» »

Kako je FBI zasegel za 3,4 milijarde evrov bitcoinov

Kako je FBI zasegel za 3,4 milijarde evrov bitcoinov

Slo-Tech - Čeprav je bitcoin brezimenski, še zdaleč ni anonimen, saj so transakcije javne in jim je možno slediti. Spletna tržnica z nezakonitim blagom Silk Road je bila ukinjena že pred desetletjem, FBI pa še vedno sledi bitcoinom in jih zasega. Te dni se začenja sojenje Jamesu Zhongu, pri katerem so lani, devet let po propadu strani, zasegli za (tedaj) 3,3 milijarde dolarjev bitcoinov in drugih kriptovalut. Zhong se je minuli teden izrekel za krivega prevare, za kar mu grozi do 20 let zapora. Zhong ni bil upravljavec strani, temveč komitent.

Lanskega novembra je FBI med hišno preiskavo zasegel 50676, kar je bil tedaj največji zaseg bitcoina v ameriški zgodovini. Poleg tega so mu zasegli še 174 bitcoinov na fizičnih nosilcih, srebrne in zlate palice in 661.000 dolarjev. Šele letos pozimi je ta rekord padel s še nekoliko večjim zasegom. To so odkrili s sledenjem transakcijam in preiskovalnim delom, čeprav se je Zhong trudil zakriti provenienco bitcoinov in jih je pral prek darkneta.

Zhongove bitcoine je FBI lovil skoraj desetletje. Njegovi bitcoini ne izvirajo iz upravljanja strani, temveč jo je še pred zaprtjem ogoljufal. Ustvaril je devet računov na Silk Roadu, nato pa nanje naložil od 200 do 2000 bitcoinov. Nato je z več transakcijami pretental algoritem in si izplačal 50.000 bitcoinov. Šlo je za hitre transakcije, ki so izkoriščale napake v algoritmu in so omogočale večkratna izplačila. Vložil je na primer 500 bitcoinov in si v sekundi z več transakcijami izplačal 2500 bitcoinov. To je ponovil večkrat. Kasneje, leta 2017, ko se je bitcoin razcepil, je Zhong dobil še pripadajoče število bitcoin casha, ki ga je pretvoril in na koncu imel 53.300 bitcoinov. Večino tega denarja so sedaj preiskovalci zasegli.

47 komentarjev

m0LN4r ::

Na evo, game over.

Saj je blo znano, da je krypto prevzela kriminalna druzba vse od malih scamerjev do velikih tajkunov.

Samo se en dodaten dokaz celemu svetu, da je treba kripto regulirati, kot vse ostalo, ker se drugace spremeni v divji zahod.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hamez66 ::

Ustanovitelj silk roada prestaja doživljenjsko kazen. Kriminalec si lahko ne glede na to, a to počneš s kriptom, dolarji ali v kaki drugi obliki. Glede na to, da so transakcije zabeležene, je kripto goljufe še lažje najti kot običajne, je pa res, da se v kriptu precej več pokrade, vsaj če sklepam po hackih do sedaj (tu pač izvzamemo, koliko nam banke pokradejo s printanjem denarja in pa koliko davkov plačamo zato, da si kriminalci napolnijo žepe).

Kayzon ::

Kako sploh dobijo nekoga ki pokrade kripto? Sem mislil da je tezko izsledljivo :|

Mikrohard ::

m0LN4r je izjavil:

Na evo, game over.

Saj je blo znano, da je krypto prevzela kriminalna druzba vse od malih scamerjev do velikih tajkunov.

Samo se en dodaten dokaz celemu svetu, da je treba kripto regulirati, kot vse ostalo, ker se drugace spremeni v divji zahod.

Večje transparence kot pri kriptu ne boš našel... javno zabeležene vse transakcije. Sedaj si pa predstavljaj, koliko milijard gotovine se po svetu kopiči pri kriminalcih... pa je gotovina del "kao" reguliranega monetarnega sistema.

WhiteAngel ::

m0LN4r je izjavil:


Samo se en dodaten dokaz celemu svetu, da je treba kripto regulirati, kot vse ostalo, ker se drugace spremeni v divji zahod.


Kaj pomeni regulirati kripto? Zveni kot nek postopek alkemije.

trenerkar ::

Je kdo našel podrobnejši opis ranljivosti BTC, katero je izkoristil?

49106 ::

trenerkar je izjavil:

Je kdo našel podrobnejši opis ranljivosti BTC, katero je izkoristil?


Ranljivost Silkroad-a ;)

XIIT ::

m0LN4r je izjavil:

Na evo, game over.

Saj je blo znano, da je krypto prevzela kriminalna druzba vse od malih scamerjev do velikih tajkunov.

Jap, game over. Ena največjih kriminalnih združb ima zdaj večmilijardni black ops budget, pa jim sploh ni bilo treba preprodajati drog iz Južne Amerike.
Upam da kripto čim prej prepovedo.

trenerkar je izjavil:

Je kdo našel podrobnejši opis ranljivosti BTC, katero je izkoristil?

