» »

HoT, bob, Izi?

HoT, bob, Izi?

«
1
2

Meiniken ::

Že dolgo nazaj sem bil pri telekomu. Zaradi cene sem presedlal h bob-u, pojavile so se težave. Ko me je nekdo klical in sem se javil me nihče ni nič slišal, jaz pa sem sogovornika vse slišal. Lahko sem se drl v telefon, slišalo se me ni nič. Včasih je delovalo normalno. Bi lahko kocko vrgel pred vsakim klicem in ugibal če me bo sogovornik slišal. Sprva nisem niti pomislil, da bi lahko bilo krivo omrežje, ampak sem misil da je bila zgolj anomalija. Skratka, včasih dela, včasih ne. Sem najprej pomislil, da so težave z mikrofonom in ga zamenjal, ampak je bil rezultat enak.

V hiši imam druge ljudi, ki so tudi pri bob-u in teh težav nimajo.

Danes ko sem se hotel naročiti h frizerju spet problemi. Imam občutek da sem izčrpal že vse možnosti na nivoju softvera in hardvera, tako da mi ostane le še menjava operaterja.

Torej, katerega ponudnika izbrati? Nočem ravno zasoljenih cen, bi pa rad zanesljivost. Če sem prav informiran bob uporablja omrežje A1, Izi in HoT pa telekomovo omrežje. Ali se motim? So še kakšne druge alternative?
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

hojnikb ::

bob in HOT sta preko A1 omrezja. Izi pa telekom...

Opcija je še telemach, magari predplačnik z revolucija paketom. Za majhno porabo še najcenejši paket, v kolikor kupujes 50% off kartice
#brezpodpisa

Meiniken ::

Mah, kaj pa vem glede telemacha. Kolikor vem imajo internetne storitve porazne. Težko zaupat še glede tega. Tako mi potem ostane le še izi.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

AmokRun ::

A ni bil HOT na začetku preko telekoma?

tilen03 ::

Če nakupuješ v Hoferju in ti je všeč kot prodajalec, ne vidim zakaj ne bi izbral HoT

mtosev ::

AmokRun je izjavil:

A ni bil HOT na začetku preko telekoma?

Ne.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jirzy ::

Glas za HoT; zadovoljni uporabnik ze 3 leta.

hojnikb ::

Meiniken je izjavil:

Mah, kaj pa vem glede telemacha. Kolikor vem imajo internetne storitve porazne. Težko zaupat še glede tega. Tako mi potem ostane le še izi.

zato pa kupis predplacnisko simko za 1e in poskusis. če ni kul, vrzes v smeti in gres na drugega.
#brezpodpisa

m3k ::

Meiniken je izjavil:

...V hiši imam druge ljudi, ki so tudi pri bob-u in teh težav nimajo...

Potem pa ni problem omrežje, ampak tvoj telefon. :))

c0ck4m0u53 ::

Možnost je tudi Spar mobil, telekomovo omrežje. Vprašanje, če najdeš med njihovimi paketi tistega, ki pokrije tvoje potrebe.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

V-i-p ::

OP: res škoda, da o menjavi nisi razmišljal malo prej. IZI je imel akcijsko ceno 7,90€ za vedno (neomejeni klici v Telekom omrežje, 3000 enot za klice v druga omrežja ter SMS/MMS sporočila in 40gb prenosa podatkov). Ta paket je sedaj 11,90€. Spremljaj v bodoče in zagrabi, če bo zate...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Meiniken ::

m3k je izjavil:

Meiniken je izjavil:

...V hiši imam druge ljudi, ki so tudi pri bob-u in teh težav nimajo...

Potem pa ni problem omrežje, ampak tvoj telefon. :))


Sem tud sam o razmišljal, ampak včasih dela, včasih ne. Ker sem že spodnji modul z mikrofonom že menjal sklepam da je lahko še edino omrežje. Če bojo pa še vedno težave pol pa res rabim nov telefon :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

PacificBlue ::

Nisem zadovoljen z bob-om. Težave z omrežjem, kljub signalu. Ne dela internet in moram ugašat telefon. Vklop/izklop letalskega načina ne pomaga. To se mi dogaja dnevno. Pa ni važno v katerem koncu države sem.
Bi šel na hot, samo ne dela tam mms(iphone).
Čakam na kako ugodno ponudbo drugega operaterja.

