» »

Snemano s kalkulatorjem

Snemano s kalkulatorjem

asterix94 ::

Danes se mi je porodilo zanimivo vprašanje. Zakaj ljudje dostikrat rečejo "ne vidim, to je blo sneman s kalkulatorjem". Zakaj ravno kalkulator, če pa le ta nikoli ni vseboval kamere? Zakaj se npr. ne reče "to je blo sneman z walkmanom"? Od kje kalkulator?

cias ::

To vprašanje se ti je porodilo ker you're dumber than a bag of nails.

Baja ::

please, don't insult nails :P

Furbo ::

asterix94 je izjavil:

Danes se mi je porodilo zanimivo vprašanje. Zakaj ljudje dostikrat rečejo "ne vidim, to je blo sneman s kalkulatorjem". Zakaj ravno kalkulator, če pa le ta nikoli ni vseboval kamere? Zakaj se npr. ne reče "to je blo sneman z walkmanom"? Od kje kalkulator?

Verjetno zato, ker so imeli telefoni včasih plastične tipke, kot kalkulatorji. In super ušive kamere.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

PersonaRuda ::

Nevem no, za slabo sliko se je pri nas vedno uporabljala fraza: Kaj to je z Nokio snemano?

Miki N ::

Vprašanje se zdi eno tistih, ki so popolnoma smiselna po džolici ali dveh.

xseki ::

Miki N je izjavil:

Vprašanje se zdi eno tistih, ki so popolnoma smiselna po džolici ali dveh.

:)):)):))

mihi666 ::

Nekdo je enkrat to rekel in se je pač prijelo. Mi se včasih zajebavamo kaj si to s krompirjem snemal.

PacificBlue ::

Kalkulator je bila prva digitalna naprava, ki so jo ljudje imeli v rokah.
Na te prve stike z novo tehnologijo se ljudje na tiste čase spominjajo z ironicno sentimentalnostjo, češ tehnologija je do danes že zelo napredovala od takrat.

In če kaj ni v skladu s temi modernimi smernicami, udari to ven kot ironija na te stare čase. Potato potato
I’m out.
:3

nejc_nejc ::

PacificBlue je izjavil:

Kalkulator je bila prva digitalna naprava, ki so jo ljudje imeli v rokah.
Na te prve stike z novo tehnologijo se ljudje na tiste čase spominjajo z ironicno sentimentalnostjo, češ tehnologija je do danes že zelo napredovala od takrat.

In če kaj ni v skladu s temi modernimi smernicami, udari to ven kot ironija na te stare čase. Potato potato

To je to
Kalkulator iz praška iz Italije:D.

IL_DIAVOLO ::

Ok eno je kalkulator in mikrovalovka, ampak zakaj asociacija na krompir?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Jure14 ::

Ker smo v osnovni šoli iz krompirja delali štampiljke in potem "slikice" na list.
In ločljivost teh slikic je podobna.

Phantomeye ::

meni je tudi krompir bližje


čeprav moja logika je bolj v smislu - če bi krompir ali kalkulator imela vgrajeno kamero, bi bila zanič, ker gre za tehnično zastareli napravi (no vsaj ena je naprava)

kixs ::

Kolikor se spomnem... Izraz krompir si uporabljal, zaradi nizke resolucije in posledicno velikih pik in skropucala, ki je nastal.

mr_chai ::

Jaz se tudi zaradi tega vprašanja zbujam sredi noči, ves prešvican in razmišljam o končanju samega sebe. Potem grem v gozd sredi noči in na tla narišem z belim praškom pentagram, na kar slučajno ulovim gozdno kozo in jo zakoljem na oltarju, ki mi ga prinese lokalni kamnosek gospod Marmor. In nato se odpre portal in pride hudič ven, me poboža po glavi in reče v angleščini: "There there, it's all gonna be fine. Please take this wine". Mi ponudi flašo modre frankinje in gre nazaj čez portal. Potem sam sedim tam sredi gozda z modro frankinjo v rokah, gledam luno ki mi sije na betico in se mi smeji. Pa jo vprašam: "Pizda Luna, pa ti povej zakaj se reče kalkulator. " Pa me Luna samo gleda in se mi smeji. Odprem flašo in jo stankam v minuti. Prime me scat in grem za drevo, a namesto urina ščijem stare nokije 3310. In potem mi en glas reče: "Veš sine, ta svet ni pošten. In zato tudi kalkulatorji." Potem mi postane jasno zakaj kalkulatorji. Z nasmeškom na obrazu se vrnem domov in zaspim srečen, kot še nikoli. A jutri je nov dan in spet doživim isto zgodbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

janezvalva ::

