» »

Kajenje v bloku

Kajenje v bloku

1
2
»

111111111111 ::

Tidule je izjavil:

V teoriji. V resnici pa je sodna praksa zelo jasna, da je to rezervirano samo in le za res hude krsitve kjer mora bit med drugim objektivno dokazljivo, da so razmere za vec kot polovico lastnikov nevzdrzne. In dokazni standard za nevzdrzno je izjemno visok.

Drži. To da sose kadi na balkonu je daleč od tega.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

49106 ::

111111111111 je izjavil:


Hmmm... kaj pa če bi teta pomivala balkon? To pa lahko delaš kadar hočeš?


Lahko pomiva, lasten balkon, ne pa tebe ali tvojega, če ji nisi dovolil.

111111111111 ::

To teče in šprica potem po drugih balkonih. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Tidule ::

49106 je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Hmmm... kaj pa če bi teta pomivala balkon? To pa lahko delaš kadar hočeš?


Lahko pomiva, lasten balkon, ne pa tebe ali tvojega, če ji nisi dovolil.
Samo izselil je pa tudi ne bos zaradi tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

49106 ::

Drži. Se pač sprijazniš. Jesenice smrdijo po elektrodah, razni proizvodnji sprejev, prahu je velik več kot v normalnih mestih, pa še vedno obratujejo. Košček zemlje si poiščeš tam, kjer ti najbolj ustreza.

111111111111 je izjavil:

To teče in šprica potem po drugih balkonih. :)


Kaj zdaj, teče ali šprica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

111111111111 ::

Tidule je izjavil:

Samo izselil je pa tudi ne bos zaradi tega.

Seveda ne. Saj si sam napisal, da morajo biti kršitve kar hude, da lahko sploh upaš na uspešnost takega pravnega sredstva.

49106 je izjavil:



Kaj zdaj, teče ali šprica?

Pojma nimam. :) Ko sem še bil v bloku, v lepem vremenu nismo prali balkona, ker si je soseda na spodnjem sušila spodnje hlačke. :) In si je naredila obešalnike na zunanji strani balkona in če si pri nas polil pivo, smo hitro mašili luknje, da niso bile hlačke mokre od piva. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

feryz je izjavil:

Misliš? Tudi prisilno te izselijo iz bloka in ti prodajo stanovanje, če delaš pizdarije.
Malo dlje sicer traja, ampak na koncu rata.

Ti povem tudi vzrok za izselitev. Mačke v stanovanju.

Nikdar in nikoli ne boš izselil _lastnika_ stanovanja, še manj pa mu prodal stanovanje, verjemi ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

FireSnake ::

DeeJay je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Tine93 je izjavil:

Oba soseda pod nami kadita - na balkonu. En je verižni kadilec,očitno nezaposlen, saj je ves čas doma in cele dneve kadi.

Zračenje je praktično nemogoče, razen po 24h in do nekaj pred 7h. Kaj se da narediti? Vse ideje dobrodošle. Se da npr. prepovedati kajenje na balkonu? Recimo če bi bilo več kot 50% lastnikov proti?


Samo rečeš, da te moti in morata nehati.
Po zakonu je to tako.
Da, tako preprosto je.


to me pa res zanima kateri člen zakona to ureja in če je res to tako preprosto.


Sem iskal, našel nič kaj pametnega.

https://predlagam.vladi.si/predlog/6989

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Bom povprašal...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

feryz ::

V-i-p je izjavil:

Nikdar in nikoli ne boš izselil _lastnika_ stanovanja, še manj pa mu prodal stanovanje, verjemi ;).
Saj je mogoče kdo na tem forumu iz tistih opečnatih blokov na Celovški. Bo točno vedel, za kaj gre. Po mojem blok še danes smrdi po mačji scaniji, pa je že leta od takrat.

mr_chai ::

Takega soseda probaš navdušiti nad cigareti brez filtra, da bo šel hitreje v žaro.

