» »

Izkušnje z S-pen-om pri samsung telefonih

Izkušnje z S-pen-om pri samsung telefonih

Netrunner ::

Gledam malo te galaxy note telefone in razne poste po netu ... eni pravijo kako je to pisalo oh in sploh .. drugi pa da ga nič ne uporabljajo.

Kot visokocenovni telefon pričakuješ da je pisalo primarno namenjeno kakšnim poslovnim aplikacijam vendar ko gledaš "s-pen features" folk prikazuje samo neke debilne zadeve ki so bolj za otroke kot pa neko resno rabo. Vseeno mi je potegnilo dovolj pozornosti da sem šel v trgovino testirat s22 ultra ki ima to pisalo in po 15 minutah igranja me ni prepričalo.

Slabosti
- Pisanje je zelo težavno in hitro zmanjka prostora,
- prepoznavanje črk ni ravno na nekem nivoju in moraš pogostoma popravljat za sabo
- pisalo je majhno in nekomot če imaš veliko roko
- en kup nastavitev in opcij ki so praktično neuporabne :)
- pisanje v koledarju je sicer zanimivo vendar v praksi bolj malo uporabno

Prednosti
- enostavna Izbira teksta ali kakšnega drugega elementa
- daljinski sporžilec za fotoaprat
- precizno pozicioniranje kurzorja kjer imaš kaj za popravit

Je kdo tu ki ima izkušnje s temi pisali in ga dejansko uporablja tako da si ne predstavlja več telefona brez?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Ales ::

Imam Samsung Note že nekaj generacij in moja izkušnja je sledeča:

- pisalo še najpogosteje uporabljam za hiter zapis neke malenkosti, pri čemer se ne grem OCR
- občasno ga uporabljam kot sprožilec za kamero
- občasno za izbiro in izrez območja na fotografiji, redkeje za izbiro teksta.

Na telefonu bi komot preživel brez, pride pa prav. Ravno toliko prav, da ob menjavi telefona vedno pomislim tudi na pisalo.

Pisalo pa res veliko uporabljam z reMarkable2. Tu pa res za pisanje/risanje...

Zimonem ::

Za skiciranje je super. Kaj več pač ne. Cene ne upraviči.

Netrunner ::

@Ales => kot sem si mislil, sem pa tja pride prav, ni pa zadeva ki bi pogojevala nakup telefona. Kaj lahko uporabljaš sPen pri reMarkable2?
@Zimonem => ni telefon malo premajhen za skiciranje česarkoli?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zimonem ::

To je največji problem. Je podobno kot bi v beležko. Se da.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sem imel Note 1 in še zdaj uporabljam Note 4. S Pen uporabljam predvsem za skiciranje in pa pogosto za tipkanje. Pri skiciranju je mogoče najbolj resna omejitev majhna površina za ta namen, a se da, sploh, ko se navadiš. Tukaj bi fold telefon bil kar dobrodošla zadeva...

Lp

Jože

Netrunner ::

Se bojim, da če vzamem s22 ultra namesto s22+ mi bo sPen zabaven kak dan ali dva in potem se bom tolkel po glavi :) Nimam potrebe po skiciranju in pisanju na roke, sem pa tja potrebujem preciznost ki jo s prstom zelo težko dosežem.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zimonem ::

Potem ne rabiš.

Netrunner ::

Zimonem je izjavil:

Potem ne rabiš.

Občasno se povezujem na razne računalnike preko RDP-ja in takrat je z prostom precej nerodno šariti po windows vmesniku preko malega zaslona od telefona. Sklepam, da sPen bi mi v takem primeru bil v pomoč.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zimonem ::

To pa. Ampak samo tipkanje je ... Ajde klikanje gre , tipkanje pa isto drek kot s prsti oz počasneje.

Barbarpapa2 ::

Zimonem je izjavil:

To pa. Ampak samo tipkanje je ... Ajde klikanje gre , tipkanje pa isto drek kot s prsti oz počasneje.


Hitrost tipkanja s peresom je precej subjektivna stvar, jaz sem s peresom hitrejši in naredim manj "tipfelerjev". Pri tem držim pero precej "na dolgo" in tipkam dosti "od daleč"...

Pa da ne pozabimo t.i. "zračne ukaze"... Pri izvleku peresa se na zaslon "pripelje" 5-6 ikon, s katerimi zaganjaš razne app-e. Jaz imam tukaj nastavljene bližnjice do programov, ki jih pogoso uporabljam, a ne tako pogosto, da bi njihove ikone dal na prvi zaslon...

Lp

Jože

Ales ::

Netrunner je izjavil:

@Ales => kot sem si mislil, sem pa tja pride prav, ni pa zadeva ki bi pogojevala nakup telefona. Kaj lahko uporabljaš sPen pri reMarkable2?

Ja! Napravi uporabljata enako Wacomovo EMR tehnologijo pisal oz. senzorjev v napravi. Vsako Wacom EMR kompatibilno pisalo bo delovalo tako s Samsung Note oz. S22 Ultra kot tudi z reMarkable2. Posledično S-Pen dela z reMarkable2 in obratno, pisalo od reMarkable2 dela s Samsung Note.

Od drugih so popularna recimo Staedtler Noris digital classic ali pa Staedtler Noris digital jumbo...

Pri reMarkable2 včasih malo menjam, čisto da ni vedno enak "svinčnik". Nekaj časa mi paše en, potem kak drug, odvisno tudi kaj delam. Je pa original pisalo čisto solidno, da ne bo pomote.

Po drugi strani pa je na ergonomijo Samsungovega S-Pena od Note ali S22 Ultra veliko vplivala potreba po vstavitvi v telefon. S telefonom ga uporabljam, ker je vedno pri roki, za kaj več pa zame ni...

Vanadium ::

Ali je kdo kje zasledil še kakegaa proizvajalca telefonov, ki uporablja enako tehnologijo kot S-pen (Wacom) wem da ma motorolo neke pen telefone sam tisto so klasika kot bi s prstom po ekranu drgnil.

Mr.G. ::

Bom še jest povedal.
S-pen je prau fajn zadevca. Na NOTE 10+,ga nucam in ga ne. Odlično deluje in si ne predstavljam telefona brez njega.
Na telefonu je vedno dovolj prostora za pisanje. Debelino črte je treba malo prilagoditi pa je.
Seveda pa je druga opcija. Svinčnik, radirka pa 1 list papirja A4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

reMarkable - eBeležka (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7016280 (765) DSandra
»

Samsung predstavil telefone Galaxy S22 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8617741 (3062) Hovdra
»

Prepogljivi telefoni se prodajajo

Oddelek: Novice / Android
276434 (3429) Key Quest
»

E-ink bralnik/pisalnik

Oddelek: Kaj kupiti
163068 (2417) Ales
»

Zapiski na faksu (papir ali tablica?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
204287 (3127) krava69

Več podobnih tem