» »

Kako dobiti vonj in okus nazaj po kovidu

Kako dobiti vonj in okus nazaj po kovidu

«
1
2

Kapitan Jack ::

Frendica je fasala kovid na zacetku ze, torej pred dvemi leti in vse do sedaj ne cuti niti ne vonja vec.
Ma kdo kaksne izkusnje s tem? Kaksna zdravila ali terapija ipd?
Rad bi ji pomagal, ampak ocitno bo bolj tezka.

Netrunner ::

Naj poskusi Wim Hof metodo, katera dela čudeže na marsikaterem področju.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

MacGyver141 ::

Jaz sem tudi izgubil okus oz. hrana, ko ima več žvepla, ni imela tapravega okusa (npr. jajca, meso,..). Pri meni se je samo pozdravilo. Trajal pa je 6 mescov od decembra 2020 - junija 2021. Covid sem pa fasal oktobra 2020.

mn ::

Menda pomaga "Olfactory training", recimo en link ki opisuje težavo:

https://www.nature.com/articles/d41586-...

Kakor sem jaz to na hitro razumel je point v tem, da poizkušaš vonjati zelo močne in že od prej znane vonjave in se tako "naučiš" znova vonjati.

c3p0 ::

Vprašanje, mogoče se senzorji niso obnovili. Dvomim, da so se, pa da je le "pozabila" vonjat.

Meni se je vrnilo po slabem tednu. To je bila sreča v hiši, ko sem prvič spet zaznal sled vonja. Poskušal sem večkrat na dan z zelo močno esencialno esenco rožmarina.

Ganon ::

Zakaj bi želel imeti vonj in okus po covidu?

UkrFTW! ::

Ganon je izjavil:

Zakaj bi želel imeti vonj in okus po covidu?

Ker pred covidom ga je imela in ji je verjetno zelo ustrezalo, da ga ima ;)

sentiš ::

Blokiraj jo in ne bo več prijatelj z njo. Covid ji je pustil okvare na možganih, samo vprašanje časa je kakšni drugi psihični simptomi se bodo pokazali. Prihrani si težave.

Netrunner ::

Ganon je izjavil:

Zakaj bi želel imeti vonj in okus po covidu?

Kaj res moraš smetiti temo s takimi neumnimi vprašanji.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Kapitan Jack ::

mn je izjavil:

Menda pomaga "Olfactory training", recimo en link ki opisuje težavo:

https://www.nature.com/articles/d41586-...

Kakor sem jaz to na hitro razumel je point v tem, da poizkušaš vonjati zelo močne in že od prej znane vonjave in se tako "naučiš" znova vonjati.

Samo tega najbrz ni pri nas.
EDIT: Sem mislil, da moras nekam na neko napravo se prikljucit. :) Hmmm, mogoce pa bo kaj iz tega.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Naj počaka do septembra.
/s

Izguba vonja se zdravi s treningom vonjanja močnih eteričnih olja. Pomembno je, da se trening začne čimprej in se ne preveč odlaša.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Kapitan Jack ::

PacificBlue je izjavil:

Naj počaka do septembra.
/s

Izguba vonja se zdravi s treningom vonjanja močnih eteričnih olja. Pomembno je, da se trening začne čimprej in se ne preveč odlaša.

Ja, ona je cakala in nic probavala, ker so ji zdravniki rekli, da se bo postopoma vrnilo, ampak po dveh letih nic. Tako da vprasanje je, ce bi ji ta trening kaj pomagal, ampak ji bom rekel, naj proba izgubit nima tko al tko nic vec.

Miki N ::

PacificBlue je izjavil:

Naj počaka do septembra.
/s

Izguba vonja se zdravi s treningom vonjanja močnih eteričnih olja. Pomembno je, da se trening začne čimprej in se ne preveč odlaša.


Pomembno je da je trening reden in sistematičen. Se pravi, če ti zmanjka olja... prst v rit?

Netrunner ::

Kapitan Jack je izjavil:

Tako da vprasanje je, ce bi ji ta trening kaj pomagal, ampak ji bom rekel, naj proba izgubit nima tko al tko nic vec.


Karkoli bo poskusila istočasno naj upošteva še moj predlog in ima velike možnosti za okrevanje.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

PacificBlue ::

Miki N je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Naj počaka do septembra.
/s

Izguba vonja se zdravi s treningom vonjanja močnih eteričnih olja. Pomembno je, da se trening začne čimprej in se ne preveč odlaša.


Pomembno je da je trening reden in sistematičen. Se pravi, če ti zmanjka olja... prst v rit?


