» »

Svet pospeseno zmanjsuje delovnik slovenistan zaspal v fevdalizmu

Svet pospeseno zmanjsuje delovnik slovenistan zaspal v fevdalizmu

Mato989 ::

xeon je izjavil:

Čist brezvezen je ta 4 dni delavnik, ki zdaj kao neki uvaja nova vlada. Uvedel bi nekaj, kar še nihče nikjer ni prakticira, kaj šele testiral. Večinoma so vsi plačani glede na št. ur, ki jih opravijo in ne na učinkovitost, ne vem kdo se bo želel odreč četrt plače...


Ne vem no... jaz sem plačan na BRUTO na MESEC... jaz dobim isto plačo februarja ko ima manj delovnih dni/ur in enako julija ko jih je več... torej kje ti vidiš da je kdo plačan na uro ne pa na delovni mesec?

Meni potem iz bruta izračunajo urno postavko glede na število delovnih dni, in ne obratno kot trdiš ti.

V osnovi pa lahko ti komot daš 32urni delovnik če želiš... pa je polna plača... pač daš +4 dopusta mesečno (ali 5) in boš mel 4-5 dni dopusta + redni dopust in je to to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

nejc_nejc je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Uvedel bi nekaj, kar še nihče nikjer ni prakticira, kaj šele testiral.


Seveda se prakticira.


Se, samo je MISELNOST ter odgovornost, precej drugačna.


Ne vem kaj misliš s tem. Miselnost in odgovornost je drugačna od človeka do človeka.

xeon ::

Kje? V Revozu, Petrolu, Mercatorjo, Gorenju, mogoče v GENIJU? Če en Devesoft nekaj prakticira se ta šablona ne more kopirat povsod...

V vsaki zaposlitveni pogodbi piše, da moraš zagotovit 172 ur na mesec in ne 20 dni.

Mike_Rotch ::

Še dobro, da so Revoz, Mercator in Gorenje edine firme na svetu :) Dajte malo pomolit glavo malo ven iz svojega kraja.

nejc_nejc ::

Mike_Rotch

Delal po svetu
Je velika razlika med ljudstvom _ delavci vseh profilov, na delovnem mestu, povezano z učinkovitostjo, v slo. ter drugje.
Seveda tudi v obratni smeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

xeon ::

Samo te tri firme imajo skupaj skoraj 30k zaposlenih :)

Valvoline ::

xeon je izjavil:

Samo te tri firme imajo skupaj skoraj 30k zaposlenih :)

Ti bojo med prvimi trzno prisiljeni znizat delovnik sploh pa mercator, drgac papa delavci, trgovine pod kljuc. Ce bi zaprli meje za uvoz suznjev bi se tam ze zdavnej pogovarjal o 24 urnem delovniku brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

4 dnevni delovniki so v UK vsaj v IT sektorju dokaj normalni. Sicer to potem pomeni, da je dan dolg 10 ur, se pravi še vedno 40 urni teden, ampak vseeno.

Je pa vedno več tudi firm, kjer so petki prosti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

xeon je izjavil:

Kje? V Revozu, Petrolu, Mercatorjo, Gorenju, mogoče v GENIJU? Če en Devesoft nekaj prakticira se ta šablona ne more kopirat povsod...

V vsaki zaposlitveni pogodbi piše, da moraš zagotovit 172 ur na mesec in ne 20 dni.


Daj ti meni to pokaži kje to piše, ker v moji pogodbi nič o 172urah ne piše... piše da je moj delovnik sicer 40ur/teden 5 dnevni in da je moja bruto plača toliko in toliko

Nobenega sledu o 172 urah
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

Problem slovencev je da delajo preveč naredijo pa premalo.

To je sigurno res. Ampak to je ponavadi problem lastnikov, direktorjev, itd. Jaz si zorganiziram tako, da naredim zadost, pa še preveč, brez da bi dost delal. Ne bi pa mogel tako delat, ko res delam, vsak dan 8 ur. Lahko da kdo drug bi, ne rečem, ampak jaz ne. Ampak zakaj bi imel zato manjšo plačo, če naredim isto v 5 urah kot bi nekdo v 8. In zakaj moram ostale 3 ure tam gnit...


Da ampak problem je večnivojski.

Sokrivda javnih financ ki praktično nič ne vlagajo v tehnične inštitute za razvoj tehnologij, kot to recimo počno na Finskem kjer za R&D namenijo med 2-3% BDP Zakaj ? Zato ker se javni sektor ne more zmenit komu več pripada kar smo videli v zadnjih letih, ko smo se imeli možnost pufati.
Sokrivda lastnikov, če nočejo vlagati v avtomatizacijo in boljša orodja za opravljanje dela.
Sokrivda menedžerjev je da ne opravljajo dela za katerega so zadolženi ali pa nimajo dovolj vzvoda da bi lahko izboljšali učinkovitost.
Sokrivda delavcev je če stvari delajo polovičarsko z minimalno odgovornostjo in prelagajo delo na kolege.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Sparkxl ::

Ko politika in raja govori o 4 dnevnem tednu imajo v mislih 4x8 ur. Ko se kapitalisti pogovarjajo o temu, v veliki večini mislijo na 4x10 ur.
Za vse to seveda ne pride v poštev. Še najbolj je to za pisarniške molje. Če skinemo 2 ure dnevno in delamo 6 ur, se produktivnost ne zmanjša. Ker noben mi ne bo trdil da dela 8 ur na ful skoncentrirano, ker to zmorejo redki.

m0LN4r ::

Invictus je izjavil:

4 dnevni delovniki so v UK vsaj v IT sektorju dokaj normalni. Sicer to potem pomeni, da je dan dolg 10 ur, se pravi še vedno 40 urni teden, ampak vseeno.

