» »

i-Phone - priporočila, nasveti

i-Phone - priporočila, nasveti

«
1
2

Raptor F16 ::

Torej,

kot dolgoletni pristaš Sammy-jevih galaxyjev sem se odločil da bi menjal. Razlog je predvsem preprost. Nekaj i-Phoneov sem imel že možnost preizkusiti ampak pod črto sem zaradi predsodkov vedno ostajal na Androidu zaradi "univerzalnosti" kakorkoli mi je že to pomenilo.

Torej ugotovil sem da telefon v uporabljam izključno za:
- Oblačne storitve
- Fotografijo
- E-pošto
- Družbena omrežja
- Whatsapp, Viber
- Brskanje po spletu
- Poslušanje glasbe v avtu prek BT

Zatorej vprašanje za tiste ki ste bolj na tekočem:
Kateri model bi se danes ali v bližnji prihodnosti splačalo pogledati ? Zaniivi so mi tudi manjši modeli, ki lažje padejo v žep ali telefonski predal v avtomobilu.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

buttcrack ::

Najprej preveri, če ti avto podpira iphonea.

Sicer pa za tvojo dokaj osnovno uporabo nimaš kaj falit. Ne pro 13ka bo dovolj, če pa želiš precej bolj kvalitetne posnetke se pa stegni za pro. Ima pa to seveda svojo ceno. Če imaš cekinov viška in dokaj paziš na naprave, ti lahko kar nekaj let solidno služi.

tilen03 ::

Pri ajfonih ni raznolikosti, tako da vzameš kaj ti sede v roko. Fraza "bang for your buck" tukaj ne obstaja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

srus ::

Iphone SE. Ima vse, kar imajo veliki, samo lepo pade v žep.

Vsi ostali imajo za moj okus prevelik ekran.

vinkop ::

mene odvrača nakup Iphona samo polnenje, ki je zaostalo. Le kaj za vraga ne morejo imet enako kot ostali? drugače bi iphone tudi jaz že imel, tako pa ostajam na galaxy samsung.

TheBlueOne ::

13 ali pa 13 mini. Jaz delam ta tvoj eksperiment na vsake ca. tri leta. Fino pri teh iPhonih je, da ga b.p. prodas, ko se ga navelicas. Mojega 12 mini sem prodal za 400€ izven garancije, ko je 13 mini stal 615€.

Ti bo pa slo tu in tam kaj zelo na zivce.

Djole ::

Raptor F16 je izjavil:

Torej,

kot dolgoletni pristaš Sammy-jevih galaxyjev sem se odločil da bi menjal. Razlog je predvsem preprost. Nekaj i-Phoneov sem imel že možnost preizkusiti ampak pod črto sem zaradi predsodkov vedno ostajal na Androidu zaradi "univerzalnosti" kakorkoli mi je že to pomenilo.

Torej ugotovil sem da telefon v uporabljam izključno za:
- Oblačne storitve
- Fotografijo
- E-pošto
- Družbena omrežja
- Whatsapp, Viber
- Brskanje po spletu
- Poslušanje glasbe v avtu prek BT

Zatorej vprašanje za tiste ki ste bolj na tekočem:
Kateri model bi se danes ali v bližnji prihodnosti splačalo pogledati ? Zaniivi so mi tudi manjši modeli, ki lažje padejo v žep ali telefonski predal v avtomobilu.


Kot nekdo, ki je nedavno sel iz samsunga s10 na iphona(sem ga dobil dost poceni, z namenom prodaje naprej, pa me je firbec zamikal),ti lahko povem moje izkusnje:
-Oblacnih storitev ne uporabljam, zal ne morem pomagati
-fotoaparat zelo dober razen makro(12 pro max, ostali nimajo tezav z makro posnetki)
-e posta ni neke razlike,
-druzbena omrezja same same,
-whatsapp, viber, same same
- brskanje po spletu ni neke razlike,
-v avtu poslusam glasbo preko bt normalno, kot prej

Glavni minusi:
- tu se ti moras prilagoditi telefonu, pri androidu prilagajas tel kakor sam zelis,
- tipkovnica slabsa kot na androidu, se navadis
- povezljivost z garmin uro katastrofa,
- ni moznosti youtube vanced,
- ostale take banalne zadeve npr glasba za zvonenje pri androidu potegnes dol z neta karkoli, nastimas in gas, tu je vse preko itunes, oz ce zelis po ovinkih je potreben komp.
- veliko aplikacij je placljivih, ki na androidu niso
- sama zaprtost sistema,

Plusi baterija super, kamera super, tekoce delovanje super, ni slab tel, ni pa vreden toliko kolikor stane, verjetno bo naslednji spet android :)

TheBlueOne ::

