» »

Alternativni OS najbližji M$

Alternativni OS najbližji M$

muzičar ::

Skratka iščem OS, ki je stabilnejši, varnejši, zahtevnejši kot WinXP. V mislih imam en distro od Linux-a samo nimam pojma kater bi bil pravi. Rabim takega na katerem bom lahko poganjal večino aplikacij, ki jih zdaj poganjam v WinXP, pa Oblivion in Gothic3. Sem v glasbenih vodah tako, da morajo glasbena orodja delovat na tem sistemu.
Linspire se mi zdi mamljiv. Sem pa iz časov Mandrake 6.0 tako, da sem padel kar lepo ven iz Linux-a. Zelo zelo me pa zanima RedHat.
Samo ne bi rad za brezveze dajal nekaj na disk kar mi na koncu ne bo všeč. Aja pa grafični vmesnik mora biti lep.

Hvala,

LP
  • spremenil: muzičar ()

zee ::

Red Hat-a ni več, zdaj se imenuje Fedora Core.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

muzičar ::

No pravijo mu takole RedHat/Fedora. Vem skratka še zdej ne vem katero distribucijo. Sem gledal še Gentoo, ki zgleda zelo primeren za učenje samo spet imam dvom, da bo kakšna od mojih aplikacij delal gor.

Poldi112 ::

Če jih uporabljaš samo občasno, potem lahko uporabiš vmware. To je mene rešilo dual-boota.
Sam imam gentoo, če se ti ne da ukvarjati z njim na začetku bi ti pa raje priporočil Suse.
Je pa fino ker bo tvoj izbrani desktop tekel tudi drugje. Mirno lahko kasneje zamenjaš Suse za kakšno drugo distribucijo ali celo os (recimo freebsd) in obdržiš svoje priljubljeno okolje (recimo kde).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Azrael ::

Po svoji zasnovi je najbližje MS Windows ReactOS, vendar je v zelo zgodnji alpha fazi in temu primerno nestabilen.

Od Linux distribucij je eden najlažjih za namestitev Ubuntu, ki ima tudi stran v našem jeziku, ubuntu.si

Pri Linux okoljih imaš več različnih namizij, ki jih lahko menjaš, meni je še najbolj Windows okolju podoben KDE.

Vendar za poganjanje native Windows programja v Linux okolju potrebuješ emulator, kot npr. Wine, vendar tak način ne deluje z vsem SW. Druga možnost je uporaba programov, ki so pisani za Linux okolje.
Nekoč je bil Slo-tech.

muzičar ::

Hja je bilo veliko govora o SUSE samo sem nekako bolj za Gentoo, vem da je inštalacija zahtevna in, da tudi kakšen živček lahko gre samo, če je vreden potem grem na Gentoo-ja. Glede teh emulatorjev me pa zanima kako je potem kaj s stabilnostjo aplikacije. Namreč naprimer Guitar Pro 5, Reisen, GoldWave etc. uporabljam dnevno, seveda pa zaigram tudi kak quest od Oblivion-a ali pa v deževnih dneh vržem žogo na koš v NBA Live 2006. Tako da me tudi zanima kako je s tem.

mte ::

Če se resno ukvarjaš z glasbo in potrebuješ dobre programe, podporo za asio, vst in podobne stvari, potem boš z linuxom (in drugimi "alternativnimi" sistemi) verjetno zelo razočaran. Sicer neke stvari se delajo na tem da bi se situacija izboljšala, ampak je še zelo daleč od tega, da bi bilo splošno uporabno brez večjih problemov pri vzpostavitvi. Govorim za kake pol leta nazaj ko sem se zanimal za to, če se je kaj drastično spremenilo, me prosim razsvetlite.
V tem primeru kot edino resno alternativo vidim Mac OS X, vendar je tu pač problem strojne opreme, rabiš applov računalnik če ne želiš zapletov.
Torej če ti uspe kaj na linuxu skvačat in da boš zadovoljen, se mi javi, vendar dvomim v uspeh :)
lp

muzičar ::

OK supesem se odločil. Zdaj me pa zanima a se, da kako s kakim FTP Commander-jem ali pa še najboljše s torrentom download-at.

