» »

Apple prenovil osnovne ipade

Apple prenovil osnovne ipade

iPad

vir: Apple

iPad Pro

vir: Apple
Apple - Pri Applu so rahlo presenetljivo najavili prenovo tablic iPad in iPad Pro. Medtem ko slednje prejmejo čip M2, pa gre pri bazični tablici tudi za oblikovno spremembo.

V Cupertinu so brez bučnega dogodka najavili deseto generacijo iPada in pa različico Pro s čipom M2. Pozornost pritegne predvsem prva, saj gre za dizajnerski odmik od značilne podobe, ki smo je bili pri navadnih ipadih vajeni. Poslavlja se namreč gumbek home, saj zaslon sedaj povsod sega do roba, bralnik prstnih odtisov pa je na robu. Ekran je nekaj večji, 10,9-palčni in ločljivosti 2360×1640 pik, medtem ko je sprednja kamera premaknjena ob daljši rob in torej primernejša za telekonference, kot pri prenosnih računalnikih. Čip A13 v prejšnji generaciji je nadgrajen na A14, med izhodi pa se po pričakovanjih Lightning poslavlja in ga nadomešča USB-C. Skupaj s samo tablico je bila prenove deležna tudi tipkovnica Magic Keyboard Folio, medtem ko je podpora pisalu Pencil še vedno omejena na njegovo prvo generacijo. Prihod iPada desete generacije je 26. oktobra, ima pa v primerjavi s prejšnjimi precej zasoljeno ceno; zrasla je namreč za več kot stotaka evrov, na 550 eur v osnovni različici s 64 GB podatkovne shrambe. Zato bo podjetje predhodnika zaenkrat ohranilo v prodaji.

Pri iPadu Pro je pretresov manj, saj je bil čip nadgrajen z M1 na M2, kakršnega smo letos videli v iPadu Air in MacBooku Pro. Zunanjost ostaja enaka, tako pri 11- kot 12,9-palčni verziji. Cene se prično pri 950 evrih za osnovno izvedenko 11-palčnega modela, prihod pa je prav tako 26. oktobra. Dva dni prej bo podjetje naposled lansiralo tudi operacijski sistem iPadOS 16, katerega prihodi sedaj niso več povezani s tistimi iOSa. Šestnajstica se bo razumela z ipadi nazaj do pete generacije, toda najbolje bo izkoriščena na napravah s čipom M2, kjer bo prišla do izraza nova funkcija za večopravilnost, Stage Manager. Poleg tablic so v Cupertinu sicer naznanili še novo različico medijskega predvajalnika Apple TV 4K; tudi ta je prejela nov čip - A15, pa večje shrambe podatkov in podporo standardu HDR10+, medtem ko je vtičnico Lightning na daljincu zamenjala USB-C. Cena najosnovnejše različice s 64 GB je celo nekoliko nižja od prejšnje, pri 150 evrih. Prispe v začetku novembra.

60 komentarjev

«
1
2

Pep3Laugh ::

550€ za osnovni ipad :))

LeQuack ::

Kako so lahko naredili iPad brez notch-a na zaslonu? Lame, would not buy.
Quack !

XIIT ::

Ipad proji imajo specifikacije primerljive z Macbooki. Samo še macOS jim manjka.

Skupaj s samo tablico je bila prenove deležna tudi tipkovnica Magic Keyboard Folio, ki pa vnovič podpira zgolj prvo generacijo pisala Pencil.

Prenove je bila deležna tudi tipkovnica Magic Keyboard Folio, sama tablica pa ponovno podpira zgolj prvo generacijo pisala Pencil.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Aggressor ::

Thx, nerodno napisal ja.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

driver_x ::

XIIT je izjavil:

Ipad proji imajo specifikacije primerljive z Macbooki. Samo še macOS jim manjka.