Je vec minosov. Posiljevanje z iTunes, ce hoces download datotek ne gre kje drugje kot v Safariju, menda ker ostali nimajo pravic, potem datoteke, ce niso v aplovi aplikaciji jih praviloma ne mores sharati z drugimi aplikacijami. Edina datoteka, ki jo lahko normalno dobis iz telefona so fotografije, vse ostalo ni sans. Na telefon preko USB ne bos shranjeval, ker ni mogoce. Potem povezovanje z ne Aapple napravami pogosto dela preglavice. Poleg tega tezi, da se kaj kupis, menda vecinoma iCloud storage. Pride ikona kakor za update in se kar trudis, da poklikas da noces ampak pride nazaj. Tudi, ce imas recimo OneDrive. Potem narocnine preko apple stora praviloma drage ...

Sem sigurno kaj pozabil. :) Ampak ga je vseeno fino imeti vsake nekaj let, se odvadis geeki zadev, se mavadis placevati streaming, ker prenasanje glasbe je katastrofa, super fotoaparat, meni morda najboljsi, pa imamo doma Pixel6 in S22, top design, display itn.

Zgodovina sprememb…

PINki ::

- ni moznosti youtube vanced
Obstaja nekaj drugega. Imam namesceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

sdafsda ::

Mel par ajfonov. Samo Samsung ima DEX. To je totalna killer funkcija. Mam dock. Ko pridem dam s sihta vrzem telefon notr v dock in gledam TV, gledam filme, gledam novice, gledam fotke,...

Drug minus je pa, da ne morš enostavno hendlat fajlov. Telefon ma 256Gb placa. Gor maš vse! Prklopš na komp...in ti odpre Itunes. WTF?

Djole ::

PINki je izjavil:

- ni moznosti youtube vanced
Obstaja nekaj drugega. Imam namesceno.

Kaj pa? :)

Unchancy ::

- Tečno je klicati v primerjavi z androidom, ker na androidu lahko uporabiš "številčnico", kjer so po tri črke na velikih tipkah, medtem ko na iphonu moraš tapkat po komplet tipkovnici in vpisat notri kontakt, ki ga hočeš.
Zelo neprijazno, ampak apple fanatiki vidijo v temu prednost. Ker... "očitno iphone ni zate"...

- Dostop do diska na telefonu je na androidu bolj enostaven in priročen kot na iphonu.

- Iz nekega (meni) neznanega razloga je težko prilepit številko iz na primer Safarija v Dial app, največkrat to ne deluje. Dam copy in številka je skopirana, ker jo lahko prilepim v kakšen drugi app, ampak v Dial appu pa največkrat ne dobim opcije Paste.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

qwertyy ::

Ne vzemaj navadne 13ke, ampak stegni 200e vec za 13 pro in mas fon za naslednjih 5 let. Slike in videi na iphonu se neprimerljivi s cimerkoli deugim, 128 hz dela kot putr, razlika je vec kot ocitna ze v trgovini med 13 in 13 pro med scrollanjem po appih. Uglaunem 13 pro je najboljsi fon kar sem jih lastil hands down.

Raptor F16 ::

srus je izjavil:

Iphone SE. Ima vse, kar imajo veliki, samo lepo pade v žep.

Vsi ostali imajo za moj okus prevelik ekran.


Tole me je že skos mikalo. Načeloma z izjemo fotografije ne pričakujem veliko od telefona. Predhodnik je bil plastičen če se prav spomnim :P

Ampak me mikajo tudi tiste Mini variante ker kot vidim ni spet tako drastične razlike v ceni med 13 mini in SE.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

__Devil__ ::

Djole je izjavil:

PINki je izjavil:

- ni moznosti youtube vanced
Obstaja nekaj drugega. Imam namesceno.

Kaj pa? :)


Tudi mene zanima kaj je ta aplikacija? Mogoče bi delovala na iPad Pro?

Galaxy ::

__Devil__ je izjavil:

Djole je izjavil:

PINki je izjavil:

- ni moznosti youtube vanced
Obstaja nekaj drugega. Imam namesceno.

Kaj pa? :)


Tudi mene zanima kaj je ta aplikacija? Mogoče bi delovala na iPad Pro?

Apple boy here, mene tudi zanima, kaj imaš "nameščeno"?

Jaz pač YouTube gledam v Safariju, pri tem pa uporabljam AdGuard app za blokiranje oglasov (Settings -> Safari -> Ad blockers toggle on/off). Do sedaj še nisem videl nobenega.

