» »

Živilo proti glavobolu

Živilo proti glavobolu

yansek ::

Pozdravljeni,

Ali kdo pozna kakšno živilo, prehranski dodatek, ki vam pomaga pri glavobolu, če tablet v ta namen nimaš pri roki ?

Meni pri rahlem glavobolu - vsaj do neke mere- pomaga razmaščen kakav v prahu.

Hvala
  • spremenilo: yansek ()

Comandante ::

yansek je izjavil:

Pozdravljeni,

Ali kdo pozna kakšno živilo, prehranski dodatek, ki vam pomaga pri glavobolu, če tablet v ta namen nimaš pri roki ?

Meni pri rahlem glavobolu - vsaj do neke mere- pomaga razmaščen kakav v prahu.

Hvala

Odvisno od vrste glavobola, mene vcasih resi kava. Ce je vir glavobola pomanjkanje elektrolitov, izotonicni napitek (oz. kozarec vode s cetrt zlicke natrijeve in cetrt zlicke magnezijeve soli).

mailer ::

Glavobol je prvi znak dehidracije, najprej poskusi z vnosom tekočine.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

IL_DIAVOLO ::

A to je nova modna muha, glavobol? Glavobolov ne bi smel imeti zdrav človek. Spremeni stil življenja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

yansek ::

Kaj pa kakšni prehranski dodatki v prahu kot so kurkuma, ingver, kajenski poper? Ima kdo izkušnje?
https://super-hrana.si/naravni-nacini-z...

yansek ::

Comandante je izjavil:

yansek je izjavil:

Pozdravljeni,

Ali kdo pozna kakšno živilo, prehranski dodatek, ki vam pomaga pri glavobolu, če tablet v ta namen nimaš pri roki ?

Meni pri rahlem glavobolu - vsaj do neke mere- pomaga razmaščen kakav v prahu.

Hvala

Odvisno od vrste glavobola, mene vcasih resi kava. Ce je vir glavobola pomanjkanje elektrolitov, izotonicni napitek (oz. kozarec vode s cetrt zlicke natrijeve in cetrt zlicke magnezijeve soli).


Včasih res, danes sem se že zbudil z rahlim glavobolom ki se ga nisem rešil cel dan, kava ni pomagala, je pa pomagal kakav v prahu, ampak kaj ko sem se spomnil šele proti večeru

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

Apofis ::

Dj model ne spemi...pa še totalno sm alergičen na izraz "super hrana"...nehite prodajat bučk prosm

Comandante ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

A to je nova modna muha, glavobol? Glavobolov ne bi smel imeti zdrav človek. Spremeni stil življenja.

Jaz sem zdrav clovek, imam EASA Class 1 Medical, brez omejitev. Pa imam glavobole na tedenskem nivoju, ki se jih ne resim. Kaj naj, ce nic ne pomaga? Verjemi, da sem ze marsikaj poizkusil spremeniti, pa ne pomaga. Eni smo pac dovzetni za to sranje.

janezvalva ::

ginko biloba
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

kuall ::

Comandante je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

A to je nova modna muha, glavobol? Glavobolov ne bi smel imeti zdrav človek. Spremeni stil življenja.

Jaz sem zdrav clovek, imam EASA Class 1 Medical, brez omejitev. Pa imam glavobole na tedenskem nivoju, ki se jih ne resim. Kaj naj, ce nic ne pomaga? Verjemi, da sem ze marsikaj poizkusil spremeniti, pa ne pomaga. Eni smo pac dovzetni za to sranje.

itak da je diavolov komentar mim, tipa 24 ur.
za moje glavobole je 98% časa kriv neurejen spanec, 1% prehladi, 1% pa mogoče nepravilna drža/zategnjen vrat, nisem siguren še glede tega.

yansek ::

Sam se že drugo jutro zbujam z glavobolom in sumim da gre za kemikalije v cenenem gelu s katerim sem opral posteljnino.

mojsterleo ::

yansek je izjavil:

Sam se že drugo jutro zbujam z glavobolom in sumim da gre za kemikalije v cenenem gelu s katerim sem opral posteljnino.
Jutranji glavobol imaš lahko tudi od tega, če si ponoči slabo pokrit in te zebe.