Kolikor razumem je izkoristil ranljivost na spletni stran - naložil 500 BTC ter poslal več zahtevkov za dvig 500 BTC. Dokler prvi dvig ni bil sprocesiran je bilo stanje na njegovem računu 500 BTC, zato je lahko podal več zahtevkov, na koncu so pa bili sprocesirani vsi, tako da je namesto enega nakazila s 500 BTC dobil recimo 5 nakazil po 500 BTC.

Na nekaterih kriptoborzah si lahko naložil 500 enot valute X, dvignil pa 500 enot valute Y.
Večina vdorov/kraj kriptovalut je posledica šalabajzarsko spisane kode, se pa najdejo strokovnjaki ki izbrskajo robne primere, na katere ni nihče pomislil.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Markoff ::

WhiteAngel je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Samo se en dodaten dokaz celemu svetu, da je treba kripto regulirati, kot vse ostalo, ker se drugace spremeni v divji zahod.

Kaj pomeni regulirati kripto? Zveni kot nek postopek alkemije.

Tako kot celoten pravosodni sistem. Ampak, glej zlomka, pravosodna alkemija občasno celo deluje.

Npr. Zakon o kriptovalutah bi bil en tak prvi korak v smeri sistemske regulacije, če ne bi šlo samo za posamezne člene obstoječih zakonov, npr. Zakona o bančništvu.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

m0LN4r ::

Lepo vas prosim, tajit davke, prati denar iz "crnega dela" je na nekih cingalunga borzah lazje, kot denar nalozit na banko in potem razlagati od kod ta denar.
Vsak dan si lahk na drugi borzi odpres xyz fake racunov in si nakazujes neke cudne valute in tokene levo desno.

Ce bos pa sel do SKB, to ne bo slo tako hitro. Pa ne mi zdaj z ciprom ipd. povprecni janez, ki kupuje v Berlinu droge in orozje ne odpira racuna na cipru, bo ga pa zlahka na 100+ random kripto menjalnici.

javno zabeležene vse transakcije.
Javno?
Te pa mi pokazi tu moje transakcije, ce so po tvojem JAVNE - se niti furs ne ve za moje transakcije

PS: Mislim, saj jaz nimam nic proti, nekako je treba podpirati kriminal in imeti neko zaledje za male ribice, ki jih potem okradejo velike ribice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

49106 ::

m0LN4r je izjavil:

Lepo vas prosim, tajit davke, prati denar iz "crnega dela" je na nekih cingalunga borzah lazje, kot denar nalozit na banko in potem razlagati od kod ta denar.
Vsak dan si lahk na drugi borzi odpres xyz fake racunov in si nakazujes neke cudne valute in tokene levo desno.

Ce bos pa sel do SKB, to ne bo slo tako hitro.


Recimo da molnar “”pere” denar iz crnega dela” na nekih cunga lunga borzah…. Kaj molnar naredi, ko si ta denar izplača na banko oziroma kako banki razloži od kod denar?

Netrunner ::

m0LN4r je izjavil:


javno zabeležene vse transakcije.
Javno?
Te pa mi pokazi tu moje transakcije, ce so po tvojem JAVNE - se niti furs ne ve za moje transakcije


Seveda so javne, vendar se ne ve komu pripadajo. Lahko vidiš iz katere denarnice je šlo kdaj in koliko v katero denarnico, neveš pa komu te denarnice pripadajo. Tvoje transakcije so vidne. vemdar nihče ne ve da so tvoje.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

49106 ::

m0LN4r je izjavil:


javno zabeležene vse transakcije.
Javno?
Te pa mi pokazi tu moje transakcije, ce so po tvojem JAVNE - se niti furs ne ve za moje transakcije

PS: Mislim, saj jaz nimam nic proti, nekako je treba podpirati kriminal in imeti neko zaledje za male ribice, ki jih potem okradejo velike ribice.


Ne bi rekel, da je sistem, kjer vidiš vse denarnice skozi katere je šla valuta, najbolj primeren za kriminalna dejanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

hamez66 ::

Mene tudi zanima, kako preko čunga lunga borz oprati denar za 1 hišo. Pa da me ne bi kdo nadlegoval čez 10 let, kot tega modela..

c3p0 ::

Kayzon je izjavil:

Kako sploh dobijo nekoga ki pokrade kripto? Sem mislil da je tezko izsledljivo :|


Kripto težko dobijo nazaj, lahko pa borze blacklistajo affected wallete, tako da če se kripto denar ne "opere" dovolj hitro in dobro, je lahko izgubljen za vedno.

energetik ::

XIIT je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Na evo, game over.

Saj je blo znano, da je krypto prevzela kriminalna druzba vse od malih scamerjev do velikih tajkunov.

Jap, game over. Ena največjih kriminalnih združb ima zdaj večmilijardni black ops budget, pa jim sploh ni bilo treba preprodajati drog iz Južne Amerike.
Upam da kripto čim prej prepovedo.

trenerkar je izjavil:

Je kdo našel podrobnejši opis ranljivosti BTC, katero je izkoristil?

Kolikor razumem je izkoristil ranljivost na spletni stran - naložil 500 BTC ter poslal več zahtevkov za dvig 500 BTC. Dokler prvi dvig ni bil sprocesiran je bilo stanje na njegovem računu 500 BTC, zato je lahko podal več zahtevkov, na koncu so pa bili sprocesirani vsi, tako da je namesto enega nakazila s 500 BTC dobil recimo 5 nakazil po 500 BTC.