:)):)):))
cepam od smeha!!!
kjeri komentarji, tema pa o dobesedno ničemer. Seinfeld 2.0
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

link_up ::

Prvic slisim za kaj takega. Kje se to uporablja?
In and Out

c3p0 ::

Krompir se bo uporabljal tudi po WW3, telefoni pa ne. Torej je izraz "snemal si s krompirjem" neke vrste spomin na prihodnost, ko bo (med stradajočimi) držanje krompirja v roki nek status, kot zdaj imet v roki S22+ Ultra.

Miki N ::

Ja, ja, ko bo kriza res stisnila bodo babe dajale za par gomoljev.

m0LN4r ::

Z avtoprikolico krompirja bos cuker dedi na ulicah v LJ.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

dexterboy ::

Kaj naj s krompirjem?
Pa ljudje božji, tenstan krompir je zakon :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

mr_chai ::

men je najljubši matevž, pa repica. Oh mama moja, pogrešam te

jonystar ::

jest včasih rečem, če je slikano s pralnim strojem. Pač če je slika zanič moraš najdt eno čim manj logično razlago :D

V-i-p ::

Tale zadnji komentar je še najboljši :). Zato smo mi uporabljali izraz, če je tole slikano z Nokio 3310 ali pa si rekel, kera grda slika, še z Nokio 3310 bi naredil boljšo, itd... Pač, ker sploh fotkiča nima ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mr_chai ::

Ko sem bil še v vrtcu smo reki "Tole je pa čisto sranje od slike" Zdej pa današnja mladine se tle neki kurči z nekimi krompirji pa nokijami. Kam gre ta svet , res..

PersonaRuda ::

mr_chai je izjavil:

Ko sem bil še v vrtcu smo reki "Tole je pa čisto sranje od slike" Zdej pa današnja mladine se tle neki kurči z nekimi krompirji pa nokijami. Kam gre ta svet , res..

Ko sem pa jaz bil mali je bila slika iz videorekorderja ali pa posneta s kamero na mini-video-kasete, vrhunska slika. Best of the best. In šele, ko je prišel 720p (HD Ready) je to bil preskok in se ti je prej omenjena slika zdela slaba slika oz. kot pa bi snemal s staro Nokio.

Phantomeye ::

mr_chai je izjavil:

Ko sem bil še v vrtcu smo reki "Tole je pa čisto sranje od slike" Zdej pa današnja mladine se tle neki kurči z nekimi krompirji pa nokijami. Kam gre ta svet , res..


c3p0 ::

Indeed, moj prvi fotkič je bil nek najcenejši ruski, ki ga nisem znal uporabljat, fotograf mi je pokazal par osnovnih fint.
Poslikal in čakal 2 tedna na slike, nekatere so celo uspele, seveda ČB. Nato nov poskus, ko sem zbral denarja za dvignit slike in nov film. Kids today...

GupeM ::

Jaz ponavadi vprašam, če si to s toasterjem slikal. Pač neko napravo, blekneš, ki ni sposobna naredit niti slike, kaj šele dobre slike. Pa ne sme biti preveč moderna. Slušalke recimo niso tako dober primer. Mora biti čim bolj absurdno, ko si folk predstavlja nekoga ki s tem slika/snema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupovanje hrane v trgovinah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15026591 (21457) Unknown_001
»

Zlato dragocena vrednost?

Oddelek: Loža
337085 (5676) Furbo
»

Kako je definirana zemljepisna širina/višina: na krogli ali elipsoidu (WGS)?

Oddelek: Znanost in tehnologija
312686 (1922) LuiIII
»

Prostovoljstvo na kmetijah (WWOOFING)

Oddelek: Loža
173697 (2957) Rok Woot
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30861470 (54999) enadvatri

Več podobnih tem