Tidule ::

FireSnake je izjavil:

DeeJay je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Tine93 je izjavil:

Oba soseda pod nami kadita - na balkonu. En je verižni kadilec,očitno nezaposlen, saj je ves čas doma in cele dneve kadi.

Zračenje je praktično nemogoče, razen po 24h in do nekaj pred 7h. Kaj se da narediti? Vse ideje dobrodošle. Se da npr. prepovedati kajenje na balkonu? Recimo če bi bilo več kot 50% lastnikov proti?


Samo rečeš, da te moti in morata nehati.
Po zakonu je to tako.
Da, tako preprosto je.


to me pa res zanima kateri člen zakona to ureja in če je res to tako preprosto.


Sem iskal, našel nič kaj pametnega.

https://predlagam.vladi.si/predlog/6989

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Bom povprašal...


Kar povprašaj. HINT: tak zakon ne obstaja.

feryz je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Nikdar in nikoli ne boš izselil _lastnika_ stanovanja, še manj pa mu prodal stanovanje, verjemi ;).
Saj je mogoče kdo na tem forumu iz tistih opečnatih blokov na Celovški. Bo točno vedel, za kaj gre. Po mojem blok še danes smrdi po mačji scaniji, pa je že leta od takrat.


Kaj še kar blodiš o nekih hipotetičnih primerih, ki nimajo nič s temo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

velikBrokoli ::

Pokakaš se mu na balkon, ko začne kaditi. Bonus točke, če ga pri tem gledaš v oči.

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

Dejansko bi po 73. členu stvarnopravnega zakonika šlo sklepati, da če bi stanovalec, četudi v lastni nepremičnini (stanovanje v bloku) svojo lastninsko pravico, torej (tudi) bivanje izvrševal na način, da bi sosedom povzročal škodo (psihično, fizično, materialno etc), lahko pride do sodnega spora. Predstavljam si, da bi sodišče kršitelju ob ustreznih dokazih in upravičljivosti tožbe naložila denarno kazen za nastalo škodo ter zahtevo za odpravo vzroka tožbe (mačke, polivanje idr...)
Ne znam pa si predstavljati, da bi sodišče ali kdorkoli drug po uradni poti posegel po lastnini kršitelja v smislu prisilne odprodaje stanovanja, če ne gre za neke nepoplačane obveznosti.
Ampak, še enkrat... Prijava soseda, da kadi na svojem balkonu, torej "na prostem" PMSM ni niti pod razno dovoljšen razlog za prijavo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

49106 ::

Kaj pravi sodna praksa, ko se gre za kadilce, ali domače živali?

What's next? Se boš pred kuho posvetoval s sosedi?

velikBrokoli je izjavil:

Pokakaš se mu na balkon, ko začne kaditi. Bonus točke, če ga pri tem gledaš v oči.


Kot ninja se spustiš s špago, se mu pokakaš in nato hitro povzpneš nazaj na svoj balkon?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

velikBrokoli ::

49106 je izjavil:



velikBrokoli je izjavil:

Pokakaš se mu na balkon, ko začne kaditi. Bonus točke, če ga pri tem gledaš v oči.


Kot ninja se spustiš s špago, se mu pokakaš in nato hitro povzpneš nazaj na svoj balkon?


Tudi lahko, če pa dobro ciljaš, pa lahko kar na svojem balkonu počepneš in ga posnajpaš.

feryz ::

Tidule je izjavil:

Kaj še kar blodiš o nekih hipotetičnih primerih, ki nimajo nič s temo?
Noben drug primer nima nič s to temo. Vsak je drugačen.
Itak je op zgolj zatežen in zagrenjen primer človečka, ki se je, čeprav nekompatibilen z ostalimi, spravil živeti z ostalimi.
Če ga ne bo dim motil, ga bo pa kaj drugega. Da ne govorimo, da zagotovo tudi on moti ostale. Ampak tega ne vidi ali opazi.

"NaN" ::

Če ti lahko vohaš svojega soseda, pomeni tudi to, da sosed sliši tebe. Poglej si vse te odprte teme na Slo-Tech.

