» »

Ali je Svoboda izdala ljudstvo in demokracijo?

Ali je Svoboda izdala ljudstvo in demokracijo?

««
18 / 21
»»

D3m ::

133273 je izjavil:

mpu2Q7 je izjavil:

Pa veš, kdo je kdaj in čemu ukinil SDK?

Tranzicijske stranke, prva stvar, ki so jo sprejele je bila ukinitev SDK, ker niso mogle neovirano krasti, ce bi ga pustile divje privatizacije v Sloveniji ne bi bilo.


Ukinitev SDK je zahtevala EU.
|HP EliteBook|R5 6650U|

133273 ::

133273 je izjavil:

mpu2Q7 je izjavil:

Sem dal gptju, se kar trudi, zelo počasi piše, verjetno zato, ker ve, da berem počasi :-) Prilepim, ko zaključi.

Dejansko se ne spomnim vec kdo je takrat sral v vladi, moment...

LDS, Janez Drnovšek.

mpu2Q7 ::

Služba družbenega knjigovodstva (SDK) je bila ustanovljena v času bivše Jugoslavije in je imela pomembno vlogo pri spremljanju in nadzoru gospodarskih aktivnosti v državi. Po osamosvojitvi Slovenije je SDK nadaljevala delovanje kot organ, ki je nadziral plačevanje davkov in prispevkov ter spremljal gospodarske dejavnosti podjetij.

Leta 2001 je bil sprejet Zakon o davčnem postopku, ki je uvedel spremembe v davčni zakonodaji in prestrukturiral organ, pristojen za nadzor in pobiranje davkov. Služba družbenega knjigovodstva je bila v okviru teh sprememb ukinjena in njene pristojnosti so bile prenesene na Davčno upravo Republike Slovenije. Namen ukinjanja SDK je bil povečati učinkovitost in učinkovitost sistema pobiranja davkov v Sloveniji ter zmanjšati administrativno breme za podjetja.


Tule pa nezanesljiv wiki.

SDK v Republiki Sloveniji
V času novo nastale samostojne države Slovenije se je v času vlade Janeza Drnovška leta 1994 preimenovala v Agencijo RS za plačilni promet, nadziranje in informiranje.[10] Ta agencija je sprva v celoti prevzela naloge SDK-ja, a že kmalu je bilo ustanovljeno Računsko sodišče Republike Slovenije, ki je prevzelo nadzor nad poslovanjem javnega sektorja.[4] Vendar učinkovitost Agencije Republike Slovenije za plačilni promet, nadziranje in informiranje ni bila primerljiva z SDK-jem, saj ni bilo ustanovljene finančne policije, niti izdelanih pravnih predpisov za vprašanja, kot so kdo, zakaj, kje in kako, sme in mora delati s kapitalom.[navedi vir] Leta 1996 je bil velik del nekdanje SDK združen z Republiško upravo za javne prihodke v Davčno upravo Republike Slovenije (DURS).[11] Naloge, ki jih je poprej opravljal SDK, so bile nato razpršene med Agencijo za plačilni promet , Računsko sodišče in Agencijo za revidiranje,[5] glede davčnega nadzora nad pravnimi osebami pa na DURS.[1]

133273 ::

D3m je izjavil:

133273 je izjavil:

mpu2Q7 je izjavil:

Pa veš, kdo je kdaj in čemu ukinil SDK?

Tranzicijske stranke, prva stvar, ki so jo sprejele je bila ukinitev SDK, ker niso mogle neovirano krasti, ce bi ga pustile divje privatizacije v Sloveniji ne bi bilo.


Ukinitev SDK je zahtevala EU.

Tega ne vem, vem pa, da nobena stranka po tem SDKja ni poizkusila oziviti, tako, da so vse isti kurac.

Oz. je nekaj ropotala Levica, samo seveda ne bo dobila nikoli vecine v parlamentu, razen ce bo vecinsko izvoljena.

Edit: kolikor sem pogledal, razlog za to ni bila EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

CiClon ::

Tema o Svobodnjakih, že deset strani je pa floskul iz srednješolske zgodovine :)

Zato pa je tako kot je. Po šumama i goraaaaama!

133273 ::

CiClon je izjavil:

Tema o Svobodnjakih, že deset strani je pa floskul iz srednješolske zgodovine :)

Zato pa je tako kot je. Po šumama i goraaaaama!


Ne mores laznjivim pizdam dovoliti, da se lazejo na podlagi fikcije doktorja zgodovine, brez citatov. :)

133273 je izjavil:

D3m je izjavil:

133273 je izjavil:

mpu2Q7 je izjavil:

Pa veš, kdo je kdaj in čemu ukinil SDK?

Tranzicijske stranke, prva stvar, ki so jo sprejele je bila ukinitev SDK, ker niso mogle neovirano krasti, ce bi ga pustile divje privatizacije v Sloveniji ne bi bilo.


Ukinitev SDK je zahtevala EU.

Tega ne vem, vem pa, da nobena stranka po tem SDKja ni poizkusila oziviti, tako, da so vse isti kurac.

Oz. je nekaj ropotala Levica, samo seveda ne bo dobila nikoli vecine v parlamentu, razen ce bo vecinsko izvoljena.

Edit: kolikor sem pogledal, razlog za to ni bila EU.


Dejansko pa bi bila boljsa kot vse Golobove reforme davkov itd. uvedba SDKja. Ne rabis nic drugega:

Za vse subjekte javnega in zasebnega poslovanja, za podjetja in za javne ustanove je morala ugotavljati in evidentirati sledeče:

kdo in zakaj vplačuje,
kdo in kje izplačuje,
kdo in kako zbira denar,
kdo in kako deli denar.


Ko imas te podatke, odpade vse utajevanje davkov, mesetarjenje, neizplacevanje delavcev (dokler niso bile place placane ni bilo mogoce obratovati z racunom) itd., se toliko vecji efekt pa bi imel v danasnji brezgotovinski druzbi. Ce bi imel vec odlivov kot prilivov, bi bila mala sala ugotoviti kje pride do razlike. Utajuj davke kolikor hoces, ampak denarja ne bos mogel uporabljati, sicer bos hitro igral klavir.