Hja, naj bi bilo pomembno, da se izvaja redno in lahk traja tudi več mesecev. Olja se po mojem ne bi smelo preveč porabit, če je namenjeno sam temu, ne pa za kaka druga doživetja.lol

Jaz sem par mesecev zapored jedel vsak dan ananas, ker naj bi antioksidanti v nje
pomagal pri obnovi steklovine(poškodba očesa). Malenkost je morda res boljše, sam ananasa pa videt več ne morem:0
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Ecoo ::

A gre v isti koš tudi sprememba vonja, recimo ve se kako bi moglo "dišat" pa je drugače.

Kapitan Jack ::

Mi je rekla ravnokar, da vseeno malo cuti doloceno hrano, pri npr. paprikah kot pravi, ji je okus cisto xyz in nagravzen. Meso tudi.

Hvala vsem, dal sem ji ta 2 predloga, pa naj proba. Ce bo vztrajna in ce bodo rezultati sporocim vsem.

sentiš ::

Si ji povedal, da so to nasveti od neznancev s foruma, ali si prevzel vse zasluge zase?

Netrunner ::

Kapitan Jack je izjavil:

Mi je rekla ravnokar, da vseeno malo cuti doloceno hrano, pri npr. paprikah kot pravi, ji je okus cisto xyz in nagravzen. Meso tudi.

Hvala vsem, dal sem ji ta 2 predloga, pa naj proba. Ce bo vztrajna in ce bodo rezultati sporocim vsem.

Katera dva?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

D3m ::

Kapitan Jack je izjavil:

Frendica je fasala kovid na zacetku ze, torej pred dvemi leti in vse do sedaj ne cuti niti ne vonja vec.
Ma kdo kaksne izkusnje s tem? Kaksna zdravila ali terapija ipd?
Rad bi ji pomagal, ampak ocitno bo bolj tezka.


Težko. Naša sodelavka je probala par zadev pa ne pomaga.
|HP EliteBook|R5 6650U|

donvito ::

Miki N je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Naj počaka do septembra.
/s

Izguba vonja se zdravi s treningom vonjanja močnih eteričnih olja. Pomembno je, da se trening začne čimprej in se ne preveč odlaša.


Pomembno je da je trening reden in sistematičen. Se pravi, če ti zmanjka olja... prst v rit?

Samo ne v svojo. :))

x3ca ::

Nekaterim so pomagale gobe (psihedelicne). Gobe so znane potem da naredijo v mozganih nek reset oz. rewire, zato so recimo ucinkovite tudi pri depresiji. Dejansko spodbudijo nevrogenezo, tako da bi lahko pri obnovi voha slo za podoben mehanizem. https://news.yale.edu/2021/07/05/psyche...

Kapitan Jack ::

Netrunner je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Mi je rekla ravnokar, da vseeno malo cuti doloceno hrano, pri npr. paprikah kot pravi, ji je okus cisto xyz in nagravzen. Meso tudi.

Hvala vsem, dal sem ji ta 2 predloga, pa naj proba. Ce bo vztrajna in ce bodo rezultati sporocim vsem.

Katera dva?

Ja wimhof in to z etericnimi olji.

Netrunner ::

Naj še kaj pogugla "how to recover smell and taste after covid" za kakšen nasvet saj tega je že dosti napisanega. Si ne morem predstavljati da ne bi imel vonja in okusa.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

tikitoki ::

sentiš je izjavil:

Blokiraj jo in ne bo več prijatelj z njo. Covid ji je pustil okvare na možganih, samo vprašanje časa je kakšni drugi psihični simptomi se bodo pokazali. Prihrani si težave.


Wtf. Če to ni sarkazem, je čas, da te tvoji kolegi in kolegice odjebejo.

Netrunner ::

Kaj misliš da jih sploh ima :) Verjetno je en zafrustriran najstnik ki življenja proč od računalnika ne pozna.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

filip007 ::

Je naj stvari, ki jih ne mara, tako je brat naredil, ker imajo drug okus zdaj ali pa sploh nobenega.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

m0LN4r ::

Kapitan Jack je izjavil:

Frendica je fasala kovid na zacetku ze, torej pred dvemi leti in vse do sedaj ne cuti niti ne vonja vec.
Ma kdo kaksne izkusnje s tem? Kaksna zdravila ali terapija ipd?
Rad bi ji pomagal, ampak ocitno bo bolj tezka.