OP: priporočam, da vzameš rabljenega, ker so cene novih over the roof. Jaz sem lani vzel iPhone 11 Pro 256GB za 500EUR. Vreden vsakega centa, čez dve leti ga bom prodal za 200EUR. Razen če vloviš kako odlično razprodajo pri A1, Telekomu, ipd. Mislim, da sem l.2017 vzel iPhone 7 Plus 256GB za 24x24 (576EUR), kar je bilo brutalno poceni glede na to, da so 256GB verzije bile 750EUR+. Prodal sem ga pa lani za 190EUR. Izguba cca 400EUR v 4ih letih (100EUR/leto).

IMHO novi iPhoni niso vredni svoje cene. Razlika recimo med iPhone 11 Pro in iPhone 13 je marginalna, cena pa dvojna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

stevemcq_ ::

Namesto uradne youtube aplikacije že kar nekaj časa brez problema uporabljam Altstore + uYou+, ki deluje po istem principu kot na androidu Vanced aplikacija. Za več informacij sledite linku:
https://www.reddit.com/r/sideloaded/com...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stevemcq_ ()

PacificBlue ::

Raptor F16 je izjavil:

srus je izjavil:

Iphone SE. Ima vse, kar imajo veliki, samo lepo pade v žep.

Vsi ostali imajo za moj okus prevelik ekran.


Tole me je že skos mikalo. Načeloma z izjemo fotografije ne pričakujem veliko od telefona. Predhodnik je bil plastičen če se prav spomnim :P

Ampak me mikajo tudi tiste Mini variante ker kot vidim ni spet tako drastične razlike v ceni med 13 mini in SE.


Sam imam SE. Z izjemo baterije sem naceloma zelo zadovoljen user. Polnim ga nekje 2x dnevno. Heavy user. Ok, ima tudi sicer retina lcd zaslon, sam to me nekak ne moti.
IOS okolje mi veliko bolj sede kot android.
Tudi majhna velikost telefona je boljša in lažja za handlanje.

PINki ::

stevemcq_ je izjavil:

Namesto uradne youtube aplikacije že kar nekaj časa brez problema uporabljam Altstore + uYou+, ki deluje po istem principu kot na androidu Vanced aplikacija. Za več informacij sledite linku:
https://www.reddit.com/r/sideloaded/com...

To je to, ja.

klinker ::

TheBlueOne je izjavil:

Je vec minosov. Posiljevanje z iTunes, ce hoces download datotek ne gre kje drugje kot v Safariju, menda ker ostali nimajo pravic, potem datoteke, ce niso v aplovi aplikaciji jih praviloma ne mores sharati z drugimi aplikacijami. Edina datoteka, ki jo lahko normalno dobis iz telefona so fotografije, vse ostalo ni sans. Na telefon preko USB ne bos shranjeval, ker ni mogoce. Potem povezovanje z ne Aapple napravami pogosto dela preglavice. Poleg tega tezi, da se kaj kupis, menda vecinoma iCloud storage. Pride ikona kakor za update in se kar trudis, da poklikas da noces ampak pride nazaj. Tudi, ce imas recimo OneDrive. Potem narocnine preko apple stora praviloma drage ...

Sem sigurno kaj pozabil. :) Ampak ga je vseeno fino imeti vsake nekaj let, se odvadis geeki zadev, se mavadis placevati streaming, ker prenasanje glasbe je katastrofa, super fotoaparat, meni morda najboljsi, pa imamo doma Pixel6 in S22, top design, display itn.


Nekako tako ja.
Jst sem po 4s spet kupu 13pro max, pa sem ga po 3 mesecih dal zeni, ker enostavno je funkcionalno telefon "invalid" napram androidu in sel nazaj na samsunga. Telefon drugace res odlicen, edini do sedaj, kjer mi je baterija trajala 3 dni, zaslon top, fotkic top, le ta funkcionalna "invalidnost" je pac prehuda zame, ki sem navajen uporabljat napravo kot jst hocem, ne pa kot proizvajalec hoce.

buttcrack ::

PINki je izjavil:

stevemcq_ je izjavil:

Namesto uradne youtube aplikacije že kar nekaj časa brez problema uporabljam Altstore + uYou+, ki deluje po istem principu kot na androidu Vanced aplikacija. Za več informacij sledite linku:
https://www.reddit.com/r/sideloaded/com...

To je to, ja.

Jailbreak mora bit ali ne?

Djole ::

buttcrack je izjavil:

PINki je izjavil:

stevemcq_ je izjavil:

Namesto uradne youtube aplikacije že kar nekaj časa brez problema uporabljam Altstore + uYou+, ki deluje po istem principu kot na androidu Vanced aplikacija. Za več informacij sledite linku:
https://www.reddit.com/r/sideloaded/com...

To je to, ja.

Jailbreak mora bit ali ne?

