» »

Microsoft bo pokopal blagovno znamko Office

Microsoft bo pokopal blagovno znamko Office

Slo-Tech - Po več kot treh desetletjih se legendarna blagovna znamka Office poslavlja, so sporočili iz Redmonda. Priljubljeni programi Word, Excel, Outlook in sorodniki sicer ostajajo, a bodo odslej del preimenovane zbirke Microsoft 365. Da se bo to zgodilo, je bilo slutiti že pred dvema letoma, ko se je spletna zbirka Office 365 preimenovala v Microsoft 365. Sedaj pa bodo odstranili vse omembe Officea.

Office.com, mobilna aplikacija Office, programski paket Office za Windows in podobno se bodo vsi preimenovali v Microsoft 365. Dobili bodo tudi nove logotipe in ikone. Office.com bo spremenjena že prihodnji mesec, preostali programski deli pa januarja. V paketu Microsoft 365 bodo na voljo Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams, Loop, Clipchamp, Stream in Designer. Office bo ostal le kot ime starejših verzij, torej Office 2021 ali LTSC. Te bo še vedno moč kupiti s trajno licenco, ki pa bo verjetno sčasoma dobila drugačno ime. Tudi obstoječih uporabniških računov Office 365 še ne bodo preimenovali takoj.

Microsoft je tudi malce zapletel poimenovanje. Aplikacija Microsoft 365 bo začetno okno v paket Microsoft 365 z istim imenom. Ukinjanje blagovnih znamk sicer ni novo, saj je sredi leta 2019 Windows Defender postal Microsoft Defender. Tudi Azure Sentinel je postal Microsoft Sentinel ipd. Za zdaj se Windows in Xbox zdita dovolj močni blagovni znamki, da bi lahko obstali, a prihodnost lahko še marsikaj spremeni. Navsezadnje je padel tudi mogočni Office.

37 komentarjev

Izi ::

Sploh nisem vedel da to še obstaja. Že več kot desetletje smo vsi na LibreOffice.

strom_15 ::

Izi je izjavil:

Sploh nisem vedel da to še obstaja. Že več kot desetletje smo vsi na LibreOffice.


Kako vsi? To lahko govoriš v svojem imenu. Meni se zdi MS Office odličen.

kuall ::

Izi je izjavil:

Sploh nisem vedel da to še obstaja. Že več kot desetletje smo vsi na LibreOffice.

ste vsi na plagiatu, ki si je še ime moral sposodit od konkurence, da je uspel dobit 1%

Tody ::

Če že smo na google docs. Tistega pol izdelka tudi če ne bi bilo. MS je v svoji maniri pač zjebal vse MS 365 je zdaj vse. Od worda so erpa do azurja samo zato ker tam nekdo preveč koke jemlje.

Glugy ::

Vsi vemo da Microsoft še vedno postavlja neke standarde za večino ljudi. Torej je to malodane prisila na naročnino.

hbgqzR ::

Family naročnina na cyber sales ftw...

wajdouc ::

A M$ še obstaja? Po nekaterih komentarjih tukaj bi moral propasti enkrat v devetdesetih.

bbf ::

Oh, no!
Anyway..

Netrunner ::

strom_15 je izjavil:

Meni se zdi MS Office odličen.


MS Office je odličen vendar 3/4 uporabnikov ne uporablja potenciala ki ga ima in za te je libreOffice, freeOffice ali bilokakšna alternativa več kot dovolj.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

DePalmo ::

Jaz ga ne uporabljam veliko oz. v sami uporabi bi lahko rekel da sem začetnik. In sem preizkušal te alternative kar nekaj časa, probaval če mi odgovarjajo in prenašal njihove muhe.

Dokler nisem imel dovolj in od takrat sem nekje že dve leti na Office 365 naročnini.

