» »

Kam s prihranki?

Kam s prihranki?

1
2
3

matic492 ::

gruntfürmich je izjavil:


vsi imate polna usta te inflacije, nobeden pa ni povedal v kaj je vložil svoj keš, da mu je ohranil vrenost.


Že v osnovi je problem da ima nekdo z povprečno plačo SPLOH 70k na varčevalnem računu. Zakaj? Če špara za hišo - potem ok. Če ima kar tako, ker ne ve kam z denarjem, in je tak ziheraš, potem nima smisla kaj mu danes rečemo ker tega ne bo naredil. Enim pač več pomeni v življenju, da imajo preko glave rezerve, ker to res pomeni da karkoli gre v življenju narobe, lahko skeširaš rešitev. In cena, ki jo plačaš za to brezskrbnost je pač inflacija - in nič ni narobe s tem.

Če bi namesto na varčevalni račun imel bolj racionalno rezervo (recimo 10-20k je vrh glave rezervni varčevalni račun za povprečno osebo), vse ostalo pa že 10 let nazaj vplačeval v kaj drugega (ETF/Crypto/posamezne delnice), danes sploh ne bi spraševal tega.

Valda ni niti mentalno zdravo vržt 70k danes kamorkoli, ker tako osebo bi ubilo že to da mu pade na 65k čez 1 mesec, ne bi zdržal tega.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

gruntfürmich ::

shadeX je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

shadeX je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


zaenkrat še imaš vedno 70k. drugače pa če želiš stavit, menim da se je treba držati nečesa česar ni mogoče kar 'naprintati'...


Ima 70k ampak samo na monitorju. Teh 70k je 60k v primerjavi z lanskim letom.

vsi imate polna usta te inflacije, nobeden pa ni povedal v kaj je vložil svoj keš, da mu je ohranil vrenost.


70% mam v USD, 20% Crypto, 10% EUR. Je pa zadeva taka da tudi USD zna do konca leta past. Kriza je globalna, ne samo evropska. Bo treba pretvorit v CHF, to je partnerka naredila 2 leti nazaj, sedaj se ji pa smeje.

se mi tudi smiliš, ker ti inflacija še vedno papa prihranke.

torej razen preredkih izjem, ki so kupovali določene naftaše in prehranske zadeve, smo vsi pušnili zaradi inflacije. 'stock marker' je dol za vsaj 30% + inflacija, plemenite kovine se tudi ne držijo najboljše. denar na vse zadnje ni tako slaba izbira kot se vse prerado natolcuje.

upam da kaj skrbite za svoje pokojnine, in ste skladom sporočili da boste v naslednjih 2 letih varčevali v ''zajamčenih'' shemah! drugače ste še tam pušnili 30% !?

matic492 je izjavil:

...vse ostalo pa že 10 let nazaj vplačeval v kaj drugega (ETF/Crypto/posamezne delnice), danes sploh ne bi spraševal tega.

zakaj pa ne bi spraševal tega? tudi če si že 100 let varčeval v ETF/kripto, še vedno si letos naredil -30% na celoten portfelj. zakaj bi to kar pozabil ? a ni bolje zapreti pozicije na vrhu, in jih znova odpreti ko se kriza konča in za enak denar dobiš 2× več ETFov, delnic...

res mi je smešno, kako kar prespš 50% padce, če prej že 10 let varčuješ... očitno je le to, da TI ne varčuješ ko tako razmišljaš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

CopiumRovte je izjavil:

Bolj je problem kam parkirat denar, da ti ga inflacija ne žre v krajšem obdobju. Mogoče kakšne surovine. Kaj pa če imaš na banki danes 500k in boš lahko gradil bajto šele drugo leto jeseni ? Lahko ti odbije 50k ali še več kupne moči.

Naj mi kdo da formulo za tako situacijo.