Je pa vedno več tudi firm, kjer so petki prosti...

3 dni nihce ni dosegljiv? Kak je to ko sodeluje par firm skupaj pa je v petek prislo do problema?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kuall ::

Invictus je izjavil:

4 dnevni delovniki so v UK vsaj v IT sektorju dokaj normalni. Sicer to potem pomeni, da je dan dolg 10 ur, se pravi še vedno 40 urni teden, ampak vseeno.

Je pa vedno več tudi firm, kjer so petki prosti...



Jp, gravitira se v to smer, da so petki bolj frej, raje 10 ur 4 dni in da si pol 3 dni frej, da se lahko oreng odklopiš in naspiš. 2 dni je premalo.

Sparkxl ::

kuall je izjavil:

Invictus je izjavil:

4 dnevni delovniki so v UK vsaj v IT sektorju dokaj normalni. Sicer to potem pomeni, da je dan dolg 10 ur, se pravi še vedno 40 urni teden, ampak vseeno.

Je pa vedno več tudi firm, kjer so petki prosti...



Jp, gravitira se v to smer, da so petki bolj frej, raje 10 ur 4 dni in da si pol 3 dni frej, da se lahko oreng odklopiš in naspiš. 2 dni je premalo.


jp, samo gravitira v napačno smer. Jaz delam tako in po pravici povedano 10 ur efektivno pri nas ne dela noben, ker nismo stroji. Kot rečeno 6ur, ostlalo nekaj migamo da čas mine. In delamo bisveno počasneje kot bi sicer.
In tak delavnik je totalno v organu, če imaš družino, ker te dnevno ni od doma vsaj 11 ur, če še prevoz in malico upoštevaš

tikitoki ::

Valvoline je izjavil:

Kak pa te majo pr hofru tist 30 urni delovnik? 5x 6ur? Nova vlada podpira 30 urni delovnik, vsekakor pohvalno. Raje bi vidu da se delovnik zmanjsa skozi konkurencni boj za kadre, ne z zakonom.


jaz pa bi rad videl pujse leteti, pa vem, da je pricakovati nekatere stvari nesmiselno.

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

Invictus je izjavil:

4 dnevni delovniki so v UK vsaj v IT sektorju dokaj normalni. Sicer to potem pomeni, da je dan dolg 10 ur, se pravi še vedno 40 urni teden, ampak vseeno.

Je pa vedno več tudi firm, kjer so petki prosti...

3 dni nihce ni dosegljiv? Kak je to ko sodeluje par firm skupaj pa je v petek prislo do problema?

Odvisdno od biznisa.

Ni nujno, da si v petek fraj, je lahko tudi kak drug dan.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

kuall je izjavil:

Invictus je izjavil:

4 dnevni delovniki so v UK vsaj v IT sektorju dokaj normalni. Sicer to potem pomeni, da je dan dolg 10 ur, se pravi še vedno 40 urni teden, ampak vseeno.

Je pa vedno več tudi firm, kjer so petki prosti...



Jp, gravitira se v to smer, da so petki bolj frej, raje 10 ur 4 dni in da si pol 3 dni frej, da se lahko oreng odklopiš in naspiš. 2 dni je premalo.



Sori samo kdorkoli mi reče da lahko EFEKTIVNO dela 9,5-10 ur kličem bullshit... =)

4x8 ali 5x6 je ok, te 4x10 ali kaj podobnega palijo samo v primeru da delaš neko NO BRAIN, dokaj enostavno fizično delo v dobri družbi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

3 dni nihce ni dosegljiv? Kak je to ko sodeluje par firm skupaj pa je v petek prislo do problema?


Kakšni so ti problemi, ki ne morejo počakati par dni?

Kako se pa čez vikende, praznike in kolektivne dopuste rešuje te kritične probleme?

kuall ::

Jaz skor lažje programiram 10 ur/dan, ker programiranje je tako, da več ko to delaš bolj padeš notri in hitreje čas mineva. Predpostavke so 3: da imaš zanimiv projekt, da si mlad in da si naspan, potem je to bolj izrazito. Zadnje čase nimam nobenega od teh treh pogojev izpolnjenih, tak da 10 urni delavniki so zelo redki. 8 čistih ur mi pa uspe odprogramirat, zadnje ure hitreje minevajo kot prve, razen oči začnejo jebat, če nisi naspan.