Ker uporabljam tudi excel tabele katere imajo formule in vsi alternativni paketi offica teh formul niso dobo prebavljali in sem skos moral nekaj popravljat. Praktično vsakič ko sem odprl dokument! Največja cvetka je pa bila, mislim da ravno v LibreOffice, ko sem ponovno odprl .xls dokument, je nekatere datume kazal v EU formatu, druge pa v US. Kljub temu da sem mu že mnogokrat nastavil da naj kaže samo EU in da je v celotnem dokumentu samo EU format datuma.
Hvala lepa za tako skropucalo, MS Office vsaj dela kot ga nastaviš.

mtosev ::

Jaz sem brez kakšnega offica že dolgo let. In to mislim na vse office suite in ne samo na MS Office. Enostavno nič ne delam z dokumenti, da bi ga rabil. Edino PDF file odprem, a za to ne rabim noben office.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krucymucy ::

mtosev je izjavil:

Jaz sem brez kakšnega offica že dolgo let. In to mislim na vse office suite in ne samo na MS Office. Enostavno nič ne delam z dokumenti, da bi ga rabil. Edino PDF file odprem, a za to ne rabim noben office.

Super da si to delil z nami.

Ghost7 ::

Bistvo in najbolj uporabljeno in advance orodje je Excell. To je tisto gonilo MS Office, ki mu konkurenca sploh Libre ne sežejo do kolen. Kdor pa ne uporablja Excella za kaj več kot par grafov in tabelic, mu je LibreOffice celo lahko boljši in lažji za uporabo. Plus zastonj in legalen.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Tody ::

Glede na to da imamo vsi gmail račune (razen paranoikov pa še te imajo kak acc) je google sheet 100x boljša rešitev za občasno rabo. Tudi google docs zadostuje vsem pogojem rekreativnega pisanja

Surstromming ::

wajdouc je izjavil:

A M$ še obstaja? Po nekaterih komentarjih tukaj bi moral propasti enkrat v devetdesetih.


Zame je crnil z Windows 8. Ne uporabljam nicesar njihovega vec, niti tipkovnice.

hbgqzR ::

Se opravičujem (najbolj sebi, ker je žal brezplačna reklama), poleg family M$ (exOffice) 365 naročnine dobiš še 1 TB storage v cloudu za vsakega od 1+5 uporabnikov. Dejanska eksluzivnost dostopa je podobno kot pri podobnih komercialnih ponudnikih, velja tudi za Personal Vault.

srnjak ::

DePalmo je izjavil:


Ker uporabljam tudi excel tabele katere imajo formule in vsi alternativni paketi offica teh formul niso dobo prebavljali in sem skos moral nekaj popravljat. Praktično vsakič ko sem odprl dokument! Največja cvetka je pa bila, mislim da ravno v LibreOffice, ko sem ponovno odprl .xls dokument, je nekatere datume kazal v EU formatu, druge pa v US. Kljub temu da sem mu že mnogokrat nastavil da naj kaže samo EU in da je v celotnem dokumentu samo EU format datuma.
Hvala lepa za tako skropucalo, MS Office vsaj dela kot ga nastaviš.


Si poskusil odpreti .ods datoteko v Excelu? Malo dvolično je, da se pritožuješ nad tem, da ti nek program ni čisto pravilno prebavil dokumenta iz drugega in glede tega delaš oceno.

Da ne bo nesporazuma. Ne trdim, da je LibreOffice Calc boljši od MS Excel. Le, če že ocenjuješ, ocenjuj poštene po poštenih kriterijih.

cyberwarfare ::

alternativa je tudi wps office. je za sprobat.

Netrunner ::

Dejstvo je to, da je dosti dobrih alternativ ki zadostuje večini uporabnikov. Osnovne formule so na voljo v večini excel klonih, kaj več kot to pa se večinoma ne rabi. Govorim predvsem za osebno uporabo.

Največje težave se pojavljajo če pričakuješ da XLSX odprt v alternativi bo deloval popolnoma enako kot na excelu. Pa tudi to v večini deluje če ni kakšnih kompleksnosti.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

zavajon ::

Izi je izjavil:

Sploh nisem vedel da to še obstaja. Že več kot desetletje smo vsi na LibreOffice.