Jaz nisem cutil okusa 1-2 dni. Potem pa vse normalno.
Naj proba hirat 2 dni, pol pa na sprehod mimo picerije.
Me pa zanima, macjega dreka tudi ne voha al kak nagnusen prdec? Ali pa naj sproba limono olupit in pojest, al pa smrdeco ribo Surströmming.
Me pac zanima. Lahk zgrize, poje surov domac cesen brez vsega zdaj ko ne cuti nic?
Just asking zaradi radovednosti.

PS: Pelji jo na izlet v piscancjo farmo ali ribarnico popodal zdaj ko je vroce. Ji nic ne srmdi? Daj cimprej eksperimentiraj, please.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Kapitan Jack je izjavil:

Mi je rekla ravnokar, da vseeno malo cuti doloceno hrano, pri npr. paprikah kot pravi, ji je okus cisto xyz in nagravzen. Meso tudi.

Hvala vsem, dal sem ji ta 2 predloga, pa naj proba. Ce bo vztrajna in ce bodo rezultati sporocim vsem.

Ce ji je nagravzen potem cuti. Sicer pa paprika iz trgovine res nima bas okusa. No ampak kot recem, lakota dela cudeze pri meni. Potem pojem tudi stvari, ki jih naceloma ne maram.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

To je pa pravi pekel, ce to res tako dolgo traja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Glugy ::

Pri določenih ljudeh se vonj in okus nikoli ne vrneta na pred-kovidno raven. Žal tako je to.

m0LN4r ::

Saj to ni slabo, ce potem stvari manj smrdijo al pa sploh ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Netrunner ::

Glugy je izjavil:

Pri določenih ljudeh se vonj in okus nikoli ne vrneta na pred-kovidno raven. Žal tako je to.

Prezgodaj je za govorit "nikoli" saj še ni toliko časa minilo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Horas ::

https://www.rtvslo.si/sport/tenis/tenis...

tolk o tem smrtonosnem virusu.

Tako rekoč smo vse imele simptome, nelagodje v grlu, povišano temperaturo ... Igrale pa smo, kot da je vse normalno. Nekatere igralke so nosile masko, najbrž so vedele, da so okužene.

Alize Cornet o dogajanju med Roland Garrosom
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

m0LN4r ::

Nismo se samotestirale, da ne bi zašle v težave,

Marsikje so to delali. Ce nisi delal covid testa, si pac bil bolan normalno in sel na bolnisko s slabo se pocutim. Vse lepo laufalo naprej. Samo panicarji so tako nori. Ti se bodo se cez 5 let testirali za vsak znak gripice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

Ženi sta se okus in vonj vrnila delno po nekje po pol leta. Ko pa je drugič prebolela kovid, je pa dobila nazaj kompletno ves vonj in okus.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

makucv ::

Kovid sem imel novembra 2020, nič hudega. Vonj se mi ni povrnil, okus imam, voham pa skoraj nič.
Včasih nek fantomski vonj po kvasu, ki nima zveze z realnostjo. Kolikor sem bral ameriške vire je pri določenem procentu ljudi to pač tako, precej nepovratno.

kuall ::

navaden prehlad, a?
kaj pravijo zdaj marko potrč in podobni antivaxerji?
primer sorodnikov, ki so zdej dobili covid: ne morejo priti k sebi že več mesecev. janša je imel prav s strogimi ukrepi.
vonj je važna stvar, raje sem v karanteni pol leta kot pa brez vonja. telo je na prvem mestu v življenju, takoj za spanjem, ampak spanje spada pod telo, to si zapomnite.

kriptobog ::

kuall je izjavil:

navaden prehlad, a?
kaj pravijo zdaj marko potrč in podobni antivaxerji?
primer sorodnikov, ki so zdej dobili covid: ne morejo priti k sebi že več mesecev. janša je imel prav s strogimi ukrepi.
vonj je važna stvar, raje sem v karanteni pol leta kot pa brez vonja. telo je na prvem mestu v življenju, takoj za spanjem, ampak spanje spada pod telo, to si zapomnite.


Ne, prehlad je močnejši. Jaz sem bil od februarja do aprila brez vonja pa nisem imel covida.

kuall ::

statistika...

kriptobog ::

kuall je izjavil:

statistika...


hja statistika je kurba. Jo lahko vsak vrti po svoje, ampak po vseh statistikah smo tudi videli, d aje virus daleč daleč od smrtonosnega. Včeraj sem celo bral novico, da se tenisačice na turnirju zamolčale okužbo, da so lahko igrale. Kak grozen virus. Še tekmuješ lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

kuall ::

eni je samo ne znate brati.

kriptobog ::

kuall je izjavil:

eni je samo ne znate brati.