V prihodnosti bo to najbrž ena in ista naprava. Saj oboje čedalje bolj konvergira skupaj.

mjolnir ::

To ne bo nikoli eno in ista naprava. Zakaj bi samo 1x zaslužil, če lahko 2x :))

cyberwarfare ::

Pep3Laugh je izjavil:

550€ za osnovni ipad :))


ki je downgrade v marsičem od prejšne generacije ipad-a aira po +- podobni ceni. v xy si ga naj zatlačijo...

mtosev ::

550€ za najcenejši iPad je preveč, če se mene vpraša. Za to dobiš že current gen laptop z vsaj 16GB rama.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nekikr ::

Ali pa Beko pralni stroj s 1400rpm centrifuge!

Furbo ::

Cene so preterali, ampak dobro, osnovni ipad itak ni pridobil nič, samo izgubil z odpravo home gumba, tako bo prejšni model boljša izbira.

Tole s pisalom in dongli je pa top oslarija. Umetne omejitve itd..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

filip007 ::

To je Apple, ohišje je verjetno CNC rezkano in podobne oslarije.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Masamune ::

Vse se draži neka u pm! Žemljice u Hopferju so šle iz 16 na 25 centov. Pa prjatu iz Nizozemsek je včeraj pravil, da se jim je plin za ogravane podražil za 5 do 6x. Lani so mesečno plačevali za ogrevanje hiše 500 EUR, danes 3.000, nekateri, odvisno od pogodbe za dobavo plina, pa plačujejo letos 10x več kot lani. Elektronika očitno ni izjema.
lp, j

Han ::

Grafične kartice se cenijo. :P

gruntfürmich ::

groza. ipadi so se podražili. in vi jih potrebujete!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

driver_x ::

Po drugi strani pa iPad ni nekaj, kar menjuješ vsako leto. Za razliko od cenenega laptopa ali tablice.

m0LN4r ::

Mam ceneni laptop ze 8 let, zakaj bi ga menjal?
Aja pa tudi telefon za 290EUR ze dobre 4 leta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mtosev ::

Jaz mam Dell Inspiron že 6 let. Je že fajn star. Dela pa še.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

driver_x ::

V tem primeru bi ti iPad delal 20 let.

Ghost7 ::

No ja Ipad Air je bil 500€ v AT, konec 2019.
Navaden ipad pa veliko cenejši. Treba je scuzat $ in €

Dejansko pa, če ga že imaš in deluje spodobno, zakaj bi šel na novega? Plus obstaja androidna konkurenca... Ena boljša, ena slabša
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

mtosev ::

driver_x je izjavil:

V tem primeru bi ti iPad delal 20 let.

Software support za 20 let star iPad bi rad vido. Jaz na tem starem Dellu dobivam updates za Windows 10. In prej bo za koš kot bo MS prenehal z upadati.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Karamelo ::

driver_x je izjavil:

V tem primeru bi ti iPad delal 20 let.

ja men je ipad 1 postal neuporaben po 3-4 letih ko se je upočasnil do te mere, da se na odprtje strani čaka minuto, če se sploh odpre, ker stvar ne podpira ničesar več, vedno jamra da rabimo nadgraditi to in ono..imamo ga za, hmm, v bistvu ga ne prižgemo več, ker ne dela nič

Karamelo je izjavil:

driver_x je izjavil:

V tem primeru bi ti iPad delal 20 let.

ja men je ipad 1 postal neuporaben po 3-4 letih ko se je upočasnil do te mere, da se na odprtje strani čaka minuto, če se sploh odpre, ker stvar ne podpira ničesar več, vedno jamra da rabimo nadgraditi to in ono..imamo ga za, hmm, v bistvu ga ne prižgemo več, ker ne dela nič


aja pozabil sem napisat, da je pa še vedno lep, edino težak k pralni stroj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Karamelo ()

Gregor P ::

Imam nek star iPad Air iz leta 2014 in njegov edini problem je, da ima samo 16GB prostora (od tega kakšno polovico zavzame samo OS); drugače še vedno redno prejema posodobitve.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mtosev ::

Na Wiki piše, da iPad Air 2 ni več podprt.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mr.B ::

skor 5000$ pride nova microsoftova tablica. CEO si bo ze privoscil.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Usd vs. Eur je precej v drugačnem razmerju kot 2019 pa še 10% inflacija letos.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

mtosev ::

Ko vidim MS tablico z 64GB eMMCja. Fuj in fail.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

shock ::

Gregor P je izjavil:

Imam nek star iPad Air iz leta 2014 in njegov edini problem je, da ima samo 16GB prostora (od tega kakšno polovico zavzame samo OS); drugače še vedno redno prejema posodobitve.