Jaz bi spekuliral obratno. Glede na to koliko drazja so financiranja bo pri gradnji skoraj sigurno naslednjo leto prej kriza kot kaj drugega. To pravilom pomeni nizje cene.

shadeX ::

se mi tudi smiliš, ker ti inflacija še vedno papa prihranke.

torej razen preredkih izjem, ki so kupovali določene naftaše in prehranske zadeve, smo vsi pušnili zaradi inflacije. '


Nikjer nisem napisal da mi jih ne, vem pa da manj kot pa če bi imel v €.

stock marker' je dol za vsaj 30% + inflacija,


Za to mi v tem trenuntku vseeno. Stock Market bo nazaj gor.

janezvalva ::

70k? kupiš avto.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Gospod ::

V davčno oazo vese drugo bo GOLOB OBDAVČIL tudi hranilne vloge, delnice, sklade. zavarovanja...
Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gospod ()

kuall ::

Zemlja, stanovanje, index fund (delniški skladi al kako se reče po slo). Al pa obnovi svojo bajto inali okolico.

FrRoSt ::

CopiumRovte je izjavil:

Bolj je problem kam parkirat denar, da ti ga inflacija ne žre v krajšem obdobju. Mogoče kakšne surovine. Kaj pa če imaš na banki danes 500k in boš lahko gradil bajto šele drugo leto jeseni ? Lahko ti odbije 50k ali še več kupne moči.

Naj mi kdo da formulo za tako situacijo.


Vprašanje je sicer hipotetično, pa vseeno! :)

En sodelavec je podedoval hišo in se je odločil, da se takoj loti popravila/zamenjave strehe! Akcija v naslednjih 2 tednih!

Drugi kolega, ki živi v hiši in je imel nanen investirati v novo streho, jo je zaradi situacije (in krize?) prestavil za naslednjih nekaj let, saj menda še ni dokončno dotrajana. Čeprav ima prosta denarna sredstva.

Hišo težko postaviš v enem letu! Seveda ke tudi to mogoče in lahko kupiš že tipsko (montažno) hišo! ;)

Kako se bo tem (tipskim) hišam gibala cena!?? ;)

Jaz bi vsaj ves nenujni denar, se pravi, ki ga za hišo ne mislim porabiti v roku enega leta, ali pa do konca naslednjega leta, vsekakor nekam vložil. Je pa res, če s temi zadevami nimaš neke kilometrine, se ponavadi ne odločaš za take zadeve!

Ali, če povem še drugače: če mu je do sedaj ležalo 500k na banki, verjetno zdaj ne bo šel v nekaj investirati!?? :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

wajdouc ::

Telbanc je izjavil:

To so nekateri nardili, ko se je začela vojna v UK , ....

United Kingdom je v vojni? 8-O

3p ::

Utk je izjavil:

Če ti jaz prodam delnico po 10% več kot sem je kupil, si lahko nekaj več kupim, ampak s tem nismo ustvarili nobene nove vrednosti. To je iskanje večjega idiota, normalno, kaj pa drugega. Razen ko za delnicami stoji dividenda ali pa dobiček, ki se nabira v firmi. Kar je pa bolj redko v nekih omembe vrednih zneskih, glede na cene delnic.


Ja, no, saj tradicionalni pogled seveda je, da je delnica vredna več, ker je podjetje medtem ustvarilo presežno dodano vrednost. Ti sicer presežka nisi ustvaril, si ga pa zakupil. (Več zaposlenih, več strank, več materialnih sredstev, ipd. ipd.) Druga plat zgodbe je, z levega zornega kota, je, da zaposleni, ki so to rast omogočili, niso od tega dobili nič, razen izpogajane plače, ampak to je ta najboljši sistem od vseh možnih, ki smo ga želeli.

V modernih hype-storitev podjetjih pa prepogosto gre res le za za iskanje večjega idiota, ker imajo, na primer, le več strank, ki jim lahko prikazujejo reklame (kot da bi bil ta trg neomejen), ali pa obet, da bojo imeli še več gledalcev reklam.

stroj66684 ::

Menjava evre v dolarje ni preveč dobro. Ker tudi FED je natisnil več denarja kot ECB. Vprašanje kdaj bo tudi dolar padel vrednost. Hkrati bo zudi evro. Vse svetovne valute so nizke in enormno so tiskali denar. Najboljša naložba je v zlato. Tudi nepremičnine so dobra naložba vendar imaš stroške če gre za hiš, stanovanje itd. Razen če je samo parcela. Finančni sistem in gospodarsvo ni kaj preveč rožnato. Kmalu se bo sesulo, vprašanje kdaj.