Mato989 ::

kuall je izjavil:

Jaz skor lažje programiram 10 ur/dan, ker programiranje je tako, da več ko to delaš bolj padeš notri in hitreje čas mineva. Predpostavke so 3: da imaš zanimiv projekt, da si mlad in da si naspan, potem je to bolj izrazito. Zadnje čase nimam nobenega od teh treh pogojev izpolnjenih, tak da 10 urni delavniki so zelo redki. 8 čistih ur mi pa uspe odprogramirat, zadnje ure hitreje minevajo kot prve, razen oči začnejo jebat, če nisi naspan.


Ko boš razumel, da pač večina služb NI programerskih boš razumel zakaj to za veliko večino ne velja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

Nek kompromis bi lahko bil npr 6 urni dnevni delovnik z crtanjem malce. Za visino malce se v startu dvignejo place.

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

Mike_Rotch je izjavil:

3 dni nihce ni dosegljiv? Kak je to ko sodeluje par firm skupaj pa je v petek prislo do problema?


Kakšni so ti problemi, ki ne morejo počakati par dni?

Kako se pa čez vikende, praznike in kolektivne dopuste rešuje te kritične probleme?


Za vas programerje, je logika zal drugacna.

Niste vezani na dobavo (zastoji, nesrece, prazniki v drugih drzavah....), pa recimo vreme, okvare strojev in opreme, razlicne navade in urniki v tujini.....
Z vso nasteto jebo moras izpolnjevat pogodbo ter roke odpreme izdelka. Da ne nastevam tehnoloskih faz, ki so kakrsne so in zahtevajo ekzaktne urne zamike....
Narocila pa nihajo in tezko je optimizirati kapacitete ter zakupiti materijale, polizdelke.....sicer to bazira na augenmaso in pretekla povprecja vendar se lahko mocno zajebeš.

Ce realno gledas je nefer do zaposlenih, da jim prakticno nonstop spreminjas dneve v delovne in obratno, česar se itak ne mores izogniti.

Vikend je vikend.
Matematicno je vseeno, ce se jim omogoci frej sred. in cetr. ali kak drug dan, v praksi je pa to jeb... ljudi, zato, ker cel ostali sistem funkcionira drugace.

Evo, nekaj na prvo zogo.

Valvoline ::

Men resno zanima kak doug se mislijo pri vecjih podjetjih vztrajat pri razliki v placah posiljevalci tipkovnic(IT) vs ostali kader na 1:2 do 1:5. Ne bo se dobr koncalo mark my words. Vsi neitjevci bi mogl v taksnem podjetju vodilnim takoj pokazat sredinec.
8-)

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

Valvoline
To ne bo slo.
Se bo zaprlo.
Edino, ce outsorsaš, kar bi pa ze sedaj, ce bi slo.

Mike_Rotch ::

Za vas programerje, je logika zal drugacna.


Nisem programer, btw.

Vse probleme, ki si jih opisal pa moraš reševati v vsakem primeru, če gre za 3, 4, 5 ali 8 dnevni delovni teden. Če rabiš 5 dni na teden nekoga na šihtu pač zaposliš človeka več. Pa en dela od pon-čet drug pa od tor-pet. Trgovcem, policajem, zdravstvu, kelnarjem in vsem ostalim, ki delajo 6 ali 7 dni na teden očitno organizacija ne dela težav.

Izpolnjevanje pogodb? Pač drugič predvidiš 1 teden več za izvedbo, pa je, a ne?

Poleg tega noben od teh problemov ni res kritičen, če ne gre za življenja ali zdravje. Če proizvodnja dobi robo 1 dan kasneje pač ne bo nihče umrl. Od kar so trgovine ob nedeljah zaprte se je zgodilo kaj? Če greš kam na sever kjer se v petek popoldne zapre cela država je problem kje točno?

tikitoki ::

Ja, nekatei mislijo, da brez proizvodnje in potrosnje bomo umrli. Namesto, da bi visja produktivnost vodila v lazjemu in boljsemu zivljenju, se je zgodilo ravno obratno, ljudje rabijo se dodatno sluzbo, da sploh prezivijo, kar lahko obrazlozis zgolj s tem, da gredo presezki v zepe tistih na vrhu. To je druzben problem in je potrebna sistemska resitev. Tisti na vrhu se ne bodo nikoli samovoljno odpovedali izkoriscanju.

Valvoline ::

tikitoki je izjavil:

Ja, nekatei mislijo, da brez proizvodnje in potrosnje bomo umrli. Namesto, da bi visja produktivnost vodila v lazjemu in boljsemu zivljenju, se je zgodilo ravno obratno, ljudje rabijo se dodatno sluzbo, da sploh prezivijo, kar lahko obrazlozis zgolj s tem, da gredo presezki v zepe tistih na vrhu. To je druzben problem in je potrebna sistemska resitev. Tisti na vrhu se ne bodo nikoli samovoljno odpovedali izkoriscanju.

Obdavcit hodlanje delnic, najmanj 1-2% letno, na globalnem nivoju, lahko se vec. Tudi ce jih mas za 1 dan. Razbremenitev dela, cimvec kokr se bo dalo, na absolutnem minimumu.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

tikitoki je izjavil:

Ja, nekatei mislijo, da brez proizvodnje in potrosnje bomo umrli. Namesto, da bi visja produktivnost vodila v lazjemu in boljsemu zivljenju, se je zgodilo ravno obratno, ljudje rabijo se dodatno sluzbo, da sploh prezivijo, kar lahko obrazlozis zgolj s tem, da gredo presezki v zepe tistih na vrhu. To je druzben problem in je potrebna sistemska resitev. Tisti na vrhu se ne bodo nikoli samovoljno odpovedali izkoriscanju.