Kakšne posodobitve pa? Sprašujem ker imam isti iPad Air (1), gor pa je prastari iOS ne pa iPadOS.

SR1984 ::

in največja nelogična "Apple" poteza je ta, da ima iPad usb-C, podpira pa apple pencil gen.1 namesto gen. 2 in zato so raje naredili adapter za 9,9USD ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SR1984 ()

Markoff ::

Masamune je izjavil:

Vse se draži neka u pm! Žemljice u Hopferju so šle iz 16 na 25 centov. Pa prjatu iz Nizozemsek je včeraj pravil, da se jim je plin za ogravane podražil za 5 do 6x. Lani so mesečno plačevali za ogrevanje hiše 500 EUR, danes 3.000, nekateri, odvisno od pogodbe za dobavo plina, pa plačujejo letos 10x več kot lani. Elektronika očitno ni izjema.

Tako je to, ko na globalne voditelje bolj vpliva neka švedska najstnica, ki rada redno šprica šolo, kot pa znanstveniki in inženirji.

Ampak realizem rad ugrizne v tazadnjo. Tako zelo, da je še avtistka kar naenkrat ugotovila, da je radioaktivni odpadek "zelena energija". Ja, ko se hladi, računi pa vse višji, se zelo spremeni perspektiva na to, kaj je družbeno in okoljsko sprejemljivo in kaj ni.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

m0LN4r ::

driver_x je izjavil:

V tem primeru bi ti iPad delal 20 let.

Ja po petih letih je dober za cebulo rezat.

500EUR za tablico, brezveze.
A8 je dovolj za 169EUR in drzi svoje 3 leta. Za 600EUR jih kupim vsake tri leta enega s 3 letno podaljsano garancijo.
Folk si naj dobro premisli ali ta klump res rabi, zato da gre mal na youtube pa 1x mesecno na nlbklik.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mtosev ::

Nokia T20 4/64GB ne izgleda kot slaba tablica. Ima zagotovljeno dolgo podporo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gregor P ::

shock je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Imam nek star iPad Air iz leta 2014 in njegov edini problem je, da ima samo 16GB prostora (od tega kakšno polovico zavzame samo OS); drugače še vedno redno prejema posodobitve.


Kakšne posodobitve pa? Sprašujem ker imam isti iPad Air (1), gor pa je prastari iOS ne pa iPadOS.
Sem šel pogledat, da ne bom spet kaj na pamet:D; skratka model je iPad Air 2, različica programske opreme pa je iPadOS 15.7 (19H12).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

rkobarov ::

m0LN4r je izjavil:

driver_x je izjavil:

V tem primeru bi ti iPad delal 20 let.

Ja po petih letih je dober za cebulo rezat.

500EUR za tablico, brezveze.
A8 je dovolj za 169EUR in drzi svoje 3 leta. Za 600EUR jih kupim vsake tri leta enega s 3 letno podaljsano garancijo.
Folk si naj dobro premisli ali ta klump res rabi, zato da gre mal na youtube pa 1x mesecno na nlbklik.