Kdor živi zgoraj, se mora sprijazniti s spodnjim, kdor živi spodaj, se mora z zgornjim - tako to gre. Prilagajati se mora tudi tisti na vasi (poišči temo o smradu).

Bodite prijatelji in tako vas bo manj stvari motilo. Tisto kar bo problemov se boste pa zlahka dogovorili. Velja za zgornje in spodnje sosede.

bajsibajsi ::

@Tine93
Resitve nimam (smo pa o tem ze pisali enkrat tu na ST), ampak ti pritrdim, da je lahko izredno motece. Zlasti ob hladnejsem vremenu podtlak vlece direktno v (zgodnje) stanovanje.

Baja ::

@OP zamenjajte stanovanji. ti pejd dol, on gor. če pa maš zdaj nad sabo tudi nekadilca, pa pač akcija v bloku - vsi kadilci v gornja nadstropja, nekadilci v spodnja. da se ne bo revež vsaka dva mesca selil.

starfotr ::

Problem drog, katere se kadi (tobaka) je ta, da konzumacija povzroči efekt tudi na okolico z direktnim zastrupljanjem ljudi v okolici.

To isto me moti ko ljudje zunaj v lokalu ali v parku kadijo.

Poleg tega je problem še plastika (cigaretni filter je plastika), katero odmetavajo skozi balkone, skozi avte, v parke ipd. Skratka kjer se jim sprdne.

Alkohol ima mnogo manj vpliva, kar se tiče direktnega zastupljanja okolice. Vendar ima ravno tako vpliv na ostale ljudi zaradi razpada družin ipd. Da odpadkov, ki ležijo povsod ne omenjam.

Isto se dogaja z najbolj razširjeno drogo, to je kofein. Povsod ležijo smeti od teh 2GO kofetov. Je pa vsaj vonj prijeten in folk ni nadrkan zaradi tega.

Skratka. Več sobivanja in več zavedanja, kaj uživanje drog povzroči. Vendar jaz v te družbi tega ne vidim, da bi se prostovoljno kaj uredilo.

Tu je treba potegnit res striktne zakone, kot je na primer naš protikadilski zakon, kateri je super, vendar ima še možnosti za izboljšanje oz. zaostritev.

Prav tako bi lahko ukinili zadeve, kot je hrana/pijača za sabo, saj to povzroča ogromno smeti in s tem stroškov. Hkrati pa ni zdravo in s tem zajeda zdravstveni sistem.

Tine93 ::

feryz je izjavil:

Tidule je izjavil:

Kaj še kar blodiš o nekih hipotetičnih primerih, ki nimajo nič s temo?
Noben drug primer nima nič s to temo. Vsak je drugačen.
Itak je op zgolj zatežen in zagrenjen primer človečka, ki se je, čeprav nekompatibilen z ostalimi, spravil živeti z ostalimi.
Če ga ne bo dim motil, ga bo pa kaj drugega. Da ne govorimo, da zagotovo tudi on moti ostale. Ampak tega ne vidi ali opazi.

A se midva slučajno poznava? Mislim, da ne. Takega žaljivega in nesramnega tona ne bom toleriral. Pričakujem javno opravičilo za to žalitev.

Doma imam ženo, ki je astmatik in majhno hčerkico. Želim dvakrat na dan prezračiti stanovanje, a ga praktično vsakič zasmradi cigaretni dim. Sem spraševal, če se da kaj konkretno narediti. Vem, da se npr. ne sme uporabljati žara. Za moje pojme je to dvoje enako smrdljivo.

