» »

Nakup domene com, si ali net

Nakup domene com, si ali net

Domina ::

Prosim če mi lahko kdo da kakšen pameten nasvet, kje kupiti domeno .com, .si ali .net. Nekaj sem že gledala in za com domeno je cena tm nekje 10€. Za začetek bi rada kupila samo domeno, ki bi jo uporabljala na brezplačnem gostovanju. Kje mi priporočate, da jo kupim. BTW nimam spletnega računa, tko da ponudnik mora biti zato iz Slovenije. Prosim za kašen pameten link in nasvet. hvala

Tody ::

Na brezplačnih gostovanjih boš bolj težko, dala gor domeno, sicer se vse da ampak pomoje je brezveze komplicirat za 36 eur na LETO! Tako da pomoje najbolje da jo kupiš tam kjer boš rezerivrala plac.

Drugače je pa vse isti šmorn pomoje... so nianse ampak... http://www.arnes.si/cgi-bin/spisek-regi...

blackbfm ::

Domina ::

Na brezplačnih gostovanjih boš bolj težko, dala gor domeno, sicer se vse da ampak pomoje je brezveze komplicirat za 36 eur na LETO! Tako da pomoje najbolje da jo kupiš tam kjer boš rezerivrala plac.

Drugače je pa vse isti šmorn pomoje... so nianse ampak... http://www.arnes.si/cgi-bin/spisek-regi...


Na 000webhost.com imaš možnost, za vpišeš svojo domeno pa sm mislila poskusit. Itak se gre samo za predstavitev podjetja. Bi poskusla najprej to kasneje pa itak na eno bolj sigurno gostovanje. Jih je pa en kup ponudnikov :// Preveč ponudbe...da se pol človk ne more odločt

Ales ::

...itak se gre samo za predstavitev podjetja :))

Sori, nisem si mogel pomagat. Ok, za stestirat že. Čim bolj načrtno se loti, kasneje si boš prihranila veliko stroškov in dela.

Vzami izdelavo strani kot mini-marketinški načrt, ki ga delaš za nekaj let vnaprej. Kaj želiš doseči s stranjo, kaj rabiš za to, kako prit do tja čim bolj učinkovito.

Gost ::

itak se gre samo za predstavitev podjetja


Podcenjuješ pomen spletne strani. Raje je zaenkrat še ne postavljaj, dokler ne boš ustrezno zastavila zadev.

HardFu ::

se strinjam, samo predstavitev podjetja? Se pravi, da hoces potencialnim obiskovalcem sporociti, da je podjetje brez denarja, svoje predstavitve ne jemlje resno in poskusa po liniji najmanjsega odpora doseci svoje cilje? Efektiven pristop, ni kaj.
http://codeable.io

Domina ::

Gre se za nekakšno testiranje spletne strani, ki ne bo imela nobenega učinka in niti ne bo imela tega namena. Treba je stvar predstavit nekomu nujno na plačljivi domeni, zato pa ni nujno, da plačam še gostovanje. A ni tako?

Gost ::

Ne vem sicer kaj točno želiš, ampak po mojem v nobenem primeru ni tako, saj zastonjske zadeve nikoli ne delujejo ustrezno, razen pri googlu ;)

Če že kupiš domeno, kupi še en soliden hosting. To je res drobiž za kar lahko dobiš. Vzami v Sloveniji en poceni hosting. Dobiš že za 15EUR/leto kolikor stane domena.

bluefish ::

Se strinjam. Glede na cene gostovanja je veliko bolj smiselno dati tistih 30EUR na leto za domeno in hosting, kot pa se ubadati z omejitvami brezplačnih ponudnikov.

Kaki dve leti nazaj sem preizkušal razne brezplačne pakete in se je pri praktično vsakem izkazalo, da ima neke omejitve, ki morda takoj na začetku niso opazne, pozneje pa postanejo moteče - če se ne motim sem ravno pri omenjenem 000webhost naletel na precej moteče oglase ob vstopu v cpanel.

Pozneje sem raje dal tistih 20EUR za neko osnovno gostovanje, čeprav je bilo vse skupaj namenjeno le testiranju neke strani.

Domina ::

Želela bi kupiti domeno in jo uporabljati na money free strežniku :) Ampak sej zgleda da bom kr kupla še gostovanje, ne bo me konc za tistih 30 €. Kaj pravte kej na neo-serv?