6151 ::

V-i-p je izjavil:

OP: res škoda, da o menjavi nisi razmišljal malo prej. IZI je imel akcijsko ceno 7,90€ za vedno (neomejeni klici v Telekom omrežje, 3000 enot za klice v druga omrežja ter SMS/MMS sporočila in 40gb prenosa podatkov). Ta paket je sedaj 11,90€. Spremljaj v bodoče in zagrabi, če bo zate...


Izi ima spet to akcijo :) https://www.izi.si/paketi/izi-superkul/

Berejo to temo
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

PacificBlue ::

Noice

V-i-p ::

E, to vidiš, bravo pin koda 6151 ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

papirza ::

Isto se dogaja pri meni.
Tisti, ki ste na IZI, kolikšna pa je hitrost LTEja? Na spletni strani ne najdem tega podatka. Bob vem, da ima 50/20.

PacificBlue je izjavil:

Nisem zadovoljen z bob-om. Težave z omrežjem, kljub signalu. Ne dela internet in moram ugašat telefon. Vklop/izklop letalskega načina ne pomaga. To se mi dogaja dnevno. Pa ni važno v katerem koncu države sem.
Bi šel na hot, samo ne dela tam mms(iphone).
Čakam na kako ugodno ponudbo drugega operaterja.

V-i-p ::

Hmm, tale podatek je iz leta 2017: "Povišali smo hitrost prenosa podatkov. Sedaj lahko dosegate hitrosti prenosa do 50 Mb/s v smeri k uporabniku (download) in do 10 Mb/s v smeri od uporabnika (upload)."

...in očitno še vedno drži ;P.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Boobiz ::

Jaz sem z izijem sicer zadovoljen, ker deluje rock solid povsod. Vseeno pa se bom ob priliki prestavil nekam drugam, ker so me razpizdili ko sem šel na dopust. Oglašujejo prenos podatkov v EU, ne povejo pa da se kot PREDPLAČNIK moraš REGISTRIRAT (z vsemi jebenimi podatki), da lahko koristiš podatke, ki jih oglašuejo. Pa še to potem traja 2-5 dni da sprocesirajo in aktivirajo podatke.

Hvala lepa za tak umetni zid.

HOT AFAIK se takih umetnih zidov ne gre.
I'm drunk, what's your excuse?

lebang1 ::

Vsi zgoraj našteti nimajo opcije 5G omrežja.
Hot sploh ne, pri Bob mislim, da je doplačilo 2€ na mesec, pa še to ni neomejena hitrost. Pri Izi, pa na veliko piše v akciji, da gre za 4G.

BOCo. ::

Boobiz je izjavil:

Jaz sem z izijem sicer zadovoljen, ker deluje rock solid povsod. Vseeno pa se bom ob priliki prestavil nekam drugam, ker so me razpizdili ko sem šel na dopust. Oglašujejo prenos podatkov v EU, ne povejo pa da se kot PREDPLAČNIK moraš REGISTRIRAT (z vsemi jebenimi podatki), da lahko koristiš podatke, ki jih oglašuejo. Pa še to potem traja 2-5 dni da sprocesirajo in aktivirajo podatke.

Hvala lepa za tak umetni zid.

HOT AFAIK se takih umetnih zidov ne gre.


Tudi pri HOTu je enaka stvar.

https://www.hot.si/tujina/gostovanje.ht...
Opozorilo: za uporabo brezplačnih vključenih EU količin morate biti registrirani.

https://www.hot.si/gostovanjeveu.html
Za namene Politike poštene uporabe HoT od svojih uporabnikov gostovanja v EU zahteva, da predložijo dokazila o običajnem prebivališču v Sloveniji ali drugih trajnih vezeh s Slovenijo, ki vključujejo pogosto in bistveno prisotnost na njenem ozemlju.

lebang1 je izjavil:

Vsi zgoraj našteti nimajo opcije 5G omrežja.
Hot sploh ne, pri Bob mislim, da je doplačilo 2EUR na mesec, pa še to ni neomejena hitrost. Pri Izi, pa na veliko piše v akciji, da gre za 4G.