 Družbeni napredek :)

Družbeni napredek :)

Leva ... Leva ... leva desna ena dva

nejc_nejc ::

Izpolnjevanje pogodb? Pač drugič predvidiš 1 teden več za izvedbo, pa je, a ne?

Ko to naredis na "razpis" z znanimi roki oziroma s pogoji, kjer je rok po sistemu tockovanja ovrednoten recimo 70%, si ze pri oddaji izgubil. S tem, da v dobršnji meri poznaš tempo in zasedenost konkurence domain zunaj.

Industrije zal ne mores primerjati s kelnarji, policijo, zdravstvom, trgovino....pa nimam nic proti njim.

Na sistem saj ne bo nihce umrl, ja jutri si neresen izvajalec.

Eden ali dva cloveka v procesu sta brezveze tam kjer jih sodeluje 70 do 100 ali vec. Tukaj se pa zacnejo stroski, ko moras povecevati za 10-15%. Kasneje pa ne ves kam z njimi.

Sem ze zgoraj napisal da sem za krajsi delavnik.
Ne vem v kaksni obliki bo:
1.Manjse ure iste pare
2.Manjse ure manjse pare,
samo potem mora cela druzba v to, kar pa mislim da ne bo slo, tudi una zunaj.
V tujini nazigajo ob nenormalnih dnevih in urah, samo drzava nekaj od tega ima, pri nas zal ni reda in ga s tem leporecnim predlogom tudi ne bo v vecji kolicini.

.
.
.

Mike_Rotch ::

3. Manjše ure, večje pare. Simpl.

V tujini nazigajo ob nenormalnih dnevih in urah, samo drzava nekaj od tega ima, pri nas zal ni reda in ga s tem leporecnim predlogom tudi ne bo v vecji kolicini.


Imam drugačne izkušnje. 3/4 Nemčije zaključi petke po kosilu ali še prej. Nasploh je v EU stanje precej znosno. Edino američani nabijajo ure, po nepotrebnem sicer, ker naredijo ne veliko.

Pa da ne bomo ugibali.

List of countries by average annual labor hours @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

Prva tabela me je presenetila pozitivno, tudi druga ni slaba.

Ko v nemciji nazigajo ponoci in preko vikendov, se ve, koliko delavcu in koliko drzavi. Lastnik ne reskira prekrska oziroma ne rine v ta spil ce ni nujno.

In za takim sistemom je zakonodaja in sindikati.

Kaj pa pri nas...sindikati :)..se nisem slisal za kaksne kazni ali kaj vec na to temo.

Ce bojo to samo sprejeli in nic vec, je brezveze, za kar se upraviceno bojim.

m0LN4r ::

Mike_Rotch je izjavil:

3. Manjše ure, večje pare. Simpl.

V tujini nazigajo ob nenormalnih dnevih in urah, samo drzava nekaj od tega ima, pri nas zal ni reda in ga s tem leporecnim predlogom tudi ne bo v vecji kolicini.


Imam drugačne izkušnje. 3/4 Nemčije zaključi petke po kosilu ali še prej. Nasploh je v EU stanje precej znosno. Edino američani nabijajo ure, po nepotrebnem sicer, ker naredijo ne veliko.

Pa da ne bomo ugibali.

List of countries by average annual labor hours @ Wikipedia

Ja, ampak moras dodati da to z petki velja za tiste v "pisarnah" kjer ni nekih striktnih odvisnosti dela z drugimi podjetji/projekti in ni vezano na zdravstvo, solstvo, prehrano, turizem, varnost.
Pa tudi, ce se zakljuci, odvisno od narave dela, mora kljub temu biti nekdo dosegljiv po telefonu.

V petek mi je razneslo ventil za vodo zunaj. Opcije, zapreti glavni vod in biti brez vode do ponedeljka in sele v ponedeljek iskati vodovodarja?
Na sreco, sta bila bauhaus in obi odprta zvecer do osmih in en privat vodovodar je imel telefonsko za nujne primere, pa smo zrihtali se isti dan.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

3. Manjše ure, večje pare. Simpl.

V tujini nazigajo ob nenormalnih dnevih in urah, samo drzava nekaj od tega ima, pri nas zal ni reda in ga s tem leporecnim predlogom tudi ne bo v vecji kolicini.


Imam drugačne izkušnje. 3/4 Nemčije zaključi petke po kosilu ali še prej. Nasploh je v EU stanje precej znosno. Edino američani nabijajo ure, po nepotrebnem sicer, ker naredijo ne veliko.

Pa da ne bomo ugibali.

List of countries by average annual labor hours @ Wikipedia

Ja, ampak moras dodati da to z petki velja za tiste v "pisarnah" kjer ni nekih striktnih odvisnosti dela z drugimi podjetji/projekti in ni vezano na zdravstvo, solstvo, prehrano, turizem, varnost.
Pa tudi, ce se zakljuci, odvisno od narave dela, mora kljub temu biti nekdo dosegljiv po telefonu.

