» »

Nakup vozila v tujini (EU)

Nakup vozila v tujini (EU)

trek@s ::

Ima kdo izkušnje z nakupom (novega) vozila v tujini? Predvsem me zanima, kako je glede vračila DDV fizični osebi - je sploh izvedljivo. Berem malo po netu, pa si ne znam razložiti - vozilo kupiš v tujini, plačaš tam DDV, potem ga moraš v sloveniji še enkrat (+DMV). Z dokazilom o plačilo DDV-ja v Sloveniji naj bi lahko od prodajalca v tujini potem zahteval vračilo ddv - ve kdo, kako to poteka?

Dionis ::

Živjo,

sicer dejanske izkušnje nimam, vendar ko sem se slabo leto nazaj zanimal okoli tega, naj bi bila zadeva sledeča. Recimo, da kupiš novo vozilo v Nemčiji (takrat sem se zanimal za električnega, ker je bil dejansko cenejši, kot pri nas) plačaš tam nemški DDV (mislim, da je 19%), ga uvoziš v Slovenijo, kjer plačaš še slovenskega (22%) in potem urediš neke papirje, ter ti vrnejo nemškega.
Če se ne motim, je potem tako, da moraš imeti na zalogi denarja za oba DDV-ja.

Aja, na EKO skladu sem se pozanimal, da tudi če kupiš iz EU novo električno vozilo, ti pripada subvencija. Tudi financiranje preko eko sklada je možna, če kupiš vozilo v tujini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dionis ()

trek@s ::

Tako nekako sem tudi jaz prebral, edino to me zanima, ali je kakšen uraden postopek, da ti mora prodajalec vrniti DDV, če dokažeš, da si ga plačal v sloveniji? Ker se lahko zgodi, da ti ga noče, potem imaš pa sranje...

Pac-Man ::

Davek ti verjetno vrača davčna?
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz Nemčije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6433126 (2153) korenje3
»

Uvoz avtomobila iz Italije, IVA deducibile?

Oddelek: Na cesti
113930 (3850) zk_eu
»

Nakup avtomobila katerega se ne dobi v Sloveniji ?

Oddelek: Na cesti
213487 (2055) pe3c
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910180 (9245) Princo22
»

Metro - vracilo davka

Oddelek: Kaj kupiti
204757 (4250) NiggerBob

Več podobnih tem