Imel sem Samsung nexus 10, Samsung s2 (high end andorid tablice) in ipad 6th gen.
Lahko rečem da sploh ni primerjave.
Ios teče gladko aplikacije _delajo_ je pa res, da ne moreš naložiti piratke aplikacije :)
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

kanarin ::

Glede razlik med iPad in Android tablicami - sam imam iPad Air 2019 in Xiaomi Mi Pad 5 in neke posebne razlike ne vidim - kljub temu da je bil Mi Pad občutno cenejši (pa sem iPada nabavil kor "renewed" na Amazonu - odlična izkušnja, kot novo). Oba sta zelo odzivna in delujeta b.p. Android tablico uporabljam predvsem za gledanje TV oz full-screen video, saj je zaradi razmerja zaslona primernejši (pa roko na srce je tudi slika za moje pojme boljša). Tako da se da že za cca 300 € (seveda nakup v tujini) dobiti res solidno tablico - torej po mojem dandanes pa res ni nujno nabaljat lih iPada oz dati 500€+ če hočeš imet dobro tablico (no,edino če mora pa res nujno bit ogrizen jabulk na zadnji strani, pa naj stane kolikor pač stane).

m0LN4r ::

rkobarov je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

driver_x je izjavil:

V tem primeru bi ti iPad delal 20 let.

Ja po petih letih je dober za cebulo rezat.

500EUR za tablico, brezveze.
A8 je dovolj za 169EUR in drzi svoje 3 leta. Za 600EUR jih kupim vsake tri leta enega s 3 letno podaljsano garancijo.
Folk si naj dobro premisli ali ta klump res rabi, zato da gre mal na youtube pa 1x mesecno na nlbklik.


Imel sem Samsung nexus 10, Samsung s2 (high end andorid tablice) in ipad 6th gen.
Lahko rečem da sploh ni primerjave.
Ios teče gladko aplikacije _delajo_ je pa res, da ne moreš naložiti piratke aplikacije :)

Bi se strinjal, apple je imel prednost s tablicami, ker android je bil takrat se bolj "mlad"
Je pa S2 tanka AMOLED tablica s spominsko kartico proti ceglu od ipad 6.

Sicer mi imamo tudi nek Ipad, pa na njem vec ne dela Youtube, tudi update se vec ne nalozi, pa razne nove smarthome in bancne aplikacije vec tudi ne laufajo.
Pa nevem zakaj.

PS: Tab S2 je 2 leti starejsi al?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shock ::

Gregor P je izjavil:

shock je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Imam nek star iPad Air iz leta 2014 in njegov edini problem je, da ima samo 16GB prostora (od tega kakšno polovico zavzame samo OS); drugače še vedno redno prejema posodobitve.


Kakšne posodobitve pa? Sprašujem ker imam isti iPad Air (1), gor pa je prastari iOS ne pa iPadOS.
Sem šel pogledat, da ne bom spet kaj na pamet:D; skratka model je iPad Air 2, različica programske opreme pa je iPadOS 15.7 (19H12).


A zdaj kar na enkrat iPad Air 2, pred tem pa si govoril iPad Air brez dvojke.

joze67 ::

m0LN4r je izjavil:

Aja pa tudi telefon za 290EUR ze dobre 4 leta.

Ja samo če bi takrat kupil iPhone, bi ga sedaj imel že vsaj 6 let.

mtosev ::

Meni se zdi boljše kupiti lower mid-range phone 250€ in ga menjati na 2-3 leta. Za 250€ dobiš že nek okay phone.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gregor P ::

shock je izjavil:

Gregor P je izjavil:

shock je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Imam nek star iPad Air iz leta 2014 in njegov edini problem je, da ima samo 16GB prostora (od tega kakšno polovico zavzame samo OS); drugače še vedno redno prejema posodobitve.


Kakšne posodobitve pa? Sprašujem ker imam isti iPad Air (1), gor pa je prastari iOS ne pa iPadOS.
Sem šel pogledat, da ne bom spet kaj na pamet:D; skratka model je iPad Air 2, različica programske opreme pa je iPadOS 15.7 (19H12).


A zdaj kar na enkrat iPad Air 2, pred tem pa si govoril iPad Air brez dvojke.