Sem vceraj nastimal, ni potrebno, je pa potreben komp pa malo zafrkavanja s tem :) hvala za resitev :)

Furbo ::

Jaz bi počakal na 14ko.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

murrieta ::

Raptor F16 je izjavil:

Torej,

kot dolgoletni pristaš Sammy-jevih galaxyjev sem se odločil da bi menjal. Razlog je predvsem preprost. Nekaj i-Phoneov sem imel že možnost preizkusiti ampak pod črto sem zaradi predsodkov vedno ostajal na Androidu zaradi "univerzalnosti" kakorkoli mi je že to pomenilo.

Torej ugotovil sem da telefon v uporabljam izključno za:
- Oblačne storitve
- Fotografijo
- E-pošto
- Družbena omrežja
- Whatsapp, Viber
- Brskanje po spletu
- Poslušanje glasbe v avtu prek BT

Zatorej vprašanje za tiste ki ste bolj na tekočem:
Kateri model bi se danes ali v bližnji prihodnosti splačalo pogledati ? Zaniivi so mi tudi manjši modeli, ki lažje padejo v žep ali telefonski predal v avtomobilu.




Zakaj pa rabis iPhone? Si nasel na njem kar kaj android nima? Ali gre zgolj za sladki feeling poziranja s telefonom, kot pritice pubertetnikom?

"Univerzalnost" verjetno pomeni, da se jih da povezati s cimerkoli, pri iPhonu, pa lahko samo molis, da bo delalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

beni ::

stevemcq_ je izjavil:

Namesto uradne youtube aplikacije že kar nekaj časa brez problema uporabljam Altstore + uYou+, ki deluje po istem principu kot na androidu Vanced aplikacija. Za več informacij sledite linku:
https://www.reddit.com/r/sideloaded/com...




Kako pa se vpišeš z Gmail računom?

Meni zavrne zaradi "nezaupanja vredne aplikacije"

lp
Pojma nimam ...

Raptor F16 ::

murrieta je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Torej,

kot dolgoletni pristaš Sammy-jevih galaxyjev sem se odločil da bi menjal. Razlog je predvsem preprost. Nekaj i-Phoneov sem imel že možnost preizkusiti ampak pod črto sem zaradi predsodkov vedno ostajal na Androidu zaradi "univerzalnosti" kakorkoli mi je že to pomenilo.

Torej ugotovil sem da telefon v uporabljam izključno za:
- Oblačne storitve
- Fotografijo
- E-pošto
- Družbena omrežja
- Whatsapp, Viber
- Brskanje po spletu
- Poslušanje glasbe v avtu prek BT

Zatorej vprašanje za tiste ki ste bolj na tekočem:
Kateri model bi se danes ali v bližnji prihodnosti splačalo pogledati ? Zaniivi so mi tudi manjši modeli, ki lažje padejo v žep ali telefonski predal v avtomobilu.




Zakaj pa rabis iPhone? Si nasel na njem kar kaj android nima? Ali gre zgolj za sladki feeling poziranja s telefonom, kot pritice pubertetnikom?

"Univerzalnost" verjetno pomeni, da se jih da povezati s cimerkoli, pri iPhonu, pa lahko samo molis, da bo delalo.


Prosim nehaj živet.

Zakaj pa rabiš živet ? A misliš da je na svetu kaj bolje zato ker obstajaš ? Ali gre zgolj za sladki feeling biti kreten kot pritiče propalicam ?

Telefon pri vseh oblačnih tehnologijah uporabljat kot zunanjih trdi disk je verjetno najslabši Use-case kar si ga lahko zamisliš.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

martincek1 ::

Čist odvisno od tega kakšen človek si.

Jaz sem šel iz Pixel 3a na iPhone 12 Mini in sem ekstra zadovoljen. Edina slaba lastnost zame je slabša baterija, ki je na 13 Mini veliko boljša. Sicer mi v 95% zdrži cel dan, razen ko ga res rabim veliko časa (Maps, Strava, socials...). Dokler česa hudo ne zajebejo, ne grem nazaj na Android. (velja omenit, da uporabljam Macbook Pro, tko da že zaradi tega so tu neke prednosti, brez katerih bi težko shajal, recimo Airdrop)

klinker ::

ajfoni so konkretno dodelani napram konkurenci, le funkcionalno jih android sisa solidno, drugace pa noben android ne pride blizu, kar se tice same konstrukcije in delovanja.
Ce ti iOS ustreza in te ne omejuje pri nicemer, boljsega telefona ni za dobit. Ekran, avtonomija (glede na velicino baterije), samo delovanje sistema, zvok itd je vse na top nivoju. Komur pa iOS ne sede, je lahko telefon se tako dober, pa zal ni to to. Jst sem imel 13 pro max na zadnje, pa mi iOS enostavno ne lezi zaradi nekaj funkcionalnih debilizmov in sem ga dal zeni, sebi pa vzel spet androida. A ko sem sel nazaj sem komaj zares opazu kako dober dejansko je ajfon, oz. kako dobro je vse skupaj optimizirano za optimalno delovanje in max izkoristek HWja.