Darko! ::

johnnyy je izjavil:

Na banki imam našparano 70k EUR. Nimam nobene vezave. Kam priporočate, da denar vložim, glede na to da gre vse v kur.. in ker EUR vedno bolj izgublja vrednost? Lepo prosim za ideje.



Maš ti našparan moj kurac.
Leta 2018 si pisal diplomo.

Priznaj, da si podedoval, ali pa našel na polju.

:))

hipertija ::

Darko! je izjavil:

johnnyy je izjavil:

Na banki imam našparano 70k EUR. Nimam nobene vezave. Kam priporočate, da denar vložim, glede na to da gre vse v kur.. in ker EUR vedno bolj izgublja vrednost? Lepo prosim za ideje.



Maš ti našparan moj kurac.
Leta 2018 si pisal diplomo.

Priznaj, da si podedoval, ali pa našel na polju.

:))

ali pa da je kretenski trol ali pa ima našparanih eno ali dve ničle manj, pa ne upa napisat. Sem že s prvim postom enako napisal. Tale mulo ni nič prišparal, ker če bi prišparal v parih letih 70k, potem ne bi takih neumnosti spraševal po forumu.
Prekle za kurnk

c3p0 ::

70k EUR pa res ni nek denar, morda 10 let nazaj, danes? Komaj za garsonjero izven prestolnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

redtech ::

Roke gor tisti, ki imajo 70k v gotovini :)

Invictus ::

Evo mene...

Sicer bo še enih 20k šlo za bajto, pol pa v nove investicije...

Bi že zdaj, pa baba ne pusti :|.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jest10 ::

redtech je izjavil:

Roke gor tisti, ki imajo 70k v gotovini :)

70k lahko pomnožiš še s kako cifro, ki je večja od 1.

Kapitan Jack ::

Samo v orozje. Sicer ne vem kako je v Sloveniji s temi nakupi, ampak v Avstriji lahko mirno kupis vse kar je C-Kategorije od orozja. Cene rastejo, pa vse manj in manj se da dobiti.

enemon ::

gruntfürmich je izjavil:

shadeX je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

shadeX je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


zaenkrat še imaš vedno 70k. drugače pa če želiš stavit, menim da se je treba držati nečesa česar ni mogoče kar 'naprintati'...


Ima 70k ampak samo na monitorju. Teh 70k je 60k v primerjavi z lanskim letom.

vsi imate polna usta te inflacije, nobeden pa ni povedal v kaj je vložil svoj keš, da mu je ohranil vrenost.


70% mam v USD, 20% Crypto, 10% EUR. Je pa zadeva taka da tudi USD zna do konca leta past. Kriza je globalna, ne samo evropska. Bo treba pretvorit v CHF, to je partnerka naredila 2 leti nazaj, sedaj se ji pa smeje.

se mi tudi smiliš, ker ti inflacija še vedno papa prihranke.

torej razen preredkih izjem, ki so kupovali določene naftaše in prehranske zadeve, smo vsi pušnili zaradi inflacije. 'stock marker' je dol za vsaj 30% + inflacija, plemenite kovine se tudi ne držijo najboljše. denar na vse zadnje ni tako slaba izbira kot se vse prerado natolcuje.

upam da kaj skrbite za svoje pokojnine, in ste skladom sporočili da boste v naslednjih 2 letih varčevali v ''zajamčenih'' shemah! drugače ste še tam pušnili 30% !?

matic492 je izjavil:

...vse ostalo pa že 10 let nazaj vplačeval v kaj drugega (ETF/Crypto/posamezne delnice), danes sploh ne bi spraševal tega.

zakaj pa ne bi spraševal tega? tudi če si že 100 let varčeval v ETF/kripto, še vedno si letos naredil -30% na celoten portfelj. zakaj bi to kar pozabil ? a ni bolje zapreti pozicije na vrhu, in jih znova odpreti ko se kriza konča in za enak denar dobiš 2× več ETFov, delnic...

res mi je smešno, kako kar prespš 50% padce, če prej že 10 let varčuješ... očitno je le to, da TI ne varčuješ ko tako razmišljaš...


