» »

S čim čistiti zaslon monitorja?

S čim čistiti zaslon monitorja?

k4vz0024 ::

Poskusil sem s Stelexom, vendar za sabo pušča lise.
Katero čistilno sredstvo za zaslon monitorja priporočate, da ne bo zasabo puščal lise?
  • spremenil: k4vz0024 ()

toro69 ::

Obriši s suho krpo na koncu. Če ne gre, menjaj stelex.
Opucaš lahko na 101 način. Ponavadi obrišem kar z vlažnimi robčki in suho cunjo.

k4vz0024 ::

Ma sem pobrisal s suho micro vlaknasto krpo, pa je malenkost bolje. Bo potrebno zgleda zamenjati Stelex z nečem drugim.

IL_DIAVOLO ::

Stekla se brisejo s papirnato serveto.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

k4vz0024 ::

Saj LCD monitorji niso iz stekla. Papirnate brisače so po mojem pregrobe in za sabo puščajo vlakna.

chucki ::

Zelo slabo ti svetujejo fantje. Brisacke so pregrobe in delajo rise. Kupis namensko cistilo in mikrofiber krpo, ki naj bo kvalitetna in ne plasticna.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

V-i-p ::

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

dreta ::

Pljunek in star robcek.

Raptor F16 ::

K2 Nuta
+
Mikrokrpa
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

GupeM ::

Mikrofiber krpa navlažena s toplo do rahlo vročo vodo. Ne da kaplja od nje, ampak namočena, nato res dobro ožeta. Prebrišeš cel ekran, nato z drugo, suho mikrofiber krpo obrišeš do suhega. Gre vse stran, ne rabiš nobenih čistil.

starfotr ::

Mikrofibra obvezno.

Potem pa čistilo po želji. Meni najboljše rezultate da novatio multifoam sprej.

Buggy ::

GupeM je izjavil:

Mikrofiber krpa navlažena s toplo do rahlo vročo vodo. Ne da kaplja od nje, ampak namočena, nato res dobro ožeta. Prebrišeš cel ekran, nato z drugo, suho mikrofiber krpo obrišeš do suhega. Gre vse stran, ne rabiš nobenih čistil.


...tudi jaz delam tako. Vsako cistilo do sedaj mi je pustil lise.

Raptor F16 ::

Buggy je izjavil:

GupeM je izjavil:

Mikrofiber krpa navlažena s toplo do rahlo vročo vodo. Ne da kaplja od nje, ampak namočena, nato res dobro ožeta. Prebrišeš cel ekran, nato z drugo, suho mikrofiber krpo obrišeš do suhega. Gre vse stran, ne rabiš nobenih čistil.


...tudi jaz delam tako. Vsako cistilo do sedaj mi je pustil lise.


Ko boste pogruntal da obstaja še kaj več kot Stelex in Meglio bo tud lepše :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

GupeM ::

Raptor F16 je izjavil:


Ko boste pogruntal da obstaja še kaj več kot Stelex in Meglio bo tud lepše :)

Ko boste pogruntali, da ne rabiš nobenih čistil za monitor ali tv spucat, pa še lepše.

mr_chai ::

GupeM je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Ko boste pogruntal da obstaja še kaj več kot Stelex in Meglio bo tud lepše :)

Ko boste pogruntali, da ne rabiš nobenih čistil za monitor ali tv spucat, pa še lepše.


ja a kar pustiš, da se sperma zasuši gor ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Buggy ()

GupeM ::

mr_chai je izjavil:


ja a kar pustiš, da se sperma zasuši gor ?

Zakaj bi si ga drkal na monitor, če je na svetu skoraj 4 milijarde žensk?

Pa mimogrede, ravno mi je partnerka (ja, nekateri jih imamo) povedala, da je v službi uporabila namensko čistilo za monitorje. Monitor je sicer lepo spucalo, je pa poškodovalo plastiko/barvo na plastiki okrog monitorja. Tako da tudi ne Stelex in ne Meglio niso preveč zanesljivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

mr_chai ::

GupeM je izjavil:

mr_chai je izjavil:


ja a kar pustiš, da se sperma zasuši gor ?

