» »

Ko izklopijo elektriko in jo vklopijo nazaj,moram naštimavati uro in datum,ker si baterija tega "ne zapomni"

Ko izklopijo elektriko in jo vklopijo nazaj,moram naštimavati uro in datum,ker si baterija tega "ne zapomni"

WinXP ::

Pozdrav,imam težavo,namreč ko nam električarji izklopijo elektriko,se mi ko nam zopet vklopijo elektriko nazaj odstrani ura in datum ter boot po vrsti,ki je shranjena v Biosu,le to pa drži okrogla baterija,ki je na matični plošči.

Baterijo sem zamenjal z drugo,pa je isto,pa moram vsakič ko vklopijo elektriko nazaj naštimavati v Biosu uro in datum, ter boot po vrsti. Zakaj se to dogaja?

starfotr ::

Najbrž je okvarjen bios, da si klub novi bateriji ne zapomni stanja.

Juplter ::

Mogoče preprosto hin druga baterija? Včasih lahko stojijo po trgovinah leta... Te gumbne baterije so si tudi precej podobne med seboj in lahko da imaš napačno. Ali pa ni dober električni stik?
http://cifxcj4qdn5ognlgc6bjnd6jgjibbjmysbhc4sifdhqiyur4fnctfuqd.onion/fck45.rar

janezvalva ::

kupiš set 3 baterij v hofru, imajo za 1.5€ in ena bo ja delala.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

hojnikb ::

verjetno je kriva 15+ let stara platka. Ze videno veckrat na starih masinah, kjer tudi dobra baterija ni drzala cmos.
#brezpodpisa

HyperGL ::

Jaz sem imel podobno tezavo na sicer eni 486 plati, kjer tudi z novo baterijo nisem uspel ohraniti nastavitev v biosu. Po mesecih tuhtanja sem odkril, da je jezicek, ki ima stik z negativnim delom baterije, ogromno oksidacije na sebi in enostavno ni bilo zadostnega stika. 5 sekund smir papirja p800 in reseno.

WinXP ::

Bom probal očistit kontaktni jeziček,samo ni za videti rje,bom pa tudi nove baterije kupil. To se mi dogaja na starem AM3+ računalniku,ki ga včasih uporabljam,ne na novem AM4,z novo matično ploščo!
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

mrTwelveTrees ::

Battery tester ali volt meter pa premeri baterijo.
Posodobi bios (če je bil kak bug).

starfotr ::

Obvezno baterijo vstavit na način, da se ne dotikati spoja polov z roko. Ker maščoba z roke povzroči to, da se izprazni zelo hitro zaradi mikro (ali nano) tokov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC je počasi crknil... vprašanje je zakaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
564691 (2467) T_F_7
»

Stara matična ne zazna SATA diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
282132 (1372) solatko
»

Je baterija fuč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112124 (1829) GummyBear
»

Večji problemi z računalnikom (strojni,programski?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
281503 (1162) vbohinc
»

Zanimiv problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
182408 (1897) chrush

Več podobnih tem