Še en, ki obvalada timing the market. Lej, ko je krize konec, so delnice in ETF-ji že zdavnaj na nivojih izpred krize, ker ponavadi delnice rastejo, ko recesija še traja.

hipertija ::

c3p0 je izjavil:

70k EUR pa res ni nek denar, morda 10 let nazaj, danes? Komaj za garsonjero izven prestolnice.

uau 70k pa res ni nek denar. Si pa res pametnjakovič, da ti škodi ej.
Prekle za kurnk

Invictus ::

hipertija je izjavil:

c3p0 je izjavil:

70k EUR pa res ni nek denar, morda 10 let nazaj, danes? Komaj za garsonjero izven prestolnice.

uau 70k pa res ni nek denar. Si pa res pametnjakovič, da ti škodi ej.

Saj ima prav...

Normalen IT, ki je malo prodoren in izkušen, to pobaše v pol leta...

Saj gre tu le za tehnološki forum, ne pa za delavce na minimalcu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kapitan Jack ::

Invictus je izjavil:

hipertija je izjavil:

c3p0 je izjavil:

70k EUR pa res ni nek denar, morda 10 let nazaj, danes? Komaj za garsonjero izven prestolnice.

uau 70k pa res ni nek denar. Si pa res pametnjakovič, da ti škodi ej.

Saj ima prav...

Normalen IT, ki je malo prodoren in izkušen, to pobaše v pol leta...

Saj gre tu le za tehnološki forum, ne pa za delavce na minimalcu...

Ti ne verjamem. Sigurno so se ti ljudje tudi preko privat sporocil oglasili, da jim poves te skrivnosti, pa nikoli ne poves nic konkretnega.

Utk ::

Gagatronix je 8. jul 2022 ob 06:06:05 izjavil:

Tipicen slol-tech LMAO:

A: Kaj si mislite o solo potovanju?
B: Loci se.

Počakajmo še invictusa, da nam pove, da on zasluži 3x tolk kot OP.

Invictus ::

Kapitan Jack je izjavil:


Ti ne verjamem. Sigurno so se ti ljudje tudi preko privat sporocil oglasili, da jim poves te skrivnosti, pa nikoli ne poves nic konkretnega.

Sem že vse povedal, večkrat.

Trenutno sem na 60 EUR/uro. Slaba tarifa, ampak je novo meni področje, development, Java, DevOps... Plačan za učenje, super... Nekaj sicer znam, ampak ni ravno grifa...

Max sem zaslužil 20k na mesec. Res dober mesec, pogodba + 3 tedni tečajev...

Da se, sam ne smeš biti slovenski jamrač...

Ajde sedaj nisem na 70k v pol leta, bom pa na 40k po vseh stroških...

Verjeti mi ni treba, raje furaj svoj sufer...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hipertija ::

In kaj ima tak iT-jevec za pokazati če v pol leta pobaše? Jaz poznam kar nekaj IT-jevcev, pa že 10letje nima kaj pokazat... ne vem o čem govorite vi zgoraj. Ko pa napišeš na Slo-tech splošen problem, ga pa večina ne zna rešit.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

Invictus ::

Zakaj pa bi moral imeti kaj za pokazat?!?!?! Komu? Tebi?

Stranka plača, who cares za ostale...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

A. Smith ::

stroj66684 je izjavil:

Menjava evre v dolarje ni preveč dobro. Ker tudi FED je natisnil več denarja kot ECB. Vprašanje kdaj bo tudi dolar padel vrednost. Hkrati bo zudi evro. Vse svetovne valute so nizke in enormno so tiskali denar. Najboljša naložba je v zlato. Tudi nepremičnine so dobra naložba vendar imaš stroške če gre za hiš, stanovanje itd. Razen če je samo parcela. Finančni sistem in gospodarsvo ni kaj preveč rožnato. Kmalu se bo sesulo, vprašanje kdaj.


Se kar strinjam s tem. Zlato trenutno še umetno držijo dol, večno ga pa ne bodo mogli.

Prilagam zanimv članek na to temo. Ki marsikaj zadane, z izjemo mnenja o kriptu.
https://goldswitzerland.com/beware-of-m...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:


Ti ne verjamem. Sigurno so se ti ljudje tudi preko privat sporocil oglasili, da jim poves te skrivnosti, pa nikoli ne poves nic konkretnega.

Sem že vse povedal, večkrat.

Trenutno sem na 60 EUR/uro. Slaba tarifa, ampak je novo meni področje, development, Java, DevOps... Plačan za učenje, super... Nekaj sicer znam, ampak ni ravno grifa...