Dejansko je bila ukinitev SDK temeljni pogoj, da se je lahko zacelo sranje v katerem smo zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

mpu2Q7 ::

Evo, to še, preden upokojim račun, to je napisal GPT brez popravkov, direkten copy/paste. Kot vidite, razvija zavest, spominja se, kaj je napisal in še malo nejevoljen postaja - "Kot sem že omenil v mojem prejšnjem odgovoru", slovenščina pa sicer ni najboljša, ker bi (upravičeno domnevam!) moral uporabiti povratno svojilni zaimek.

Ne, ukinitev Službe družbenega knjigovodstva (SDK) ni bila zahtevana s strani Evropske unije (EU). Kot sem že omenil v mojem prejšnjem odgovoru, je bila ukinitev SDK posledica sprememb v davčni zakonodaji in prestrukturiranja organov, pristojnih za nadzor in pobiranje davkov v Sloveniji.

Evropska unija ima sicer določene zahteve in smernice na področju davčnih zadev, kot so na primer Direktiva o skupnem sistemu davka na dodano vrednost (DDV) in Smernice za boj proti goljufijam na področju davkov. Vendar pa ni bilo posebne zahteve ali priporočila s strani EU glede ukinitev SDK.

133273 ::

mpu2Q7 je izjavil:

Evo, to še, preden upokojim račun, to je napisal GPT brez popravkov, direkten copy/paste. Kot vidite, razvija zavest, spominja se, kaj je napisal in še malo nejevoljen postaja - "Kot sem že omenil v mojem prejšnjem odgovoru", slovenščina pa sicer ni najboljša, ker bi (upravičeno domnevam!) moral uporabiti povratno svojilni zaimek.

Ne, ukinitev Službe družbenega knjigovodstva (SDK) ni bila zahtevana s strani Evropske unije (EU). Kot sem že omenil v mojem prejšnjem odgovoru, je bila ukinitev SDK posledica sprememb v davčni zakonodaji in prestrukturiranja organov, pristojnih za nadzor in pobiranje davkov v Sloveniji.

Evropska unija ima sicer določene zahteve in smernice na področju davčnih zadev, kot so na primer Direktiva o skupnem sistemu davka na dodano vrednost (DDV) in Smernice za boj proti goljufijam na področju davkov. Vendar pa ni bilo posebne zahteve ali priporočila s strani EU glede ukinitev SDK.


Ja, saj je jasno, tranzicijske stranke so se okoristile na racun tega, s tem, da DEMOS aka SDS ne bi izzvzel (sploh glede na trgovino z orozjem ne).

Se vedno mislim, da sta Kucan in Jansa zmenjena, da se igrata "good cop / bad cop" in nategujeta oba pola na polno.

Zdaj je Kucan ponudil Goloba, naslednji mandat bo Jansa ponudil Logarja, oba skupaj pa nas bosta na polno zazirala (in seveda vsi povezani gospodarstveniki)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

mpu2Q7 ::

133273 je izjavil:

Se vedno mislim, da sta Kucan in Jansa zmenjena, da se igrata "good cop / bad cop" in nategujeta oba pola na polno.

Ja, to ne izgleda kot absurdno nemogoča opcija, ki pa sicer ne spreminja situacije kaj posebej.

133273 ::

mpu2Q7 je izjavil:

133273 je izjavil:

Se vedno mislim, da sta Kucan in Jansa zmenjena, da se igrata "good cop / bad cop" in nategujeta oba pola na polno.

Ja, to ne izgleda kot absurdno nemogoča opcija, ki pa sicer ne spreminja situacije kaj posebej.


Jo, ce jih oba odjebemo. Ne sme pa zaudarjati ne po enem, ne po drugem, Prebilic se mi je zdel dobra opcija in edini od predsedniskih kandidatov, ki je imel mozgane.

Zal so me SDSovski pizduni prisilili, da sem volil NPM, samo zato, da drugi gnoj - Logar - ne bi prisel do predsedniske funkcije, ce bi bil kdorkoli razen SDS kandidatov opcija, bi volil njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

mpu2Q7 ::

133273 je izjavil:

Jo, ce jih oba odjebemo. Prebelic se mi je zdel dobra opcija.

Preveč pekunije se pretaka, ne gre to tako, kar se nekaj na forumu izmisli streljajoč osle ali Chtulhuja osebno. Ajd, moram oditi, se bomo kmalu našli v naslednjih instancah, kar vsaj malo popestri forum. Pozdravi brusničarja.

133273 ::

mpu2Q7 je izjavil:

brusničarja.


???

mpu2Q7 ::

On bo že vedel, ko bo prebral :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mpu2Q7 ()

133273 ::

mpu2Q7 je izjavil:

On bo že vedel, ko bo prebral :-)

In kaj imam jaz s tem? Zal mi je ampak nimam blage, kaj si hotel povedati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

mpu2Q7 ::

A lahko, prosim, grem in sinonim prepustim razkroju? :-)

133273 ::

mpu2Q7 je izjavil:

sinonim

Ja, ta del sem dojel, samo zal vseeno nimam pojma na koga se nanasa?

111111111111 ::

133273 je izjavil:

Mimogrede, imam zanimivo vprasanje, od desnosucnih primitivcev tule.

Privlekli ste spet neke brezvezne in skrajno nepomembne bedarije o povojnih pobojih ven in za njih se mi gladko jebe, ampak ne razumem pa, kaj bi pa pravzaprav vi radi?

Opravicilo mrtvih? Kaj drugega? Mislim, tako, konkretno, kaj bi radi v zvezi s tem, da boste sli nazaj gnoj kidat na dolensko in nehali 70+ let stare nepomembne bedarije pogrevat?

Prvo nismo primitivci. Drugo smo desenosučni, ker ga levica po svetu in v Sloveniji totalno serje.

Zakaj privlečemo povojne poboje nazaj? Ker hočete spet uvajati komunizem in totalitarizem, zato. Ustanavlja se svet za sovražni govor, Golob kadruje po politični pripadnosti, sem mislil, da se ne da bolj očitno kadrovati politično kot je to delal Janša, ampak Golobu je uspelo. Zvišuje se davke, da bomo vsi enaki. Živimo migrantske družine, cigane in mlade zdrave lenuhe iz naših davkov in za to ne zahtevamo nič v zameno. Potrebna dela: branje starostnikom, vodenje starostnikov na sprehod, pobiranje smeti, itd... Delo v javno dobro, če jim že plačujemo vsak mesec. Verjamem, da se marsikateremu zaposlenemu zdi zamalo, da dela 176 ur na mesec, živi pa isto ali slabše od tistega, ki je na socialki.