TheBlueOne ::

klinker je izjavil:

ajfoni so konkretno dodelani napram konkurenci, le funkcionalno jih android sisa solidno, drugace pa noben android ne pride blizu, kar se tice same konstrukcije in delovanja.


Pa ne vem, ce je res. Razen kako lepo funkcionira app za fotografiranje, kjer so ostali malenkost zadaj je pri konkurenci prakticno vse lahko b.p. na primerljivem nivoju. Ampak samo app, ne pa kvaliteta fotk.

Galaxy S22, ki ga imam trenutno deluje bolj kot ne enako premium, na jetra gre samo bloatware. Imamo pa pri hisi se Pixel 6 in mi dejansko deluje kot Android, ki ga je naredil apple. Se cuti, da sta software in hardware lepo skladna. Ce upostevas ceno in te ne moti velikost je Pixel na vsak nacin vreden pomisleka.

klinker ::

Je res, je. Po pol leta uporabe sem ga dodobra stestiral in lahko potegnem ta zakljucek.
Se najbolj impresionira avtonomija. Trenutno imam telefon s 5000mah, pa mi ne gre 2 polna dneva cez, medtem ko 13 pro max mi je drzal 3 polne dni z 4350mah.
Problem je samo iOS, ki sicer dela u nulo, samo funkcionalno je napram androidu zame prevec omejen. Nobene svobode ni in uporabljas napravo kot si je apple zamislu. Se klincevega torrent clienta ne gre nalozit brez predrkavanja na xx nacinov.
UX pac ni po mojem okusu in to je edini razlog da je sel zeni, sicer pa top naprava.

Machete ::

Jaz sem kupil ženi ta slavni iphone (13). Meni ne potegne. Fotke super, ostalo pa kr neki. Samsung forever.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

buttcrack ::

za preskok iz androida na ios traja vsaj mesec dni.

včasih sem flashal vsega boga, testiral rome, odklepal bootloaderje, ni da ni... po dveh letih iosa je vse to pozabljeno. sem pa tja še komu kaj pomagam, zase pa sem to opustil.

Je pa zoprno, če nimaš maca, si uredit kakšno svoje zvonenje ipd. Z boljšim rač. znanjem, se da sicer kar nekaj potweeakti brez jailbreaka, ampak ni pa to hudo nujno.

MrStein ::

Naložiš v GarageBand in tam nekje klikneš "use as ringtone"...

Imam od začetka custom melodijo (isto, ki sem jo imel na prejšnjem, še dumb-, telefonu). Da imajo strokovnjaki na ST težave s tako osnovno operacijo je res malo... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

stevemcq_ je izjavil:

Namesto uradne youtube aplikacije že kar nekaj časa brez problema uporabljam Altstore + uYou+, ki deluje po istem principu kot na androidu Vanced aplikacija. Za več informacij sledite linku:
https://www.reddit.com/r/sideloaded/com...

To potem deluje 7 dni in je potrebno vsakič "osvežiti" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Unchancy je izjavil:


- Iz nekega (meni) neznanega razloga je težko prilepit številko iz na primer Safarija v Dial app, največkrat to ne deluje. Dam copy in številka je skopirana, ker jo lahko prilepim v kakšen drugi app, ampak v Dial appu pa največkrat ne dobim opcije Paste.

V Phone app je vnosno polje belo na belem in je težko zadeti, je res bedasto narejeno. Pa ne gre v že vpisani številki premakniti kurzor na sredino in tam popraviti, gre le brisati zadnje vpisane številke. (vsaj ko sem nazadnje probal).


V Safari sicer pogosto ponudi opcijo "call this number". Če ne, pa narediš screenshot ekrana, in tam potem tapneš "scan for text" in potem tapneš na številko (ali jo selektiraš) in ti ponudi v meniju "call this number".


Hecno, pred leti sem primerjal nekaj telefonov (android in iphone) in je iPhone na večini spletnih strani ponudil "klic na to številko", medtem ko je na adroid bilo pol pol, včasih je, včasih pa si moral kopirati in prilepiti v dialer.
Mogoče je prevladala mentaliteta "pa kdo še uporablja telefon za telefoniranje"

TheBlueOne je izjavil:

Je vec minosov. Posiljevanje z iTunes, ce hoces download datotek ne gre kje drugje kot v Safariju, menda ker ostali nimajo pravic, potem datoteke, ce niso v aplovi aplikaciji jih praviloma ne mores sharati z drugimi aplikacijami. Edina datoteka, ki jo lahko normalno dobis iz telefona so fotografije, vse ostalo ni sans.