Pri bobu to zaenkrat velja samo za določene naprave in je zastonj - razen če želiš višje hitrosti je doplačilo 2EUR/mesec.

https://www.bob.si/pomoc-in-informacije...

Samsung – Galaxy S21, Galaxy S21 Ultra, Galaxy S21+, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy A52s 5G, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy A52s 5G, Galaxy S21 FE 5G, Galaxy S20 Ultra 5G, Galaxy Note20 Ultra 5G, Galaxy Tab S7+ 5G
Xiaomi – Mi 10T Pro, Mi 11i 5G, Mi 11, 11T Pro, 11T 5G, Mi 11 Lite 5G, 11 Lite 5G NE, Poco F3, Redmi Note 10 5G
Huawei – P40 Pro, P40, Mate 40 Pro, Mate XS, P40 Pro+
Realme – 8 5G, GT 5G, GT Master 5G
iPhone – 12 128 GB, 12 256 GB, 12 64 GB, 12 64 GB, 13 128 GB, 13 256 GB, 13 512 GB
Ostali – Sony Xperia 1 II, Honor 50

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BOCo. ()

vinkop ::

PacificBlue je izjavil:

Nisem zadovoljen z bob-om. Težave z omrežjem, kljub signalu. Ne dela internet in moram ugašat telefon. Vklop/izklop letalskega načina ne pomaga. To se mi dogaja dnevno. Pa ni važno v katerem koncu države sem.
Bi šel na hot, samo ne dela tam mms(iphone).
Čakam na kako ugodno ponudbo drugega operaterja.

to ne verjamem da je do omrežja, razen če si nekje na čudni lokaciji...

Kiwix ::

papirza je izjavil:

Isto se dogaja pri meni.
Tisti, ki ste na IZI, kolikšna pa je hitrost LTEja? Na spletni strani ne najdem tega podatka. Bob vem, da ima 50/20.

PacificBlue je izjavil:

Nisem zadovoljen z bob-om. Težave z omrežjem, kljub signalu. Ne dela internet in moram ugašat telefon. Vklop/izklop letalskega načina ne pomaga. To se mi dogaja dnevno. Pa ni važno v katerem koncu države sem.
Bi šel na hot, samo ne dela tam mms(iphone).
Čakam na kako ugodno ponudbo drugega operaterja.


Izi ima 50/20.

KTr1sk ::

Bil sem naročnik pri Bob-u, včasih internet ni delal in sem moral izklopit-vklopit internet, da je začelo delovat. Izi mobil uporabljam že od lani in se ne spomnim, da bi moral kdaj ugasnit in prižgat mobilne podatke da bi začelo delovati.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mtosev ::

Jaz lahko sem pri hotu že skoraj leta in sem zadovoljen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lebang1 ::

Bil sem pri Bobu, zadovoljen, nato sem bil pri T-2 NEzadovoljen, sedaj na A1, po enem mesecu vse ok. Razen opazil sem, da so mi računali po 6 centov sms-e v tujini.

Magic1 ::

Jaz sem lani menjal telefon in sem tudi začel imeti težave pri Bobu. Sem malo pogledal po netu in je kar nekaj ljudi s tem telefonom imelo težave v A1 omrežjih. Sem vrnil telefon, vzel drug model in je vse spet normalno delal od takrat. Imajo izgleda na A1 eno opremo, ki zna imet težave s določenimi telefoni (sam res redko).
Magic

Kiwix ::

OP, najprej svojo sim kartico prestavi v drug telefon in probaj, dvomim, da je krivo omrežje.

Pri nas smo že več let pri različnih operaterjih (jaz izimobil, brat bob, starši t-2) in nikoli ni nobenih težav. Vsi imamo oneplus telefone.