Vse skupaj vodi nazaj v dobro staro Jugo, ko so pač živeli iz rok v usta, čez oblast niso smeli govorit, nasprotnike so pa pač počistili.

Zato se oglašamo in vlečemo nazaj stare teme.

133273 je izjavil:


Zanimivo, se pravi si pripravljen tudi naciste podpirat. Izgleda imamo tule vec pripadnikov Blood & Honour kot bi si clovek mislil, bi bilo treba malo policijo obvestiti o delovanju neonacisticnih teroristicnih organizacij na slo-techu.

Heh, tele tvoje naciste si ti privlekel v temo in jih še kar naprej vlačiš, tako da po moje je to bolj tvoja agenda. Jih pa tako kot vse ostale skrajneže ustvarjajo skrajneži nasprotnega pola. Ne budale na desni niti na levi niso primerne za med normalen folk.

nevone je izjavil:


Ja, ampak povojni poboji s bili uradno obsojeni, kolaboracija pa ne in celo želijo rehabilitacijo za to.

o+ nevone

Proim vire za navedene trditve?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

133273 je izjavil:


Seveda, koliko je pa knjig, ki trdijo obratno? Napisanih v zadnjih 60 letih? Mislim, jaz si cisto lepo predstavljam enega pobesnjenega in na pol norega domobranca, z manicno obsesivno-kompulzivnim sindromom in shizofrenijo, kako je sposoben to spisat v pol leta.

Se ti ne zdi, da dokler ne prebereš še kakšnega mnenja težko sodiš? Saj lahko prebereš knjige in jih demantiraš, glede na to da je več knjig "pravilno" napisanih kot trdiš. Pokojni tast je bil zgodovinar in je razlagal o povojnih pobojih, takrat sem spremenil mnenje o NOB in še marsičemu. Tudi sam sem bil do takrat za partizane, pač tako kot so me naučili v šoli.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

133273 je izjavil:


"Studijski center za narodno spravo", prva stran objavljena augusta 2020, ukvarjajo se baje z vsemi totalitarizmi, ampak pravzaprav se ukvarjajo samo z zagovarjanjem kolaborantov.

Pazi, ta center so do sedaj poskušale ukiniti vse leve vlade. :D Tudi leve vlade so uničile še kar nekaj komunističnih arhivov, nekaj let nazaj. Kar piši jim in ti bodo razložili kateri arhivi so bili uničeni in jih niso mogli pridobiti, da bi jih prebrali.

Nekateri ste resnično naivneži in vas ne zanima resnica, ampak pač neka iluzija v kateri hočete živeti in umreti.

133273 je izjavil:

Vedno bolj jih razumem. Z vsako tvojo besedo ali tistega opus deievca zgoraj mi postaja jasno, da ni slo drugace, kot, da se jih zmece v fojbe, zato pa smo imeli do 1991 mir pred vami.

Pac za narodno spravo po kolaboraciji v ww2 je bila zadeva nujna.

Prosim navedi kakšen zgodovinski vir, ki potrjuje, da so bili v Barbarin rov zmetani sami vojni zločinci.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

133273 je izjavil:


Seveda je brezveze, ze meni se gladko jebe za nekaj egoisticnih kretenov iz leta 194x, ki so se postavili na stran okupatorja, mojim otrokom se bo pa se bolj. Pac pocakamo se nekaj let, pa bo mir.

Mimogrede, tisto sranje od tvojih knjig se prodaja po 5 eurov. Papir brez tiska je vec vreden. Gre samo za propagandni material, tako kot letaki, ki ti jih Spar odvrze v kaslc.

Očitno ti je še kako pri srcu zagovarjati rdeče klavce. Če so bili tvoji sorodniki med njimi, nisi ti nič kriv. So ti pač oprali tvoje možgane. Saj so jih Nejčiju tudi, ki bi najraje vzpostavil prejšnjo oblast, da bi tiste, ki mislimo s svojo glavo, spet malo pometali v jame, da bi vi spet imeli mir, par 10 let. :D

Smilite se mi redečkarji. Včasih ste prav pomilovanja vredni. TAko kot neonaciji, ste vi neokomunisti. :D

133273 je izjavil:


Imamo, razen po kaksnem obskurnem forumu, vas nihce ne jebe 5%. Se malo pa bojo pomrle zadnje zblojene duse v duhovscini, potem boste pa lahko talali piskote skupaj s Hare Krishna, pa malo oprezali, ce se ne pribljizuje kdo v belem s prisilnim jopicem.

Brez argumentov komunistkom ostane samo še žaljenje.

133273 je izjavil:

Zakaj bi bil to problem? Izdajalec lastne druzine? Ah ja, kolaboracijo zagovarjas... razumem, da ne razumes.

(Saj vem, da samo lazes in nisi taka pizda kot bi se rad predstavil. Pac en prednik je bil zaveden s strani cerkve, pa ste prevec neumni, da bi ugotovili, da ni bil problem v partizanih ampak v cerkvi. In je se vedno.)

Heh, če dvomiš v rdeči rajh si takoj na strani cerkve. :D Kako je lepo poslušat, kako se folku v letu 2023 jebe za leto 45, a obenem popolnoma 100% zagovajajo takratno oblast. Brez dvoma. Pravi so zmagal in zmagali so dobri pravični in pošteni. Živel klavec Tito.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

133273 je izjavil:


Whatever. Zgodovina je jasna, partizani so oslobodili Slovenijo/Jugoslavijo in zmetali narodne izdajalcev v grobove. En stavek, ki ga pozna cela Slovenija in bo ostal. Ta vasa jokcanja pa nikogar ne ganejo, saj flateartherji so tudi glasni, pa se jim samo smejimo.

Zgodovina je črno-bela. Bravo. Cvet slo-tech inteligence.

133273 je izjavil:


Ni tega dejstva. Mogoce so se organizirale iz pohlepa (zupnika in posameznikov), da ne bi slucajno kaj prispevali k NOB, ker jim je slo tudi pod Italiani cisto ok. Biznis as usual.

Ima segedin kar prav. Peniš se okoli ust in bruhaš ven propagando komunistov. Revček.

133273 je izjavil:



Ne, zaradi cerkvenega spiranja mozganov, ob strahu za lastne posesti v primeru uspeha NOB, se zberejo neuki domaci gruntarji in se grejo igrati vojacke. Danes takih idiotov ni ostalo vec kaj dosti, ampak sem in tja se pa se kaksen najdes.

