» »

PC je počasi crknil... vprašanje je zakaj?

PC je počasi crknil... vprašanje je zakaj?

1
2
»

BT52 ::

Ja čeprav sem enega vido, da puca z WDjem. Ok moraš posušit jasno.

solatko ::

T_F_7 - uporabi dvobarvno radirko (trdo stran) in dobro zdrgni kontakte, reže pa spihaj. Na kontaktih se z leti naredi patina, ki ni prevodna, zato je potrebno vsake toliko let, kontakte malo osvežiti. Ne uporabljaj tekočin, saj ni nobene potrebe, radirka naredi svoje.
Delo krepa človeka

darkolord ::

Kontakti na procesorju so pozlačeni, tako da se na njih ne nabira "patina". Je pa lahko kakšna svinjarija.

T_F_7 ::

Sem spucau ram, pa še vedno isto. Potem pa se je čez kakšen teden začel bolj uspešno zaganjati, tako da zaenkrat puščam procesor pri miru.

solatko ::

T_F_7 - V bios-u imaš možnost testiranja RAM-ov, poženi in spusti čez. Lahko je motnja v delovanju le-teh. Lahko ti to povzroča tudi HDD, če je v slabšem stanju.
Najboljše je celoten računalnik stestirat, začneš z MB, procesor, en RAM, grafika in napajalnik, potem pa, če je vse v redu, dodajaš po eno komponento.
Preveri še, če ti POWER tipka za vklop računalnika dela pravilno. Če se zatika, ti daje podoben efekt, kot hard reset.
Delo krepa človeka

Han ::

Če še nisi, priklopi plato s procesorjem, spominom in grafično "na mizi", izven ohišja. Grafično pri tem ustrezno fiksiraj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

T_F_7 ::

ram sem že spustil čez memtest in vse štima.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Retro PC ne pokaže slike (in se ne zažene)

Oddelek: Pomoč in nasveti
192089 (1159) opeter
»

Nova grafična (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
563762 (2977) klinker
»

blue screen med zagonom ali namestitvijo OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
211294 (1020) ST-777
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317211 (13334) G_mAn
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922356 (21167) LukaTCE

Več podobnih tem