» »

HELP!- particije in še kaj

HELP!- particije in še kaj

CCD ::

1. Dva 40GB Quantuma sem povezal v RAID 0 in kontroler mi ob bootanju lepo napiše, da je prostora skupaj 80 GB, potem pa mi FDISK naredi lahko samo eno primarno DOS particijo, ki je velika samo 10GB in ta zasede kao 100% vsega diska. Kje je težava? Kaj mi je storiti? A je mogoče FDISK prestar? A je kak drug program za particije (za DOS), ki bi delal?

2. Na ASUS A7V133A (VIA KT133A) mamaplato sem dal 1.333 GHz Athlon, ki pa ga pri JumperFree modu prepozna kot 1.1 GHz. Pomislil sem, da je kriv bios in flashal novega (najnovejši je od marca), pa nič ne pomaga. Če ga ročno nastavim, multiplier z 11 na 10 (navzdol valda ni zaklenen) in FSB iz 100 na 133Mhz, kar naj bi dalo 1.333, se mi noče zbootat niti pri 1.8V in je treba resetirat CMOS. HELP!
  • spremenilo: CCD ()

Mr.-Viko ::

Glede particij lahko poskusiš s programom Partition Magic. Verjemi, da je veliko bolje in lažje delati z njem!
No comment, really

CCD ::

Partition magic je prevelik program. Jaz rabim nekaj, kar gre na zagonsko disketo. Kaj naj pa glede proca nardim?

BigFoot ::

glede proca: proc in plato (najbolj skupi s kišto) nesi na servis, pa jim zateži
glede diskov: naloži sistem, pol pa naloži Partitio Magic in bi ti moglo pustit da ustvariš particijo še na ostalih 70GB
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Kekec ::

Mislim da ima tudi partition magic neke vrste zagonsko disketo s katerim lahko pol urejas particije!

Mr.-Viko ::

Partition Magic ima 3 diskete. Na eni so programi za diagnostiko (ali nekaj podobnega...) in podobne fore.
Omas, potrebuješ samo program in en OS in nič drugega! Enkrat ko narediš particije ti itak ostanejo. No, lahko pa poskusiš tudi s tistimi disketami (saj te itak nič ne stane)!
Viel glück!
No comment, really

GaPe ::

Obstaja programček, ki se imenuje FIPS v2.0 - s tem lahko narediš 4 primarne particije. Sam pazt morš da nimaš na disku datoteke "image.dat"!!

FDISK pa uporabli samo za brisanje particij - zato je še najbolj uporaben!

:)
Don't steal! The government hates competition.

Freak ::

Omas to se zgodi, ko misliš, da vse veš, na koncu pa se izkaže da nič ne veš!:D:P;) Ne vem zakaj se nisi prej bolje pozanimal! Ampak sej te čist lepo razumem, si pač hotu čimprej in tem bolje narest. Tud men so se podobne reči dogajale, enkrat sm si skor sfuku bios! Od takrat pred vsako tako rečjo vsaj 2x premislim!

Tko kot so že povedal viel Gluck!

P.S. Upam, da ne bo pilot pošizil in te na kol nataknu!:D

Binji ::

Pa kaj kdo ve kje se dobi ta partition magic (shareware,...)? Lih morm eno novo particijo narest pa necm spet vseh podatkov zgubit..
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

tonic ::

Z delom s PartitionMagicom rabte sam fajl PQMAGICT.EXE, katerega najdete v vsaki instalacijski distribuciji PMja. (Jaz osebno uporabljam od verzije 5.0).
Zasede nekaj čez 900k.
S sistemsko disketo zaženem sistem; pol pa dam not disketo na tisti ko mam ta fajl pa zaženem program pa naredim vse potrebno. Lahk si pa tudi zapečete en bootable CD pa date gor vse kar rabte - to sem si glih zadnjic naredo pa dela vse super brez problemov.

1. Tako, da tudi tistemu, ki ima probleme pri 2x40G predlagam, da proba naredit željene particije na takšen način.

2. Glede procov pa ne vem

CCD ::

Freak, enkrat te bom tolk prtisnil da boš na Luno poletu... Tisti, ki nič ne zna si ti, kar dokazuje to, da sem vse porihtal, ti pa še gesla za bios ne znaš shranit.

1. Particije - FDISK ima kozmetično napako, da vse diske večje od 64GB prepozna kot razliko med dejanskim in 64GB, tako da mi je sporočal samo dobrih 10GB. Naredi se navadno primarno particijo s podporo za velike diske, velikost potem natančno popravi FORMAT.

2. BIOS je tudi nova verzija prestara, enkrat od marca. Čakam na novo...

Vsem se zahvaljujem za pomoč, še posebej našemu "strokovnjaku" Freaku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
281998 (1633) kerrigh
»

80GB velika FAT 32 particija

Oddelek: Strojna oprema
101371 (1227) Lith
»

Nujno! Problemi z zagonom windowsov xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
5872 (807) Duhec
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452275 (1646) BlackHole
»

Problem z particijami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131547 (1363) McHusch

Več podobnih tem