Tody ::

Solidna zadeva, mi nismo mel težav :) Glede tega da hoče met nekdo predstavitev na plačljivi domeni je pač smešno. Zarad domene pa res ne prodaš projekta (lahko poveš domeno jo napišeš celo kupiš). Ko zadeva gre v produkcijo pa valda da moreš zrihtat zadeve tako kot se zagre.

Hotel sem samo opozorit na ljudi, ki nategujejo z raznimi optimizacijami stranmi in podobno pa potem kake čudne specifikacije mečejo ven.

ArisD ::

Z registracijo domen se ukvarjamo tudi pri nas.

Pravzaprav imamo kar ugodne cene .si domen tak, da če bo koga zanimalo naj si pogleda...

Glede brezplačnih spletnih gostovanj... ma ne tega sami sebi delat... preveč težav in problemov nastane ko se odločite za takšno spletno gostovanje. Cene spletnih gostovanj so že tako nizke, da sploh se ne splača iskat brezplačne rešitve!!!

LP, A.

DiTi ::

še vedno so dražje kot kje drugje, tudi hosting imate precej zasoljen, tako da ne vidim razloga zakaj bi kaj nabavil pri vas.

bluefish ::

Hudo drago. Drugje dobim za okoli 30EUR letno 1GB placa in ostale karakteristike, cene domen pa tudi ravno ne izstopajo.

Gladi ::

70EUR za 100Mb. Pa ne me hecat, to je že resni nateg.

Tarzan ::

In še omejen mesečni promet. Tace stran.

Vice ::

ArisD je izjavil:

Z registracijo domen se ukvarjamo tudi pri nas.

Pravzaprav imamo kar ugodne cene .si domen tak, da če bo koga zanimalo naj si pogleda...

Glede brezplačnih spletnih gostovanj... ma ne tega sami sebi delat... preveč težav in problemov nastane ko se odločite za takšno spletno gostovanje. Cene spletnih gostovanj so že tako nizke, da sploh se ne splača iskat brezplačne rešitve!!!

LP, A.



Močno upam da strani niste posodobili 5 let, ker če je to vaša ponudba bi se zjokal na vašem mestu...
Cene domen so ene dražjih
Za gostovanje ponujate tistih par Mb.... za ceno ko drugje dobiš 10x več oz. neomejeno... Hudo....
p.s. Pa primerjam te s SLO ponudniki, tujine rajši ne omenjam

Domina je izjavil:

Želela bi kupiti domeno in jo uporabljati na money free strežniku :) Ampak sej zgleda da bom kr kupla še gostovanje, ne bo me konc za tistih 30 €. Kaj pravte kej na neo-serv?



Čisto tako by'd'way glede na to da rabiš samo za neko predstavitev bi lahko na svojem preosniku postavila kakšen serverček in predstavila kar pač želiš predstaviti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

blackbfm ::

Cene domen so ene dražjih

Jaz pa predividevam da še nisi videl kako nihajo provizije pri kakšnih bolj eksotičnih domenah. Za naše .si domene je razlika skorajda zanemarljiva.

za ceno ko drugje dobiš 10x več oz. neomejeno...

Nič ni neomejeno. Sploh pa za malo denarja.

Vice ::

Jaz pa predividevam da še nisi videl kako nihajo provizije pri kakšnih bolj eksotičnih domenah. Za naše .si domene je razlika skorajda zanemarljiva.

Glede na reklamo o ugodnih cenah za .si in .com dotične ponudbe... no comment... Res pa je, da ne boš prihranil tukaj 1000EUR, je kdo kaj rekel?... Domena stane cca 10-15EUR tukaj govorimo par EUR +/- in večini se "jebe" za teh par EUR. Procentualno glede na ostalo ponudbo je pa razlika očitna...

Nič ni neomejeno. Sploh pa za malo denarja.
Vsaka stvar ima dva konca... logično...
Glede oglaševanja neomejen prostor ali neomejen prenos podatkov - do danes še nisem srečal nobenega ponudnika, ki bi mi jokal zaradi par 100Gb podatkov... žal je hitrost večji faktor ta pa nikoli ne bo "neomejena" česar pa nihče ne oglašuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8623510 (2327) Lonsarg
»

Spletno gostovanje

Oddelek: Omrežja in internet
211992 (1667) neoserv
»

php spletno stran na internet

Oddelek: Izdelava spletišč
161269 (1050) HardFu
»

Čim krajša in enostavnejša domena

Oddelek: Izdelava spletišč
141876 (1464) Hair
»

Postavitev domene

Oddelek: Izdelava spletišč
142664 (2388) Ales

Več podobnih tem