Horas ::

jezus kake mate. ko bi si prvo pošlihtali prehrano, odstranli vso sladkorno navlako, cigarete... potem se pa dalje pogovarjajmo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

kingsix ::

Lahko pa je tudi čist psihično.

kow ::

Comandante je izjavil:

Eni smo pac dovzetni za to sranje.


To je druzbena brainwashing terminologija oz. drugi izraz za bolj posteno recenico: "ne poznamo vzroka". Kar seveda nic ne spremeni pri tem, da imas ti tezavo oz. neprijetnost, ki vpliva na tvojo kakovost gibanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

BaTeMaN ::

Jaz imam glavobole odkar sem bil rojen.
Pojedel sem veliko pain killerjev.

Bil sem na raziskavah, slikanjih, nevrolog 1, 2, 3.. bil celo oproščen iz služenja vojaškega roka po enem mesecu na podlagi tega.
Živim pa zelo zdravo. Tudi pri 45+ sem fit in ne delam nekih prekrškov, tisti, ki pa so pa jih tako poznate vsi, kake so posledice... ampak so redki.

Kot ti nevrolog začne bluzit o alternativni medicini pol veš da si fucked.

Testiral sem vse anti migrenske terapije, ki so se zaključile tako, da migrene pač nimam.

Od čajev, masaž, hrane takšne in drugačne do bioresonance in akopunkture in ostalih "vračev" vam povem, da mi ni pomagalo čisto nič in čisto nič razen tablet in počitka.



Zato ti svetujem sledeče 2-3 l vode na dan in ne zamujat obrokov. Isti ritem... zadev, ko sam veš da ti škodijo se izogibaj. Pač nauči sem sam pri sebi kaj deluje in kaj ne.
Jaz sem iz 3-4 dni na teden zmanjšal na 1-2 dni na teden s tem, da res živim by the book, ki je MOJ book. Ni za vsakega enak..

Poznam pa ljudi, ki delajo v medicini in so bolj ali manj na istem.

Tenzijski tip je kao moja diagnoza zadnjih 20 let.
less then zero

sigmundfreud ::

yansek je izjavil:

Kaj pa kakšni prehranski dodatki v prahu kot so kurkuma, ingver, kajenski poper? Ima kdo izkušnje?
https://super-hrana.si/naravni-nacini-z...


Živjo. Mene včasih reši 1l čiste vode, v kateri raztopim nekaj himalajske soli - toliko, da čutim slanico in ne da je ogabno. Spijem počasi, vendar v roku 10 minut. To deluje, če ukrepam še preden glava res boli. Prehrano imam v splošnem precej urejeno, z malo OH, brez sladkorja, pa me še kdaj ujame.

yansek ::

Imam zelo redko glavobole, sem ga pa imel ko sem pred časom opral oblačila s podobnim cenenim pralnim gelom in jih ponoči sušil v prostoru kjer sem spal.
Od slabosti sem se sredi noči zbudil, tako da sumim da gre za kakšne kemikalije

Dtrader ::

Shit, eni kar nadrsate... Mene ponavadi boli zaradi prepiha (povod so oči), včasih pa je tudi menda kriva migrena (vsaka svetloba mi gre na jetra takrat). Mislim, da mi samo kava pomaga, ampak res redko. Še vedno se zanesem samo na nalgesin, seveda če ga vzamem, ko je bolečina še v razvoju.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

ripmork ::

yansek je izjavil:

Pozdravljeni,

Ali kdo pozna kakšno živilo, prehranski dodatek, ki vam pomaga pri glavobolu, če tablet v ta namen nimaš pri roki ?


Voda.
Zelo redko imam glavobol, a kadarkoli se že pojavi, mi je takoj jasno, zakaj (dehidracija).