Gotovo boš lahko našel napisana dejstva za svoje trditve. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

133273 je izjavil:


Aja, ti si mislil tisto slovenceljsko wikipedijo, kjer lahko narodno izdajalske barabe lazete kolikor hocete, ker vas nihce od tujcev ne razume in ne more prispevati pogleda izven zaplankane Slovenije se kdo drug in vas postaviti na laz?

Ja, tisto je pa nekaj cisto drugega. Ampak bom ostal pri angleski.

Yifree je začel brat ,sedaj se mu pa malo meša. Nisi vajen a ne? Mogoče res bolje da ne bereš tistih 1200 strani, to je preveč zate.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

111111111111- S teboj bo možno razpravljati, ko boš končal osnovno šolo in postal pismeno in bralno sposoben.

segedin740 - Razloži mi, katere Slovence so čuvale vaške straže, ti razložim? V vsaki vasi je bilo nekaj močnih kmetov, vsi ostali pa so bili odvisni od drobtin z njihove polne mize. Oni so bili prvi, ki so Italjančkom segli v roke zato, da so ohranili status velikega posestnika, trgovčka, gostinca,... skratka ohraniti so hoteli svoje imetje, zato so naščuvali tiste, ki so bili od njih odvisni, da ponoči stražijo, da banditi nebi odpeljali kakšno kravco, vzeli kakšno vrečo moke,.... skratka bili so prvi kolaboranti, ki svojim nebi dali nič - zastonj. Ni bilo komunističnega nasilja, samo borci v gozdu, niso mogli živeti od vode in zraka. Bile so vsi, kjer Italjančki in belčki niso hodili in tam so partizani dobili vse, od postelj, začasnih bolnišnic, hrane (če prav tudi domačini niso imeli veliko), problem so bile bogate vasi in večja naselja, kjer so bile postojanke italjanske in pozneje tudi domobranske in belogardistične in je pomoč banditom pomenilo lager ali kroglo v glavo. To so tvoje vaške straže - kolaboracija. Komuniste ste v to prinesli 1991, ko so v eni stranki razmišljali, kako ponovno nategniti ljudi, da bojo lahko izpeljali parcialne interese, tako kot se jim danes, se jim je tudi takrat jebalo za Slovenijo in Slovence, važna je njihova rit in poln žep, dobre službice,....
Cca 30%-ov ljudi je pač nasedlo tem pravljicam, tako, kot nasedajo pravljicam RKC, za otroke gre, zato jih veselo pošiljajo pedofilom v naročje.
Ravno to je, hočeš preoblikovati dejstva, vendar je na srečo toliko tuje dokumentacije, da vam ta obrat ne bo uspel, ve se kdo je porazil okupatorje na tem ozemlju in kdo je bil do konca kolaborant in še do danes niso podpisali kapitulacije, torej ste še v vojni in za vas velja vojna zakonodaja, kaj pa se naredi s kolaboranti in izdajalci pa ve cel svet skozi stoletja vojn in spopadov. Če laži še stokrat ponoviš, ne bojo postale resnica, ni šlo za nasilje ampak to, da banditi nebi odpeljali kakšno kravco, bedak zblojeni. Nasilje so izvajali belogardisti in domobranci na celotnem ljubljanskem ozemlju - na Urhu niso umirali banditi, temveč zavedni slovenci, v gramozni jami ravno tako, v bližini Turjaškega gradu ravno tako,..... Iz posta v post kažeš, kako bolan človek si. Povej mi, čemu so potem izdajali sovaščane, ki so imeli svojce v banditski vojski? Cele družine so izginile zaradi tega, s tem, da te sosedje v vojni praktično niso sodelovali, edini njihov greh je bil, da so bili oče ali sinovi v gozdu, niti najmanj komunisti, samo domoljubi. Ne zagovarjaj zločincev, ki so bili lepo doma na toplem in sodelovali z okupatorjem, namesto, da bi vsaj z dobrinami pomagali borcem, tako kot recimo samostan Pleterje, katere je Tito po vojni nagradil z odlikovanjem narodnega heroja in nad njimi se komunisti niso znašali, kot recimo nad lokalnimi župniki, ki so pridno sodelovali v boju proti BANDITOM. Glej hudiča, ta "razredni sovražnik" se je od prvega dne vojne, spajdašil z okupatorjem, razen četniki, ki so na začetku, kot kraljeva garda, nudili odpor Nemcem. Čemu že 34 let bežijo iz demokracije v tuj svet mladi? Večstrankarstvo v SLO v tem času ni uspelo ustvarit niti ene fabrike s 5k+ zaposlenimi in nekaj tisoč kooperanti, kar je uspelo v velikem številu, diktatorju Titu v 35 letih. Naj te tvoji resnicoljubi objavijo še, kje so trupla nekaj sto zavednih Slovencev, ki jih je v nočnih klanjih pospravila Črna roka SS enota bele garde, v ljubljanski pokrajini?

111111111111 - Vsi arhivi se nahajajo v Beogradu in na prošnjo si jih lahko celo ogledaš, ne smeš pa jih preslikati. Vse kar je bilo v yugi republiških arhivov, so šle kopije v zvezni arhiv, tudi bančni izpiski. V Barbarinem rovu so končali ujetniki, ki so jih vrnili iz A, v glavnem domobranci in ustaši s svojimi družinami, hebat ga, njihovi šefi so spizdili v Argentino malenkost prej, pešake pa pustili usodi. V enotah, ki so izvajale te poboje ni sodelovala slovenska vojska. Zmetani so bili kolaboranti z družinami in ustaši z družinami, nekateri precej krvavih rok. Tudi otroci zavednih Slovencev, ki so končali v logorjih po evropi so bili nedolžni, pošiljali pa so jih tja ravno te iz takih grobišč. Vsi so imeli možnost prestopiti na pravo stran 1943 in bi se vsem grozodejstvom izognili pa je bila toplota domačih ognjišč in poln lonec bolši, kot negotovost, lakota in bližina smrti v hostah. Kar seješ, to žanješ velja še posebej v vojnih časih. Nihče ne zagovarja ampak vse je posledica nekajletnih odločitev, ki so pač pri nekaterih bile napačne in so omogočile komunistično revolucijo, izvedlo pa jo je nekaj sto slovenskih komunistov, ki so bili zaradi prepovedi delovanja stranke, že pred vojno preganjani, zapirani in ubijani, torej se celotna desna politična srenja ni znala s pravimi odločitvami postavit po robu revoluciji. V Italiji stranke niso imele takih težav, ker so pravi čas zapustile potapljajočo ladjo in so lahko na volitvah enakovredno sodelovale z italjanskimi komunisti, ki so prve volitvve sicer dobili, potem pa nikoli več. Pri nas zaradi kolaboracije in izdajstva niti niso mogle priti v pozicijo sodelovanja na volitvah in ne zaradi revolucije. Tudi francoska lepenova stranka je bila v enakem položaju.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