... rekel sem nek star iPad iz leta 2014; in kaj je takrat prišlo na trg? Točno! Air 2;)

Je pa res, da sem šele sedaj zvedel, kateri iPad imam, ker pač tablica dela še danes ok:D

Ampak je vseeno, ker sem pokril tudi ta komentar:

mtosev je izjavil:

Na Wiki piše, da iPad Air 2 ni več podprt.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

mtosev ::

iPadOS 16, ki ima launch date 24 oktobra pa na tem iPadu ne boš vido. HW v iPad Air 2 ni dovolj za 16. Mislim, da bodo tudi updates za 15 dropali kmalu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

m0LN4r ::

joze67 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Aja pa tudi telefon za 290EUR ze dobre 4 leta.

Ja samo če bi takrat kupil iPhone, bi ga sedaj imel že vsaj 6 let.

Ja samo, ce bi bil iPhone 300€ pa ni, 6 let star ajfone je pa samo se dober kot cegu za telefonirat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gregor P ::

mtosev je izjavil:

iPadOS 16, ki ima launch date 24 oktobra pa na tem iPadu ne boš vido. HW v iPad Air 2 ni dovolj za 16. Mislim, da bodo tudi updates za 15 dropali kmalu.
... po 8-ih letih delovanja in posodobitev to niti ni taka težava; čeprav seveda bi bilo bolje, da bi dobival vsaj varnostne popravke ipd. še naprej - ampak v nedogled pač ne bo šlo (itak si že s temi 16 GB zelo omejen pri uporabnosti).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

mtosev ::

Pogledam sem benchmark tega A8X cpuja in vidim, da v tablicah za 120-130EUR imajo sedaj hitrejši proc kot je tale v iPadu. Browsing ali podobno je verjetno painful
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Gregor P ::

Ne, vse teče odlično, torej tekoče in hitro; prav tako vse aplikacije in igre. Sam ne opazim razlike z novejšimi napravami. Edini opazen minus je teh 16 GB, ker si kot rečeno zelo omejen pri svoji uporabi (beri se moraš odločiti za nekaj in potem drugega istočasno ne moreš imeti - recimo naloženih več aplikacij ali iger naenkrat ipd. - preprosto zavzamejo preveč GB prostora).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mtosev ::

No probaj YouTube v 1440p, če maš gladko predvajanje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cyberwarfare ::

Gregor P je izjavil:

Ne, vse teče odlično, torej tekoče in hitro; prav tako vse aplikacije in igre. Sam ne opazim razlike z novejšimi napravami. Edini opazen minus je teh 16 GB, ker si kot rečeno zelo omejen pri svoji uporabi (beri se moraš odločiti za nekaj in potem drugega istočasno ne moreš imeti - recimo naloženih več aplikacij ali iger naenkrat ipd. - preprosto zavzamejo preveč GB prostora).


right... to nimaš občutka več da je počasno, ker si tako navajen na počasnost (ipad se je bistveno upočasnil od 1.iosa do zadnjega nameščenega sigurno). isto sem jaz mislil, da snapdragon 670 tekoče dela dokler nisem šel na 888 ... isto ipad air 2 na ipad mini (tanov bionic A15)... skratka imaš diapozitive pa se sploh ne zavedaš... pa govorim normalna raba, instalacija programov - ne gaming ali kaj podobnega...

m0LN4r ::

Itak da ni tekoce, mamo na sihtu star ipad za smarthome, aplikacije se odpirajo z zamikom, pa preklapljanje je real pain in the ass, gres v kamera software das fullscreen in se nic ne zgodi za par sekund.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

rkobarov ::

637,00 € eur za ipad 64gb je res ogromna 8-O
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Gregor P ::

Jaz teh težav ne opažam in pa tudi ne razumem, zakaj točno bi gledal 1440p videe na tej tablici?

Bi pa vsekakor pričakoval, da nek najnovejši produkt z veliko boljšo strojno opremo dela boljše od te stare tablice8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil nov iPhone SE in procesor M1 Ultra

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3210146 (6213) sophiaab98
»

Osveženi iPad Pro z lidarjem in tipkovnico s sledilno ploščico

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
75927 (3597) 7982884e
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629978 (25927) PrimozR
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127256 (23214) SkipEU
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19253295 (45537) malix

Več podobnih tem