» »

Yamaha Nmax 125ccm

Yamaha Nmax 125ccm

sokol1977 ::

Pozdravljeni. V četrtek sem končno dočakal zgoraj omenjeni motor in ga prevzel pri prodajalcu. Čez vikend sem naredil 175 kilometrov in me sedaj zanima, če morda kdo od vas ve, kako se lahko tak motor malo odpre? Za moje pojme se mi zdi malo švoh. Končna hitrost je po števcu pri moji teži (115kg) samo 103km/h. To je zelo malo. Pričakoval sem več. Zanima me, ali obstaja karkoli, da bi lahko tak motor šel vsaj 125km/h? Se da te motorje sploh kako odpreti? Gledal sem tudi da bi zamenjal izpuh, a ga za 125ccm nikakor ne najdem. Razen en model AROW-a sem našel. Zanimajo me vaši predlogi. Kaj in kako narediti, da bi se peljal vsaj 125km/h? Hvala že v naprej za kakšne pametne odgovore ali informacije.

Lep dan želim še naprej

hojnikb ::

kaj si pa pričakoval? Nabavi vodno hlajeno zadevo z 15 konji (tolk je max za A1) pa bo letela več k 100 pr tvojih kilah.
#brezpodpisa

sokol1977 ::

hojnikb je izjavil:

kaj si pa pričakoval? Nabavi vodno hlajeno zadevo z 15 konji (tolk je max za A1) pa bo letela več k 100 pr tvojih kilah.

To pa je ???

Masayoshi ::

piaggio medley (sicer je nmax tudi vodno hlajen, sam ima pa 12,2KS)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

sokol1977 ::

Zdaj kar je, je. Sem že kupil Yamaha-o. Ne bom zdaj menjal. Zanima me, kako lahko Yamaho odpremo ali ji kaj zamenjamo, da bo šla malo bolje? Ali je kje kakšna blokada, da se vzame stran? Je možno zamenjati izpuh?

Masayoshi ::

Težka bo, teli novi motorji morajo zagotavljati izpuh euro 5, tako da je vse poddimenzionirano in podrejeno le-temu.

Masayoshi ::

Predvsem ne razumem zakaj si kupil 125 kubikov? Bi rekel, da si starejši od 16 let in te novi zakon tudi ne zadeva, ker voziš že v maju, ko še ne velja? Recimo Nmax 155 je samo par 100 evrov dražji, še bolj pa kaj vsaj 200-300 kubikov za potepanja okoli.

hojnikb ::

sokol1977 je izjavil:

Zdaj kar je, je. Sem že kupil Yamaha-o. Ne bom zdaj menjal. Zanima me, kako lahko Yamaho odpremo ali ji kaj zamenjamo, da bo šla malo bolje? Ali je kje kakšna blokada, da se vzame stran? Je možno zamenjati izpuh?

mozno je sam to, da menjaš motor za kaj bolj zmogljivega. Prostora za predelave na 4t 125ka praktično ni.
#brezpodpisa

Masayoshi ::

Ja, pa verjetno zdajle ne boš imel nobenega problema tale motor prodat, mogoče celo za nabavno ceno - novi niso dobavljivi. Sam podvizaj se.

Steinkauz ::

Sam to pa res dost švoh.
Res je da mam manj kil, samo skuter 50ccm odstranjene vse blokade je šel skor 90.

hojnikb ::

Res je da mam manj kil, samo skuter 50ccm odstranjene vse blokade je šel skor 90.

Sam to ni bil 4 takten skuter potem :)
#brezpodpisa

c00L3r ::

Nmax ima žal samo 12 KM. Lahko bi jih imel 15 KM, kar je 25% več. To se že pozna. 125 ccm tudi z max 15 KM ne gre kaj več, kot 120km/h, pa še to moraš imet malo manj kg.

Lahko kupiš cilinder kit za 183ccm + krmilno elektroniko. 700€ + delo. Pa verjetno ti bi šla garancija.

https://www.malossistore.com/en/si/alum...

https://www.malossistore.com/en/si/forc...

Steinkauz ::

hojnikb je izjavil:

Res je da mam manj kil, samo skuter 50ccm odstranjene vse blokade je šel skor 90.

Sam to ni bil 4 takten skuter potem :)


yamaha aerox go, mislm da je bil 2 takni ja.

Sam vseeno 125cc je več kot duplo volumna.
To more bit precej omejen ali pa so precej manj naviti kot 50cc skuterji.

hojnikb ::

50cc pomeni skor tko, kot da bi mel 100cc 4 taktneza, ker hkrati dela dva takta (so to speak) oz. je vsak drug takt power.
Plus, 2 taktnez ni omejen z ventili in ostalimi kompleksnimi zadevami, kot je 4 taktznez in se lahk vrti v nebo :)
#brezpodpisa

Steinkauz ::

Aha ok, nism vedu :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorji, skuterji (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Na cesti
69481731 (2710) hojnikb
»

Motor za službo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11010267 (7529) hojnikb
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417688 (9574) tech level
»

Predelava tomos racing

Oddelek: Na cesti
407031 (4173) greeenmaster
»

4-taktni, 2-taktni?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5132116 (3755) gapLLL

Več podobnih tem