Pa vam je Calc ustrezno nadomestil Excel?

mtosev je izjavil:

Jaz sem brez kakšnega offica že dolgo let. In to mislim na vse office suite in ne samo na MS Office. Enostavno nič ne delam z dokumenti, da bi ga rabil. Edino PDF file odprem, a za to ne rabim noben office.

Moja mama je tudi brez Offica, ker nič ne dela z dokumenti. Zato niti računalnika ali pametnega telefona nima ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

MrStein ::

Dobili bodo tudi nove logotipe in ikone


Oh, ja. To smo čakali. Najbolj pomembna novost...

kuall je izjavil:

Izi je izjavil:

Sploh nisem vedel da to še obstaja. Že več kot desetletje smo vsi na LibreOffice.

ste vsi na plagiatu, ki si je še ime moral sposodit od konkurence, da je uspel dobit 1%

Vprašanje je: ali bodo zdaj sledili MS in spremenili ime?
(ter seveda ikone!)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

opeter ::

zavajon je izjavil:

Izi je izjavil:

Sploh nisem vedel da to še obstaja. Že več kot desetletje smo vsi na LibreOffice.

Pa vam je Calc ustrezno nadomestil Excel?


Meni je, ne delam pa nekih hudih računskih operacij. Jaz LO Calc uporabljam za vodenje domačih stroškov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DePalmo ::

srnjak je izjavil:

DePalmo je izjavil:


Ker uporabljam tudi excel tabele katere imajo formule in vsi alternativni paketi offica teh formul niso dobo prebavljali in sem skos moral nekaj popravljat. Praktično vsakič ko sem odprl dokument! Največja cvetka je pa bila, mislim da ravno v LibreOffice, ko sem ponovno odprl .xls dokument, je nekatere datume kazal v EU formatu, druge pa v US. Kljub temu da sem mu že mnogokrat nastavil da naj kaže samo EU in da je v celotnem dokumentu samo EU format datuma.
Hvala lepa za tako skropucalo, MS Office vsaj dela kot ga nastaviš.


Si poskusil odpreti .ods datoteko v Excelu? Malo dvolično je, da se pritožuješ nad tem, da ti nek program ni čisto pravilno prebavil dokumenta iz drugega in glede tega delaš oceno.

Da ne bo nesporazuma. Ne trdim, da je LibreOffice Calc boljši od MS Excel. Le, če že ocenjuješ, ocenjuj poštene po poštenih kriterijih.

Več njih, vse kar je Excel bil sposoben proizvesti in LibreOffice odpret, rezultat isti. In ja, zase sem naredil oceno in jo tudi predstavil, drugi se naj pa sam odloči če mu moja ocena ni všeč.

Vem da je vloženo veliko volje in znanja v alternative officu in sem jih želel uporabljat, ampak pač ni šlo. Sem pa prepričan da marsikomu bodo čisto vredu delale.

Phantomeye ::

Kako veš, da nekdo ne uporablja MS Office orodij? Brez skrbi, ti bo sam povedal :D

Ales ::

DePalmo je izjavil:

... vse kar je Excel bil sposoben proizvesti in LibreOffice odpret ...

Po moje da je bilo vprašanje mišljeno v smislu, ali si testiral "...vse kar je LibreOffice bil sposoben proizvesti in LibreOffice odpret..." in tu imel težave.

Ker če nisi, potem se sicer lahko pritožuješ nad konverzijo podatkov, je čisto legitimno, lahko pa tudi malo pomisliš, zakaj je toliko težav prav pri tem. ;)

DePalmo ::

Lej, meni je vseeno kaj in kako. LibreOffice in ostali nadomestki se hvalijo da znajo odpreti Office dokumente. Torej, ali jih znajo ali pa pač ne, vmes ni.

A naj zato ker bi probal drugi office paket, vse dokumenta ustvarim znova, iz nule? Ha, to se bo zgodilo, ja.

