» »

nepridipravi na delu?

nepridipravi na delu?

1
2
»

Brane2 ::

Nic. To je kabl od njegove Ethernet kartice do Wi-fi nodea... :D

Frgazor ::

kuglvinkl hvala, ker si presodil, da je moj post smet, ceprav oba omenjena v postu osebno poznam in z njima kdaj pa kdaj spijem kaksno pivo. moj post ni bil nic manjsa smet od neresnih postov pred njim.

Barakuda1 ::

A je možno. da sta tipa sam pregledala kva se prodaja in kwa kupuje.:\
No ja. V najslabšem primeru je mrbit en tip u enem BMW drugmo prodajal ukradeno robo. Dons se nkol ne ve :D

ferdo ::

dobrvečer, vsem in tebi frgazor.
Celi dan zdoma in sem malo offtopic.

Frgazor "sosed", kaj pa ti tuki? koga od omenjenih še poznaš?

glede te teme, če kdo ni dojel v čem je POINT tega kar sem pisu, se nerabi delat pametnega "teme nisem odpru za to, da se mi bi posmehovali, ker niste bili vpleteni v situacijo" "če boš sodil, ti bo sojeno" .
Največ se zahvaljujem userju Brane2 .

undefined ::

Vprašanje je bilo zastavljeno in nanj odgovorjeno. Tema se lahko zaklene, da ne bomo še bolj šli v off-topic zasebnih pogovorov. :\

ferdo ::

se strinjam.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Brane2 ::

Nazaj k tipoma:

Bogve, kaj sta pocela in ce je bilo to sploh povezano s tabo, ferdo. Kdove, mogoce sta celo delala za ISPja in iskala nekoga/nekaj.
Mozno tudi, da karkoli je ze bilo, ni imelo nic z Wirellesom.

Pa vendar stavim, da je mnogim padla tocno ta ali podobna ideja na pamet. Ubodli so si notesnike z Wirellesom in prva stvar, ki jih je zanimala, je "kaj se oddaja v okolici".
Sam se tega nisem lotil SAMO zato, ker mi je zmanjkalo casa. Drugace bi si ze zorganiziral kak izlet ali dva na to temo..

Wi-Fi se siri in niso vsi userji pismeni. Kaj pismeni, glupih tajnic je ko d*eka. Kaj je lepsega torej, kot vsest se v avto in preskenirat okolico.
Dva tipa v avtu, eden vozi, drugi laufa na notebooku kak skener like Ethereal ali kaj podobnega in scheckira, kje bo ujel kak paket in ali je berljiv.
Pa si heker. Hitech roba na jajcih, vozis se po mestu "na misiji" obenem je pa risk pregona nizek.

Pa ni treba da naredis skodo. Dosti je, da dobis vpogled na folkov disk, pa marsikaj zves. Kdo se prbija s kom, kdo je bil v zaporu ali se tozi s kom in zakaj, zakaj se locuje itd, kdo se je zaletel kam in kdaj in kdo je opravil ekspertizo...

Kdor je bil kdaj serviser racunalnikov, ve kaj vse se najde na disku, tudi ce ne isces, kaj najdes sele ko isces...

Da ne govorimo o razlicnih passwordih itd.

Ce imas enkrat odklenjeno masino, pravzaprav ne mores bit ziher, da ti ni kdo podtaknil kakega trojanca, ki bo vsak tvoj novi password in kljuc za enkripcijo poslal nazaj napadalcu...

poweroff ::

Tisti, ki mislite, da ste varni, če ste na WLANU nastavili geslo... Berite tole: Security of the WEP algorithm.

Executive Summary
We have discovered a number of flaws in the WEP algorithm, which seriously undermine the security claims of the system. In particular, we found the following types of attacks:

Passive attacks to decrypt traffic based on statistical analysis.
Active attack to inject new traffic from unauthorized mobile stations, based on known plaintext.
Active attacks to decrypt traffic, based on tricking the access point.
Dictionary-building attack that, after analysis of about a day's worth of traffic, allows real-time automated decryption of all traffic.
Our analysis suggests that all of these attacks are practical to mount using only inexpensive off-the-shelf equipment. We recommend that anyone using an 802.11 wireless network not rely on WEP for security, and employ other security measures to protect their wireless network.

Note that our attacks apply to both 40-bit and the so-called 128-bit versions of WEP equally well. They also apply to networks that use 802.11b standard (802.11b is an extension to 802.11 to support higher data rates; it leaves the WEP algorithm unchanged).

Toliko o varnosti WEP-a...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100% zastonj internet

Oddelek: Omrežja in internet
333337 (1926) strictom
»

Problem novi barton 2600 vs.2×512 vs.epox 8rda+!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523419 (2776) kajzer
»

VDD mod Epox 8RDA+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
503456 (3002) Caligula
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1659133 (6858) Zoidberg
»

Volt mod -> modifikacija R8500

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
361619 (1219) morphling1

Več podobnih tem