Ali pa ti. Saj je vseeno. To ste pač neki covid fanatiki. Imam znanca, ki je šel na pcr test, samo zato ker je bil v stiku in je bil pozitiven. Bilo mu ni nič, niti vročine, niti glavobola. Pa je šel potem po 3 odmerke in še zdaj pravi, kako je to zajeban virus, čeprav mu ni bilo nič :))

kuall ::

covid fanatik? ne me jebat. znanstveni fanatik, to pa. cepil sem se 2x, tretjič ne, ker se mi ni dalo in ker vem, da ni zame to kak hud riziko. vseeno ne bom trobil, da je prehlad hujši, če pa ni. hitro google search covid vs flu da to npr:


The COVID-19 situation continues to change, sometimes rapidly. Doctors and scientists are working to estimate the mortality rate of COVID-19. At present, it is thought to be substantially higher (possibly 10 times or more) than that of most strains of the flu.


tudi če se izkaže, da covid ni tako huda stvar je previdnost čist pametna stvar, ker nasploh so novi virusi nevarna stvar, tako uči zgodovina.

Horas ::

lol, po 2h leth se vm še da naprej lagat :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

LeQuack ::

kuall je izjavil:

covid fanatik? ne me jebat. znanstveni fanatik, to pa. cepil sem se 2x, tretjič ne, ker se mi ni dalo in ker vem, da ni zame to kak hud riziko. vseeno ne bom trobil, da je prehlad hujši, če pa ni. hitro google search covid vs flu da to npr:


The COVID-19 situation continues to change, sometimes rapidly. Doctors and scientists are working to estimate the mortality rate of COVID-19. At present, it is thought to be substantially higher (possibly 10 times or more) than that of most strains of the flu.


tudi če se izkaže, da covid ni tako huda stvar je previdnost čist pametna stvar, ker nasploh so novi virusi nevarna stvar, tako uči zgodovina.


Previdnost? A to da vzameš emergency use cepivo brez znanih dolgoročnih učinkov je previdnost?
Quack !

kuall ::

verjetnost, da imajo cepiva dolgoročne negativne učinke se meni zdi precej majhna. veliko večja je verjetnost dolgoročnih negativnih učinkov covida. osnove, kolega, osnove.

itak je cepivo edina prava pot tu. poglej kako se rešuje druge podobne viruse: s cepivi. to, da je novo nima dosti vpliva na moje razmišljanje. stestirali so ziher ga dobro, tak da jaz jim zaupam.

kriptobog ::

kuall je izjavil:

covid fanatik? ne me jebat. znanstveni fanatik, to pa. cepil sem se 2x, tretjič ne, ker se mi ni dalo in ker vem, da ni zame to kak hud riziko. vseeno ne bom trobil, da je prehlad hujši, če pa ni. hitro google search covid vs flu da to npr:


The COVID-19 situation continues to change, sometimes rapidly. Doctors and scientists are working to estimate the mortality rate of COVID-19. At present, it is thought to be substantially higher (possibly 10 times or more) than that of most strains of the flu.


tudi če se izkaže, da covid ni tako huda stvar je previdnost čist pametna stvar, ker nasploh so novi virusi nevarna stvar, tako uči zgodovina.



Ni treba biti znanstvenik da vidimo, da virus ni nic hujsega. En kup nepotrebne panike, ker je bil virus nov. Ko je folk videl, da ni vse skup nic se je pa malo razpustil in se je sirilo po privat zabavah, po fabrikah itd, pa ni bilo husjega. Glede na to kako pravite, da je hudo bi folk moral na ulici padati dol.

kuall je izjavil:

verjetnost, da imajo cepiva dolgoročne negativne učinke se meni zdi precej majhna. veliko večja je verjetnost dolgoročnih negativnih učinkov covida. osnove, kolega, osnove.

itak je cepivo edina prava pot tu. poglej kako se rešuje druge podobne viruse: s cepivi. to, da je novo nima dosti vpliva na moje razmišljanje. stestirali so ziher ga dobro, tak da jaz jim zaupam.


Ce je cepivo prava pot, zakaj ne gres po nov odmerek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

LeQuack ::

sbawe64 je izjavil:

ZD Koper, pust
https://www.delo.si/novice/slovenija/po...


A jim je kdo povedal da prejšnja leta maske niso delovale nič od nič. Sicer so zdravniki, bi si mislil da take stvari vedo, ampak očitno ne.
Quack !
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Simptomi pri DRUGI okužbi s covid

Oddelek: Loža
354121 (2381) zee

Mi Covid19 prekuženi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19624747 (11872) BigWhale

Test Covid19 pozitiven, vprašaj kaj te zanima! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23724384 (15242) ;-)

Več podobnih tem