Ales ::

DePalmo je izjavil:

Lej, meni je vseeno kaj in kako. LibreOffice in ostali nadomestki se hvalijo da znajo odpreti Office dokumente. Torej, ali jih znajo ali pa pač ne, vmes ni.

Vsi, ki smo v IT-ju, bi z veseljem gledali tako črno belo na svet, a realnost žal ni taka.

Te pa seveda iz vidika uporabnika čisto razumem. V nekem idealnem svetu bi bilo tako, kot si ti želiš... v tem tuzemskem pa ni, ker motivi vseh udeležencev niso enoznačni.

Lahko pa še malo obrnemo stvar, dokler bo kupcem MS proizvodov vseeno kaj in kako, torej vseeno ali se MS laže glede uporabljenih standardov, de facto razlik med dokumentacijo o datotekah in zatečenim stanjem, itd., ste si MS uporabniki tudi sami krivi za nastalo situacijo - tj. doživljate vendor lock in.

Hvala bogu, da je situacija pri tem boljša kot pred leti, je pa še daleč od idealne, kakor pri odpiranju MS datotek tudi sam ugotavljaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Zvezdica27 ::

brkonja: kje je ta cyber sale, family lifetime?

zz

Lonsarg ::

WPS Office (freeware z reklamami) je za povprečnega domačega uporabnika neprimerno boljša rešiev kot LibreOffice.

Žal je pač situacija taka, opensource gor ali dol.

mtosev ::

Kaj pa tisti FreeOffice od Softmaker?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FastWIND ::

Microsoft 165 imam samo zato, ker dobim za 100 e naročnine 5x 1T placa v njihovem oblaku.... plus vsa orodja.

hbgqzR ::

Zvezdica27 je izjavil:

brkonja: kje je ta cyber sale, family lifetime?

zz

Family LIFETIME še nisem našel, yearly pa je, nakupiš vnaprej po lastni presoji.

Tule je en posnetek zgodovine cen in alertov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

m0LN4r ::

Izi je izjavil:

Sploh nisem vedel da to še obstaja. Že več kot desetletje smo vsi na LibreOffice.

Za kaksno neresno delo in mamco napisat pritozbo je cist dovolj, se strinjam.

srnjak je izjavil:

DePalmo je izjavil:


Ker uporabljam tudi excel tabele katere imajo formule in vsi alternativni paketi offica teh formul niso dobo prebavljali in sem skos moral nekaj popravljat. Praktično vsakič ko sem odprl dokument! Največja cvetka je pa bila, mislim da ravno v LibreOffice, ko sem ponovno odprl .xls dokument, je nekatere datume kazal v EU formatu, druge pa v US. Kljub temu da sem mu že mnogokrat nastavil da naj kaže samo EU in da je v celotnem dokumentu samo EU format datuma.
Hvala lepa za tako skropucalo, MS Office vsaj dela kot ga nastaviš.


Si poskusil odpreti .ods datoteko v Excelu? Malo dvolično je, da se pritožuješ nad tem, da ti nek program ni čisto pravilno prebavil dokumenta iz drugega in glede tega delaš oceno.

Da ne bo nesporazuma. Ne trdim, da je LibreOffice Calc boljši od MS Excel. Le, če že ocenjuješ, ocenjuj poštene po poštenih kriterijih.

Kaj je ods?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Ghost7 ::

https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

MrStein ::

Missed the point...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m0LN4r ::

Totally
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

djabi ::

Lonsarg je izjavil:

WPS Office (freeware z reklamami) je za povprečnega domačega uporabnika neprimerno boljša rešiev kot LibreOffice.

Žal je pač situacija taka, opensource gor ali dol.


V ozadju so gldi Kitajci, tako da bom rekel sledeče:
Hvala, ne, ne ... (©Lea Sirk)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 365 iz Amazon UK in SLO MS account

Oddelek: Kaj kupiti
412871 (1225) Gejspodar
»

KONEC za windows live mail?

Oddelek: Loža
437647 (3674) jype
»

Izšel Office 2016 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
5227976 (24129) s1m0n

Več podobnih tem