Zakaj bi si ga drkal na monitor, če je na svetu skoraj 4 milijarde žensk?



A ti ga drkaš NA ženske

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Buggy ()

timek ::

Izopropilni alkohol je top.

Uporaba: hitro hlapi, zato na očiščeni površini ne pušča sledi. Uporablja se za čiščenje stekel v optiki, za razmaščevanje elektronskih delov – kontaktnih zatičev in magnetnih trakov, za čiščenje barve po poliranju ali pred nanosom končne zaščite in v tiskarstvu.

matobeli ::

IPA je agresiven do določenih plastik.

Jaz ga sicer čistim z vlažno mikrofibro, ker drugega kot prah se ne prime gor.

Imam pa tudi čistilo za očala in ekrane od bolle, pa še nisem uspel uporabiti, za očala je pa najboljša milnica in topla voda.

Daliborg ::

Samo mikrokrpo. Niti ne rabiš močiti preveč samo dahni na monitor in očisti, ne boš verjel kako malo vlage potrebuje da potegne dol lažje. Če so pa kakšni madeži pa najprej vlažno mikrkokrpo potem pa z novo suho. Glej da ne boš vzel neko rabljeno mikrokrpo to je zelo pomembno ter glej da ne boš pritiskal roba krpe ki je ponavadi z nekim sukancem obdan ta ti zna opraskati ali puščati sledi. Niso več tako drage, tako da jih kupi na zalogo v trgovinah kot so tedi ali pepco.
lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

mangovape ::

Antistatični screen cleaner pa polirka na 4k rpm z 80 papirjem. Ali pa mikrocunjo. Majo v šparu na Avtomobilskem oddelku zelo fine.
Je pa kdaj treba kaj močnejšega, enkrat sem kihnil in nisem takoj pobrisal in se kar fino prime ker je ekran segret.
Aja, čisti zjutraj preden vklopiš, če boš segretega bo lisasto.

Ganon ::

Enkrat sem videl video na YT. Destilirana voda in krpa iz mikrovlaken. Preizkušeno najboljša kombinacija. Nobenih čistil!

Raptor F16 ::

Ganon je izjavil:

Enkrat sem videl video na YT. Destilirana voda in krpa iz mikrovlaken. Preizkušeno najboljša kombinacija. Nobenih čistil!


Za prah birsat, ja :) Ne pa za prstne odtise.

GupeM je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Ko boste pogruntal da obstaja še kaj več kot Stelex in Meglio bo tud lepše :)

Ko boste pogruntali, da ne rabiš nobenih čistil za monitor ali tv spucat, pa še lepše.


Ne rabiš čistil če nikoli ne čistiš :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

timek je izjavil:

Izopropilni alkohol je top.

Uporaba: hitro hlapi, zato na očiščeni površini ne pušča sledi. Uporablja se za čiščenje stekel v optiki, za razmaščevanje elektronskih delov – kontaktnih zatičev in magnetnih trakov, za čiščenje barve po poliranju ali pred nanosom končne zaščite in v tiskarstvu.


Je fajn, ja... dokler ne pride na kake gumice in podobno :)

ABS s časom razpoka, PMMA na primer lepo zmatira.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Detajlno čiščenje, politure, voskanje in vse kar sodi zraven

Oddelek: Na cesti
156065 (5283) Map
»

S čim čistite notranjo stran veterobranskega stekla?

Oddelek: Loža
3210319 (2053) YaN-cH
»

Praske po pranju avtomobila

Oddelek: Na cesti
2414180 (13316) black ice
»

S čim očistiti zaslon prenosnika/monitorja?

Oddelek: Zvok in slika
426198 (5316) petrca
»

[LCD] Čistilo

Oddelek: Strojna oprema
293757 (3000) Gajba

Več podobnih tem