111111111111 ::

133273 je izjavil:

No, dajmo se kaksno iz wikipedije:

MVAC forces participated in the brutal Italian offensive of Summer-Fall 1942, when 80,000 well-armed Italian troops, attacked 3,000 poorly-armed Partisan forces,[16] killing half of them, shooting all prisoners they found with arms.[17] With MVAC help, the Italians ultimately sent to concentration camps 30,000 Slovenes,[18] nearly 10% of the population of Ljubljana Province, including thousands of women and children, and where thousands died.


In zdaj se neke jokice cudijo, da kolaboracioniste po ww2 postrelili. Res pravi cudez, kdo bi si mislil.

A, sedaj mi je jasno. Zato so po vojni postrelili 10.000 ljudi, ker sta se med VOJNO spopadli dve armadi in so bili besni ker so zgubili, so pač malo postreljali tiste za katere so mislili da so krivi.

Mislim, da si v kratkih dveh povedih opravičil vse povojne slovenske poboje. Svaka čast.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

segedin740 je izjavil:


Ok, sedaj je pa dost. Sedaj celo spreminjaš temo. Loviš me na vsako besedo, ker si izgubil. Nimaš protiargumenta. Ker ga ne moreš imeti. Pušnil si. Totalno. Izgubil si. Nimaš več ničesar. Trmast si. Jezen, kot majhen otrok, ker ne obvelja njegova. Zmerjaš me z imeni, zmerjaš me, da sem izdajalec. Ne moreš zanikat resnice in dejstev, pa če se na glavo postaviš. Ne moreš. Tvoja vsebina je postala jokanje majhnega otroka, na katerega jaz ne morem več odgovarjati. Konec debate. S tabo sem zaključil. 1:0 zame.

Yifrere je izgubil. Yifrere je izgubil. Pa še nejči mu je poskušal pomagat, pa še solatko se je vključil, pa ste vsi trije pušnili. 3:0 za Segedina.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

solatko je izjavil:

111111111111- S teboj bo možno razpravljati, ko boš končal osnovno šolo in postal pismeno in bralno sposoben.

Ne bom potem previsok nivo zate? :D

Si prišel malo pojokat v temo, ker prikazujemo tvoje ljube komuniste kakršni so bili v resnici? navadni klavci in pohlepneži za oblast, morlici, mučitelji, skratka isti kot RKC v srednjem veku. In take ti slaviš in moliš. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

delavec44 ::

Vidva izdajalca si ne zaslužita samostojne države. Jaz bi vaju izgnal.

Ne vem pa zakaj admin dovoljuje ta off topic.

133273 ::

111111111111 je izjavil:

A, sedaj mi je jasno. Zato so po vojni postrelili 10.000 ljudi, ker sta se med VOJNO spopadli dve armadi in so bili besni ker so zgubili, so pač malo postreljali tiste za katere so mislili da so krivi.


No vidis, pa si le dojel. Ves koliko sranja in neumnosti si nametal ven, preden ti je postalo jasno?

No zdaj si pa se razcisti, ali smo komunisti ali socialisti. Tukaj imas tudi resno skrbino v znanju, nekaj sicer dadaisticno opletas z besedami, ampak prav razumes pa ravno ne.

nejclp ::

111111111111 je izjavil:

solatko je izjavil:

111111111111- S teboj bo možno razpravljati, ko boš končal osnovno šolo in postal pismeno in bralno sposoben.

Ne bom potem previsok nivo zate? :D

Si prišel malo pojokat v temo, ker prikazujemo tvoje ljube komuniste kakršni so bili v resnici? navadni klavci in pohlepneži za oblast, morlici, mučitelji, skratka isti kot RKC v srednjem veku. In take ti slaviš in moliš. :D

No, osnovno šolo bi pa vendarle lahko končal, ne glede na vse ostalo.

111111111111 ::

delavec44 je izjavil:

Vidva izdajalca si ne zaslužita samostojne države. Jaz bi vaju izgnal.

Ne vem pa zakaj admin dovoljuje ta off topic.

Ali zmetal v jame si hotel reči?

133273 je izjavil:

No vidis, pa si le dojel. Ves koliko sranja in neumnosti si nametal ven, preden ti je postalo jasno?

No zdaj si pa se razcisti, ali smo komunisti ali socialisti. Tukaj imas tudi resno skrbino v znanju, nekaj sicer dadaisticno opletas z besedami, ampak prav razumes pa ravno ne.

Heh, meni je postalo vsaj jasno. Ti pa še vedno mečeš ven sranje. Vsekakor ste komunisti, socialisti so kar precej pred vami. Ste nekje v isti vrsti kot fašisti. :D Skrajna levica in desnica. Gliha v kup štriha.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

111111111111 je izjavil:


Yifrere je izgubil. Yifrere je izgubil. Pa še nejči mu je poskušal pomagat, pa še solatko se je vključil, pa ste vsi trije pušnili. 3:0 za Segedina.

V bistvu ste vi pušnili, drugo svetovno in samo lansko leto dvoje volitev in tri referendume. Kar ne moreš me ignorirati, ali kaj?

133273 ::

111111111111 je izjavil:


133273 je izjavil:

No vidis, pa si le dojel. Ves koliko sranja in neumnosti si nametal ven, preden ti je postalo jasno?

No zdaj si pa se razcisti, ali smo komunisti ali socialisti. Tukaj imas tudi resno skrbino v znanju, nekaj sicer dadaisticno opletas z besedami, ampak prav razumes pa ravno ne.

Heh, meni je postalo vsaj jasno. Ti pa še vedno mečeš ven sranje. Vsekakor ste komunisti, socialisti so kar precej pred vami. Ste nekje v isti vrsti kot fašisti. :D Skrajna levica in desnica. Gliha v kup štriha.



Skrajna levica? Spet ne ves kaj govoris... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

delavec44 ::

111111111111 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Vidva izdajalca si ne zaslužita samostojne države. Jaz bi vaju izgnal.