Na nekaterih kriptoborzah si lahko naložil 500 enot valute X, dvignil pa 500 enot valute Y.
Večina vdorov/kraj kriptovalut je posledica šalabajzarsko spisane kode, se pa najdejo strokovnjaki ki izbrskajo robne primere, na katere ni nihče pomislil.
To ni ranljivost BTCja, ampak kriptoborz, Silkroada in podobno. Torej to načeloma nima veze s samim BTC, lahko bi enako naredil s katerokoli valuto.

Sicer pa je pametnjakovič. Zakaj je hranil BTC na zasegljivih fizičnih nosilcih. Vse kar bi moral narediti je, da bi si zapomnil seed iz 12 besed, pa mu niti FBI ne bi mogel zasesti BTCjev. No, izključimo metodo drogiranja in mučenja.
vires in numeris

c3p0 ::

energetik je izjavil:


Sicer pa je pametnjakovič. Zakaj je hranil BTC na zasegljivih fizičnih nosilcih. Vse kar bi moral narediti je, da bi si zapomnil seed iz 12 besed, pa mu niti FBI ne bi mogel zasesti BTCjev. No, izključimo metodo drogiranja in mučenja.


Za hamer metodo imaš na walletih še plausible deniability opcijo z dodatnim geslom za "pravi" wallet.

m0LN4r ::

49106 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Lepo vas prosim, tajit davke, prati denar iz "crnega dela" je na nekih cingalunga borzah lazje, kot denar nalozit na banko in potem razlagati od kod ta denar.
Vsak dan si lahk na drugi borzi odpres xyz fake racunov in si nakazujes neke cudne valute in tokene levo desno.

Ce bos pa sel do SKB, to ne bo slo tako hitro.


Recimo da molnar “”pere” denar iz crnega dela” na nekih cunga lunga borzah…. Kaj molnar naredi, ko si ta denar izplača na banko oziroma kako banki razloži od kod denar?

Zakaj bi si izplacal, ce lahko porabim sproti?
Tudi kartice obstajajo.
Lahko grem z coinbase kartico, natankat avto

49106 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


javno zabeležene vse transakcije.
Javno?
Te pa mi pokazi tu moje transakcije, ce so po tvojem JAVNE - se niti furs ne ve za moje transakcije

PS: Mislim, saj jaz nimam nic proti, nekako je treba podpirati kriminal in imeti neko zaledje za male ribice, ki jih potem okradejo velike ribice.


Ne bi rekel, da je sistem, kjer vidiš vse denarnice skozi katere je šla valuta, najbolj primeren za kriminalna dejanja.

Cudno, ker se skoraj celoten "moderen" kriminal tam odvija. Miljarde se tam perejo in obracajo.
Od malih 10€ poslov, do miljonskih.

Ocitno je res slabo. Kok je sele tega kaj ni znano.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

hamez66 je izjavil:

Mene tudi zanima, kako preko čunga lunga borz oprati denar za 1 hišo. Pa da me ne bi kdo nadlegoval čez 10 let, kot tega modela..

Nisi se nikoli slisal za recimo vilo v Kopru, ko je v tuji lasti nekega rusa, notr pa zivi kekec?
Kaj bo Furs temu rusu tezila? Sploh ne ve, kdo je in kje je.

No al recimo se nisi slisal za ljudi, ki "nimajo" uradno premozenja, pa se vseeno vozi v dragem avtu in zivi v bajti ali penthausu?

Eh... Sej normalen joza tega res ne bo delal. To so veze in poznanstva na visjem nivoju. Kriminalci, katerim vlada ne more niceaar dokazat.
Ni jih malo, vrjem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Magic1 ::

Zakaj preprosto ne dumpnejo vse zasežene kovance na trg naenkrat, poberejo karkoli dobijo in dajo v proračun. Hkrati pa še sesedejo kripto trg, kar bi jim moralo bit v interesu, če ne uporabljajo tudi sami kripta za pranje $$$.
Magic

m0LN4r ::

Kriminal in kriminalci so isti, samo njihove metode so se preselile in modernizirale.

Kriptoborze so jih odprle nova vrata. Nebi me niti cudilo, ce obstajajo borze, ki so v lasti kriminala za ta namen.

Kdo bo preverjal? Poklices na policijo in poves ukradli so mi bitcoine, ti lepo "odlozijo" telefon ali pa gres v predal neobdelanih primerov a.k.a kos za smeti.

Tok resno je stanje zaenkrat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

c3p0 je izjavil:

energetik je izjavil:


Sicer pa je pametnjakovič. Zakaj je hranil BTC na zasegljivih fizičnih nosilcih. Vse kar bi moral narediti je, da bi si zapomnil seed iz 12 besed, pa mu niti FBI ne bi mogel zasesti BTCjev. No, izključimo metodo drogiranja in mučenja.


