» »

Kdaj leasing hiša odvzame avto?

Kdaj leasing hiša odvzame avto?

alef1 ::

Obroke sem nehal plačevati pred meseci, sem jim tudi jasno povedal, da bo tako tudi ostalo.

A upajo, da bom vseeno spet začel plačevati (ni šans)?

Koliko ponavadi čakajo? So kake ustaljene navade? Ali vsak po svoje?

dripac ::

Poglej pogodbo, kaj ti tam piše. Je pa različno, odvisno predvsem od njih, kako hitro se premaknejo. Vem za primere ko so prišli po avto po dveh neplačanih obrokih, pa tudi po šestih.

Ghost7 ::

alef1 je izjavil:

Obroke sem nehal plačevati pred meseci, sem jim tudi jasno povedal, da bo tako tudi ostalo.

A upajo, da bom vseeno spet začel plačevati (ni šans)?

Koliko ponavadi čakajo? So kake ustaljene navade? Ali vsak po svoje?


In zakaj si jih nehal plačevati? Ker si se tako odločil? Ali imaš dejansko finančne probleme.

Namreč kar iz lepga miru nehat plačevat, ker "ti ni za plačevat" je malo čudno (tako je razbrati). Ko si podpisal leasing si se z vsem strinjal, tudi s plačevanjem obroka vsak mesec do konca pogodbe.

Denar bodo dobili z lepa ali z grda. Samo dražje bo zate. Če imaš težave in to dokažeš pa se z sodelovanjem marsikaj da rešit. Tudi banka pri hipoteki najmanj rada zaseže neprimičnino. S tem ima samo stroške in težko izide z dobičkom.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Utk ::

On noče plačevat, ker mu nočejo zrihtat avta.
Ne vem če je to najcenejši način, ampak...kaj pa naj.

Ghost7 ::

Utk je izjavil:

On noče plačevat, ker mu nočejo zrihtat avta.
Ne vem če je to najcenejši način, ampak...kaj pa naj.

Na kakšen način mu nočejo zrihtat avta?
Avto že ima.

A ga je razbil? A je okvarjen? To ni Predmet leasinga. Oni so samo založili denar. Četudi v garanciji avtohiša noče popraviti nečesa in je hkrati leasingo dajalec, si pravno spušil.
To pač ni način. Denar bodo izterjali prej ali slej. Samo dražje bo, ker boš ob izgubi sodbe, sponzoriral njihove najdražje odvetnike, da bodo sigurno dobili in te bodo sigurno konkretno "od zadaj".

Če je problem, da nekaj nočejo zrihtat v garanciji, jih če si prepričan da imaš prav, toži in dokazuj. Lahko greš tudi drugam po drugo mnenje. Seveda določeni mediji čakajo na odmevne zadevščine. Leasing pa hitro plačaj, ker potegnil boš ta kratko.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

janezvalva ::

alef1 je izjavil:

Obroke sem nehal plačevati pred meseci, sem jim tudi jasno povedal, da bo tako tudi ostalo.

A upajo, da bom vseeno spet začel plačevati (ni šans)?

Koliko ponavadi čakajo? So kake ustaljene navade? Ali vsak po svoje?

vprašaj, če lahko menjaš zaa cenejšega (matiz, atos, ...)
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

AndrejS ::

Obroke bodo vse od tebe izterjali- avto bodo prodali na licitaciji (verjetno pod ceno) - nabili ti bodo še ogromno stroškov- tak da se ti ne izplača, ker te bo drago stalo

endelin ::

Čimprej kontaktiraj leasing hišo ker oni bodo avto zaplenili, prodali in razliko vrnili ali te terjali za razliko. Plus stroškov se lahko nabere veliko ko bo avto stal nekje in postopek.

Čimprej v akcijo;) kljubovanje ne bo ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Utk ::

To ni Predmet leasinga. Oni so samo založili denar. Četudi v garanciji avtohiša noče popraviti nečesa in je hkrati leasingo dajalec, si pravno spušil.


Itak jih toži. Če avta več noče, dokler ni popravljen, popravljen pa itak ne bo, si ga naj imajo. Izgubil je že tako veliko. Tudi če ga sam proda, poplača lizing in kupi drugega, bo izgubil kar nekaj jurjev.

endelin ::

Ja mora it nad avtohišo, ne pa Leasing hišo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

misek ::

Utk je izjavil:

Tudi če ga sam proda
Pa ga lahko? Saj ni on lastnik avta ampak leasing hiša.

Utk ::

Lahko ga proda, samo pri prodaji mora naprej lizing poplačat.

endelin je izjavil:

Ja mora it nad avtohišo, ne pa Leasing hišo

To je vse pod isto streho. Salon, servis in lizing. Naj se zmenijo med seboj pa zrihtajo, ne pa da te imajo za bedaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Ghost7 ::

Utk je izjavil:

Lahko ga proda, samo pri prodaji mora naprej lizing poplačat.

endelin je izjavil:

Ja mora it nad avtohišo, ne pa Leasing hišo

To je vse pod isto streho. Salon, servis in lizing. Naj se zmenijo med seboj pa zrihtajo, ne pa da te imajo za bedaka.

Ne ga spodbujat k neumnemu početju, razen, če ti je vseeno, ker bo itaq on nahebal ne ti :D

Če tudi je vse v enem, salon, servis, leasing, je pravno sigurno ločeno podjetje. Pa četudi ne bi bilo, je podpisana pogodba za financiranje spisana v prid leasing hiše.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Utk ::

Ja, neke pametne in poceni rešitve tu ni. Jaz bi na njegovem mestu prodal ta avto in kupil drugega. Popušil par jurjev, ampak prišparal kar nekaj živcev.