Ne vem pa zakaj admin dovoljuje ta off topic.

Ali zmetal v jame si hotel reči?



Če bi želel to reči, bi to napisal. Nobenega ne bi ubil in upam, da mi v svojem življenju tega nikoli ne bo treba. Razumem pa nekatere, ki so to morali ali želeli storiti.

111111111111 ::

133273 je izjavil:


Skrajna levica? Spet ne ves kaj govoris... :))

Z levimi fašisti se ne pogajam in niti ne pričakujem da razumejo kaj govorim.

delavec44 je izjavil:

Če bi želel to reči, bi to napisal. Nobenega ne bi ubil in upam, da mi v svojem življenju tega nikoli ne bo treba. Razumem pa nekatere, ki so to morali ali želeli storiti.

Nič ne razumeš.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

111111111111 je izjavil:

Zakaj privlečemo povojne poboje nazaj? Ker hočete spet uvajati komunizem in totalitarizem, zato. Ustanavlja se svet za sovražni govor, Golob kadruje po politični pripadnosti, sem mislil, da se ne da bolj očitno kadrovati politično kot je to delal Janša, ampak Golobu je uspelo. Zvišuje se davke, da bomo vsi enaki. Živimo migrantske družine, cigane in mlade zdrave lenuhe iz naših davkov in za to ne zahtevamo nič v zameno. Potrebna dela: branje starostnikom, vodenje starostnikov na sprehod, pobiranje smeti, itd... Delo v javno dobro, če jim že plačujemo vsak mesec. Verjamem, da se marsikateremu zaposlenemu zdi zamalo, da dela 176 ur na mesec, živi pa isto ali slabše od tistega, ki je na socialki.

Vse skupaj vodi nazaj v dobro staro Jugo, ko so pač živeli iz rok v usta, čez oblast niso smeli govorit, nasprotnike so pa pač počistili.

Zato se oglašamo in vlečemo nazaj stare teme.


Ker je očitna bedarija, da vlečeš povojne poboje v temo o tem ko kritiziraš vlado. Vsi se bodo na poboje usmerili in se kregal, vlado pa presrečno izpustili.

Če kritiziraš letečo podgano, potem jo daj direktno, ne pa preko povojnih pobojev.
Jaz tudi ne maram ne leteče podgane, ne pukljavca, pa pujse pepe tudi ne. Taki idioti samo delajo še večji razdor med narodom, vi pa kot bebčki skačete drug v drugega, namesto, da bi skupaj šli pred parlament pa pometal desne in leve smeti tja kamor spadajo. Na smetišče zgodovine.

Tako nesposobnih voditeljev, njihovih prisklednikov in pritepencev, kot jih je imela Slovenija v zadnjih 33 letih, ne moreš najt, pa če jih z lupo iščeš. Vsi skupaj so tako nesposobni, da bi bili na tekmi nesposobnih drugi, ker so tok nesposobni, da niti tam nebi znali zmagat.

Počas boste moral spregledat, da bo treba na vlado dat kompetentne ljudi, ki bodo kadrovali glede na znanje, ne na pripadnost in ki bodo nekaj naredili za narod in državo, ter nas popeljal naprej, brez razdorov.

Razumem pa vas, leve in desne bebčke, da brez razrednih sovražnikov ne moreta ne nacizem in ne komunizem živet, zato se oklepate vejice nacizma in komunizma ter ju hranite, branite in zagovarjate, ker drugače vas večina niti nebi imela kaj počet. Brez sovražnikov ste pač samo še en nepomemben detajl, ki ni sposoben nič pametnega sproducirat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PovemVfaco ::

111111111111 je izjavil:

segedin740 je izjavil:


Ok, sedaj je pa dost. Sedaj celo spreminjaš temo. Loviš me na vsako besedo, ker si izgubil. Nimaš protiargumenta. Ker ga ne moreš imeti. Pušnil si. Totalno. Izgubil si. Nimaš več ničesar. Trmast si. Jezen, kot majhen otrok, ker ne obvelja njegova. Zmerjaš me z imeni, zmerjaš me, da sem izdajalec. Ne moreš zanikat resnice in dejstev, pa če se na glavo postaviš. Ne moreš. Tvoja vsebina je postala jokanje majhnega otroka, na katerega jaz ne morem več odgovarjati. Konec debate. S tabo sem zaključil. 1:0 zame.

Yifrere je izgubil. Yifrere je izgubil. Pa še nejči mu je poskušal pomagat, pa še solatko se je vključil, pa ste vsi trije pušnili. 3:0 za Segedina.


Glede na to, kako si segedina pojahal zdajle, je kar 5:0 za vaju, pa še pogodbo za gej pornič si zaslužita.

111111111111 je izjavil:

133273 je izjavil:

No, dajmo se kaksno iz wikipedije:

MVAC forces participated in the brutal Italian offensive of Summer-Fall 1942, when 80,000 well-armed Italian troops, attacked 3,000 poorly-armed Partisan forces,[16] killing half of them, shooting all prisoners they found with arms.[17] With MVAC help, the Italians ultimately sent to concentration camps 30,000 Slovenes,[18] nearly 10% of the population of Ljubljana Province, including thousands of women and children, and where thousands died.


In zdaj se neke jokice cudijo, da kolaboracioniste po ww2 postrelili. Res pravi cudez, kdo bi si mislil.

A, sedaj mi je jasno. Zato so po vojni postrelili 10.000 ljudi, ker sta se med VOJNO spopadli dve armadi in so bili besni ker so zgubili, so pač malo postreljali tiste za katere so mislili da so krivi.

Mislim, da si v kratkih dveh povedih opravičil vse povojne slovenske poboje. Svaka čast.


2 "armadi", ja, ena tuja z 80000 vojaki in nekaj domačimi izdajalci proti domačim 3000 razcapanim hobi upornikom in revolucionarjem, res resnicoljubno poimenovanje. 30000 Slovencev v lagerjih pa je tudi čist normalna in opravičljiva stvar, 42000 od okupatorjev in kolaborantov skupaj pobitih Slovencev med vojno je mala malca in posledica napačnega postopanja proti "miroljubni okupaciji in spontani kolaboraciji", kaj čmo glede tega, bi pričakovali, da se to oprosti brez maščevanja. 15000 na koncu pobitih (ki so se vmes še enkrat večinoma pofočkali in z zaprisego in z begom), pa je največja tragedija ever za jokanje 80 let kasneje. Me res čudi, da so bili besni leta 1945 zaradi dogajanja leta 1941 in 1942 (in 1943 in 1944) in res me čudi, da jih je bilo vsako nadaljnje leto več. Škoda pa, da niso imeli takrat "herojev samokontrole", ki še leta 2023 jokajo nad letom 1945, da bi jim pokazali, kako se v treh letih (sicer vmes še kar trajajočih konstantnih svinjarij) dostojanstveno prenese poraz ali žrtve in odpusti.