V petek mi je razneslo ventil za vodo zunaj. Opcije, zapreti glavni vod in biti brez vode do ponedeljka in sele v ponedeljek iskati vodovodarja?
Na sreco, sta bila bauhaus in obi odprta zvecer do osmih in en privat vodovodar je imel telefonsko za nujne primere, pa smo zrihtali se isti dan.


Seveda... za pravo plačo bi folk sam dvigoval roke za dežurstva... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nejc_nejc ::

Mato989 je izjavil:


Seveda... za pravo plačo bi folk sam dvigoval roke za dežurstva... =)


Ne vem zakaj financirate sindikat?

Mato989 ::

nejc_nejc je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Seveda... za pravo plačo bi folk sam dvigoval roke za dežurstva... =)


Ne vem zakaj financirate sindikat?


Jaz ga ne :O
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

V glavne, na koncu bo to tako da boš lažje opravljal dva joba, da boš lahko živel "dostojno", ker sedaj nikakor ne moreš delati dva joba za polni delovni čas.
Predvsem prvi del, bo za mato 69 total razumljivo z ameriškimi vzgibi odnosa do dela in delavcev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

V glavne, na koncu bo to tako da boš lažje opravljal dva joba, da boš lahko živel "dostojno", ker sedaj nikakor ne moreš delati dva joba za polni delovni čas.
Predvsem prvi del, bo za mato 69 total razumljivo z ameriškimi vzgibi odnosa do dela in delavcev.


Odvisno je marsikaj od želja in pričakovanj ;) Nekdo ne more živet za tako plačo kot jaz, jaz ne za neko ki jo ima nekdo na polovički itd... Problem je ker je folk uber razvajen in se ni več pripravljen odkrekat.

5x6ur bi bil perfekten delovnik... itak redkokdo dela EFEKTIVNO in MAX produktivno več kot 6/8 ur =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tony1 ::

m0LN4r je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

3. Manjše ure, večje pare. Simpl.

V tujini nazigajo ob nenormalnih dnevih in urah, samo drzava nekaj od tega ima, pri nas zal ni reda in ga s tem leporecnim predlogom tudi ne bo v vecji kolicini.


Imam drugačne izkušnje. 3/4 Nemčije zaključi petke po kosilu ali še prej. Nasploh je v EU stanje precej znosno. Edino američani nabijajo ure, po nepotrebnem sicer, ker naredijo ne veliko.

Pa da ne bomo ugibali.

List of countries by average annual labor hours @ Wikipedia

Ja, ampak moras dodati da to z petki velja za tiste v "pisarnah" kjer ni nekih striktnih odvisnosti dela z drugimi podjetji/projekti in ni vezano na zdravstvo, solstvo, prehrano, turizem, varnost.
Pa tudi, ce se zakljuci, odvisno od narave dela, mora kljub temu biti nekdo dosegljiv po telefonu.

V petek mi je razneslo ventil za vodo zunaj. Opcije, zapreti glavni vod in biti brez vode do ponedeljka in sele v ponedeljek iskati vodovodarja?
Na sreco, sta bila bauhaus in obi odprta zvecer do osmih in en privat vodovodar je imel telefonsko za nujne primere, pa smo zrihtali se isti dan.


Madona, ste eni trdi. Ko kamen. A vam zlata vegova in bežanje pred cepivi niso prav nič koristila? :))

Že desetič isti - brezvezen - argument, ob petkih bo torej konec sveta, če takrat ne bomo delali. Ja, reveži necepljeni, kaj pa če vam v soboto razfuka WC školjko? A tisto boste pa nekako potrpeli?

A vam je sploh jasno, da se je do leta 1970 pri nas čisto normalno delalo 6 dni na teden? In, glej čudo, ko smo prešli na 5-dnevni delovnik se kar ni svet podrl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

V glavne, na koncu bo to tako da boš lažje opravljal dva joba, da boš lahko živel "dostojno", ker sedaj nikakor ne moreš delati dva joba za polni delovni čas.
Predvsem prvi del, bo za mato 69 total razumljivo z ameriškimi vzgibi odnosa do dela in delavcev.


Odvisno je marsikaj od želja in pričakovanj ;) Nekdo ne more živet za tako plačo kot jaz, jaz ne za neko ki jo ima nekdo na polovički itd... Problem je ker je folk uber razvajen in se ni več pripravljen odkrekat.

5x6ur bi bil perfekten delovnik... itak redkokdo dela EFEKTIVNO in MAX produktivno več kot 6/8 ur =)

 Po tvojem sta zagotovo ona kriva, ne sistem ki ga ti povdarjaš. ker sem prepričan, da si do tega trenutka, tudi ti razmišljal... kot tedva.

Po tvojem sta zagotovo ona kriva, ne sistem ki ga ti povdarjaš. ker sem prepričan, da si do tega trenutka, tudi ti razmišljal... kot tedva.

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

V glavne, na koncu bo to tako da boš lažje opravljal dva joba, da boš lahko živel "dostojno", ker sedaj nikakor ne moreš delati dva joba za polni delovni čas.
Predvsem prvi del, bo za mato 69 total razumljivo z ameriškimi vzgibi odnosa do dela in delavcev.


