» »

60 vs 120Hz telefon

60 vs 120Hz telefon

sinalko ::

LP. Mi prosim lahko, kdo razloži v čem je fora teh hercov. Ker jaz namreč ne opazim razlike. Vse hitro deluje ne glede na nastavljene herce. Res pa je, da ne igram igrice in imam izklopljene animacije v OS. Na bateriji se pa kar pozna. Hvala.

st0jko ::

Ne vejo več kaj bi še prodali..
keks?

Kekokekič ::

Fajn zate, če ne opaziš razlike. Imej na 60Hz in šparaj baterijo.

Sam opazim razliko. Stvari so precej bolj tekoče - prehodi med meniji, scrolanje po kateri koli strani...pač na splošno bi stvari morale biti bolj tekoče. Sam bi težko šel nazaj na 60Hz.

Se pa pri 120Hz porabi precej več baterije tako, da če razlike ne opaziš pusti na 60 pa je toto.

Magic1 ::

Mah na telefonu se itak ne opazi tolk očitno, ker je manjši. Velikokrat tudi sam telefon ne omogoča nad 60Hz v večini aplikacij. Tako da lahko imaš nastavljeno na 120 pa ti vseeno dela s le 60Hz. Drugače se opazi, sam to za normalno uporabo, ni tako izrazito. Skok iz 30 na 60Hz je dosti bolj.
Magic

matobeli ::

Opazi se, sam kar fajn žre baterijo, tko da sem se spet privadil na 60.

Zulf ::

Razlika je očitna. Moj sedanji laufa na 120hz in ko vzamem v roke OP6, ki je bil za svoje čase sinonim za smooth delovanje, se vidi da se slika pri 60hz-ih veliko bolj zatika.

hojnikb ::

mej enega in drugega side by side, pa boš vidu razliko ;)
#brezpodpisa

asdf_jklc ::

Js tut pr side by side ne vidim omembe vredne razlike. Mam itak podobno kot uporabnik zgoraj pol stvari izklopljenih, da baterija dlje drži.

chucki ::

Ocala rabis :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

dunda ::

Tudi sam ne opazim posebne razlike. Sem ravno prejle znižal na 60 Hz. Če se mi bo kdaj le za trenutek zdelo, da sem razliko opazil, bom vrnil na 120 Hz.
https://www.kacnje.eu

chort ::

Sam razliko sicer opazim pri divjem scrollanju, ampak mi za gladkost scrollanja dol visi če to pomeni par ur krajšo avtonomijo.

TheBlueOne ::

sinalko je izjavil:

LP. Mi prosim lahko, kdo razloži v čem je fora teh hercov. Ker jaz namreč ne opazim razlike. Vse hitro deluje ne glede na nastavljene herce. Res pa je, da ne igram igrice in imam izklopljene animacije v OS. Na bateriji se pa kar pozna. Hvala.


Mi imamo trenutno doma S22 (max 120Hz), Pixel 6 (max 90Hz), S10e (max 60Hz). Iz neznanega razloga mi Pixel deluje najbolj odziven/tekoc, S10e pa daje obcutek zastarelosti ampak niti sam ne ves zakaj. :)

gtx970op ::

Ko scroolaš strani je velika razlika. Iphone 13 pro max avtomatsko poveča in zmanjšuje Hz na ekranu tak da čist lepo zdrži baterija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FPS osnove (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
819893 (7981) kratos
»

nVidia odgovarja AMD-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5416273 (11588) Furbo
»

Ali več Hz monitor pomeni višji FPS

Oddelek: Strojna oprema
263010 (2366) LordPero
»

'FPS-ji' so pomembni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Igre
15013935 (10797) MrStein
»

Kaj pa vaše oči?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
382421 (2421) Mr.B

Več podobnih tem