Max sem zaslužil 20k na mesec. Res dober mesec, pogodba + 3 tedni tečajev...

Da se, sam ne smeš biti slovenski jamrač...

Ajde sedaj nisem na 70k v pol leta, bom pa na 40k po vseh stroških...

Verjeti mi ni treba, raje furaj svoj sufer...

Ma ce vprasas jamrace je cela Slovenija na minimalcu, direktorji pa dvigujejo s svojo placo, povprecje, da se ustavi na 2k bruto :))

jest10 ::

Invictus je izjavil:

hipertija je izjavil:

c3p0 je izjavil:

70k EUR pa res ni nek denar, morda 10 let nazaj, danes? Komaj za garsonjero izven prestolnice.

uau 70k pa res ni nek denar. Si pa res pametnjakovič, da ti škodi ej.

Saj ima prav...

Normalen IT, ki je malo prodoren in izkušen, to pobaše v pol leta...

Saj gre tu le za tehnološki forum, ne pa za delavce na minimalcu...


Pa saj ni tukaj samo IT.
Vsak malo bolj sposoben obrtnik je lahko na 70k letnega dobička.

krucymucy ::

Se vedno ni nihce napisal kam bi se splacalo kaj vlozit ali sem spregledal.

v p2p posojila ne verjamem vec, sem se umaknil.
crypto zna pasti na realno vrednost, pa tudi dejstvo je da 90% vlagateljev v crypto je na izgubi.
delnice? tukaj je problem ze z dragim trgovalnim racunom. Ali obstaja kaksna ugodna varianta za slovenske delnice?

Kapitan Jack ::

krucymucy je izjavil:

Se vedno ni nihce napisal kam bi se splacalo kaj vlozit ali sem spregledal.

v p2p posojila ne verjamem vec, sem se umaknil.
crypto zna pasti na realno vrednost, pa tudi dejstvo je da 90% vlagateljev v crypto je na izgubi.
delnice? tukaj je problem ze z dragim trgovalnim racunom. Ali obstaja kaksna ugodna varianta za slovenske delnice?

Spregledal si. Resno sem ti napisal, pa si ignoriral.
Nabavi orozje - LEGALNO. Ni izgube.

Invictus je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:


Ti ne verjamem. Sigurno so se ti ljudje tudi preko privat sporocil oglasili, da jim poves te skrivnosti, pa nikoli ne poves nic konkretnega.

Sem že vse povedal, večkrat.

Trenutno sem na 60 EUR/uro. Slaba tarifa, ampak je novo meni področje, development, Java, DevOps... Plačan za učenje, super... Nekaj sicer znam, ampak ni ravno grifa...

Max sem zaslužil 20k na mesec. Res dober mesec, pogodba + 3 tedni tečajev...

Da se, sam ne smeš biti slovenski jamrač...

Ajde sedaj nisem na 70k v pol leta, bom pa na 40k po vseh stroških...

Verjeti mi ni treba, raje furaj svoj sufer...

Povej mi privat. Jaz imam voljo do ucenja, do dela, sam delam pa kurc stvari in se ne znam premaknit iz tega sranja v katerem sem sedaj.

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

Kapitan Jack je izjavil:


Spregledal si. Resno sem ti napisal, pa si ignoriral.
Nabavi orozje - LEGALNO. Ni izgube.




Ja kaj bo kupil pizda, 100 glockov :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

janezvalva ::

Kapitan Jack je izjavil:

Samo v orozje. Sicer ne vem kako je v Sloveniji s temi nakupi, ampak v Avstriji lahko mirno kupis vse kar je C-Kategorije od orozja. Cene rastejo, pa vse manj in manj se da dobiti.

:))
za 70k orožja oborožiš dve majhni afriški vasici, da se potem pokoljejo med seboj.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

johnnyyy ::

krucymucy je izjavil:

Se vedno ni nihce napisal kam bi se splacalo kaj vlozit ali sem spregledal.

v p2p posojila ne verjamem vec, sem se umaknil.
crypto zna pasti na realno vrednost, pa tudi dejstvo je da 90% vlagateljev v crypto je na izgubi.
delnice? tukaj je problem ze z dragim trgovalnim racunom. Ali obstaja kaksna ugodna varianta za slovenske delnice?