Sem pravkar poslal (brezžično) iz telefona na PC (Windows) en PDF, pa eno XML datoteko (bila priponka v mailu).

Preko Sykpe (bi šlo tudi drugače, sam pač uporabljam Skype).

Poleg tega tezi, da se kaj kupis, menda vecinoma iCloud storage.

Imam več let, pa še nikoli ni težil, da kupim iCloud. Mogoče enkrat, ko se je free storage napolnil, je omenil možnost nakupa več prostora.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Djole ::

MrStein je izjavil:

stevemcq_ je izjavil:

Namesto uradne youtube aplikacije že kar nekaj časa brez problema uporabljam Altstore + uYou+, ki deluje po istem principu kot na androidu Vanced aplikacija. Za več informacij sledite linku:
https://www.reddit.com/r/sideloaded/com...

To potem deluje 7 dni in je potrebno vsakič "osvežiti" ?


Ocitno res, meni sta po enem tednu prenehala delovati altstore in novi youtube, ne vem je treba 1x na teden priklapljati tel na komp za refresh?

TheBlueOne ::

MrStein je izjavil:


Sem pravkar poslal (brezžično) iz telefona na PC (Windows) en PDF, pa eno XML datoteko (bila priponka v mailu).

Preko Sykpe (bi šlo tudi drugače, sam pač uporabljam Skype).


Ce bi bil android uporabnik bi bil navajen, da priklopis telefon na PC, na PCju se pojavi nov pogon, z datotekami delas kaj hoces. Za nekoga, ki je vajen take svobode so kompromisi kot tvoj miloreceno tecni. Posebej, ce posiljas preko skypa, ki za to sploh ni namenjen in ima kar nekaj minusov, od hitrosti, meda 300MB max velikost datoteke, potem potrebujes vec racunov itn.

TheBlueOne ::

MrStein je izjavil:


V Phone app je vnosno polje belo na belem in je težko zadeti, je res bedasto narejeno. Pa ne gre v že vpisani številki premakniti kurzor na sredino in tam popraviti, gre le brisati zadnje vpisane številke. (vsaj ko sem nazadnje probal).


V Safari sicer pogosto ponudi opcijo "call this number". Če ne, pa narediš screenshot ekrana, in tam potem tapneš "scan for text" in potem tapneš na številko (ali jo selektiraš) in ti ponudi v meniju "call this number".


To pa deluje dosti boljse na androidu. Od izbire, do lepljenja, kjer ti v native apih praviloma priporoca kar je v clipboardu. Na applu, katerega sem pred kratkim menjal ze copy paste ni deloval pretirano lepo. Je bil znan softwarski bugg. Kaj sele sama izbira in lepljenje v neapple alikacije.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

TheBlueOne je izjavil:

MrStein je izjavil:


Sem pravkar poslal (brezžično) iz telefona na PC (Windows) en PDF, pa eno XML datoteko (bila priponka v mailu).

Preko Sykpe (bi šlo tudi drugače, sam pač uporabljam Skype).


Ce bi bil android uporabnik bi bil navajen, da priklopis telefon na PC, na PCju se pojavi nov pogon, z datotekami delas kaj hoces. Za nekoga, ki je vajen take svobode so kompromisi kot tvoj miloreceno tecni. Posebej, ce posiljas preko skypa, ki za to sploh ni namenjen in ima kar nekaj minusov, od hitrosti, meda 300MB max velikost datoteke, potem potrebujes vec racunov itn.

Ne rabiš več računov.

Meni pa je tečen tvoj kompromis:
- najdi in priklopi kabel
- odpri file browser (no, mogoče se sam odpre)
- najdi pravi folder...

Napram:
- tapni fajl
- v meniju tapneš "share"
- v share meniju tapneš "to me over Skype" (po večkratni uporabi je v quick listi, sicer pa je dodaten tap: Skype, user...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TheBlueOne ::

MrStein je izjavil:


Ne rabiš več računov.

Meni pa je tečen tvoj kompromis:
- najdi in priklopi kabel
- odpri file browser (no, mogoče se sam odpre)
- najdi pravi folder...

Napram:
- tapni fajl
- v meniju tapneš "share"
- v share meniju tapneš "to me over Skype" (po večkratni uporabi je v quick listi, sicer pa je dodaten tap: Skype, user...)


Moje ni kompromis, ker zmorem oboje. Mi je pa zanimivo, da ti klasicen prenos podatkov ni najbolj enostaven. Malo je takih, ki prakticno vse datoteke prioritetno prenasajo preko skypa. Si mislim, da tukaj jaz nisem posebnez ampak prej ti. Pa ne pozabit, da sta dve smeri.