Poldi112 ::

Najprej povej kaj sploh hočeš downloadat.
In tudi sam se bojim da boš razočaran.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

muzičar ::

Gor bom dal Gentoo-ja samo downloadal bi pa tudi Debian, RedHat/Fedora,Pingo, Ubuntu, SuSe in Mandrivo.

Poldi112 ::

http://www.linuxiso.org/

Ampak zakaj bi hotel toliko distribucij downloadat? Če jih ne misliš uporabit zdaj jih tudi čez pol leta ne boš (ker bodo zunaj nove in boš ponovno downloadal).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

muzičar ::

Ker bom sprobal vse :D Imam 2 stara kompa viška s katerima bom sprobal distrote. Da ne bom za brezveze na mojmu naredila kako pi*darijo.

kriko1 ::

Tukaj si malo oglej zadeve:
http://distrowatch.com/

Odloči se za ene par ki so ti najbolj blizu tvojim potrebam in sprovaj.

Uporabi Wine za poganjanje win aplikacij, če te ne delajo, potem pa preostane kak vmware.

muzičar ::

H3h na koncu sem pristal na SuSe 10.0 . Mi je všeč samo zdaj imam pa rahle težave, ker Asus naj nebi nudil gonil za Linux. Imam Asus P4C800 plato z interigrirano zvočno (audigy je izdihnil) in rabim zvok. Naslednja težava je v moji Netgear WG311v3 wireless karti, sem gugljav in najdel kar nekaj samo povsod je nekam zmedeno vse (ne znajdem se še v root shell-u) tako da bi prosil, če mi lahko kdo od vas pomaga pri tem. Uf pa še zazna mi mojega FX5700 ampak pravi, da ni 3D?? Skratka prosim, če mi lahko pomagate.

Hvala,

LP

muzičar ::

Našel navodila za Netgear-a ampak še vedno nevem kaj naj naredim z mamoplato in grafično.

kriko1 ::

Gonilnike za čipovje na plati ima že kernel, zvočno uštimaj tukaj:

Yast->Hardware->Sound

Poglej če je prepoznana, drugače pa povej katera je.

kriko1 ::

Grafična:
V Yast-u namesti paket kernel-source!!! Obvezno!!
Poberi linux gonila z nvidie, se odjaviš nato stisneš ctrl+alt+F1, se prijaviš kot root in:
#init 3
#sh nvidia-installerxxxxxxx.sh
sledi navodilom.
Na koncu te vpraša če hočeš da ti modificira xorg.conf datoteko, reči ja.

ok, kul:
#init 5 && logout

sedaj imaš 3d:
poskusi pognati:
glxgears

416c6573a ::

Bravo, lotil si se distribucije, s katero kot kaže tukaj imajo vsi probleme. No ja, mogoče bo pa držal da več glav več ve. Enkrat boste že vse pogruntal, če se vas bo toliko ukvarjalo s tem.

Na koncu te vpraša če hočeš da ti modificira xorg.conf datoteko, reči ja.

In potem se sprašujete zakaj resolucija ni taprava, pa 3d ne dela, pa vse tisto kar vam še natlač v xorg. Tuki maš ultimativni problem.

"glxgears" deluje tudi brez 3d. Delovati ti mora "fgl_glxgears", oziroma "fglrxinfo" ne sme izpisati default MESA driverja.

roli ::

Suse linux je čisto super.Meni deluje sedaj vse OK.Grafično pa nastaviš tako,da zaženeš you (rdeča,zelena ali rumena krogla v vrstici).Tam imaš na izbiro popravke.Izbereš nvidia gonilnike in o jih bo namestil.
http://www.r00li.com

kriko1 ::

Bravo, lotil si se distribucije, s katero kot kaže tukaj imajo vsi probleme.

Najdi mi 1 distro ki mi prek telepatije skonfigurira vse v /etc in deluje bp.

"glxgears" deluje tudi brez 3d. Delovati ti mora "fgl_glxgears", oziroma "fglrxinfo" ne sme izpisati default MESA driverja.

