» »

kako dodati domeno v voljin dns streznik

kako dodati domeno v voljin dns streznik

pikpok ::

Pozdrav vsem!

Ker gre za nezahtevnega uporabnika, bi rad za njegovo spletno stran uporabljal free voljin spletni prostor. Domena je registrirana pri domenci. Zanima me, kako lahko dodam domeno v voljin dns streznik? V nastavitvah domene sem dodal streznika:
1st: dns.voljatel.si
2nd: sdns.voljatel.si

Na administracijski mail dobivam porocila o spremembah v zvezi z domeno. Ce imam nastavljena voljina streznika, dobim error: Vpis domene ni uspel. Mislim, da sta prava dns streznika, le domena ni dodana v voljin dns streznik.

V naprej hvala za pomoc!

p.s.: sem pa pisal na info@volja.net in ni bilo odgovora. Preko njihovega spletnega obrazca sem tudi zahteval pomoc in niso odgovorili.

LP

Gwanaroth ::

Dobi si kakšnega free dns hosting providerja (afraid, zoneedit, ...) ki podpira url redirekcijo, domeno pointaj tja ter nastavi pač url preusmeritev.
Lights often keep secret hypnosis..

pikpok ::

Pri afraid sem si naredil acc.

V nastavitvah za domeno sem dodal dns streznika:
NS1.AFRAID.ORG (67.19.72.206)
NS2.AFRAID.ORG (66.252.1.255)

... in dodal domeno v afraid accountu. Bom pocakal, da bosta pri domenci akceptirana domenska streznika (upam, da uspesno).

Ne vem sicer, kako potem nastavim url preusmeritev. Ce prav razumem, bi http poizvedba morala preko domene iti na afraid dns streznike, ki bi jih preusmeril do volje (kjer je free web hosting).

BoRDaH ::

pri afraidu imaš v nastavitvah da se nova domana linka na voljino domeno ... lahk razpolagaš tudi z poddomenami.

pikpok ::

E super. Hvala za informacije! Sem porihtal in spila, kot je treba.

lp

Picero ::

Pri Domenci imam registrirano .com domeno, tam pa za to domeno koristim tudi gostovanje DNS. Za mail uporabljam google apps, zato imam vecino stvari usmerjenih tja. Sedaj pa sem za spletno stran nasel brezplacno gostovanje, pa me zanima kako moram urediti zapise, da mi bo www.domena.com in domena.com, pa se ftp.domena.com kazala na to gostovanje. Pri gostovanju so mi dali dva DNS zapisa v obliki dns1.gostovanje.com in dns2.gostovanje.com ter IPja za oba naslova. Kaj moram uporabiti cname in zapisati www.domena.com. in za vrednost vnesti zapis dns1.gostovanje.com ali kaj drugega?
Mogoce je butasto, ampak sem dokaj nov pri teh DNS zapisih.

Ice-Heki ::

In kaj ima to veze z Voljinimi DNS strežniki? Tema je stara že preko 1 leto, zato bi bilo lepše, če bi odprl novo.

Popraviti moraš A oz. CNAME zapis, da bosta kazala na IP tvojega hostinga.

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ice-Heki ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domena kupljena, kako naprej?

Oddelek: Omrežja in internet
214818 (3918) Rokic
»

Postavitev web serverja na domači mašini z WinXP

Oddelek: Omrežja in internet
143027 (2692) Gwanaroth
»

Za lastnike spletih domen!

Oddelek: Izdelava spletišč
171394 (1080) Lincolin
»

domena

Oddelek: Omrežja in internet
91644 (1456) Bakunin
»

domenca + dns server na ADSL

Oddelek: Operacijski sistemi
62663 (2431) Ziga Dolhar

Več podobnih tem