» »

Disk problem

Disk problem

LinuxJet ::

Zanima me zakaj mi javlja da je disk 6.4 gb ce pa je specificiran za 9.1 gb ( ata 66 ) ???


pa se link do specifikacije diska
  • spremenilo: LinuxJet ()

Medved ::

nisi dobr po moje ustvaru particije z fdisk-om, moraš omogočt velike diske in vso particijo za DOS, probi še enkrat:)

Matty ::

Ja... to al pa en drug razlog...

Moj kolega ma P166 starga par let (ne vem kero plato ma natancno - sam takrat ko ga je kupil je bil standard okol 1Gb, medtem ko je bilo ze vse nad 4Gb luksuz). In ko je kupil 20Gb disk mu jih je spoznalo le 8.4 Gb... Seveda, na plati bo moral flashat bios...

Mogoce mas ti isti problem... ceprav bi bilo res fajn mal prevert fdisk...

miranpozar ::

1. Lahko je res stara plata in ne spozna velikih diskov
2. v BIOSu mora biti pravilno nastavljeno (najboljš je dat na AUTO)
3. s FDISKom poglej, kako je s particijami

To je vse.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Medved ::

včasih si z velikimi diski dobil eno disketo s katero je blo možno vidt velike diske (quantum in seaget je dajal zravn) zdej ne več, mogoče je kaj na njihovi starni, taka disketa ti je nadgradila bios:)

matevzm ::

Disketa ni cisto nadgradila BIOSa, vsaj dobesedno ne, da ne bi bilo nesporazuma. Gor je bil driver, ki se je nalozil. Je bil pa hudic, ce si hotel potem disk uporabiti v normalnem racunalniku. Imel sem kolega, ki je to z muko naredil, a ce nisi mojster hex editiranja diskov, opdsvetujem podobne poskuse in tudi programcke.

sinko999 ::

Jast imam še stari primerek 486 plata mi spozna moj 8,4 G disk kot 2G ; pol ga u fdisk lepo naredim eno particijo seveda fat32 in stvar dela . Tak da mi ne govoriti da mora bios u celoti spoznati disk .

LP>:D
Ni? ni ve?no !

Cr00k ::

ja jst mam 10Gb HDD...pa sm naredu 6Gb--primarno particijo..pol sm pa brez problemov naredu se 7Gb-sekundarno particijo

Medved ::

ja no verjetn je več načinov kako nardit particije, lahko tud z Partition magic 5.0 recimo, vsak se znajde na svoj način sam da dela, hehe:)

VezTax ::

Cr00k kako si lahko iz 10 gb diska naredu particojo 6 in 7 gb? :|

Yohan del Sud ::

Pomojem ga samo matematika malo jebe... >:D

sinko999 ::

Mislim da je še u 1 razredu osnovne šole da ne ve računati .

LP
Ni? ni ve?no !

Loki ::

Se zmerej je pa lohk zmanjsal primarno particijo.
:D:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BIOS update, ident. plate...

Oddelek: Strojna oprema
171579 (1420) segedinar
»

Disk 80 GB in particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
131113 (815) ngc2392
»

DISK NE GRE NOTER

Oddelek: Pomoč in nasveti
261181 (912) TheHijacker

HELP!- particije in še kaj

Oddelek: Pomoč in nasveti
101017 (860) CCD
»

Particije in Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
191757 (1559) kuntek

Več podobnih tem