Bravo, naštel si 2 programčka ki prideta skupaj z ATI gonilniki. ;)

Če imaš probleme z resolucijo pejdi v runleve 3:
#init 3
in poženi
#sax2 -m 0=nvidia
in tam vse skonfiguriraj.
za konec pa še:
#init 5 && logout

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

muzičar ::

Hja samo nobeden pa ni omenil kako naj pošlihtam Netgear-a, namreč tisto ni uspelo kar sem imel. To je pa pogoj, da imam sploh dostop do spleta preko SuSe-ja.

Zvočna je interigrirana od Asus P4C800, Legacy AC'97

Hvala za vse in kar še sledi

edit: počutim se sto let starega namreč ne najdem kje bi lahko pogledal kaj imam na ploščku, ki sem ga dal v DVD-ROM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

metalc ::

A Netgear ima Atherosov čip? Če je tako, poguglaj za madwifi, tam pa boš našel navodila za inštalacijo in nastavitev, zelo verjetno tudi prav za tvojo distribucijo.

muzičar ::

Hja prva verzija ga ima druge dve ne. Moja ima Marvell čip.
Sem najdel ogromno pomagalnikov za Atherosove čipe za marvell-a pa samo enega - ki ne deluje.

kriko1 ::

Poglej si tukaj:
http://www.novell.com/coolsolutions/fea...

Sam ti ne morem pomagat ker nimam wireless-a.

metalc ::

Če ne najdeš drugega, bo tole zadnji izhod (nekateri "čistuni2 bi se sicer zmrdovali) tako za brezžično kot za zvočno. Za ključnimi besedami pogooglaj.

Wireless. Oglej si ndiswrapper, če se ti zdi prekompliciran, pa je še bistveno enostavnejši a komercialni Linuxant (plačaš 25$ in dobiš večno licenco za registrirano MAC adreso, en mesec lahko zastonj preizkušaš). Obe znata uporabiti driver za Windowws (ki si ga skoraj zagotovo dobil zraven na CDju). Sicer ni ravno to kar native driver, ampak še vedno bolje kot nič...

Zvočna: če drugo odpove (npr. Alsa), je tu še komercialni OSS. Za osebno in nekomercialno uporabo je zastonj.

DOOM_er ::

hm... je možno sploh na suse poganjat Guitar Pro 5, ker mi niti z Wine niti s Cedego ni ratal
Robots will steal your job. But that's OK

CCfly ::

Poskusi še s temle http://www.codeweavers.com/.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

DOOM_er ::

ne gre. drgač je pa tole ql. Drgač pa nucam bl kt ne akorde tipa A, B, C,.... in bareje ter ostalo ter uglaševalec
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

muzičar ::

Uštimal wireless s ndiswrapper-jom - zelo dobra zadevšna. Zvok tudi dela (reinštalacija driverjev je zadoščala).

Sedaj smo pa tu: iwconfig me je*e u glavo. Kako naj nastavim 128bit WEP v iwconfig-u (vem sem prebral help - man iwconfig - a se ne znajdem kaj preveč).
SuSe mi je "zaznl še pri namestitvi Netgear blabla karto (katere nimam) in je sedaj noče odstranit v YaST-ju. Je kak način ala manual?

GP5 bo zelo težko delal na Linux-u sicer bo pa do konca 2006 (baje) prišel ven prav za Mac in Linux. So pa alternative:
1. DGuitar - bere *.gp3,*.gp4,*.gpt formate
2.GuiTuner - baje zlo fajna zadevca
3.KGuitar - nekaj na stil zgornjih dveh - probaj

Sicer, če rabiš samo za tuning in akorde potem si daš lahko GP3 gor z Wine-om.

DOOM_er ::

kje nej dobim GP3
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kubuntu in pregrevanje procesorja?

Oddelek: Operacijski sistemi
91396 (1207) G-man
»

Novell odprl SuSE Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
454362 (3257) BigWhale

mandrake ali suse

Oddelek: Operacijski sistemi
341793 (1356) BigWhale
»

kateri Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
161486 (1207) MasterMind
»

Linux kot igričarski sistem?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
252745 (2745) CaqKa

Več podobnih tem