Moja trenutna strategija je, da sem se večinoma umaknil v USD in čakam. Sicer mi inflacija žre denar, a vseeno manj, kot če bi ga imel kjer koli drugje. Trenutno inflacijo vidim kot pred letom BTC ki se je dvigal in so vsi vpili, kako je treba investirat, da boš obogatel. No podobno stanje je sedaj, ko vsi vpijejo da je treba vse prihranke zagonit, ker ne bodo čez eno leto nič vredni. Prej ko slej bo prišlo do situacije, ko bo ljudem začelo primanjkovati denarja za trošenje in takrat bo nastala kriza. No takrat je plan da grem nazaj v investicije.

Kapitan Jack ::

matic492 je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:


Spregledal si. Resno sem ti napisal, pa si ignoriral.
Nabavi orozje - LEGALNO. Ni izgube.




Ja kaj bo kupil pizda, 100 glockov :D

Niti ne. V Avstriji kot sem napisal je dovoljeno imeti c kategorijo in tle mas puske, snajper za 7-10k brez problema.

FrRoSt ::

krucymucy je izjavil:

Se vedno ni nihce napisal kam bi se splacalo kaj vlozit ali sem spregledal.

v p2p posojila ne verjamem vec, sem se umaknil.
crypto zna pasti na realno vrednost, pa tudi dejstvo je da 90% vlagateljev v crypto je na izgubi.
delnice? tukaj je problem ze z dragim trgovalnim racunom. Ali obstaja kaksna ugodna varianta za slovenske delnice?


Letno te cca 100k€ slo delnic, vodenje računa, hramba in ostale zadeve, vključno z nakazili dividend nebi smela priti več kot nekih 200€!

Pbstaja tudi neka banka, kjer ti menda račun in ostalo vodijo zastonj oz. res za minimalo...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

johnnyyy je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Se vedno ni nihce napisal kam bi se splacalo kaj vlozit ali sem spregledal.

v p2p posojila ne verjamem vec, sem se umaknil.
crypto zna pasti na realno vrednost, pa tudi dejstvo je da 90% vlagateljev v crypto je na izgubi.
delnice? tukaj je problem ze z dragim trgovalnim racunom. Ali obstaja kaksna ugodna varianta za slovenske delnice?


Moja trenutna strategija je, da sem se večinoma umaknil v USD in čakam. Sicer mi inflacija žre denar, a vseeno manj, kot če bi ga imel kjer koli drugje. Trenutno inflacijo vidim kot pred letom BTC ki se je dvigal in so vsi vpili, kako je treba investirat, da boš obogatel. No podobno stanje je sedaj, ko vsi vpijejo da je treba vse prihranke zagonit, ker ne bodo čez eno leto nič vredni. Prej ko slej bo prišlo do situacije, ko bo ljudem začelo primanjkovati denarja za trošenje in takrat bo nastala kriza. No takrat je plan da grem nazaj v investicije.


Investicije v kaj!?? Če misliš vrednostne papirje oz delnice, vedno potegnejo gor nekoliko prej, kot se stanje izboljša.... Pričakovanja (klasično normalna) so ponavadi vedno že vkalkulirana v ceno!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

johnnyyy ::

FrRoSt je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Se vedno ni nihce napisal kam bi se splacalo kaj vlozit ali sem spregledal.

v p2p posojila ne verjamem vec, sem se umaknil.
crypto zna pasti na realno vrednost, pa tudi dejstvo je da 90% vlagateljev v crypto je na izgubi.
delnice? tukaj je problem ze z dragim trgovalnim racunom. Ali obstaja kaksna ugodna varianta za slovenske delnice?


Moja trenutna strategija je, da sem se večinoma umaknil v USD in čakam. Sicer mi inflacija žre denar, a vseeno manj, kot če bi ga imel kjer koli drugje. Trenutno inflacijo vidim kot pred letom BTC ki se je dvigal in so vsi vpili, kako je treba investirat, da boš obogatel. No podobno stanje je sedaj, ko vsi vpijejo da je treba vse prihranke zagonit, ker ne bodo čez eno leto nič vredni. Prej ko slej bo prišlo do situacije, ko bo ljudem začelo primanjkovati denarja za trošenje in takrat bo nastala kriza. No takrat je plan da grem nazaj v investicije.