Vanadium ::

@Tine93: Probaj se prvo pomenit s sosedom na to temo. Načeloma lepa beseda, lepo mesto najde (že večkrat videno, da je to pač brezveze in ne zaleže, južna braća bi rekla: prdio govorio isto je), zato ti podam ustrezno rešitev mojega znanca: nabavi ustrezno dolžino šlaufa in začni pomivat/spirat balkon vsakič, ko model kadi če seveda konstrukcijska zasnova stavbe omogoča, da ga bo padajoča/špricajoča voda motila. Ko ti prične pizdit mu lepo reči, da ti dim smeti balkon in da ga čistiš zardi njegovega kajenja, torej če kajenja ne bo posledično ti ne boš rabil prat balkona... Če ima 5g možganskega tkiva še delujočega se bosta hitro zmenila. Je pa jeba življenje v bloku, pri nas mamo vedno špetirje s skupno sušilnico, uporabo bele tehnike v od 22:00 ure naprej (blok ima konstrukcijske detajle tako slabo izvedene, da je prenos zvokov nenormalen).

Je pa tko jaz bi se z veseljem preselil, kam ven iz glavnega mesta še posebej če bi kje dobil kako lepo parcelco da si postavim hišo ampak, da pa vsak dan zgubim vsaj min 2 uri življena v avtu mi je nesprejemljivo (dokler sem bil samski (brez žene in otroka) se mi ni bilo panike vozit iz Kočevskega konca do Komende na šiht in dobre se ve kake so gneče proti Ljubljani iz tiste smeri), naš javni promet pa je pač neuporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

HaveACigar ::

Greetings everyone,

Moj prvi post, seveda glede trave..
Jaz kadim vsak dan že 10 let, od zgodnjih najstniških.
Sem popolnoma zasvojen in nebi nehal, it brings me joy in ker sem po naravi kolerik, umiri moje izpade.

Original post bi lahko gladko bil o meni, kadim od zjutraj, ko vstanem do včasih pozno ponoči cca 5-7 jointov na dan. Če pride kdo na obisk več.

Delam od doma, L1/L2 cutomer support, za ameriško firmo seveda je delovni čas popoldne, spim dolgo, pokonci sem pozno, razummem kako bi to nekdo videl kakor, da ne delam hahahah. Skratka večino svojega dne preživim pred pc ali na balkonu.

Sosed nad mano more biti na koncu z živci. Vsakič ko grem kadit mi je nerodno ko ga slišim, da jezno momlja medtem ko zapira okna... saj razummem če ne kadiš, ima trava večini ljudi ogaben vonj. Plus ko zapre okno je že prepozno ker more mene počakat, da skadim, da lahko ponovno prezrači drugače vonj nevem kako naj se izrazim drugače "lingers"..

Torej sem začel zjutraj hodit na sprehode, da jih ne zakajam že dopoldne, zvečer in ponoči pa je sedaj kar premrzlo, da bi na 2 uri hodil na sprehod. Nemoram kadit notri, ker bi cel blok potem bazdil po hatu al kko ze pravjo.

Zdej sm si naroču "smoke buddy" da vidmo, če bo to kaj pomagal.
Also omembe vredno, v tem stanovanju sva z mojo punco (ki kadi z mano redko dim dva zvecer) ze leto in pol pa mi nihče še ni rekel nič IRL.. slišim pa včasih sosedo in soseda nad mano kako se kregata zaradi prekajevalnice na balkonu. Sploh ko kadim ob 2h zjutraj, ko spita in ju zbudim.

Sedaj imam dilemo, a nej grem do njih pa jih vprašam ali jih moti in kaj lahko naredim, ali se tako samo izpostavljam?

Ty for coming to my Ted talk in sorry for long post.

[TL.DR]
"Nočem morit lajfa nekomu s tem k mu zakajam flet 24/7 with OG Amnesia k je tok mocna bi se moji senilni babici drugic zbrisal spomin, what can i do?" (Serious)

c3p0 ::

Ne vem kaj te nihče ne prijavi, da poseduješ prepovedane droge? Maš pa dobre sosede.

Lahko si omisliš vaporizer, ali pa kadiš notri + ogljeni filter za ven. A to pa ne bi, smrdi, ne? :D

wcpapir ::

In kaj bo resil z rekuperacijo?

Isti smrad vleče noter kot je zunaj.