Odvisno je marsikaj od želja in pričakovanj ;) Nekdo ne more živet za tako plačo kot jaz, jaz ne za neko ki jo ima nekdo na polovički itd... Problem je ker je folk uber razvajen in se ni več pripravljen odkrekat.

5x6ur bi bil perfekten delovnik... itak redkokdo dela EFEKTIVNO in MAX produktivno več kot 6/8 ur =)

 Po tvojem sta zagotovo ona kriva, ne sistem ki ga ti povdarjaš. ker sem prepričan, da si do tega trenutka, tudi ti razmišljal... kot tedva.

Po tvojem sta zagotovo ona kriva, ne sistem ki ga ti povdarjaš. ker sem prepričan, da si do tega trenutka, tudi ti razmišljal... kot tedva.



Ne vidiš, če bi pač jaz dobil raka bi želel evtanazijo v takem primeru in bi prepustil prihranke osebi ki jo ljubim... =) Potrebno je tudi znat reči kdaj je pač življenje končano za nekoga, moraš bit iskren do sebe...

Samo to vam dušebrižnikom ni razumljivo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

V glavne, na koncu bo to tako da boš lažje opravljal dva joba, da boš lahko živel "dostojno", ker sedaj nikakor ne moreš delati dva joba za polni delovni čas.
Predvsem prvi del, bo za mato 69 total razumljivo z ameriškimi vzgibi odnosa do dela in delavcev.


Odvisno je marsikaj od želja in pričakovanj ;) Nekdo ne more živet za tako plačo kot jaz, jaz ne za neko ki jo ima nekdo na polovički itd... Problem je ker je folk uber razvajen in se ni več pripravljen odkrekat.

5x6ur bi bil perfekten delovnik... itak redkokdo dela EFEKTIVNO in MAX produktivno več kot 6/8 ur =)

 Po tvojem sta zagotovo ona kriva, ne sistem ki ga ti povdarjaš. ker sem prepričan, da si do tega trenutka, tudi ti razmišljal... kot tedva.

Po tvojem sta zagotovo ona kriva, ne sistem ki ga ti povdarjaš. ker sem prepričan, da si do tega trenutka, tudi ti razmišljal... kot tedva.



Ne vidiš, če bi pač jaz dobil raka bi želel evtanazijo v takem primeru in bi prepustil prihranke osebi ki jo ljubim... =) Potrebno je tudi znat reči kdaj je pač življenje končano za nekoga, moraš bit iskren do sebe...

Samo to vam dušebrižnikom ni razumljivo.

Ampak tudi te osebki so mislili da naöin ki ga podpirajo deluje, kot kaže ne. Za take kot ti je avtanazija najboljša rešitev, ne glede koliko si našparal.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Ampak tudi te osebki so mislili da naöin ki ga podpirajo deluje, kot kaže ne. Za take kot ti je avtanazija najboljša rešitev, ne glede koliko si našparal.


Seveda sistem deluje, ampak onadva sta se odločila za pot ki je pobrala njune prihranke... Kot pravim, problem je v osnovi v razumevanju bolezni in življenja in smisla zdravljenja... Mantra kako je potrebno vsakega zdravit ki ima skoraj ali popolnoma neozdravljivo bolezen skozi kurativo je logika dušebrižnikov ki si tako lajšate vest.

Ko življenje brez nenehnih doz zdravil, ali terapij postane nevzdržno ali izgubi svojo kvaliteto, je bolje razmislit o mirnem prenehanju, namesto porabljanju ogromno energije in časa da podaljšuješ trpljenje.

Ta tvoj primer nima nobene zveze z dejstvom da sistem deluje, ampak ljudje so zavedeni z mislijo da je treba podaljševat lajf "no matter what"

Poznam primer v SLO ko je tip čakal tako dolgo na operacijo da je bil pol večni invalid... je to za tebe dober sistem? Za mene ne... To pa zato ker se sistem preveč ukvarja z onimi i bodo kmalu umrli, namesto da bi se ukvarjal da pomaga s preventivo in blago kurativo takim ki zaradi manjših težav čakajo predolgo na operacije ali pomoč in postanejo trajni invalidi... ko pa postanejo trajni invalidi je pa bolje evtanazija, ne pa takrat pomagat... prej bi pomagali.

Enako velja pri raku, je treba prej bolje in manj stresno živet, se bolj zdravo prehranjevat, ne kadit itd... pa bo manj šans za raka... morda ne pri dotični osebi overall pač...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Ampak tudi te osebki so mislili da naöin ki ga podpirajo deluje, kot kaže ne. Za take kot ti je avtanazija najboljša rešitev, ne glede koliko si našparal.


Seveda sistem deluje, ampak onadva sta se odločila za pot ki je pobrala njune prihranke... Kot pravim, problem je v osnovi v razumevanju bolezni in življenja in smisla zdravljenja... Mantra kako je potrebno vsakega zdravit ki ima skoraj ali popolnoma neozdravljivo bolezen skozi kurativo je logika dušebrižnikov ki si tako lajšate vest.

