» »

T-2 - mobilna telefonija

T-2 - mobilna telefonija

lakotnik7 ::

Živjo!

Ima kdo kakšne izkušnje s T2 mobilno telefonijo? Opazil sem paket Oranžni midi, ki bi bil zame ravno primeren. Sedaj dve leti pride 5€ na mesec, pri telemachu plačujem trikrat toliko. Ima kdo kaj izkušenj z delovanjem omrežja, doma in v tujini? Naj bi se dalo uporabljati kar telekomovo omrežje? To najbrž pomeni dobro delovanje in pokritost?

Hvala!

sandmat ::

vse je bolje kot telemach. So pa nategnili stare uporabnike, ki ne morejo dobiti niti približno tako dobrih pogojev ob vezavi :/

starfotr ::

https://bob.si/ponudba-bob/narocniski-p...

Vzemi drzni bob ali pa hot maxi.

T-2 ima nacionalni roaming, kot ga ima tudi Telemach. Kar pomeni težave. Torej za izogibat se je tem operaterjem.

T-2 mobilna je bolj en jajc, kar se tiče zanesljivosti delovanja.

toro69 ::

Po 5 letih ne priporočam.

TadejPer ::

Sam jo imam od septembra ravno zaradi te akcije in ugodne cene. Predvsem pa zaradi Telekom omrežja, A1 signal namreč pri nas ne lovi, saj se jim ne da oddajnika nekoliko obrniti proti našemu naselju (pa ne živim v nekih hribih, ampak v vipavski dolini).
Deluje mi zanesljivo na telekom omrežju, sms in mms pridejo takoj. Tudi na T2 omrežju deluje zanesljivo (čeprav ima T2 lastne oddajnike v naši bližini le v Novi Gorici).
Aha pa še to, sicer mene ne moti, ampak na telekom omrežju je hitrost omejena na 20/5, jim piše v splošnih pogojih.
Skratka za 5EUR na mesec zelo ugodno in zanesljivo delovanje. Sem zadovoljen

Zgodovina sprememb…

• spremenil: TadejPer ()

starfotr ::

Če nimaš signala od A1, potem vzameš Izi ali Mobi.

https://izi.si/

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Ne razumem, kako lahko uporabljate neke polovično delujoče storitve.

Ali vam res gre tako za nohte, da je vsak eur v lajfu pomemben?

6151 ::

Meni je boljše od HoT, imam pa ročno samo na telekom omrežje nastavljeno
3600 | 32GB | 3060ti | 1+3TB

Vanadium ::

Imava z ženo T-2 telefonijo, kot del paketa in deluje kot more zadnje cca. 3 leta (odkar so nove sim kartice dali in ukinili roaming preko špancev) pred tem je roaming sral malo sedaj pa kjer se jaz gibljem deluje vse ok. Gostujem vedno v nacionalnem roamingu v Slo in se na T-2 signal sploh ne priklapljam. Pazi edino če veliko potuješ kje imajo sklenjene pogodbe ker jih niso še povsod sklenili (Evropa je več ali manj pokrita če se ne motim)...
ASUS SABERTOOTH Z97 MARK S; Intel I7-4790K; MSI R9 390X GAMING 8G;
2x8GB Corsair Vengeance Pro; Intel DC S3520 120GB SSD; 2TB Seagate barracuda;
EK-Supremacy EVO; EK-FC R9-390X TF5; EKWB PE360; Laing D5;

buttcrack ::

Pri nas ga ima žena, ki ni nek zahteven user, ker je poleg paketa T4 zraven vključen 2x mini paket s 1000 enotami za vse.

Občasno je nedosegljiva, ni sicer hud deal breaker, je pa daleč od 100% zanesljivosti.