Pa to ni edini problem z datotekami na iPhonih. Meni je bil se najvecji problem, da nimas nekega centralnega mesta, kjer vse aplikacije lahko v primeru, da imajo pravice pridejo do teh datotek. Pri iPhonu ima bolj vsak app neko interno shranjevanje in morda deljenje z ostalimi aplikacijami imeti posebej omogoceno.

Recimo zadnji primer, ki mi je sel zelo na zivce je bil COVID certifikat katerege sem zelel shrnait na iPhonov pomnilnik. Proces od certifikata, do profila je kjer zivim tecno dolg. Pridem do PDFa v Chromu ampak ugotovim, da ga ne morem shranit, ker iPhone tega Chromu ne dovoli. Ponovil vajo v Safariju in je slo. Pri androidu takih problemov in resevanja takih problemov prakticno ni, ker je mozno vse. IPhone, ce ne uporabljas samo apple storitev pa je 1. se zaletis v betonski zid 2. se zanimas, ce kaj delas narobe 3. Ugotovis, da je apple feature 4. Isces opcije po forumih.

PINki ::

Djole je izjavil:

MrStein je izjavil:

stevemcq_ je izjavil:

Namesto uradne youtube aplikacije že kar nekaj časa brez problema uporabljam Altstore + uYou+, ki deluje po istem principu kot na androidu Vanced aplikacija. Za več informacij sledite linku:
https://www.reddit.com/r/sideloaded/com...

To potem deluje 7 dni in je potrebno vsakič "osvežiti" ?


Ocitno res, meni sta po enem tednu prenehala delovati altstore in novi youtube, ne vem je treba 1x na teden priklapljati tel na komp za refresh?

7 dni je omejitev, ce nimas developer accounta. Se pa, da tudi preko wifija refreshat, vendat moras refreshati preden ti potece. Ko potece pa kabel.

MrStein ::

TheBlueOne je izjavil:

MrStein je izjavil:


Ne rabiš več računov.

Meni pa je tečen tvoj kompromis:
- najdi in priklopi kabel
- odpri file browser (no, mogoče se sam odpre)
- najdi pravi folder...

Napram:
- tapni fajl
- v meniju tapneš "share"
- v share meniju tapneš "to me over Skype" (po večkratni uporabi je v quick listi, sicer pa je dodaten tap: Skype, user...)


Moje ni kompromis, ker zmorem oboje.

Jaz tudi zmorem oboje. Zakaj potem imenuješ en način "kompromis" ?

> Mi je pa zanimivo, da ti klasicen prenos podatkov ni najbolj enostaven.

Dva tapa namesto "išči in priklopi kabel, ter potem po browserju "?
Očitno se tu ne strinjava o tem, kaj je bolj enostavno.


> Malo je takih, ki prakticno vse datoteke prioritetno prenasajo preko skypa.

Verjetno, nisem štel. Koliko datotek pa ti dnevno preneseš med PC in telefonom?

> Si mislim, da tukaj jaz nisem posebnez ampak prej ti.

Ti to, ti ono, govora je o telefonih.

> Pa ne pozabit, da sta dve smeri.

Saj gre po Skype v obe smeri.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TheBlueOne ::

MrStein je izjavil:


Jaz tudi zmorem oboje. Zakaj potem imenuješ en način "kompromis" ?


Ker ne gre kar poznamo kot klasicen prenos podatkov med razlicnimi napravami. Zame so take resitve, kjer za kopiranje podatkov uporabljas aplikacijo za komunikacijo kompromis.

Kako zmores na iPhone oboje, torej preko skype ali pa da poljubno izmenjujes datoteke? Jailbrake? Kaj dejansko ko ga priklopis vidis vse datotetke in ne samo fotografij in lahko poljubno prenasas v obe smeri in datoteke odpiras z vsemi aplikacijami? Ce je tako, potem je apple v nekaj mesecih kar dosti spremenil.

MrStein je izjavil:


Dva tapa namesto "išči in priklopi kabel, ter potem po browserju "?
Očitno se tu ne strinjava o tem, kaj je bolj enostavno.


Verjetno polnis samo se brezzicno? Verjetno so datoteke majhne, ker ti hitrost pomeni bolj malo? Pri meni je v praksi tako, da ko imam iPhone izgubim kar nekaj funkcionalnosti, ker android telefon mi je skoraj enak kot mali racunalnik.

MrStein je izjavil:



Verjetno, nisem štel. Koliko datotek pa ti dnevno preneseš med PC in telefonom?


Kaj je vazno? To je kakor da me vprasas koliko jih prenesem na USB pomnilnik, ki je narejen samo za to. V nobenem primeru dosti. Ampak ko hocem kaj prenesti pa mi je zelo vsec, da lahko brez omejitev dam hitro na telefon, da lahko uploadam tudi videe na telefon in jih obdelujem brez da ne vem koliko raziskujem.