VrtniPalcek ::

Meiniken je izjavil:

Že dolgo nazaj sem bil pri telekomu. Zaradi cene sem presedlal h bob-u, pojavile so se težave. Ko me je nekdo klical in sem se javil me nihče ni nič slišal, jaz pa sem sogovornika vse slišal. Lahko sem se drl v telefon, slišalo se me ni nič. Včasih je delovalo normalno. Bi lahko kocko vrgel pred vsakim klicem in ugibal če me bo sogovornik slišal. Sprva nisem niti pomislil, da bi lahko bilo krivo omrežje, ampak sem misil da je bila zgolj anomalija. Skratka, včasih dela, včasih ne. Sem najprej pomislil, da so težave z mikrofonom in ga zamenjal, ampak je bil rezultat enak.

V hiši imam druge ljudi, ki so tudi pri bob-u in teh težav nimajo.

Danes ko sem se hotel naročiti h frizerju spet problemi. Imam občutek da sem izčrpal že vse možnosti na nivoju softvera in hardvera, tako da mi ostane le še menjava operaterja.

Torej, katerega ponudnika izbrati? Nočem ravno zasoljenih cen, bi pa rad zanesljivost. Če sem prav informiran bob uporablja omrežje A1, Izi in HoT pa telekomovo omrežje. Ali se motim? So še kakšne druge alternative?


Jaz sem imel te težave s Samsungom (A52 in A52s). Probaj posneti voice message (whatsapp, IG, FB messenger) in preveri, kakšna je kvaliteta zvoka (bila je obupna kot pri klicu - torej omrežje ni bilo krivo). Če sem posnel video, je bil zvok normalen

Zgodovina sprememb…

Meiniken ::

Če snemam zvok, dela normalno. Tudi mikrofon v telefonu sem že menjal pa ni nič boljše.

Zjutraj sem se v trafiki ustavil in kupil telemach sim za 1 eur. Ob priložnosti probam še izi. Domačim bom pa tekom dneva povedal da me naj kličejo na novo cifro (h sreči imam telefon, ki podpira 2 kartici) pa da vidim če bojo še težave.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

bbbbbb2015 ::

Meiniken je izjavil:

Že dolgo nazaj sem bil pri telekomu. Zaradi cene sem presedlal h bob-u, pojavile so se težave. Ko me je nekdo klical in sem se javil me nihče ni nič slišal, jaz pa sem sogovornika vse slišal. Lahko sem se drl v telefon, slišalo se me ni nič. Včasih je delovalo normalno. Bi lahko kocko vrgel pred vsakim klicem in ugibal če me bo sogovornik slišal. Sprva nisem niti pomislil, da bi lahko bilo krivo omrežje, ampak sem misil da je bila zgolj anomalija. Skratka, včasih dela, včasih ne. Sem najprej pomislil, da so težave z mikrofonom in ga zamenjal, ampak je bil rezultat enak.

V hiši imam druge ljudi, ki so tudi pri bob-u in teh težav nimajo.

Danes ko sem se hotel naročiti h frizerju spet problemi. Imam občutek da sem izčrpal že vse možnosti na nivoju softvera in hardvera, tako da mi ostane le še menjava operaterja.

Torej, katerega ponudnika izbrati? Nočem ravno zasoljenih cen, bi pa rad zanesljivost. Če sem prav informiran bob uporablja omrežje A1, Izi in HoT pa telekomovo omrežje. Ali se motim? So še kakšne druge alternative?


Napaka se imenuje "enostranska slišnost" in je pogosta napaka v telefoniji. Jaz bi za začetek zamenjal SIM kartico, ne glede če si jo menjaval že prej. Pogosto so kontakti poškodovani in malenkost prekinja kontakt.

Največji vzrok je sam telefon in implementacija 2G/3G/4G govornega protokola. Mogoče imaš telefon, ki ni bil narejen za EU trg in protokol mismatch. Na žalost pri bobu ni mišljeno, da inženirji debagirajo tvojo povezavo.

Tretji vzrok pa je res lahko mikrofon. Samo na mobitelu (novejšem) ne vem, morda pri zelo poceni telefonih. Notri imaš ogljen kore, ki se včasih strdi, pa potem mikrofon včasdih dela ali ne dela.

Rešitev za to zadno napako je presenetljivo enostavna. Zelo grobo potrkaj s telefonm po trdi mizi (pazi da ga ne zlomiš) - pa ti bo zopet delalo. Samo ne za dolgo, morda za pol leta, eno leto - potem se bodo težave ponovile.