Ko življenje brez nenehnih doz zdravil, ali terapij postane nevzdržno ali izgubi svojo kvaliteto, je bolje razmislit o mirnem prenehanju, namesto porabljanju ogromno energije in časa da podaljšuješ trpljenje.

Ta tvoj primer nima nobene zveze z dejstvom da sistem deluje, ampak ljudje so zavedeni z mislijo da je treba podaljševat lajf "no matter what"

Poznam primer v SLO ko je tip čakal tako dolgo na operacijo da je bil pol večni invalid... je to za tebe dober sistem? Za mene ne... To pa zato ker se sistem preveč ukvarja z onimi i bodo kmalu umrli, namesto da bi se ukvarjal da pomaga s preventivo in blago kurativo takim ki zaradi manjših težav čakajo predolgo na operacije ali pomoč in postanejo trajni invalidi... ko pa postanejo trajni invalidi je pa bolje evtanazija, ne pa takrat pomagat... prej bi pomagali.

Enako velja pri raku, je treba prej bolje in manj stresno živet, se bolj zdravo prehranjevat, ne kadit itd... pa bo manj šans za raka... morda ne pri dotični osebi overall pač...

Da zagotovo sta nekaj napačno delala, drugače bi se vse lepo poklapal. Verjetno je zato verjetnost preživetja novorojenčkov v tvojem priljubljenem sistemu manjse kot v rusiji un Srbiji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Spet mešaš in hodiš v absolutizme... jaz nisem nikoli proti medicini, samo proti sem medicinski pomoči ki rezultira o tem kar si ti pokazal v sliki... na koncu je ona preživela in bosta skupaj trpela še XY let, namesto da bi ona umrla in bi on trpel nekaj časa in imel prihranke... Prav sta se pač odločla za prvo pot, njuna pravica... v Slo te pravice nimaš.

Kaj imajo tu novorojenčki in preživetje poznaš samo ti... jaz sem samo proti medicinski pomoči ki ustvarja probleme kot je njun... če to vsi plačamo je isto slabo, ker jemljemo naš denar za operacije ljudi ki umrejo čez X časa (prehitro) vseeno... neracionalno razmetavanje z medicinskimi resursi in poraba medicinske pomoči praktično odpisanim v imenu dušebrižnosti in pranja vesti ljudstva je največja zabloda modernega Sveta...

Ti boš to težko razumel in debatiral, ker si pač dušebrižnik za vsako ceno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Spet mešaš in hodiš v absolutizme... jaz nisem nikoli proti medicini, samo proti sem medicinski pomoči ki rezultira o tem kar si ti pokazal v sliki... na koncu je ona preživela in bosta skupaj trpela še XY let, namesto da bi ona umrla in bi on trpel nekaj časa in imel prihranke... Prav sta se pač odločla za prvo pot, njuna pravica... v Slo te pravice nimaš.

Kaj imajo tu novorojenčki in preživetje poznaš samo ti... jaz sem samo proti medicinski pomoči ki ustvarja probleme kot je njun... če to vsi plačamo je isto slabo, ker jemljemo naš denar za operacije ljudi ki umrejo čez X časa (prehitro) vseeno... neracionalno razmetavanje z medicinskimi resursi in poraba medicinske pomoči praktično odpisanim v imenu dušebrižnosti in pranja vesti ljudstva je največja zabloda modernega Sveta...

Ti boš to težko razumel in debatiral, ker si pač dušebrižnik za vsako ceno...

BS.
Sta samo pšreživela, verjentost da bosta odplačala na stara leta hišo in se ne pridružila ostalim brezdomcem ko ne bosta mogl več delat, je sedaj zgolj še statistična anomalija.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mike_Rotch ::

Pa tudi, ce se zakljuci, odvisno od narave dela, mora kljub temu biti nekdo dosegljiv po telefonu.


A v Nemčiji še niso sprejeli, da ne smeš kontaktirati delavca izven delovnega časa? Francozi vem, da imajo to že nekaj časa, pa verjetno še kje. Za nemčijo se pa tudi spomnim, da so nekaj omenjali.

V petek mi je razneslo ventil za vodo zunaj. Opcije, zapreti glavni vod in biti brez vode do ponedeljka in sele v ponedeljek iskati vodovodarja?
Na sreco, sta bila bauhaus in obi odprta zvecer do osmih in en privat vodovodar je imel telefonsko za nujne primere, pa smo zrihtali se isti dan.


Nihče ne pravi, da noben vodovodar ne sme delati v petek zvečer. Ampak ta isti vodovodar naj ima potem ponedeljek prost.

m0LN4r ::

tony1 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

3. Manjše ure, večje pare. Simpl.

V tujini nazigajo ob nenormalnih dnevih in urah, samo drzava nekaj od tega ima, pri nas zal ni reda in ga s tem leporecnim predlogom tudi ne bo v vecji kolicini.


Imam drugačne izkušnje. 3/4 Nemčije zaključi petke po kosilu ali še prej. Nasploh je v EU stanje precej znosno. Edino američani nabijajo ure, po nepotrebnem sicer, ker naredijo ne veliko.

Pa da ne bomo ugibali.