Pa mi sploh ni jasno kako tega ne vidis? Jaz nimam kaj proti iPhonon, ga vsake toliko kupim za kaksno leto. Pac napram androidu je resno hendikepiran, kar pa razumem, ker vem kako apple sluzi, koliko sluzi itn. Ne vem kaj je smoter takega obupanega opravicevanja applovih omejitev. Posebej tisti, ki ste vanje zaljubljeni bi morali imeti interes, da jih naredijo bolj uporabne.

Je pa dejstvo, da ce imas se Maca, vse narocnine, uporabljas applove appe, da zadeve delujejo kakor bi morale pocez. Sej znajo, samo premalo placas za telefon, da te ne bi lupili naprej.

buttcrack ::

MrStein je izjavil:

Naložiš v GarageBand in tam nekje klikneš "use as ringtone"...

Imam od začetka custom melodijo (isto, ki sem jo imel na prejšnjem, še dumb-, telefonu). Da imajo strokovnjaki na ST težave s tako osnovno operacijo je res malo... ;)

Saj ni težko, je pa zoprno in zamudno. Poleg tega pa je še omejitev dolžine.

MrStein ::

Kaj a ti si se tu oglasil, da se prepiraš?

Še enkrat, dejstva:

TheBlueOne je izjavil:

Je vec minosov. Posiljevanje z iTunes, ce hoces download datotek ne gre kje drugje kot v Safariju

Gre.

TheBlueOne je izjavil:


Pridem do PDFa v Chromu ampak ugotovim, da ga ne morem shranit, ker iPhone tega Chromu ne dovoli.


Sem pravkar downloadal en PDF (in še en ISO) z Chrome na iPhone. Gre.

Edina datoteka, ki jo lahko normalno dobis iz telefona so fotografije, vse ostalo ni sans.

Gre. Kot sem prej opisla. Z dvema tapoma.


Tako, zdaj pa se kar sam s sabo prepiraj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

stevemcq_ ::

MrStein je izjavil:

stevemcq_ je izjavil:

Namesto uradne youtube aplikacije že kar nekaj časa brez problema uporabljam Altstore + uYou+, ki deluje po istem principu kot na androidu Vanced aplikacija. Za več informacij sledite linku:
https://www.reddit.com/r/sideloaded/com...

To potem deluje 7 dni in je potrebno vsakič "osvežiti" ?


V nastavitvah vklopi Background refresh in se ti bo vsakič samodejno osvežilo. Lp

PINki ::

stevemcq_ je izjavil:

MrStein je izjavil:

stevemcq_ je izjavil:

Namesto uradne youtube aplikacije že kar nekaj časa brez problema uporabljam Altstore + uYou+, ki deluje po istem principu kot na androidu Vanced aplikacija. Za več informacij sledite linku:
https://www.reddit.com/r/sideloaded/com...

To potem deluje 7 dni in je potrebno vsakič "osvežiti" ?

V nastavitvah vklopi Background refresh in se ti bo vsakič samodejno osvežilo. Lp

Ti to malo na pamet a?

buttcrack ::

beni je izjavil:

stevemcq_ je izjavil:

Namesto uradne youtube aplikacije že kar nekaj časa brez problema uporabljam Altstore + uYou+, ki deluje po istem principu kot na androidu Vanced aplikacija. Za več informacij sledite linku:
https://www.reddit.com/r/sideloaded/com...




Kako pa se vpišeš z Gmail računom?

Meni zavrne zaradi "nezaupanja vredne aplikacije"

lp

je za ta problem kakšen workaround? na redditu ga nisem našel.

PINki ::

Ne vem. Meni se je avtomatsko vpisalo ob zagonu, ce me spomin ne vara. Oziroma se je loginalo brez tezav. Probaj drug acc. Imas namescen tudi standardno YT app?

Ahim ::

MrStein je izjavil:

Naložiš v GarageBand in tam nekje klikneš "use as ringtone"...

Imam od začetka custom melodijo (isto, ki sem jo imel na prejšnjem, še dumb-, telefonu). Da imajo strokovnjaki na ST težave s tako osnovno operacijo je res malo... ;)

Mogoce nima vsak nalozenega GarageBanda? Gre sicer tudi z iTunes aplikacijo (na racunalniku), le dokaj neintuiivno je ...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

android youtube v ozadju je možno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
558446 (372) stevemcq_
»

YouTube Premium (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35048953 (2608) Nikonja
»

Blokada reklam na YT

Oddelek: Mobilne tehnologije
444635 (3127) Ales
»

El Toro Alec Baldwin reklamni oglas

Oddelek: Loža
132245 (1780) mzakelj
»

Google evropskim uporabnikom Androida omogočil izbiro brskalnika

Oddelek: Novice / Android
217001 (4061) Mavrik

Več podobnih tem