Za hamer metodo imaš na walletih še plausible deniability opcijo z dodatnim geslom za "pravi" wallet.
Saj denarnice za plausible deniability sploh ne rabiš, oz. jo uporabiš samo na začetku, da ti zgenerira seed, naložiš gor BTCje, nato denarnico izbrišeš.
Narediš to 2x; 1. seed si zapomniš in daš gor večino sredstev, 2. seed vgraviraš in ga nastaviš za vabo FBI, gor pa daš par satoshijev za hec.
vires in numeris

49106 ::

m0LN4r je izjavil:

49106 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Lepo vas prosim, tajit davke, prati denar iz "crnega dela" je na nekih cingalunga borzah lazje, kot denar nalozit na banko in potem razlagati od kod ta denar.
Vsak dan si lahk na drugi borzi odpres xyz fake racunov in si nakazujes neke cudne valute in tokene levo desno.

Ce bos pa sel do SKB, to ne bo slo tako hitro.


Recimo da molnar “”pere” denar iz crnega dela” na nekih cunga lunga borzah…. Kaj molnar naredi, ko si ta denar izplača na banko oziroma kako banki razloži od kod denar?

Zakaj bi si izplacal, ce lahko porabim sproti?
Tudi kartice obstajajo.
Lahko grem z coinbase kartico, natankat avto



Iz uber modernega kriminalca si prišel do kurjega tatu, ki nakradeno porabi sproti?

m0LN4r je izjavil:


Cudno, ker se skoraj celoten "moderen" kriminal tam odvija. Miljarde se tam perejo in obracajo.
Od malih 10EUR poslov, do miljonskih.

Ocitno je res slabo. Kok je sele tega kaj ni znano.


Večina "modernega" kriminala se odvija preko bank.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

XIIT ::

energetik je izjavil:

Sicer pa je pametnjakovič. Zakaj je hranil BTC na zasegljivih fizičnih nosilcih. Vse kar bi moral narediti je, da bi si zapomnil seed iz 12 besed, pa mu niti FBI ne bi mogel zasesti BTCjev. No, izključimo metodo drogiranja in mučenja.

Mah, naj ima na fizičnih nosilcih. Zakaj je imel vse na enem mestu in zakaj je živel v ZDA?

Glede mučenja


Moral bi samo imeti nastavljenega bota, ki bi nepooblaščen poksus prenosa na drug wallet frontrunnal in prenesel celotno vrednost računa na drugi naslov.
Za fee bi ponudil 0,1% celotne vrednosti računa (53 BTC - cca. 1 milijon dolarjev pri 20k/BTC), kar je drobiž v primerjavi z milijardno vrednostjo BTC na računu.

Če ne drugo, bi vsaj imel vzvod za pogajanje za nižjo kazen.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

energetik ::

XIIT je izjavil:

Glede mučenja
Saj to delno odpravi plausible deniability, torej daš jim denarnico z drobižem in rečeš to je to.
Kako bi lahko tričrkovna agencija vedela, koliko dodatnih seedov ima v možganih? Je pa res, droge+mučenje lahko izdajo tudi to. Morda je bolje imeti v izdani denarnici malce več kot drobiž, sicer ne zgleda verodostojno...

Moral bi samo imeti nastavljenega bota, ki bi nepooblaščen poksus prenosa na drug wallet frontrunnal in prenesel celotno vrednost računa na drugi naslov.
Za fee bi ponudil 0,1% celotne vrednosti računa (53 BTC - cca. 1 milijon dolarjev pri 20k/BTC), kar je drobiž v primerjavi z milijardno vrednostjo BTC na računu.

Če ne drugo, bi vsaj imel vzvod za pogajanje za nižjo kazen.
Nepooblaščenega prenosa ni na blockchainu. Kdor ima privat ključ, je "pooblaščen" za spending.
vires in numeris

Kr_en_Mare ::

energetik je izjavil:

XIIT je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Na evo, game over.

Saj je blo znano, da je krypto prevzela kriminalna druzba vse od malih scamerjev do velikih tajkunov.

Jap, game over. Ena največjih kriminalnih združb ima zdaj večmilijardni black ops budget, pa jim sploh ni bilo treba preprodajati drog iz Južne Amerike.
Upam da kripto čim prej prepovedo.

trenerkar je izjavil:

Je kdo našel podrobnejši opis ranljivosti BTC, katero je izkoristil?

Kolikor razumem je izkoristil ranljivost na spletni stran - naložil 500 BTC ter poslal več zahtevkov za dvig 500 BTC. Dokler prvi dvig ni bil sprocesiran je bilo stanje na njegovem računu 500 BTC, zato je lahko podal več zahtevkov, na koncu so pa bili sprocesirani vsi, tako da je namesto enega nakazila s 500 BTC dobil recimo 5 nakazil po 500 BTC.

Na nekaterih kriptoborzah si lahko naložil 500 enot valute X, dvignil pa 500 enot valute Y.
Večina vdorov/kraj kriptovalut je posledica šalabajzarsko spisane kode, se pa najdejo strokovnjaki ki izbrskajo robne primere, na katere ni nihče pomislil.
To ni ranljivost BTCja, ampak kriptoborz, Silkroada in podobno. Torej to načeloma nima veze s samim BTC, lahko bi enako naredil s katerokoli valuto.

Sicer pa je pametnjakovič. Zakaj je hranil BTC na zasegljivih fizičnih nosilcih. Vse kar bi moral narediti je, da bi si zapomnil seed iz 12 besed, pa mu niti FBI ne bi mogel zasesti BTCjev. No, izključimo metodo drogiranja in mučenja.