Furbo ::

Voda. Pa ukvarjanje s športom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jotunn2 ::

mailer je izjavil:

Glavobol je prvi znak dehidracije, najprej poskusi z vnosom tekočine.

Tako ja. Za zacetek cisto navadna voda.

gruntfürmich ::

BaTeMaN je izjavil:

Jaz imam glavobole odkar sem bil rojen.
Pojedel sem veliko pain killerjev.

Bil sem na raziskavah, slikanjih, nevrolog 1, 2, 3.. bil celo oproščen iz služenja vojaškega roka po enem mesecu na podlagi tega.
Živim pa zelo zdravo. Tudi pri 45+ sem fit in ne delam nekih prekrškov, tisti, ki pa so pa jih tako poznate vsi, kake so posledice... ampak so redki.

Kot ti nevrolog začne bluzit o alternativni medicini pol veš da si fucked.

Testiral sem vse anti migrenske terapije, ki so se zaključile tako, da migrene pač nimam.

Od čajev, masaž, hrane takšne in drugačne do bioresonance in akopunkture in ostalih "vračev" vam povem, da mi ni pomagalo čisto nič in čisto nič razen tablet in počitka.



Zato ti svetujem sledeče 2-3 l vode na dan in ne zamujat obrokov. Isti ritem... zadev, ko sam veš da ti škodijo se izogibaj. Pač nauči sem sam pri sebi kaj deluje in kaj ne.
Jaz sem iz 3-4 dni na teden zmanjšal na 1-2 dni na teden s tem, da res živim by the book, ki je MOJ book. Ni za vsakega enak..

Poznam pa ljudi, ki delajo v medicini in so bolj ali manj na istem.

Tenzijski tip je kao moja diagnoza zadnjih 20 let.

daj se prosim malo bolj razpiši o tem, kaj ti pomaga in kaj ne.

moja boljša polovica se zadnjih par let spopada z glavoboli, in je tudi na poti da sproba vse živo in spremeni v življenju marsikaj. mislim da je z drugačno prehrano kar nekako 'normalizirala' zadeve, ampak ni pa še to končni cilj.
nekako ima na sumu da je za večino zadev pri njej, za izredno slabo počutje, kriv kortizol in žleza ki ga (ne) proizvaja, in da je to bolj ali manj vzrok njenih težav.
pa še občasni glavoboli, verjetno povzročeni zaradi skrajšanega in slabo delujočega črevesja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Kot otrok sem imel redne migrene, hude, bruhanje ipd. Potem je izzvenelo, migreno imam le še občasno.

Triggerji so bili kakšna čudna vonjava, dehidriranost, slaba prehrana. Skoraj vedno sem pa že dopoldne čutil blagi glavobol. Če sem še pravi čas vzel aspirin, je včasih ponehalo, drugače so sledile muke.

Nazadnje mi je močno migreno triggal covid test, redno štoranje po sinusih pač ni naravno ali zdravo.

hipertija ::

Za začetek dovolj tekočine, kot so že predhodniki pisali cca. 2-3L na dan, če ste športno aktivni ali pa debeli, toliko več. Bolj zdravo prehrano, predvsem redne in polne obroke. Pa poizkusite prestaviti posteljo oz. spati na kakšnem drugem mestu, druga vzmetnica. Kakšen sprehod v naravi, joga ipd. tudi ne škodi.
Prekle za kurnk

c3p0 ::

Meditacija še ni bila omenjena, zna zelo pomagat.

Rok Woot ::

Furbo je izjavil:

Voda. Pa ukvarjanje s športom.


Se strinjam, večina glavobolov v mojem življenju je bila zaradi dehidracije. Če voda ne pomaga, probaš še mal soli in kos paprike.

"NaN" ::

Koliko in kaj piješ?