Če greš iz boba na kaj drugega (in boš imel isti telefon, SIM bo drug) zna biti, da BO PROBLEM OSTAL.

Če imaš možnost, morda kupi najprej poceni SIM, pa preveri, da ni telefon kriv.

Meni je na ta način bila enostranska slišnost na Telekomu. Debagirali smo povezavo in se je pokazalo, da se je telefon na vsake toliko (2x na minuto) ponovno avtenticiral v omrežje, ker je nekaj zgubljal kontakt s SIM. Takrat sem rešil to tako, da sem zalepil izolir trak na hrbtno stran SIMa, pa je toliko napelo kontakte, da je problem izginil. Potem sem čez čas itak telefon zamenjal. Problem je bil že dokaj star telefon, ki nekako ni znal držati kontakta s SIM kartico.

Lahko ti samo rečem, da bob dela meni v nulo 5+ let.

Zgodovina sprememb…

tictac ::

mene je Izi 2x pustil na cedilu.
kljub vključeni opciji HR sem bil brez dostopa do interneta v času dopusta.

zdej sem na HOT in je ok.

zobnik ::

Imam Hot, ker je nedaleč stran antena, medtem ko Hot 1km stran čez hrib že lovi slabo, pr men pa v kleti na vse signale. Tak da treba preverit kje so antene in od katerega ponudnika.

V-i-p ::

Kiwix je izjavil:


Izi ima 50/20.

Kiwix, si siguren? Mislim, da imamo še vedno 50/10 kot sem zgoraj napisal.

Rezultat meritve
25. avg. 2022 05:40:48
Rezultat merjenja
Pritočna hitrost 49.60 Mbps
Odtočna hitrost 10.11 Mbps
Ping 25 ms
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Kiwix ::

Včasih so imeli pod FAQ napisano 50/20, sedaj piše, da omogočajo hitrost do 50 Mbit/s :). Če naredim speed test dobim pri speedtest.net podobno kot ti 49/11, pri speedcheck.org pa 40/16.

j4nm4n ::

Zdravo.

Za babico, ki ne kliče več nič potrebujemo en paket za prejemanje klicov. Trenutno ima BOB 4c, ampak v njenem DSO ne lovi A1 omrežje.
Ima star preklopni telefon, da se javi s tem ko odpre telefon in prekine ko zapre - upam da deluje na 2G, ker s 1.9. ukinjajo 3G omrežje.

Je kaj boljšega od Izi doma, saj potrebuje Telekomovo omrežje? Če prav razumem to deluje tako, da 5 eur napolnimo, kar velja 90 dni in potem podaljšujemo za dodatne 3 mesece za 1,52 eur.

Je kaj drugega cenejšega na telekomovem omrežju?

Steinkauz ::

Sparmobil, ne vem če je cenejši, je pa telekom omrežje

HyperGL ::

Če vzameš Bob bodi pozoren ker pri apple izdelkih ne deluje hotspot v tujini, na androidu načeloma deluje. Midva z mojo tega nisva vedela, ko je še ona preklopila in takoj zatem potrebovala v avstriji hotspot za računalnik. Zadevo je rešila tako, da so ji zrihtali en router... Nič za to... Za 5 eur na mesec za 24 mesecev, je Bob za moje pojme še vedno najboljša varianta. Razen prvih par dni, ko preklopijo številko in določene zadeve ne delujejo prav (rešeno z zelo prijaznim mailom na support v 2 dneh), jaz že 4 leta nimam težav! In ko se zaključi 24 mesečno obdobje, pripeljem kolega ali sorodnika na Bob in uživava oba nadaljnih 24 mesec polovično naročnino! Torej če ne potrebuješ hotspota (na iphonu) v tujini je po mojem to najboljša varianta, sploh v kombinaciji s trajnikom.

Meiniken ::

j4nm4n je izjavil:

Je kaj boljšega od Izi doma, saj potrebuje Telekomovo omrežje? Če prav razumem to deluje tako, da 5 eur napolnimo, kar velja 90 dni in potem podaljšujemo za dodatne 3 mesece za 1,52 eur.