Seeda še ni bilo, ko je odkril napako pri izplačilih. Tako si tudi nebi moral zapomniti 12 besed. Je pa bitcoin sam predal policiji. So mu tudi na laptopu našli sledi transakcij. Je pa v preteklosti imel v posesti vsaj 80k. Bitconov(1BqcwhKevdBKeos72b8E32Swjrp4iDVnjP). Tko, da če še ni vsega zapravil, bo po odsluženi kazni lahko še ¨užival¨. Ga je verjetno hvaljenje izdalo, pa menjava BCH v 2017 v Bitcon.

hamez66 ::

m0LN4r je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Mene tudi zanima, kako preko čunga lunga borz oprati denar za 1 hišo. Pa da me ne bi kdo nadlegoval čez 10 let, kot tega modela..

Nisi se nikoli slisal za recimo vilo v Kopru, ko je v tuji lasti nekega rusa, notr pa zivi kekec?
Kaj bo Furs temu rusu tezila? Sploh ne ve, kdo je in kje je.

No al recimo se nisi slisal za ljudi, ki "nimajo" uradno premozenja, pa se vseeno vozi v dragem avtu in zivi v bajti ali penthausu?

Eh... Sej normalen joza tega res ne bo delal. To so veze in poznanstva na visjem nivoju. Kriminalci, katerim vlada ne more niceaar dokazat.
Ni jih malo, vrjem.



Vprašal sem kako in ne, ali se denar pere. Ne, ne vem, kako je Rus opral denar s kriptovalutami, samo če je Rus, potem je očitno nategnil Putina. Jaz bi še naprej živel v Sloveniji. Verjamem, da lahko denar operem tako, da pobegnem v Dubaj ali v Belorusijo, podobno, kot mož bodoče predsednice, ki je firmo prenesel v tujo državo. Pri meni gre seveda za hipotetičen primer, oz. z drugimi besedami - sprašujem za prijatelja (od prijatelja).. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

XIIT ::

energetik je izjavil:

XIIT je izjavil:

Glede mučenja
Saj to delno odpravi plausible deniability, torej daš jim denarnico z drobižem in rečeš to je to.
Kako bi lahko tričrkovna agencija vedela, koliko dodatnih seedov ima v možganih? Je pa res, droge+mučenje lahko izdajo tudi to. Morda je bolje imeti v izdani denarnici malce več kot drobiž, sicer ne zgleda verodostojno...

Moral bi samo imeti nastavljenega bota, ki bi nepooblaščen poksus prenosa na drug wallet frontrunnal in prenesel celotno vrednost računa na drugi naslov.
Za fee bi ponudil 0,1% celotne vrednosti računa (53 BTC - cca. 1 milijon dolarjev pri 20k/BTC), kar je drobiž v primerjavi z milijardno vrednostjo BTC na računu.

Če ne drugo, bi vsaj imel vzvod za pogajanje za nižjo kazen.
Nepooblaščenega prenosa ni na blockchainu. Kdor ima privat ključ, je "pooblaščen" za spending.

Recimo za primer avta, en ključ imaš ti, drugega FBI. Pred vžigom moraš izklopiti killswitch (= frontrun bot), ki preprečuje vžig (prenos BTC iz te denarnice v drugo s strani ljudi, ki ne vedo da je bot aktiven).
Če se ti želiš peljati, killswitch pred vžigom izklopiš, FBI tega ne ve in ko poskusijo vžgati avto (= prenesti BTC na svoj naslov) se aktivira killswitch - ta minerjem ponudi 53 BTC če njegovo transakcijo čimprej sprocesirajo ter tako vse tvoje bitcoine prenese na drug naslov, do katerega federalesi nimajo dostopa. Transakcija ki jo je začel FBI pa ne bo izvedena.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XIIT ()

driver_x ::

m0LN4r je izjavil:

Lepo vas prosim, tajit davke, prati denar iz "crnega dela" je na nekih cingalunga borzah lazje, kot denar nalozit na banko in potem razlagati od kod ta denar.
Vsak dan si lahk na drugi borzi odpres xyz fake racunov in si nakazujes neke cudne valute in tokene levo desno.

Ce bos pa sel do SKB, to ne bo slo tako hitro. Pa ne mi zdaj z ciprom ipd. povprecni janez, ki kupuje v Berlinu droge in orozje ne odpira racuna na cipru, bo ga pa zlahka na 100+ random kripto menjalnici.

javno zabeležene vse transakcije.
Javno?
Te pa mi pokazi tu moje transakcije, ce so po tvojem JAVNE - se niti furs ne ve za moje transakcije

PS: Mislim, saj jaz nimam nic proti, nekako je treba podpirati kriminal in imeti neko zaledje za male ribice, ki jih potem okradejo velike ribice.


A ti te stvari v zvezi s kripti na kakšni univerzi predavaš? Kej si ne predstavljam, kako bi sicer imel toliko znanja.

c3p0 ::

energetik je izjavil:


Saj denarnice za plausible deniability sploh ne rabiš, oz. jo uporabiš samo na začetku, da ti zgenerira seed, naložiš gor BTCje, nato denarnico izbrišeš.
Narediš to 2x; 1. seed si zapomniš in daš gor večino sredstev, 2. seed vgraviraš in ga nastaviš za vabo FBI, gor pa daš par satoshijev za hec.