Investicije v kaj!?? Če misliš vrednostne papirje oz delnice, vedno potegnejo gor nekoliko prej, kot se stanje izboljša.... Pričakovanja (klasično normalna) so ponavadi vedno že vkalkulirana v ceno!


Itak potegnejo gor malce prej, a trenutno še nismo tam kjer bi se na obzorju videlo izboljšanje. Drugače pa mislim od delnic, nepremičnin, kripta, zlata, itd.

zobnik ::

Pustiš na banki kot ma v navado počet ljudje, čez 20 let jih bo na rit vrglo da je sam še pol tistega.

Za 70 jurjev si kupiš kakšne stroje in odpreš firmo...neki je že za da lahko štartaš + kredit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

zebra2 ::

Odpri račun na Interactive Brokers, kupi VWCE (globalni delniški indeks) in drži vsaj 10 let.

carovnik1900 je izjavil:

Senzor je izjavil:



Na kratek rok trenutno ni neke pametne (varne) izbire. Na dolgi rok (7+, še raje 10+ let) pa imaš sklade, ETF-je, nepremičnine ... Zgodovinsko gledano vrednost tega na dolgi rok vedno raste.



nič ne zraste. kvečjem ti imaš občutek, da zraste, ker je denar čezdalje manj vreden (govorim zgodovinsko, ne govorim o trenutni inflaciji).

https://ibb.co/S38RrFX


Če bi julija 1955 vložil $7.450 (cena hiše na sliki) v S&P500 indeks in reinvestiral dividende, bi imel danes cca $4.700.000. Nisem upošteval stroškov in davkov, a so ti bistveno nižji kot pri lastništvu nepremičnine.

dronyx ::

Kam s prihranki? Za tvoje prihranke bo poskrbela centralna banka in sicer tako, da ne boš imel več prihrankov. Ena skrb manj. Sicer si poglej tole poučno epizodo South Parka. Sploh zabaven je tisti del, ko prinese na banko denar in tip za šaltarjem reče..."and...is gone." Ves denar bi morali že nekaj časa pobrati ven iz bank. Naslednja natega na vrsti so lahko bank run-i, ko bomo tako kot na Kitajskem stali v dolgih vrstah pred bankami. Sistem gre hitro k vragu in sedaj se bodo pokazale vse anomalije te monetarne prevare.

hipertija ::

AAAaaa zdaj sem se spomnil. Tudi jaz lahko prihranim 70k v parih letih, seveda če živim pri atiju in mamici, ki me financirata pri hrani, pijači itd. in ne rabim vložit nikamor nič - vmes mi pa še bakica in mama porineta 50€ za "na teren". Bi skoraj pozabil, da ste takšni tudi tu gor ja.
Prekle za kurnk

Utk ::

Če bi julija 1955 vložil $7.450 (cena hiše na sliki) v S&P500 indeks in reinvestiral dividende, bi imel danes cca $4.700.000. Nisem upošteval stroškov in davkov, a so ti bistveno nižji kot pri lastništvu nepremičnine.

1. kdo je pa imel leta 1955 7450 dolarjev v kešu? Tist, ki je bil takrat tako bogat kot je danes nekdo s par mio na računu.
2. kdo ti bi 67 let plačeval najemnino? Kolk ti bi ostalo za investirat po plačani najemnini?
3. res bi moral upoštevat tudi stroške. Ker 1% ali 2% na leto, pa 25% pri dividendah, se tebi morda ne zdi veliko, ampak obrestno obrestni račun deluje v obe smeri.

hipertija ::

Utk je izjavil:

Če bi julija 1955 vložil $7.450 (cena hiše na sliki) v S&P500 indeks in reinvestiral dividende, bi imel danes cca $4.700.000. Nisem upošteval stroškov in davkov, a so ti bistveno nižji kot pri lastništvu nepremičnine.