Je kaj drugega cenejšega na telekomovem omrežju?


https://www.spar-mobil.si/paketi-ceniki
6.6 centov na minuto

https://www.izi.si/paketi/
12 centov na minuto (oz, 3 cente na 15 sekund)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

papirza ::

Danes sem imel prehod iz BOBa na IZI. Očitno ima BOB oz. A1 res probleme z omrežjem.
Na BOBu mi je zadnje 3 mesece konstantno prekinjal prenos podatkov.
Opazil sem, da mi na vsakih cca. 10mimut prekine. Resitev je bila vklop in izklop letalskega načina. Napako sem celo prijavil na BOB, kjer so mi odgovorili, da oni ne opažajo nspak... No, danes na IZIju pa sploh nisem imel prekinitev.

PacificBlue ::

papirza je izjavil:

Danes sem imel prehod iz BOBa na IZI. Očitno ima BOB oz. A1 res probleme z omrežjem.
Na BOBu mi je zadnje 3 mesece konstantno prekinjal prenos podatkov.
Opazil sem, da mi na vsakih cca. 10mimut prekine. Resitev je bila vklop in izklop letalskega načina. Napako sem celo prijavil na BOB, kjer so mi odgovorili, da oni ne opažajo nspak... No, danes na IZIju pa sploh nisem imel prekinitev.


Jaz enako. Dejansko danes slo na IZI vse gladko.
Bob ima res neke težave s prenosom podatkom. Bi ostal pri njih, samo je postalo ze res moteče.

KTr1sk ::

Jaz sem že eno leto pri Izi in zaenkrat mobilni podatki vedno delujo, kadar je omrežje. Pri Bobu sem prej tudi sam moral večkrat izklopit in vlopit "mobile data", da je delalo. Drugače je bilo druga pri Bobu vse ok.
Pri Izi edino izgleda, da še ne bodo kmalu imeli 5g, ampak itak nimam takega telefona :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

clix ::

Jaz sem tudi na izi, že več let, in za enkrat nimam pripomb z signalom / prenosom doma in v tujini.

Je pa "keč", da IZI mobil pa ne podpira VoIP/VoLTE, (5G sploh ne), tako da te pri vsakem klicu downgrada na 3G/2G, od kar je telekom izklopil 3G pa samo še 2G. Tako da za telefonske storitve nujno potrebuješ tudi 2G.

Ko nekoga kličeš, tako kar nekaj časa (nekaj sekund) traja, da se priklopi na 2G in začne vzpostavljati klic.

Sem jim pisal kakšen mesec nazaj, pa so rekli da za enkrat VoIP ni v planu za bližnjo prihodnost.

permit ::

Razlimšljam, da bi iz IZI predplačniške številke poskusil kakšnega od paketov, ki ga predstavljajo brez vezave.
Ali kdo uporablja IZI pakete? Ali se dobroimetje, ki ga imaš na IZI predplačniški kartici ter telefonska številka prenese ali so kakšne komplikacije?

Snzh ::

clix je izjavil:

Jaz sem tudi na izi, že več let, in za enkrat nimam pripomb z signalom / prenosom doma in v tujini.

Je pa "keč", da IZI mobil pa ne podpira VoIP/VoLTE, (5G sploh ne), tako da te pri vsakem klicu downgrada na 3G/2G, od kar je telekom izklopil 3G pa samo še 2G. Tako da za telefonske storitve nujno potrebuješ tudi 2G.

Ko nekoga kličeš, tako kar nekaj časa (nekaj sekund) traja, da se priklopi na 2G in začne vzpostavljati klic.

Sem jim pisal kakšen mesec nazaj, pa so rekli da za enkrat VoIP ni v planu za bližnjo prihodnost.


Kako pa je drugače kvaliteta, mogoč kakšne težave itd. ? Razmišljam o zamenjavi na izi ampak me skrbi to da uporabljajo 2G za klice.

harvey ::

Snzh je izjavil:

clix je izjavil:

Jaz sem tudi na izi, že več let, in za enkrat nimam pripomb z signalom / prenosom doma in v tujini.