Moraš bit samo dovolj karakterja, da se ne zlomiš že ob prvi waterboarding seansi. Oz. mora bit tisti fake wallet dovolj založen, da ti verjamejo.

m0LN4r ::

driver_x je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Lepo vas prosim, tajit davke, prati denar iz "crnega dela" je na nekih cingalunga borzah lazje, kot denar nalozit na banko in potem razlagati od kod ta denar.
Vsak dan si lahk na drugi borzi odpres xyz fake racunov in si nakazujes neke cudne valute in tokene levo desno.

Ce bos pa sel do SKB, to ne bo slo tako hitro. Pa ne mi zdaj z ciprom ipd. povprecni janez, ki kupuje v Berlinu droge in orozje ne odpira racuna na cipru, bo ga pa zlahka na 100+ random kripto menjalnici.

javno zabeležene vse transakcije.
Javno?
Te pa mi pokazi tu moje transakcije, ce so po tvojem JAVNE - se niti furs ne ve za moje transakcije

PS: Mislim, saj jaz nimam nic proti, nekako je treba podpirati kriminal in imeti neko zaledje za male ribice, ki jih potem okradejo velike ribice.


A ti te stvari v zvezi s kripti na kakšni univerzi predavaš? Kej si ne predstavljam, kako bi sicer imel toliko znanja.

A ce hoces bit kriminalc, ki pere dnar na kriptotrgu moras o tem predavat na univerzi?
Samo sprasujem, ce so potem predavatelji avtomaticno kriminalci ali so samo tako cisti pod kozo, da se tega ne grejo kljub temu, da bi lahko?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

antonija ::

XIIT je izjavil:

Recimo za primer avta, en ključ imaš ti, drugega FBI. Pred vžigom moraš izklopiti killswitch (= frontrun bot), ki preprečuje vžig (prenos BTC iz te denarnice v drugo s strani ljudi, ki ne vedo da je bot aktiven).
Če se ti želiš peljati, killswitch pred vžigom izklopiš, FBI tega ne ve in ko poskusijo vžgati avto (= prenesti BTC na svoj naslov) se aktivira killswitch - ta minerjem ponudi 53 BTC če njegovo transakcijo čimprej sprocesirajo ter tako vse tvoje bitcoine prenese na drug naslov, do katerega federalesi nimajo dostopa. Transakcija ki jo je začel FBI pa ne bo izvedena.
Se pravi bi FBI lahko videl na javnem ledgerju da je iz denarnice, za katero jim je osumljenec "dal privatni kljuc", v trenutku ko so poskusili vstopiti, prenesel XYZ BTCjev v drugo denarnico za katero imajo spet naslov... in verjetnega osumljenca, ki jih je zelo ocitno poizkusal nategnit. A resno pricakujes da bojo v drugo se vedno enako "prijazni"? Pa verjetno ti zdraven obsesijo na glavo se oviranje preiskave, pa milavznt drugih proceduralnih krsitev ki ti prakticno garantirajo dozivljenski zapor.

Ce te ima enkrat tricrkovna agencija na nivoju, da jim osebno predas kljuc za denarnico, si fucked kakorkoli obrnes; z izjemo vez in poznanstev, ampak v tem primeru jim itak ne das kljuca, ampak se jim smejes v glavo...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

energetik ::

Obstaja tudi Monero.
vires in numeris

robertotrm ::

Regulirati kripto = obdavciti denar/valuto = brain dead umotvor. Edino drzavne pijavke bi imele korist od bebavih umotvorov ala "regulativa kripto". Ze brez tega imamo prenormirano in pretirano regulirano okolje, kjer se redi birokratska sodrga in pije kri slehernika.
Ce bi radi kej reguliral zacnite pri regulaciji oligarhidnega rezima v bruslju. Bo dalec najvec koristi za ljudstvo. Skorumpirana falanga zlocincev in serijskih morilcev vam tam kupuje gromozanske kolicine une brozge, ki bi ji sicer tako radi rekli cepivo. Tako vam pred nosom izmaknejo milijarde, meni nic tebi nic in se hvalijo se stem. Pa je to samo ena epizoda iz niza skorumpiranih podvigov te zalege izrojenih degenerirancev.
Pranje denarja je v veliki meri hudo zlorabljen termin. Uporabljen v glavnem za razne hujskaske podvige rezimskih placancev. Karkoli ze, nikoli ni bil v ekskluzivni domeni kripta. Se ga pa ravno v domeni kripta najpogosteje zlorablja za hujskastvo kot so to bebave "regulative".

c3p0 ::

Falanga zločincev in molesterjev si tudi printa neomejene količine denarja, ki nato hitro najde pot v prijateljske projekte in organizacije, raji pa drobtinice (trickle down, s poudarkom na trickle).