1. kdo je pa imel leta 1955 7450 dolarjev v kešu? Tist, ki je bil takrat tako bogat kot je danes nekdo s par mio na računu.
2. kdo ti bi 67 let plačeval najemnino? Kolk ti bi ostalo za investirat po plačani najemnini?
3. res bi moral upoštevat tudi stroške. Ker 1% ali 2% na leto, pa 25% pri dividendah, se tebi morda ne zdi veliko, ampak obrestno obrestni račun deluje v obe smeri.

pusti ga, če živi danes govori pa za 70 let nazaj. Aja pa 1939ga bi tudi bilo dobro, da bi ustavili Hitlerja pravi čas. Zakaj jim nisi namignil v smislu - namig iz prihodnosti?
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

user4683 ::

Utk je izjavil:

Če bi julija 1955 vložil $7.450 (cena hiše na sliki) v S&P500 indeks in reinvestiral dividende, bi imel danes cca $4.700.000. Nisem upošteval stroškov in davkov, a so ti bistveno nižji kot pri lastništvu nepremičnine.

1. kdo je pa imel leta 1955 7450 dolarjev v kešu? Tist, ki je bil takrat tako bogat kot je danes nekdo s par mio na računu.
2. kdo ti bi 67 let plačeval najemnino? Kolk ti bi ostalo za investirat po plačani najemnini?
3. res bi moral upoštevat tudi stroške. Ker 1% ali 2% na leto, pa 25% pri dividendah, se tebi morda ne zdi veliko, ampak obrestno obrestni račun deluje v obe smeri.

Odgovor je bil vsaj meni očitno hipotetičen in se je navezoval na komentarja pred tem o globalni rast gospodarstev v zadnjem stoletju in nebulozo, ki je sledila, da nič ne raste. Več kot očitno je zrastlo bolj, kot vrednost nepremičnin.

O ROI pri najemninah, lastništvu, stroških ceglov vs delnicah pa je bilo narejenih že kar nekaj študij. Za Slovenijo žal malo manj.

Utk ::

Kolk od 1000 najbogatejših na svetu je obogatelo z nepremičninami, kolk pa s kupovanjem S&P točk?
Če bi samo rad dal denar nekam in pozabil, so skladi super. Če se znaš malo obrnit, je pa tudi kaj drugega še bolj super.

user4683 ::

Utk je izjavil:

Kolk od 1000 najbogatejših na svetu je obogatelo z nepremičninami, kolk pa s kupovanjem S&P točk?
Če bi samo rad dal denar nekam in pozabil, so skladi super. Če se znaš malo obrnit, je pa tudi kaj drugega še bolj super.

You tell me, drugace je tvoje "vprasanje" pointless, ker nisem delal nobenega argumenta za ali proti katerikoli od teh dveh stvari, ampak samo da napadate nekoga za brezveze, ker niste razumeli kaj je hotel povedati. (in to delate spet)

Heisenberg ::

70k bi jaz porazdelil osebno takole:

20k v US Dolarje, ker bo euro prej propadel kot $
15k v Bitcoin
15k v Ethereum
20k v gotivini doma, če pa tega ne rabiš...
- po 5k v Polkadot, BNB, Hedera, Cardano

Gregor P ::

Je malo težava v tem, da tisti, ki so šele sedaj začeli vlagati, ti težko zares povedo, kaj je dobro, ker ti bodo to lahko rekli šele čez 20 let8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

johnnyyy ::

dronyx je izjavil:

Kam s prihranki? Za tvoje prihranke bo poskrbela centralna banka in sicer tako, da ne boš imel več prihrankov. Ena skrb manj. Sicer si poglej tole poučno epizodo South Parka. Sploh zabaven je tisti del, ko prinese na banko denar in tip za šaltarjem reče..."and...is gone." Ves denar bi morali že nekaj časa pobrati ven iz bank. Naslednja natega na vrsti so lahko bank run-i, ko bomo tako kot na Kitajskem stali v dolgih vrstah pred bankami. Sistem gre hitro k vragu in sedaj se bodo pokazale vse anomalije te monetarne prevare.


In z dvigom boš rešil kaj? Iz tveganja, da ti propade banka, greš na tveganje, da ti ga nekdo ukrade. A pod črto nisi rešil osnovnega problema, saj lahko CB še vedno natisnejo kup gotovine in je zaradi tega tvoj kup vreden manj. Da pa dobijo denar nazaj pa lahko storijo tako, da naredijo novo valuto. Potem hitro neseš vse svoje prihranke nazaj, saj se ti lahko zgodi, da si s starim papirjem ne boš mogel kaj veliko pomagati.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15235479 (5954) redtech
»

Kako razpršiti investicije?

Oddelek: Loža
273728 (2684) Machete

Več podobnih tem