Kako pa nastavim ročno da je skos na T1?

dunda ::

Sam nimam izkušenj, sodelavec pa zelo jamra. Naj bi bil v roamingu pri Telekomu (če ni T-2 signala), ampak njemu (in ženi) to nič ne pomaga, "Telekomovci" zraven pa se mirno pogovarjamo.
https://kacnje.blogspot.com

toro69 ::

Od korone naprej telekom malo "podjrbava" in daje prednost svojim pred roamingom. Do lani je bilo vse OK, letos pa samo eno sranje z dosegljivostjo in prekinjanjem klicev ..

6151 ::

buttcrack je izjavil:

Pri nas ga ima žena, ki ni nek zahteven user, ker je poleg paketa T4 zraven vključen 2x mini paket s 1000 enotami za vse.

Občasno je nedosegljiva, ni sicer hud deal breaker, je pa daleč od 100% zanesljivosti.

Kako pa nastavim ročno da je skos na T1?

V nastavitvah omrežij v telefonu
3600 | 32GB | 3060ti | 1+3TB

jaz ves čas roamam v telekomovemu omrežju in ni problema. Z roamingom v tujini pa je na starih simkah res bil problem, ker španci niso porinili pravih nastavitev v roaming 2 profil in je bilo potrebno ročno editat nastavitve za 3/4G

Zgodovina sprememb…

• spremenil: sandmat ()

beta1 ::

Sem sklenil 3 naročnine po -50%. Imamo zaklenjeno na Telekom omrežje.

Dela neprimerno boljše kot BOB. Tam je šele prekinjalo (vsepovsod, različni mid range telefoni). Da ne omenjam kaj dela A1 z baznimi postajami - odkar imajo politiko šparanja elektrike. Za Telemach pa ne vem in ne morem primerjati.

A1 dela QOS na 4g, čeprav ga ne bi smel. Moraš parkrat zagrozit s prijavo in QOS čudežno izgine :)

Vem ja. Sem imel A1 Domači net 40/5. Pa je bilo na koncu neuporabno. Sem jim --grozil-- pa ni bilo učinka.

Na telefonih mi ni pomembna hitrosti, lahko je 10mbps. Samo da je stabilno in da dela. Kar ni.

beta1 je izjavil:

Vem ja. Sem imel A1 Domači net 40/5. Pa je bilo na koncu neuporabno. Sem jim --grozil-- pa ni bilo učinka.

Na telefonih mi ni pomembna hitrosti, lahko je 10mbps. Samo da je stabilno in da dela. Kar ni.

sej je delalo 40/5. Samo ti si uporabljal net za storitve, k jih oni tretirajo kot nizko prioriteto ;)

Potem je vse kar sem jaz delal nizka prioriteta. Saj ni važno.

ja, fb bo delal, git/o365 in podobno ne bo recimo. Fun times ...

Shakey ::

Pozdrav,

eno tehnično vprašanje imam, pa bom kar tukaj postavil, da ne odpiram nove teme:

Mogoče kdo kje bi bil razlog, da mi telefon sam preklopi iz T-2 4G omrežja, ki ga v delovnem prostoru uporabljam kot hotspot točko na MI9T telefonu, na MOBITEL 4G omrežje, vsakič ko me nekdo pokliče?

T2 omrežje izberem na ročni nastavitvi omrežja. Data roaming imam na always in pa prefer LTE.

Hvala.

clix ::

Možno, da T-2 LTE še ne podpira oz. še ni vklopil VoLTE (Voice over LTE)?

LTE je izključno podatkovna povezava, tako da telefonija preko LTE je neke vrste VoIP preko LTE. Na začetku omrežja tega še niso podpirala, in je ob klicu vedno vrglo na 3G ali 2G.

Ne vem sicer, zakaj v tem primeru ne vrže raje na T-2 3G omrežje..

Zgodovina sprememb…

• spremenil: clix ()

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10518876 (5337) modelno1
»

Katerega operaterja priporočate (strani: 1 2 )

6512194 (4949) Invictus
»

T2 ali Telekom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6912563 (4565) PunkDude
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

34379692 (26439) OK.d
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni?

4922722 (14641) vofra

Več podobnih tem