Zgodovina sprememb…

CiClon ::

Dejmo zaključit to debato na racionalen način - s cost/benefit analizo.

Ali bi bili na boljšem ali na slabšem, če celega NOB sploh ne bi bilo? :)
Oz. Kak dobiček je bil od partizanjenja?

111111111111 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Razumem pa vas, leve in desne bebčke, da brez razrednih sovražnikov ne moreta ne nacizem in ne komunizem živet, zato se oklepate vejice nacizma in komunizma ter ju hranite, branite in zagovarjate, ker drugače vas večina niti nebi imela kaj počet. Brez sovražnikov ste pač samo še en nepomemben detajl, ki ni sposoben nič pametnega sproducirat.

Meh, bolj trigeriramo rdeče leve snežinke tukaj na forumu, ki jim zločini njihovih dedkov še vedno kratijo spanec. TAko jih vsaj odvračamo od širjenja njihove socialistične agende, ki nas bo popeljala nazaj v bivšo jugo. Iz norcev se lahko samo norca delaš, ne moreš se z njimi pogovarjat. Saj jih je Segedin postavil na svoje mesto, sedaj samo še malo bevskajo. :)

Drugače pa bomo videli če bodo tole speljali, potem mi bo Golob precej bolj všeč:
https://www.rtvslo.si/slovenija/nevladn...

Naj se vsaj jezika naučijo, če že vlečejo socialko tukaj. Takoj lahko iz mojega davčnega denarja vzamejo denar za izobraževanje, da jim ne bo treba plačevat tečajev. Sam naj premaknejo svoje riti v smeri integracije, če mislijo živeti tukaj drugače pa naj spizdijo.

Sem živel v bloku, nad nami makedonska družina, otroci lepo vzgojeni, starša oba zaposlena, otroci so govorili slovensko, starša pa sta se vedno trudila, ko smo se pogovarjali. S takimi migranti nimam nobenih težav. Kar naj pridejo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

PovemVfaco ::

arnecan1 je izjavil:

PovemVfaco je izjavil:


Kapo dol tvojemu dedku, da je že takrat Goloba šimfal, je mogu res nevaren bit oblasti, če je tako daleč v prihodnost videl. Edino špiclje je sfalil, razen če se je namerno pustil ulovit.

Zelo neokusno. Vsi vemo, kaj je mislil pod trenutno oblastjo.

Zelo neokusno. Če nisi smešen pa hočeš biti, je bolje biti tiho.


Me res ne zanima tvoj okus, še manj pa tvoje jokanje. Snežinke ste itak nad vsem užaljene dandanes.

111111111111 ::

PovemVfaco je izjavil:

Glede na to, kako si segedina pojahal zdajle, je kar 5:0 za vaju, pa še pogodbo za gej pornič si zaslužita.

Lahko poveš kontra argumente, ampak glede na to da so drugi že pušili, boš verjetno ti isto. Oprosti tisto spodaj nisem bral, ker se mi zdi cel kup komunističnega opravičevanja za povojne poboje.

CiClon je izjavil:

Dejmo zaključit to debato na racionalen način - s cost/benefit analizo.

Ali bi bili na boljšem ali na slabšem, če celega NOB sploh ne bi bilo? :)
Oz. Kak dobiček je bil od partizanjenja?

Nobenega. Sama zguba in razdvojen narod. NOB ni bil povezovalni člen slovenstva ampak razdiralni. NOB so komunisti izkoristili, da so prevzeli oblast in to je to.

PovemVfaco je izjavil:


Me res ne zanima tvoj okus, še manj pa tvoje jokanje. Snežinke ste itak nad vsem užaljene dandanes.

Prisloni faco na šporhet, da boš zavohal kak si fuknjen. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

PovemVfaco ::

111111111111 je izjavil:

PovemVfaco je izjavil:

Glede na to, kako si segedina pojahal zdajle, je kar 5:0 za vaju, pa še pogodbo za gej pornič si zaslužita.

Lahko poveš kontra argumente, ampak glede na to da so drugi že pušili, boš verjetno ti isto. Oprosti tisto spodaj nisem bral, ker se mi zdi cel kup komunističnega opravičevanja za povojne poboje.


Na jokanje jamračev za 80 let nazaj, ki ne morjo razumet, kako takrat niso v 3 letih šli preko dost bolj svežih dogodkov, je to edini pravi odgovor.

CiClon ::

111111111111 je izjavil:


Nobenega.


Ja, težko bi kdo argumentiral, da ni bilo slovenskih žrtev VEČ, zaradi tega, ker je obstajal NOB kot pa bi jih bilo, če se partizanjenje ne bi šli.

Dejansko so vodilne komunjare vedele, da bo pobijanje Nemcev vodilo do represalij nad civilisti in so to NAMENOMA delali, da bi se civilno prebivalstvo čim bolj radikaliziralo proti okupatorju in bi se pridružili/podpirali NOB. In to so baje narodni heroji hahaha

PovemVfaco ::

CiClon je izjavil:


Oz. Kak dobiček je bil od partizanjenja?


Pridobljeno ozemlje za Slovence (proporcionalno več od npr. Francije). Republika Slovenija (socialistična), iz katere je nastala današnja.

CiClon ::

PovemVfaco je izjavil:

CiClon je izjavil:


Oz. Kak dobiček je bil od partizanjenja?


Pridobljeno ozemlje za Slovence (proporcionalno več od npr. Francije). Republika Slovenija (socialistična), iz katere je nastala današnja.


