» »

Spletno gostovanje - cena

Spletno gostovanje - cena

Boomerang ::

Na Domenci imam postavljene 3 preproste spletne strani, katerih gostovanje podaljšujem za obdobje 1 leta. Opažam, da je cena podaljševanja (domena in spletno gostovanje) vsako leto višja - podražuje se predvsem spletno gostovanje. Prvo leto me je prišlo nekaj čez 40 €, sedaj pa me le še nekaj centov loči do 50 €.

Sprašujem se ali se cena tudi pri ostalih ponudnikih gostovanja vsakoletno zvišuje (zaradi popularnosti spletnih strani) ali gre za kakšen marketinški trik pri Domenci (začneš ceneje, potem pa zvišujejo).

HotBurek ::

Contabo bo s prvim novembrom dvignil ceno za 9.1%.

Razlog: We see a drastic cost increase in all countries we operate in. Sky rocketing energy cost is the best example here.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

XIIT ::

Boomerang je izjavil:

Na Domenci imam postavljene 3 preproste spletne strani, katerih gostovanje podaljšujem za obdobje 1 leta. Opažam, da je cena podaljševanja (domena in spletno gostovanje) vsako leto višja - podražuje se predvsem spletno gostovanje. Prvo leto me je prišlo nekaj čez 40 €, sedaj pa me le še nekaj centov loči do 50 €.

Sprašujem se ali se cena tudi pri ostalih ponudnikih gostovanja vsakoletno zvišuje (zaradi popularnosti spletnih strani) ali gre za kakšen marketinški trik pri Domenci (začneš ceneje, potem pa zvišujejo).

Sam imam domene pri Namecheap, lahko pa pogledaš na tld-list.com kje je za posamezno končnico najcenejše gostovanje.

Jaz mam na postavljeno na BuyShared. Shared hosting, cPanel, Litespeed server, dedicated IP.
1GB placa, 100GB bandwidtha, 5 domen, neomejeno baz in email naslovov je 8$ na leto
20GB placa, 1TB prenosa, 50 domen, neomejeno baz in email naslovov je 18$ na leto

Očitno so ljudje zadovoljni, ker so paketi večino časa razprodani, moraš redno spremljati spletno stran in naročiti ko je kaj fraj (ali pa jim pišeš če ti lahko kaj zrihtajo).

Potem lahko še nastaviš Cloudflare Free, vklopiš caching, pa je to to.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

blackbfm ::

Na Domenci imam postavljene 3 preproste spletne strani, katerih gostovanje podaljšujem za obdobje 1 leta. Opažam, da je cena podaljševanja (domena in spletno gostovanje) vsako leto višja - podražuje se predvsem spletno gostovanje. Prvo leto me je prišlo nekaj čez 40 €, sedaj pa me le še nekaj centov loči do 50 €.


za 3 strani, če vse deluje BP, je tole drobiž

CleanPower ::

50E stane da punco peljem na date. pa če jih peljem 100 na leto, si zračunaj kje smo.
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

Excavator ::

XIIT je izjavil:

Boomerang je izjavil:

Na Domenci imam postavljene 3 preproste spletne strani, katerih gostovanje podaljšujem za obdobje 1 leta. Opažam, da je cena podaljševanja (domena in spletno gostovanje) vsako leto višja - podražuje se predvsem spletno gostovanje. Prvo leto me je prišlo nekaj čez 40 €, sedaj pa me le še nekaj centov loči do 50 €.

Sprašujem se ali se cena tudi pri ostalih ponudnikih gostovanja vsakoletno zvišuje (zaradi popularnosti spletnih strani) ali gre za kakšen marketinški trik pri Domenci (začneš ceneje, potem pa zvišujejo).

Sam imam domene pri Namecheap, lahko pa pogledaš na tld-list.com kje je za posamezno končnico najcenejše gostovanje.

Jaz mam na postavljeno na BuyShared. Shared hosting, cPanel, Litespeed server, dedicated IP.
1GB placa, 100GB bandwidtha, 5 domen, neomejeno baz in email naslovov je 8$ na leto
20GB placa, 1TB prenosa, 50 domen, neomejeno baz in email naslovov je 18$ na leto

Očitno so ljudje zadovoljni, ker so paketi večino časa razprodani, moraš redno spremljati spletno stran in naročiti ko je kaj fraj (ali pa jim pišeš če ti lahko kaj zrihtajo).

Potem lahko še nastaviš Cloudflare Free, vklopiš caching, pa je to to.


Hm, trenutno me reseller pri neoserv (10GB placa, unlimited bandiwith/emailov, 10 cpanel accountov) pride 80€ + strošek domen.
Ko to berem, močno razmišljam da preverim še ostale ponudnike :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena spletnega gostovanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
61009 (713) neoserv
»

Zaplet pri gostovanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
61129 (753) ToniT
»

Spletno gostovanje

Oddelek: Omrežja in internet
212090 (1765) neoserv
»

Nakup domene com, si ali net

Oddelek: Izdelava spletišč
195961 (5510) Vice
»

kako dodati domeno v voljin dns streznik

Oddelek: Omrežja in internet
62771 (2360) Ice-Heki

Več podobnih tem