Je pa "keč", da IZI mobil pa ne podpira VoIP/VoLTE, (5G sploh ne), tako da te pri vsakem klicu downgrada na 3G/2G, od kar je telekom izklopil 3G pa samo še 2G. Tako da za telefonske storitve nujno potrebuješ tudi 2G.

Ko nekoga kličeš, tako kar nekaj časa (nekaj sekund) traja, da se priklopi na 2G in začne vzpostavljati klic.

Sem jim pisal kakšen mesec nazaj, pa so rekli da za enkrat VoIP ni v planu za bližnjo prihodnost.


Kako pa je drugače kvaliteta, mogoč kakšne težave itd. ? Razmišljam o zamenjavi na izi ampak me skrbi to da uporabljajo 2G za klice.

Drži s septembrom so na Telekomu ugasnili 3G, so pa lahko kakšni štosi npr. za iPhone, da ne moreš vzpostaviti hotspot.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Kiwix ::

Meni se je pred cca mesecem dni zgodilo, da sem v enem tednu na območju btcja dobil sms (3 ali 4), ker naj bi bil nedosegljiv. Drugače pa ne opazim razlike, da so izklopili 3G omrežje. Pri vseh klicih je še vedno znak HD, kar mi je zanimivo, če preklopi na 2G omrežje. Je pa čudno, da praktično vsi operaterji že imajo VoIP in 5G, razen izija :).

clix ::

Snzh je izjavil:

clix je izjavil:

Jaz sem tudi na izi, že več let, in za enkrat nimam pripomb z signalom / prenosom doma in v tujini.

Je pa "keč", da IZI mobil pa ne podpira VoIP/VoLTE, (5G sploh ne), tako da te pri vsakem klicu downgrada na 3G/2G, od kar je telekom izklopil 3G pa samo še 2G. Tako da za telefonske storitve nujno potrebuješ tudi 2G.

Ko nekoga kličeš, tako kar nekaj časa (nekaj sekund) traja, da se priklopi na 2G in začne vzpostavljati klic.

Sem jim pisal kakšen mesec nazaj, pa so rekli da za enkrat VoIP ni v planu za bližnjo prihodnost.


Kako pa je drugače kvaliteta, mogoč kakšne težave itd. ? Razmišljam o zamenjavi na izi ampak me skrbi to da uporabljajo 2G za klice.


Jaz nimam nobenih problemov. 2G ima od vseh tehnologij še vedno največjo pokritost, tako klici sicer delujejo OK. Prenos preko 4G pa tudi laufa BP. Nimam nobenih problemov z nedoseglivostjo.
Je pa prav zadnjič bila situacija, ko sem se z ženo pogovarjal po telefonu (oba IZI), pa je med klicem hotela nekaj pogledati na net, pa ji ni deloval. Očitno ravno zaradi tega, ker je bila na 2G, kjer je prenos as good as useless. Meni pa je deloval, ker sem bil hkrati na WiFi.

Magic1 ::

Moj trenutni telefon tudi v začetku ni uporbljal HD načina, za katerega je vsaj 3G potreben (podpiral je VoLTE, ki pa mora bit za vsak telefon omogočen pri operaterju-ni delalo). Kakovost pogovorov je bila zelo slaba, dokler hiso HD calls aktivirali. Iz tega se da sklepat, da je 2G zelo boga opcija za kvaliteto(jasnost) pogovorov.
Magic

Snzh ::

Kiwix je izjavil:

Meni se je pred cca mesecem dni zgodilo, da sem v enem tednu na območju btcja dobil sms (3 ali 4), ker naj bi bil nedosegljiv. Drugače pa ne opazim razlike, da so izklopili 3G omrežje. Pri vseh klicih je še vedno znak HD, kar mi je zanimivo, če preklopi na 2G omrežje. Je pa čudno, da praktično vsi operaterji že imajo VoIP in 5G, razen izija :).


Verjetno se grejo kej na foro, če hočeš latest featurje moraš plačat telekom ceno ^^
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54691282291 (3510) PINki
»

T-2 - mobilna telefonija (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5313186 (5320) broken/link
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490150785 (15506) Steinkauz
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649741 (12069) V-i-p

Več podobnih tem