Ja, ker Italija bi kar ohranila rapalsko mejo po drugi svetovni vojni :))

Če ne bi imeli naših komunajzarskih biserov, bi dobili še več kot smo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

PovemVfaco ::

CiClon je izjavil:


Dejansko so vodilne komunjare vedele, da bo pobijanje Nemcev vodilo do represalij nad civilisti in so to NAMENOMA delali, da bi se civilno prebivalstvo čim bolj radikaliziralo proti okupatorju in bi se pridružili/podpirali NOB. In to so baje narodni heroji hahaha


Nemški terorizem nad civilnim prebivalstvom bi morali nagradit s pohlevnostjo. Samo čakali bi, pa bi vojna bila zmagana, ozemlje bi dobili, vse. Samo kolaborantske šlogarce so manjkale.

nejclp ::

CiClon je izjavil:

PovemVfaco je izjavil:

CiClon je izjavil:


Oz. Kak dobiček je bil od partizanjenja?


Pridobljeno ozemlje za Slovence (proporcionalno več od npr. Francije). Republika Slovenija (socialistična), iz katere je nastala današnja.


Ja, ker Italija bi kar ohranila rapalsko mejo po drugi svetovni vojni :))

Če ne bi imeli naših komunajzarskih biserov, bi dobili še več kot smo.

Italija je bila ob koncu vojne na strani zaveznikov. Ne le rapalsko mejo, srečo bi imeli, če bi bila meja nekje pri Vrhniki, genijalček.

PovemVfaco ::

CiClon je izjavil:

PovemVfaco je izjavil:

CiClon je izjavil:


Oz. Kak dobiček je bil od partizanjenja?


Pridobljeno ozemlje za Slovence (proporcionalno več od npr. Francije). Republika Slovenija (socialistična), iz katere je nastala današnja.


Ja, ker Italija bi kar ohranila rapalsko mejo po drugi svetovni vojni :))

Če ne bi imeli naših komunajzarskih biserov, bi dobili še več kot smo.


Na račun onih, s katerimi bi naj držali, bi kaj dobili? Še posebej, ker so si proti koncu vojne premislili? Zanimivo, kako se vse šenkano dobi

Zgodovina sprememb…

CiClon ::

nejclp je izjavil:

CiClon je izjavil:

PovemVfaco je izjavil:

CiClon je izjavil:


Oz. Kak dobiček je bil od partizanjenja?


Pridobljeno ozemlje za Slovence (proporcionalno več od npr. Francije). Republika Slovenija (socialistična), iz katere je nastala današnja.


Ja, ker Italija bi kar ohranila rapalsko mejo po drugi svetovni vojni :))

Če ne bi imeli naših komunajzarskih biserov, bi dobili še več kot smo.

Italija je bila ob koncu vojne na strani zaveznikov. Ne le rapalsko mejo, srečo bi imeli, če bi bila meja nekje pri Vrhniki, genijalček.


Bo treba dat vir - kako knjigo ali pa članek, kako bi Italija ohranila rapalsko mejo po drugi svetovni vojni genijalček :))

PovemVfaco je izjavil:

CiClon je izjavil:

PovemVfaco je izjavil:

CiClon je izjavil:


Oz. Kak dobiček je bil od partizanjenja?


Pridobljeno ozemlje za Slovence (proporcionalno več od npr. Francije). Republika Slovenija (socialistična), iz katere je nastala današnja.


Ja, ker Italija bi kar ohranila rapalsko mejo po drugi svetovni vojni :))

Če ne bi imeli naših komunajzarskih biserov, bi dobili še več kot smo.


Na račun onih, s katerimi bi naj držali, bi kaj dobili? Še posebej, ker so si proti koncu vojne premislili? Zanimivo, kako se vse šenkano dobi


Neeee, zato ker so naši partizančki se streljali, smo vse to dobili hahahaha kaki miti in legendice

PovemVfaco je izjavil:

CiClon je izjavil:


Dejansko so vodilne komunjare vedele, da bo pobijanje Nemcev vodilo do represalij nad civilisti in so to NAMENOMA delali, da bi se civilno prebivalstvo čim bolj radikaliziralo proti okupatorju in bi se pridružili/podpirali NOB. In to so baje narodni heroji hahaha


Nemški terorizem nad civilnim prebivalstvom bi morali nagradit s pohlevnostjo. Samo čakali bi, pa bi vojna bila zmagana, ozemlje bi dobili, vse. Samo kolaborantske šlogarce so manjkale.


Ja, brez naših partizančkov, bi Nemčija zmagala. Lol. Še dober, da smo jih imeli in da smo zmagovalci! In da imamo slabše plače kot poraženci! Hahaha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

nejclp ::

CiClon je izjavil:

nejclp je izjavil:

CiClon je izjavil:

PovemVfaco je izjavil:

CiClon je izjavil:


Oz. Kak dobiček je bil od partizanjenja?


Pridobljeno ozemlje za Slovence (proporcionalno več od npr. Francije). Republika Slovenija (socialistična), iz katere je nastala današnja.


Ja, ker Italija bi kar ohranila rapalsko mejo po drugi svetovni vojni :))

Če ne bi imeli naših komunajzarskih biserov, bi dobili še več kot smo.

Italija je bila ob koncu vojne na strani zaveznikov. Ne le rapalsko mejo, srečo bi imeli, če bi bila meja nekje pri Vrhniki, genijalček.


Bo treba dat vir - kako knjigo ali pa članek, kako bi Italija ohranila rapalsko mejo po drugi svetovni vojni genijalček [hahahaha

Bo treba dati kakšen vir, kako bi tisti, ki so prisegli Hitlerju in sodelovali s poraženci, iztržili kaj več, kot tisti, ki so sodelovali z zmagovalci in vkorakali v Trst, hipergenijalček. Bom pa zadovoljen tudi z vsaj približno smiselno razlago, ki ne bi bila popoln debilizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

PovemVfaco ::

CiClon je izjavil:


Ja, brez naših partizančkov, bi Nemčija zmagala. Lol. Še dober, da smo jih imeli in da smo zmagovalci! In da imamo slabše plače kot poraženci! Hahaha


To ni bil moj point, da bi Nemčija nujno zmagala, samo da ne moreš stat kot lipov bog, potem pa nekako pričakovat, da ti bo ozemlje padlo z neba. Če bi vsi tako delali, bi res verjetno Nemčija zmagala. Rusija tud ima nižje plače, pa to zdaj pomeni, da si niso Nemci tam zob polomili, ampak so v resnici zmagali vojno?

Če hočeš višjo plačo, se pač izkaži, namesto da jokaš o WW2, ker po WW2 se je še kaj drugega zgodilo. Ene par malenkosti.
««
18 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Referendum (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
40236033 (22277) Nesta

Več podobnih tem