Brozga je bila le side hustle. Kripto si bodo podredili, če ne zlepa pa zgrda.

m0LN4r ::

Davki grejo v javne sole, zdravstvo, ceste, penzije, infrastrukturo, mogoce, ce bi obdavcili kripto kot se zagre bi v zameno dobil vsak drzavljan zastonj RTV prispevek... moznosti so neomejene, ni res da imajo korist samo drzavne pijavke. Prakticno vsi bi imeli korist.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

robertotrm ::

Kam naj bi sli davki je le se pravljica za lahkonoc za brezupne utopiste.
Vse dokler je vec kot 90% te sovajti nesposobne v JU, ki so cist samo sebi namen in predstavljajo zgolj sprijeno obliko parazitstva, je natolcevanje o nekem "skupnem dobru" zgolj pateticno zavajanje. Dejansko so uvedli neko sprevzeno verzijo UTD za del populacije, ki si tako deli in neupraviceno prisvaja vecje ali manjse prihodke.
Nihce nebi niti opazil da jih ni, ce jih takoj jutri ni vec v sluzbo. Pove vse o velepomembnosti te samovsecne sodrge.
Cemu neki je treba vedno iskat nekaj drugega, ko je pa vec kot jasno, da problem parlamentarna demokracija, ki se nam je popolnoma izrodila v diktaturo demokracije. Po dveh letih norenja blaznezev in radikalnih korona teroristov, nismo docakali niti ene obsodbe teh sprijenih izrojencev in serijskih morilcev. To kaze na dejansko stanje "demokracije" in greznico, v katero so nas porinili s temi bebavimi umotvori.

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Davki grejo v javne sole, zdravstvo, ceste, penzije, infrastrukturo, mogoce, ce bi obdavcili kripto kot se zagre bi v zameno dobil vsak drzavljan zastonj RTV prispevek... moznosti so neomejene, ni res da imajo korist samo drzavne pijavke. Prakticno vsi bi imeli korist.
Kripta ne moreš obdavčit. Lahko obdavčiš le menjavo kripto-fiat. Ampak to vodilnim nekako ne gre, ker so nesposobni. Pa tako enostavno bi lahko uredili (odliv na menjalnico) minus (priliv iz menjalnice)*davek. Če bi že hoteli. Ampak naj enako naredijo potem za menjavo EUR -> $ -> EUR itd.

Ampak če bodo preveč srali s pretirano regulacijo kripto transakcij, se bo IMHO pojavil (oz. povečal) sivi (in črni) trg, torej posli direktno s kripto plačili (wallet-wallet).
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Tiger ::

Črni trg z uporabo kriptovalut obstaja od samega začetka bitcoin-a - to je prve kriptovalute.

Največja darkmarket tržnica "Silk Road" je bitcoinu naredila izjemno veljavo (v obdobju 2011-2013 je 80% takrat obstoječih bitcoinov šlo skozi tržnico - vir) in mu tako omogočila pogoje za nadaljni obstanek. In ko uspe enemu, se pojavi cel kup posnemovalcev, novih kriptovalut, žetonov in tudi darkmarketov.

Torej, da lahko danes vlagate v kriptovalute se morate v prvi vrsti zahvaliti spletnemu kriminalu. "Satoshi Nakamura" je resda izdal manifest in realiziral idejo veriženja blokov, ampak če ideja ne prodre, je pač obsojena na propad.

energetik ::

Bolj sem imel v mislih sivi trg. Torej posli z legalno vsebino, le da mimo centralnega bančnega sistema. Torej da npr. vodovodarju plačaš z BTC. Če bodo res kdaj ukinili gotovino, bi šel skoraj stavit da se bodo razni obrtniki hitro naučili uporabljat kripto.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

XIIT ::

antonija je izjavil:

XIIT je izjavil:

Recimo za primer avta, en ključ imaš ti, drugega FBI. Pred vžigom moraš izklopiti killswitch (= frontrun bot), ki preprečuje vžig (prenos BTC iz te denarnice v drugo s strani ljudi, ki ne vedo da je bot aktiven).
Če se ti želiš peljati, killswitch pred vžigom izklopiš, FBI tega ne ve in ko poskusijo vžgati avto (= prenesti BTC na svoj naslov) se aktivira killswitch - ta minerjem ponudi 53 BTC če njegovo transakcijo čimprej sprocesirajo ter tako vse tvoje bitcoine prenese na drug naslov, do katerega federalesi nimajo dostopa. Transakcija ki jo je začel FBI pa ne bo izvedena.


Se pravi bi FBI lahko videl na javnem ledgerju da je iz denarnice, za katero jim je osumljenec "dal privatni kljuc", v trenutku ko so poskusili vstopiti, prenesel XYZ BTCjev v drugo denarnico za katero imajo spet naslov.

Privatni ključ so verjetno našli med preiskavo. Naslov že vidijo, a brez zasebnega ključa jim nič ne koristi.

in verjetnega osumljenca, ki jih je zelo ocitno poizkusal nategnit. A resno pricakujes da bojo v drugo se vedno enako "prijazni"?

Upam da nikoli ne boš imel opravka z organi pregona, ker te bodo zaprli :))
Če so policisti "prijazni" ali ne nima veze, pomemben je samo postopek na sodišču ter odločitev sodnika.
S policisti se ne govori (sploh pa ne brez prisotnosti odvetnika), ker vse kar poveš na sodišču uporabijo proti tebi.

