» »

SuSe Linux 9.0 - Problemi in re?itve

SuSe Linux 9.0 - Problemi in re?itve

ferjan ::

Eto prvi problem:
Imam Nforce2 mati?no in mi je uspelo usposobiti driver "nvnet" za OnBoard mre?no kartico. Ker imam v doma?em omre?ju ADSL Router uporabljam DHCP.

Pri zagonu mi vedno javi "eth0 (DHCP) failed". Kljub temu mi router vseeno dodeli IP in mre?a "deluje". Deluje je v narekovajih ker do ra?unalnikov v mre?i ne morem dostopati preko njihovih Hostnamov vendar le preko IP ?tevilk. Kje se to nastavi oziroma...kaj sem naredil narobe.

tole je izpis /var/lib/dhcpcd/dhcpcd-eth0.info datoteke

IPADDR=192.168.2.14
NETMASK=255.255.255.0
NETWORK=192.168.2.0
BROADCAST=255.255.255.255
GATEWAY=192.168.2.1
HOSTNAME='Neptun'
*isti hostname imam v w2k (dual boot)
DOMAIN='WorkGroup'
DNS=192.168.2.1
DHCPSID=192.168.2.1
DHCPGIADDR=0.0.0.0
DHCPSIADDR=0.0.0.0
DHCPCHADDR=00:50:8D:FB:3D:8E
DHCPSHADDR=00:04:E2:49:B7:3A
DHCPSNAME='?'
LEASETIME=4294967295
RENEWALTIME=2147483647
REBINDTIME=3758096383
INTERFACE='eth0'
CLASSID='Linux 2.4.21-99-athlon i686'
CLIENTID=00:50:8D:FB:3D:8E

Hvala za pomo?.

ferjan ::

HeHe imam ze drugi problem:
??????-ji (CZSczs-ji) mi delujejo povsod razen ko postam teme v Slo-Tech forum. :) Nekje sem ocitno nastavil kodne tabele, ki Slo-techu ne odgovarjajo.

Aja pa se to...nastavljen imam slovenski layout tipkovnice, ki deluje brezhibno z izjemo tipke > < (tista med y in levim shiftom).

CCMbrother ::

Jaz pa imam naslednje probleme z Suse Linuxom 9.0 :

- na svojo masino imam priklopljen Hp-jev tiskalnik, ki ga delim z ostalimi uporabniki v omrezju. V Suse-ju sem poinstaliral Sambo in vse deluje do tocke, ko pridemo do gonilnikov za winse. Vem, da je mozno v CUPS uvozit gonilnike za winse, nikjer pa jih ne najdem.

- drugi problem, ki me muci je, da mi ne dela mikrofon. Muziko in vse lahko poslusam in slisim, mikrofona pa nikakor ne morem usposobiti.

- poinstaliral sem Pure FTP server, ki je na cetrtem cd-ju SUSE 9.0. No, programa ni nikjer. Nikakor ga ne morem najti. Kdo ve kam ga poinstaliralo ? Sem ga iskal z search-om toda zaman. Slisi se neumno, ampak je pa resnično. :D

- hud problem (ki pa upam, da ni SUSE-jeva pomanjkljivost) je, da ni mozno hkrati poslusati muzike in gledati filma.....no, ali pa se pogovarjati preko Teamspeak-a in hkrati spilati Wolfa. Skratka, več kot en program ne more uporabljati zvočne kartice.


Vse izkušnje in rešitve so dobrodošle !!

undefined ::

Z Linuxom so u glavnm sami glavoboli. Okna so kot poezija. :)

Zgodovina sprememb…

moj_nick ::

CCMbrother:

V CUPS se ne da "uvozit" gonilnikov za winse (novico o tem, da nekdo dela na tem lahko ignoriraš). Moraš jih sam najti (v CUPS configu. Če ti povezava ne dela, ti CUPS ne dela). Za morebitne probleme in posebnosti glede driverjev glej tu.

