. Virov, ki te negirajo je kolikor hočeš in jih ne bom še navajal.

Tudi primerjavo s pick-upom interpretiraš tako kot ti paše. Ni pisalo, da avto serje samorogove kakce, pač pa da sta en in drug vir toliko in toliko problematična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

cvalsr ::

Frčanje ledu? Ti se smeješ, jaz sem probal. Ko poizkusiš podaj mnenje, do takrat ne nabijaj.

:))
Ti si probal in led je frčal, majke mi! Prav znanstven preizkus si naredil!
Lej, zdajle nabijam: Verjamem ti!
:)):))

pero50 ::



Test puhalnikov, glede na to da imaš baterijo, bi bil verjetno dober deal greenworks. TL,DW 19:30 rezultati

greedy ::

cvalsr je izjavil:

Frčanje ledu? Ti se smeješ, jaz sem probal. Ko poizkusiš podaj mnenje, do takrat ne nabijaj.

:))
Ti si probal in led je frčal, majke mi! Prav znanstven preizkus si naredil!
Lej, zdajle nabijam: Verjamem ti!
:)):))

Majster.. Daj se spelji v svoj blok v tavrhn štuk, pa računaj na decimalke kolk da men pihalc od sebe toplote in zračunej, če jaz lahko led talim in razpihujem al ne, pa še mal nabijaj tu. Jaz ti videa ne bom posnel, kot ste tukaj vajeni. Lahko pa probaš, dokler nisi, ne negiraj moje izjave. Hvala.

greedy ::

greedy je izjavil:

cvalsr je izjavil:

Frčanje ledu? Ti se smeješ, jaz sem probal. Ko poizkusiš podaj mnenje, do takrat ne nabijaj.

:))
Ti si probal in led je frčal, majke mi! Prav znanstven preizkus si naredil!
Lej, zdajle nabijam: Verjamem ti!
:)):))

Majster.. Daj se spelji v svoj blok v tavrhn štuk, pa računaj na decimalke kolk da men pihalc od sebe toplote in zračunej, če jaz lahko led talim in razpihujem al ne, pa še mal nabijaj tu. Jaz ti videa ne bom posnel, kot ste tukaj vajeni. Lahko pa probaš, dokler nisi, ne negiraj moje izjave. Hvala.

PS
Jaz pihalca nimam, se pa vsak drugi dan pozabavam na stroju od stranke, ki ga dodobra preizkusim ko je popravljen, predenj ga stranka prevzame. Nekako tako sem prišel do, po tvoje znanstvenega preizkusa, kako led frči. In res frči.

cvalsr ::

Postaja zabavno. :))
Majster.. Daj se spelji v svoj blok v tavrhn štuk, pa računaj na decimalke kolk da men pihalc od sebe toplote in zračunej, če jaz lahko led talim in razpihujem al ne, pa še mal nabijaj tu. Jaz ti videa ne bom posnel, kot ste tukaj vajeni. Lahko pa probaš, dokler nisi, ne negiraj moje izjave. Hvala.


Nimam svojega bloka, da bi se speljal v tavrhn štuk in računal decimalke. Imam dovolj znanja in zdrave kmečke pameti, da brez "probanja" negiram tvojo izjavo o frčanju ledu.
Pa daj nehaj popravljati puhalnike, boš stalil celo Antarktiko! (zdajvemokdojekrivpress) :))

Neverjetno, kako je enim težko priznati, da so narobe informirani, da so se zmotili, da pač nečesa ne vedo, Kaj šele, da 'lupajo' in da nimajo prav! Pa čeprav trdijo, da je zemlja trikotna. 8-O

greedy ::

cvalsr je izjavil:

Postaja zabavno. :))
Majster.. Daj se spelji v svoj blok v tavrhn štuk, pa računaj na decimalke kolk da men pihalc od sebe toplote in zračunej, če jaz lahko led talim in razpihujem al ne, pa še mal nabijaj tu. Jaz ti videa ne bom posnel, kot ste tukaj vajeni. Lahko pa probaš, dokler nisi, ne negiraj moje izjave. Hvala.


Nimam svojega bloka, da bi se speljal v tavrhn štuk in računal decimalke. Imam dovolj znanja in zdrave kmečke pameti, da brez "probanja" negiram tvojo izjavo o frčanju ledu.
Pa daj nehaj popravljati puhalnike, boš stalil celo Antarktiko! (zdajvemokdojekrivpress) :))

Neverjetno, kako je enim težko priznati, da so narobe informirani, da so se zmotili, da pač nečesa ne vedo, Kaj šele, da 'lupajo' in da nimajo prav! Pa čeprav trdijo, da je zemlja trikotna. 8-O

Res je neverjetno, verjeti ljudem, ki zadeve niso sprobali. Taki vidijo zemljo okroglo, zračunajo pa da je trikotna. Ker si tega ne znajo razložit, mora biti tudi za vse ostale trikotna.

zobnik ::

Mi mamo oba, tistga za listje in za seno, ta je sploh močan, te skoraj odpihne.

jobers2 ::

zdravo
vprašal bi kakšna je kaj kvaliteta hecht pihalnikov listja? ima kdo kakšne izkušnje z to firmo?
namreč gledam tega:
https://www.hecht.si/izdelek/bencinski-...

hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkside izdelki - vaše izkušnje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10825339 (848) dela
»

Akumulatorski vijačnik / vrtalnik (prvo aku. orodje kasnejšega kompleta) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9912119 (9541) BorutO
»

Puhalnik / sesalnik za listje

Oddelek: Loža
133576 (2703) looser
»

Doma sestavljen računalnik ali tovarniški

Oddelek: Kaj kupiti
413989 (2965) c3p0
»

Kosilnica na nitko ne vžge

Oddelek: Loža
1620585 (19762) Fifty6

Več podobnih tem