Lahko ti celo ne pokličejo odvetnika, ali pa med čakanjem nanj izvajajo (psihološki) pritisk v smislu "daj povej hitro, da gremo domov.. če zdaj poveš boš dobil milejšo kazen etc." -- čeprav policisti nimajo pooblastil za sklepanje dogovorov.
Pa tvojo izjavo znajo tudi spisati na tak način, da gre tebi v škodo, potem ti pa da samo pomoli papir "ajde hitro podpiši, pa lahko greš, ne rabiš brat".

Folk enostavno ne zdrži biti tiho par ur. Molk ni oviranje preiskave, je tvoja pravica da ne inkriminiraš samega sebe.

Priporočam ogled:


Če policistom vse poveš, prideš na sodišče, sodnik reče "uf, črno na belem, BTC imamo na računu, dosmrtna ječa".

Če pa ti uspe te 3.4 milijarde dolarjev rešiti pred zasegom, pa vprašaš sodnika "Hipotetično, kaj bi se dalo zmeniti če bi imel dostop do 50000 BTC?".
Pa ti tožilec ponudi milejšo kazen (ali pa imuniteto, lol) v zameno za dostop do denarnice.

Pa verjetno ti zdraven obesijo na glavo se oviranje preiskave, pa milavznt drugih proceduralnih krsitev ki ti prakticno garantirajo dozivljenski zapor.

A diler tudi ne sme drog zmetat v WC, ko potrka policija, ker s tem uničuje dokaze ter ovira preiskavo in bo šel do smrti v zapor?
Kazen je vedno odvisna od sodnika (+ okoliščin) in je stvar dogovora (npr. če imaš kakšnega asa v rokavu, ali pa Saula za odvetnika) -- n ljudi lahko za enako dejanje (iste kategorije) dobi n različnih kazni

Ce te ima enkrat tricrkovna agencija na nivoju, da jim osebno predas kljuc za denarnico, si fucked kakorkoli obrnes; z izjemo vez in poznanstev, ampak v tem primeru jim itak ne das kljuca, ampak se jim smejes v glavo...

Nima veze kdo te lovi, na koncu še vedno odloča sodišče. Če policija/FBI/Interpol ne dobi dostopa do tvojih ukradenih bitcoinov, se lahko na sodišču pogajaš -- če pa ga ima, pa lahko samo moliš da sodnik s tvojo obsodbo ne bo poskušal postaviti zgleda (kot so to naredili z upravljalcem Silk Roada, ki je samo postavil spletno stran, obsodili so ga pa kot da bi on lastnoročno prodajal vse izdelke, ki so se tam dobili - kazen pa dvojna dosmrtna ječa brez možnosti predčasnega izpusta + 40 let zapora + 180 milijonov dolarjev kazni -- imaš hujše kriminalce, ki so dobili milejše kazni)
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XIIT ()

antonija ::

Ja, tud jaz sem gledal filme in serije na TVju... in ko me ustavi policaj na ulici in mi tezi da mu moram nujno odpret ruzak in pokazat vsebino, s ebom sel kregat z njim in mu tezit.
Ce bom pa slucajno kdaj ukradel milijarde USD, pa verjemi da ne bo po mene prisel sosedov joza ki je 3 leta hodil v Tacen. Verjetno kdorkoli pride po milijarde ne bo imel nobene formalne povezave z organi pregona... Takrat bojo pa YT videoti in Better call Saul mem-i zelo zelo neslana sala.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

m0LN4r ::

energetik je izjavil:

Bolj sem imel v mislih sivi trg. Torej posli z legalno vsebino, le da mimo centralnega bančnega sistema. Torej da npr. vodovodarju plačaš z BTC. Če bodo res kdaj ukinili gotovino, bi šel skoraj stavit da se bodo razni obrtniki hitro naučili uporabljat kripto.

In kaj bos potem s tem? Kupil wc papir? Placal otroku izlet v soli? Financiral javne ceste in zdravstvo?

Ni fore.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

Plačal kmetu za lokalne pridelke? Poslal kolegu, ki mu bo s svojim CBDC plačal izlet v šoli?
vires in numeris

m0LN4r ::

Kaj bo kmet s tem? Kupil skropivo? Za taksne posle kripta niti ne rabis, to se dela ze danes in se je v preteklosti brez njega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

Govorim o morebitni prihodnosti, kjer fizične gotovine ne bi bilo več, samo še CBDC.
vires in numeris

m0LN4r ::

Ne verjamem, ce do kaj takega pride, bo ravno kontra in bo hotel imeti "kmet" nekaj kar lahko prime v roki in ne nekaj virtualnega.



Dobro, staro, uveljavljeno. Prestalo tisoce let. Deluje tudi brez elektrike.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za milijardo dolarjev bitcoinov je premaknila ameriška davkarija

Oddelek: Novice / Kriptovalute
78113 (7132) SloKin
»

V ZDA dražba zaseženih bitcoinov s Silk Roada

Oddelek: Novice / Kriptovalute
2510684 (8260) Lonsarg
»

Bitcoin: nesluteni milijonar, pripravlja se Dark Wallet

Oddelek: Novice / Kriptovalute
2413064 (8085) simnov
»

FBI v primeru Silk Road zasegel rekordno količino bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
148224 (5238) trizob
»

Zaprtje Silk Roada: FBI zasegel le bitcoine uporabnikov, glavnina še pogrešana

Oddelek: Novice / Kriptovalute
2410484 (7081) 3furious

Več podobnih tem