Mikrofon:
Poišči kje v nastavitvah kak sound mixer ali napiši v konzolo: "amixer set Mic 100 unmute" brez "". Pazi, glasnost je na ful :D (številka, katero lahko spreminjaš)

Več virov zvoka naenkrat je znan problem ALSA-e (kreteni :(). Sicer obstaja enlightenment sound daemon ali na kratko esd, ki to podpira. Več žal ne vem.

FTP Server:
odpri konzolo pa napiši, kaj ti vrže po naslednjih komandah:
ls /usr/bin/*ftp*
ls /usr/bin/*FTP*


Veliko sreče!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

CCMbrother ::

moj_nick : Hvala za hiter odgovor !!

1.Povezava za CUPS mi deluje. Ce pa zelim kaj vec, pa zahteva uporabnisko ime in geslo (Glede na to, da z root-om ne gre, ne vem katero uporabnisko ime je to!Svasta!)

2. Za mikrofon sem pognal ukaz v konzoli, a zal to ni nic popravilo.

3. Huda pomankljivost tole skupno zajemanje zvoka!!Bomo pogledal kaj se da naredit.

4. FTP server: po ukazu ls usr/bin/*ftp* mi izpise naslednje :

usr/bin/eftp usr/bin/ftp usr/bin/pftp usr/bin/sftp


Hvala za pomoc !

P.S.: Kot je ze ferjan povedal, sumniki v Slo-tech-ovemu forumu tudi meni ne delujejo.

thezerox ::

CCMbrother: ma brez veze je uvazat drivere, ker je s tem samo dosti dela. Ce hoces uporabljat cups +win, potem vnesi v smb.conf naslednje:

print command = lpr -P %p -o raw %s -r # using client side printer drivers.

pod [printers]. Pol pa pa samo na clientu narihtas win driverje.

Ce slucajno kdo uporablja Sambo 3.0 in mu konfiguracija iz 2.2 ne dela, mu lahko posljem ,svoj smb.conf. Ker sem se po gentoojem malo mantral, preden mi je samba delala.

Aha, in se en tip. Jaz uporabljam Turboprint (dela tako s cupsom kot lprng-jem) in mi hp printa full hitro. Ok, je sicer placljiv, vendar free varianta za navadno printanje je dovolj. Pol pa se man narihtano na draft nacin in mi printanje full siba.

CCMbrother ::

Hehe.....nasel sem Pure FTP in ga pognal iz konzole z ukazom "/usr/sbin/pure-ftpd &"


alo-alo : Hvala za nasvet, verjetno je to res optimalna resitev.

CCMbrother ::

Evo, pa je šlo par ur dela v franze .......namrec uspel sem poštimati več ali manj vse obvezne stvari (ostalih se še lotil nisem :D ) , ki jih zahtevam od sistema. No, pa sem se lotil še inštalacije priljubljene igre Enemy Territory. Inštalacija je bila uspešna, a igra ni delovala. Seveda! Treba je poštimati OpenGL driverje !!! Imam ATI Radeona 9100, zato sem se odpravil na ATI-jevo stran, kjer sem le te dobil. Po inštalaciji teh driverjev se mi sistem zažene, a brez user interface-a! Nekako bi lahko rekli, da mi deluje le konzola. :D :D Če kdo ve kako bi s pomočjo konzole to napako odpravil, naj mi prosim čimprej izda to skrivnost. Drugače bom sistem še enkrat postavil :O .