PacificBlue ::

Nekatere boli glava tudi zaradi sirov.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Glugy ::

Kri si dej testirat če ti manjka kak vitamin ali mineral. Potem pa kupi prehranski dodatek za tisto kar ti manjka. To bi znal odpravt glavobol na daljše obdobje.

filip007 ::

Ah kaj pa vem, mene je tudi bolela glava celo na kolesu, sem dal kri nič posebnega, malo dvignjen holesterol, probaj Bernard temno, mogoče spusti.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

cias ::

Comandante je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

A to je nova modna muha, glavobol? Glavobolov ne bi smel imeti zdrav človek. Spremeni stil življenja.

Jaz sem zdrav clovek, imam EASA Class 1 Medical, brez omejitev. Pa imam glavobole na tedenskem nivoju, ki se jih ne resim. Kaj naj, ce nic ne pomaga? Verjemi, da sem ze marsikaj poizkusil spremeniti, pa ne pomaga. Eni smo pac dovzetni za to sranje.


Poglej malo velike doze vitamina b1.

Homelander ::

Glavobol če je samo glava, ni še nič, meni vedno udari tudi na oči (oz. eno oko, večkrat potem naslednji dan še drugo oko, recimo vikend imaš potem že kar zafilan). To pa ni druge kot čim prej ležat. Ampak kaj ko traja tudi do 12 ur da se poleže (max je bilo 20 ur) in vsaj 30x na leto.
Brez službe to ne bi bilo problema, v službi grem pa jaz tisti dan tako prej ven, ob ene 10-tih, potem pa vmes v dobrem obdobju delam nekaj dni po 9 ur.
Začne se pa enkrat ponoči.

Zgodovina sprememb…

Egii ::

BaTeMaN je izjavil:

Jaz imam glavobole odkar sem bil rojen.
Pojedel sem veliko pain killerjev.

Bil sem na raziskavah, slikanjih, nevrolog 1, 2, 3.. bil celo oproščen iz služenja vojaškega roka po enem mesecu na podlagi tega.
Živim pa zelo zdravo. Tudi pri 45+ sem fit in ne delam nekih prekrškov, tisti, ki pa so pa jih tako poznate vsi, kake so posledice... ampak so redki.

Kot ti nevrolog začne bluzit o alternativni medicini pol veš da si fucked.

Testiral sem vse anti migrenske terapije, ki so se zaključile tako, da migrene pač nimam.

Od čajev, masaž, hrane takšne in drugačne do bioresonance in akopunkture in ostalih "vračev" vam povem, da mi ni pomagalo čisto nič in čisto nič razen tablet in počitka.



Zato ti svetujem sledeče 2-3 l vode na dan in ne zamujat obrokov. Isti ritem... zadev, ko sam veš da ti škodijo se izogibaj. Pač nauči sem sam pri sebi kaj deluje in kaj ne.
Jaz sem iz 3-4 dni na teden zmanjšal na 1-2 dni na teden s tem, da res živim by the book, ki je MOJ book. Ni za vsakega enak..

Poznam pa ljudi, ki delajo v medicini in so bolj ali manj na istem.

Tenzijski tip je kao moja diagnoza zadnjih 20 let.

Moja punca ima enake probleme in to je res muka, dala je vse preiskave skoz kar je možno preko zdravstva in nič našli, samo počitek in protibolečinske tablete so blažile bolečino. Pred kakim letom je šla na bioresonanco in od takrat je malo bolše. Njen povzročitelj glavobolov je verjetno klop ki jo je moral piči kot otroka in je očitno bil okužen.

Orias ::

Imam isto diagnozo - Tenzijski tip glavobola.
Meni pri glavobolu pomaga magnezij (odmerek 300-500mg), ingverjev čaj, žvečenje ingverja, močna kava, CBD smola.

Zimonem ::

Pri meni so bili vzrok arašidi, pri svaku kiviji. Hudič je da imava oba te stvari rada.
Proti nevihtam pa ne morem nič. Od malega. Prej vem kot vremenarji. Zakaj nisem našel odgovora. Definitivno ni sam zračni tlak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

zobnik ::

sol

Dtrader ::

Homelander je izjavil:

Glavobol če je samo glava, ni še nič, meni vedno udari tudi na oči (oz. eno oko, večkrat potem naslednji dan še drugo oko, recimo vikend imaš potem že kar zafilan). To pa ni druge kot čim prej ležat. Ampak kaj ko traja tudi do 12 ur da se poleže (max je bilo 20 ur) in vsaj 30x na leto.
Brez službe to ne bi bilo problema, v službi grem pa jaz tisti dan tako prej ven, ob ene 10-tih, potem pa vmes v dobrem obdobju delam nekaj dni po 9 ur.
Začne se pa enkrat ponoči.