Miki N ::

Rešitev je edino Mlakarjev "jenjaj sesat tisto reč in kadi malo manj".

velikBrokoli ::

c3p0 je izjavil:

Ne vem kaj te nihče ne prijavi, da poseduješ prepovedane droge? Maš pa dobre sosede.

Lahko si omisliš vaporizer, ali pa kadiš notri + ogljeni filter za ven. A to pa ne bi, smrdi, ne? :D


Tudi jaz sem hotel vape priporocati, tisto 10x manj smrdi in ima vonj po kokicah. Lahko v zaprtem flatu vejpas, pa potem zluftas za kaksno minutko in je OK. Tega nihce ne bo zavohal, razen ce bos tobak vejpal :D

HaveACigar ::

Jutro fantje,

Hvala za nasvete a vejp je res tok zmanjsa vonj? Kokice vrjetno nebi motile nobenga? Vrjetno tud bols glede zdravja. Se bom pozanimal si nabavim poznega bozicka zase in sosede. C3po, sej vrjetno so me že samo kaj naj, modri za en joint ne dobijo naloga. Pa tudi ce nevem kako bi razlozil da so naredl nekomu racijo za 5g zelisc hahaha also nemaram kadit notri ker se vse na hodnik vlece v bloku in potem smrdi vsakmu k gre po stengah in pol spet nism nc naredu :/ Sej men tudi smrdi ko soseda kuha mast za ocvirke v bloku, pa ko sosed rauha filter 57, pa ko sosedov dojenck joka ob 5h zjutri me tudi zmoti.. pac blok lajf jaz bi rad sam cim manj "smetal" narodu iz mojo grdo razvado se ta en let dolker moja nrdi magiterij, da se lah spokam iz te ljubljane nekam kjer lahko usak vecer kurim pa noben nebo zavohu hahaha

c3p0 ::

Vejp manj smrdi, ker se ne žge, pa še bolj te bo počilo (verjetno), pa še pljuča bodo hvaležna. A na "edibles" pa ne bi prešaltal?

HaveACigar ::

Ja gledam baje je veliko bolje glede vsega bom nabavil... sem razmisljal tudi o tem, da bi ediblse samo je stvar taka da jih nemorem nikjer dobit oz so tok mocni da se cel dan potem vrzem stran. Ce bi hotel delati svoje bi mogu pa enkrat na teden cel blok smrdet ko bi carbonizu weed in delu maslo. Tko da vejp bi znala bit res ideala. Hvala za nasvete. Grem zdle na sprehod enga skadit pol pa delat. Lepe praznike vsem, moja boljsa polovica vam je neverjetno hvalezna ker citiram "Js ti ze celo leto govorim da si dobi vejp ampak ko ti na forumu recejo si ga gres pa v 10 min narocit, ovca".

HaveACigar ::

Ufff also sprana glava, naj grem do soseda ali ne?

delavec44 ::

Ne.

mirator ::

Kolk debate, v bistvu brez veze.
Tudi jaz sem v bloku in mi spodnja soseda smradi s svojimi cigaretami. Pač vzamem v obzir, da na svojem balkonu lahko dela kar koli, kar z zakonom ni prepovedano ali ni v nasprotju s hišnim redom, ki pa tudi mora biti skladen z zakonodajo (ne more večina zatreti manjšine). Se pa takrat z balkona umaknem in če mi zasmrdi tudi v sobo, zaprem balkonska vrata. Pa sedaj ne gre za to, da se moraš zaradi spodnjega soseda umikati iz balkona ali zapirati vrat, ampak da pač moraš sprejeti dobre in slabe strani blokovskega življenja.

Baja ::

dobre strani blokovskega zivljenja?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

cigareti - vrata pred dimom

Oddelek: Loža
332949 (1664) hipertija
»

Žar v bloku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6313026 (10193) OK.d
»

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918852 (13130) [D]emon
»

Prepoved kajenja doma (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17916587 (12032) bluefish

Več podobnih tem