Drugace pa sem skoraj vse probleme, ki sem jih opisal v svojih prejsnih postih, odpravil. Mikrofon mi je začel delovati, ko sem še enkrat poinštaliral zvočno kartico (banalno!). Celo uspelo mi je (S pomočjo moj-nick-ovega posta.Hvala!) postimati več virov zvoka (Voice Multitasking). Treba je poinštalirati enlightenment sound daemon-a (oziroma v Suse-ju se imenuje malo drugače) in še nekaj odvisnih paketov, nato pa zadeva preverjeno deluje.
Poskrbel sem tudi za ogled filmov. Najprej sem poinstaliral program Xine, ki je na enem od petih Suse-jevih cdjih. Nato pa sem na tej strani našel še paket kodekov. Edino kar mi ni delovalo, so bili Xvid filmi.

moj_nick ::

Ko ti bo delal esd v Enemy territory, se prosim oglasi ;). Ne vem, če dela in imam čudne slutnje.

Za xvid filme išči po SuSE cd-jih w32codecs

thezerox ::

CCMbrother: a si v yastu vklopil 3d podporo? ej, sori, sedaj ne vem, ce je 3d out of the box podprt ali ne. Bom preveril pri sebi, in ti bom pol javil, kako je s tem. Ker ce ni, pol moras prekompajlat X-e, no, DRI cvs.

kak chipset mas za agp?

Glede ATI driverjev je pa tako: verzija 3.8 ma broken agp, vsaj po mojih izkusnjah, to trdim za nforce2 gart, za druge chipsete ne vem. Ce se mam na masini, lahko ti posljem svoj XF86Config za ATI driver podporo. Vendar odkrito povedano, mene ATI driverji niso vsec.

Pravim, napisi ateri chipset mas, kaj si ze vse narihtal itd. pa bomo probal porihtat stvar.

thezerox ::

Aja, saj si zgoraj napisal, da mas nforce2.

Meni dela GL po defaultu, nicesar mi ni bilo potrebno spreminjat. Mam pa radeon 9000pro.

Kot sem opazil, SUSE ma ze prilozene atijeve driverje, edino kar moras storiti je to, da pravilno skonfiguriras XF86Config.

CCMbrother ::

Alo-alo : Malo si me zamesal z kolegom ferjanom. Jest imam Intel 865 cipovje. Imam Asusovo plato P4P800 Deluxe.

Drugace pa sem v Yastu omogocil 3D pospesevanje. Po ponovnem zagonu pa pogledam v Yast in 3D pospesevanje je onemogoceno. Svasta!

thezerox ::

Ups. sori. Aha, mislim, da je tale intel podprt. Ti samo daj modprobe agpgart in pol dmesg. Sedaj bi ti moralo pisati, da ti je nalozil modul pa se neke podatke.

Aha, no, apropo yast, ti svetujem, da nikoli ne poganjas znova yasta, ce imas stabilne nastavitve, ker se ti vse ponastavi. Jah, tega se niso uspeli popravit. Sam res tega nisem sprobal, mogoce da pa je ze popravleno, in je pri tebe nekje drugje problem. Aja, to zgoraj glede yasta mislim le za X, ne pa za druge nastavitve; glede teh po nastavljeno vse pravilno prepoznal.

Aha, povej se katero graficno imas.


Load "glx"
Load "dri"

To dvoje moras imeti v XF86Config, da ti bo GL delal.

Cist na koncu pa mam tole:

Section "DRI"
Mode 0666
EndSection

CCMbrother ::

Sem včeraj na novo postavil sistem in sem celo uspesno zagnal Enemy Territory, ki deluje brez problemov. Moj_nick ima zaenkrat prav, da esd ne deluje v Enemy Territory-ju.Ampak, ce drugje dela, ga bomo pa se tukaj postimal! A smo al nismo?! Ce nimam zraven vklopljenega Teamspeaka, zvok deluje. Skratka, vsem hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet dela ali ne dela (lnux)

Oddelek: Operacijski sistemi
271937 (1606) root
»

pomoč pri iptables

Oddelek: Omrežja in internet
102575 (2404) HellRaiseR
»

Linux vprašanja

Oddelek: Operacijski sistemi
312580 (1813) BigWhale
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
665004 (4290) moj_nick
»

Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504809 (4198) moj_nick

Več podobnih tem