Evo, pri meni isto. S tem, da včasih traja 2 ali 3 dni...
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

cvalsr ::

yansek, živila so za prehrano, za glavobol pa je aspirin.
Če ga nimaš pri roki, čeprav te večkrat boli glava, si pa "zelo pameten" in sam kriv.
O resnih glavobolih, s katerimi se mora ukvarjati zdravnik, pa jaz laik ne bi pametoval.

yansek ::

Bom samo še enkrat za konec omenil, da imam glavobole zelo redko, vzrok pa mislim da sem našel.

Posteljno sem opral z zelo cenenim pralnim gelom (prodaja se res po nizki ceni). Prejšnjo zimo sem s tem istim gelom (ki ga kupuje moj oče ki zna včasih varčevati na stvareh kjer mislim da se ne splača varčevati) opral oblačila in jih ponoči sušil v prostoru kjer sem spal.
Bila je to nepozabna noč v negativnem smislu saj sem od oddajanja teh kemikalij komaj prebrodil noč in moral prebiti noč pri odprtem oknu sredi zime

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

gruntfürmich ::

s pitjem vode tudi ni treba pretiravati. tudi spiranje mineralov iz telesa ni pametno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Surstromming ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

A to je nova modna muha, glavobol? Glavobolov ne bi smel imeti zdrav človek. Spremeni stil življenja.


Ne, modna muha je "zdrav clovek" in "stil zivljenja". Direktno vzeto "as seen on tv". Glavoboli pa imajo cel spekter razlogov.

gruntfürmich je izjavil:

s pitjem vode tudi ni treba pretiravati. tudi spiranje mineralov iz telesa ni pametno.


Ne samo to, je naravnost bolano.

V klinicnem centru so imeli hud porast "zdravih idiotov", ki jim sol ni bila zdrava, nacejanje z vodo pa. Rezultat, obisk urgence, bolj zagarantiran kot od premalo tekocine ali prevec soli.

Na splosno je narcisticni idiotizem, podprt z nekriticnim gledanjem ekonomsko propagandnega programa, "wanna be"jevstva, pretiravanja s sportom, zdravo prehrano, zdravimi dodatki ipd. bolj skodljiv, kot ce bi se ga vsak dan alkoholizirali in zakajali s cigareti. Poznam nekaj cepcev, ki bojo pri 50ih na vozicku, pa boh ne daj, da bi mu kdo kaj rekel, ker ne, oni oni niso "eni tistih" (podobno kot junkiji nikoli niso odvisni, so samo rekreativni).
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

cias ::

Surstromming je izjavil:


V klinicnem centru so imeli hud porast "zdravih idiotov", ki jim sol ni bila zdrava, nacejanje z vodo pa. Rezultat, obisk urgence, bolj zagarantiran kot od premalo tekocine ali prevec soli.



Zdravnikom ne smeš niti omeniti da jemlješ kalij, te takoj oblečejo v prisilni jopič.
Drugače pa jaz dosti spijem pa bolj malo jem soli, jod dobim iz drugih virov. Da pristaneš v bolnici moraš piti destilirano vodo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko vode in tekocine na dan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9910447 (7735) jype
»

Glavobol po aktivnosti

Oddelek: Šport
444479 (3151) TehDucky
»

Aspirin vs Lekadol (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10453469 (34884) nikjozo
»

Glavobol

Oddelek: Loža
324454 (3356) Eupatrides
»

Glavoboli - občutljivost?

Oddelek: Loža
438536 (6829) Doman

Več podobnih tem