List of countries by average annual labor hours @ Wikipedia

Ja, ampak moras dodati da to z petki velja za tiste v "pisarnah" kjer ni nekih striktnih odvisnosti dela z drugimi podjetji/projekti in ni vezano na zdravstvo, solstvo, prehrano, turizem, varnost.
Pa tudi, ce se zakljuci, odvisno od narave dela, mora kljub temu biti nekdo dosegljiv po telefonu.

V petek mi je razneslo ventil za vodo zunaj. Opcije, zapreti glavni vod in biti brez vode do ponedeljka in sele v ponedeljek iskati vodovodarja?
Na sreco, sta bila bauhaus in obi odprta zvecer do osmih in en privat vodovodar je imel telefonsko za nujne primere, pa smo zrihtali se isti dan.


Madona, ste eni trdi. Ko kamen. A vam zlata vegova in bežanje pred cepivi niso prav nič koristila? :))

Že desetič isti - brezvezen - argument, ob petkih bo torej konec sveta, če takrat ne bomo delali. Ja, reveži necepljeni, kaj pa če vam v soboto razfuka WC školjko? A tisto boste pa nekako potrpeli?

A vam je sploh jasno, da se je do leta 1970 pri nas čisto normalno delalo 6 dni na teden? In, glej čudo, ko smo prešli na 5-dnevni delovnik se kar ni svet podrl...

Kljub temu, da smo presli na 5dni se marsikje dela tudi v soboto in nedeljo. To da je teden samo od pon-pet je samo misljenje ravne uprave. Za nekoga je 5 dni lahko enako sreda-nedelja.

Takrat ko ti nebi delal, pa pricakujes da bo nekdo drugi delal, da se bos ti lahko za vikende "razvajal" ane pa ce si potem v catezu na toboganu razbijes glavo, pa te bomo pustili tam lezat do ponedeljka ali pa enostavno, da se potopis v vodi, saj ima resevalec ze od petka fraj.

Se enkrat razmisli, kaj si napisal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tony1 ::

Ne. To nima osnove in zato ne more biti protiargument skrajšanemu delovniku.

Ta tema tebe presega, žal. Pridi nazaj, ko boš poštekal, za kaj se gre.

Mato989 ::

Molnar... to kar ti pišeš je še zmeraj 5 dnevni delovnik... to da nekdo dela sre-ned nekdo pa pon-pet je v osnovi ENAKO... razlika je če nekdo dela pon-pet nekdo pa pon-sob...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Mike_Rotch je izjavil:

Pa tudi, ce se zakljuci, odvisno od narave dela, mora kljub temu biti nekdo dosegljiv po telefonu.


A v Nemčiji še niso sprejeli, da ne smeš kontaktirati delavca izven delovnega časa? Francozi vem, da imajo to že nekaj časa, pa verjetno še kje. Za nemčijo se pa tudi spomnim, da so nekaj omenjali.

V petek mi je razneslo ventil za vodo zunaj. Opcije, zapreti glavni vod in biti brez vode do ponedeljka in sele v ponedeljek iskati vodovodarja?
Na sreco, sta bila bauhaus in obi odprta zvecer do osmih in en privat vodovodar je imel telefonsko za nujne primere, pa smo zrihtali se isti dan.


Nihče ne pravi, da noben vodovodar ne sme delati v petek zvečer. Ampak ta isti vodovodar naj ima potem ponedeljek prost.

Ja sej to je tako urejeno. Tam kjer so delovni dnevi od pon-nedelje imas 2 dni fraj med tednom. Ce delas v nedeljo imas 3 dni fraj ali pa po zelji si izplacal dvojne nadure.

Problem je, da ocitno ne razumete, da so tejle zakonske dolocbe odvisno od branze in poklica. Ni kr univerzalno za vse.
Kontaktiras lahko zaposlenega, ki prejema dodatek za pripravljenost, vedno ali pa obstajajo izredni primeri, kjer ce nekdo ni dosegljiv, ta cas druga firma ne dela in delo stoji, denar in ura pa laufata naprej. Mislim v Sloveniji sploh ni problem prestaviti zerjava cez cesto brez policije, ce treba, prestavi ga pa lahko vsak lolek, ki ima kljuce... V Nemciji je to malo drugace, vsak je zasciten z zakoni in se stvar ze lahko zelo zakomplicira. Pa to se ni konec zgodbe, ampak sele zacetek. Ce pa se ne dela po zakonih, pa letijo tozbe v vse smeri kot v muriki, kdo je kriv, kdo ni kriv.

tony1 je izjavil:

Ne. To nima osnove in zato ne more biti protiargument skrajšanemu delovniku.

Ta tema tebe presega, žal. Pridi nazaj, ko boš poštekal, za kaj se gre.

Jaz stekam za kaj se gre, ampak o tem nisem niti govoril. Jaz nimam cisto nic proti, ce hoce nekdo prostovoljno delati manj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolje cenejeni perksi na delovnem mestu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24125666 (14283) OrkAA
»

Na Otoku bodo preizkusili štiridnevni delovnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12716669 (12301) IL_DIAVOLO
»

Zaposlitev za krajši delovni čas od polnega.

Oddelek: Loža
475787 (3579) Mato989
»

Izkoriscevalsko/izkrivljeno nizanje st. nadur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548267 (6077) GupeM
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478462 (5428) solatko

Več podobnih tem