» »

Disk 80 GB in particije

Disk 80 GB in particije

akulp ::

Stvar je taka, disk 80 GB WD, 8MB cache

Hočem uporabit fdisk, zazna samo disk kao 10 GB, plata spozna noramlno

ok..najdem "spatchan" fdisk ki je na Microsoftovi strani

grem delat particije in....za primary DOS partition mi noče narest particije večke od 20** MB oz 3% celotnega diska


Kaj storit?

Han ::

Uporabi Windows 2000/XP zagonski CD ali PartitionMagic 8.

BoGo ::

Ja, meni je z XPji uspelo odstraniti vse dodatne nadlezne particije v eno. Nimam rad, ce mam en disk razdeljen na vec delov, potem pa imam v Explorerju celo abecedo pod "My Computer"

akulp ::

Sam kaj mi a pomaga zagonski CD, če bi jaz rad nardil particije še pred nalaganjem Winsov. Ker jest bi rad nardil :

c: 10GB
D: 70GB

In potem naložit winse...

Han ::

V čem je problem?

akulp ::

Sori narobe razmišlljal..ga ni....skoz sem mel v mislih Win XP cd in ne zagonski CD...tnx

akulp ::

Am ..ja pa je problem..kaj mi pomaga boot cd ali disketa če pa moram še vedno uporabiti tari fdisk.exe..ker pod xp-ji ga sploh ni...

Han ::

Mal preveč kompliciraš: poženeš mašino z zagonske plošče, narediš particije in zapustiš namestitev, če želiš formatirati po svoje...

akulp ::

pismo, nič ne kompliciram, ravno v tem je fora, da ne morem! narediti particije večje od 2GB

AngelOfDeath ::

Saj pa lahko to kar v winsih xp nardiš. Hitro in preprosto

Han ::

Če ti bios disk normalno prepzna, z Win2k/XP ne bi smelo biti noben problem narediti omenjenih particij.

Jaz sem npr. po montaži novega 120 GB diska enostavno zagnal mašino z Windows 2000 SP3 plošče, naredil 15, 50 in 47 GB particije ter namestil sistem na FAT32 C particijo. Potem sem v samem Windowsu formatiral D in E v NTFS in skopiral podatke s starega diska na E. Na koncu sem formatiral C (format.com na Win98 plošči), naložil Win98SE in System Commander, ter Win2k na D.

Zjeban ::

Pust pr miru ta prokl.. star fdisk pa naredi tko ko je nardil Han pa drugi.....

blue96 ::

najbolj simple je, ko gre inštalacija windowsov: izklopi stari disk (če ga imaš še), vstavi xp, in naredi particije sa microsoftovim izdelkom. potem pa lahko uporabiš fdisk za formatiranje, alpa kar naložiš sistem, in potem formatiraš.
.

ngc2392 ::

lepo namesti partition magic 7 ali pa 8. ta pozna vse velike diske. in tam notri čaraj. še najbolj neboleče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

winxp čez linux

Oddelek: Operacijski sistemi
101131 (1045) multiscan
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443031 (2269) xpozed
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131758 (1552) Red_Mamba
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452275 (1646) BlackHole
»

Particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
191452 (1256) Wolverine

Več podobnih tem