» »

mandrake 9.1 - nenadoma počasen predvsem v igrah - zakaj?

mandrake 9.1 - nenadoma počasen predvsem v igrah - zakaj?

--Switch-- ::

Nekaj dni nazaj so linuxi nehali delovat kot bi morali.Enemy Territory mi je brez težav delal gladko in brez kakršnegakoli zatikanja, enako je deloval tudi quake 3! Na začetku sem mislu da dela probleme samo ET ker ga pač igraš preko interneta ampak ni tako. Nevem v čem je problem ampak zadnje dni se mi obe igre moteče zatikajo. Inštaliral nism nič takega razen mplayerja ki pa pomojem nima nič pri tem. Pogledal sem process table na katerem pa ni nobenega procesa(programa) ki bi mi več kot ostali obremenjeval sistem. Tudi driverjev za grafično nism spreminjal. Uporabljam kde, ampak sm probal igro zagnat tudi pod gnome pa ice ampak je pri vseh enako. Ima kdo kakšno idejo ali nasvet kako naj odpravim težave?

moj_nick ::

Napiši kakšen sistem imaš in poženi glxgears v konzoli. Ne spreminjat velikosti okna, kjer se glxgears izvaja.

--Switch-- ::

hvala ti!

Sm vceraj pognal ta glxgears in je delalo ene pol ure potem mi je pa brat ponesreci program ugasnu ampak mi je vseeno pomagal zdej dela spet vse normalno. Nic se več ne zatika!
Mi lahko razložiš kaj je sploh to, kaj nardi?

moj_nick ::

haha :D

Glxgears je nekakšen benchmark s katerim sem hotel ugotoviti, ali je napaka v driverju, ali v igri.

Če dela, pa dela, sam ne vem, če so glxgears kaj pomagali :D :D :D

Gejmer ::

Men pa nov niti star ATI drajver sploh ne haskneta. Installiram vseeno dobim 300fps v glxgears ceprov frend dobi z Geforcem 2 mx 8000fps
Nanda yo?

--Switch-- ::

:D :D :D Vglavnem zdej dela!

Gandalfar ::

Gejmer: ker XFree86 driver uporabljas ter kako natancno si prebral navodila?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ubunto] 8.10 in poraba procesorja

Oddelek: Operacijski sistemi
211402 (1170) Jernej88_
»

Kubuntu in pregrevanje procesorja?

Oddelek: Operacijski sistemi
91435 (1246) G-man
»

Alternativni OS najbližji M$

Oddelek: Operacijski sistemi
292208 (1259) DOOM_er
»

geforce linux userji rabim nasvet

Oddelek: Operacijski sistemi
141412 (1281) thezerox
»

Kateri Linux uporabljate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
804977 (4060) hruske

Več podobnih tem