Cr00k ::

Odvisno od lizing hiše. A generalno se po 90dnevih se začne vse dogajat... v tem cajtu dobiš cca 3 opomine, znižajo ti rating. Neplačila in rating je poročan tudi v SisBON in ga vidijo tudi ostale finančne inštitucije. Potem pa odpoved pogodbe in zahtevek za vračilo predmeta... če ne vrneš kot dogovorjeno, vključijo še kakšno zunanjo agencijo, da poiščejo in odvzamejo avto, ipd. Vsi stroški se prefakturirajo na lizing pogodbo...

Avto se nato proda... dokler se ne proda, se tudi (zamudne) obresti obračunavajo. Iz tega je jasno, da se jim ne mudi s prodajo. Razen če imajo velik default rate na portfelju. A kolikor poznam trenutno situacijo je to manj verjetno, pa tudi zaradi korone, so v backofficih še dodatno v slow-motionu.

Ne splača se nekaj po svoje trmariti.

fikus_ ::

Verjetno je kaj na tem:

Alef1, 23.Jan.2022:
"No še moja zgodba:

Še en "glas" za Porsche Slovenija.

Lani sem kupil (lizing) Škodo Octavia. V pol leta sem bil trikrat na servisu (pa na enem vpoklicu), crkovalo vse po spisku. Po zadnjem servisu spet kup defektov. Po njihovo: avto je brezhiben, ne vidimo problemov

Zdaj smo v tožbi.

Podrobnosti o napakah, večina se zgodi občasno, tako da sledi potem prepričevanje servisa, da se je to zares zgodilo, potem sem začel vse slikati in snemati na video:

- pokrov motorja stoji postrani
Na eni strani štrli čez blatnik, na drugi je poravnan z njim. To če prodajaš rabljen avto bo takoj prvi komentar "bil je karamboliran!". Servis Škoda (Porsche) je uspel to poravnati komaj v drugem poskusu. Sicer to zgleda pogosta napaka, sem vmes iz firbca pogledal nekaj Škod, mimo katerih sem šel, in na veliko jih je tako (ne samo Octavie, ampak vse te nove, ki imajo pokrov tako, da se nalega na blatnik). Na enih bolj, na drugih manj mimo. Kot da v tovarni tega sploh ne gledajo.

- slika zadnje kamere ponoči neuporabno temna
Prvi dan zvečer grem iz dvorišča vzvratno in... skoraj čisto črna slika. Dva rdeča madeža od pozicijskih lučk se vidita, drugo vse skoraj čisto črno. Sem mislil, da se ni prižgal zadnji žaromet, ampak ni to. Neka nastavitev je narobe in je slika čisto temna.

- ekran potovalnega računalnika se ne da včasih preklopiti
radio, podatki o vožnji, telefon, opozorila, navigacija
Včasih obtiči na enem in ne gre preklopiti na drugega. Izbran prikaz deluje OK, le preklopiti na druge ne gre.

- večji ekran na sredini konzole črn
Ni slike. Ves čas vožnje. S klimo recimo ni možno sploh upravljati, ker je preko tega ekrana (touch).

- kontrole klime ne delujejo
Na gumbih za klimo (na ekranu) je vrteči se krogec. Ne reagira.

- avto se odklene ko se mu približam
Nekje enkrat na mesec se avto odklene, ko se mu približam s ključem v žepu.
(ta funkcija "odkleni ob približevanju" obstaja, ampak imam izklopljeno ves čas)

- pokrov prtljažnika se zatika
Včasih ko potegnem pokrov dol, da bi zaprl, se ta nekje pol metra pred koncem ustavi. Kot da bi na zavoro stopil. Saj gre potem z roko do konca potisniti, ampak to bi pričakoval od jugota, ne pa od oktavije.

- menjalnik rad vrže iz prestave
Prva, tretja, vzvratna, prvi mesec je to skoraj vsak dan vrglo iz prestave. Potem se je umirilo.

- avtomatična parkirna zavora ne spusti
Po pol leta (in že dveh servisih) je to začelo. Ne spusti, ampak le po nekaj poskusih (sklopka, iz prestave, nazaj v prestavo, sklopko pusti). Enako je z zavoro ob ustavljanju (se aktivira v križiščih in podobno).

- ni slike zadnje kamere
Se dogaja, da se vklopi Park Assist, a slika zadnje kamere manjka (prazen okvir na ekranu).

- Park Assist ne dela
Hočem parkirati in izpiše "Parkirna funkcija trenutno ni na voljo."
Torej senzorji in kamera. Pa ravno na parkirnem mestu, kjer je sorodnik samo nekaj tednov prej lepo popraskal obijač, ker je parkiršče tako po JUS-u narejeno (in seveda plačljivo).

- KESSY odklep ni deloval
Odklep z dotikom kljuk (ključ v žepu) odpovedal. Pa ravno sem imel polne roke, pa še mudilo se mi je. Na srečo je daljinski odklep (s tipko na ključu) deloval.

- "Delovanje sistema Front Assist je omejeno."
Ves čas vožnje kazal tole. To je sistem za zaznavanje ovir, za opozorilo in tudi avtomatsko zaviranje v sili.

- pa še neujemanje med lastnostmi v ponudbi in dejansko
Ekran potovalnega računalnika bi naj bil barven, v resnici je črnobel. To sem jih opozoril skoraj takoj, pa po letu dni niso niti na ceniku tega podatka popravili.

O težavah poročajo tudi drugi uporabniki (nekateri na tem forumu, recimo o menjalniku, ki ga je bilo potem potrebno v celoti menjati), po raznih forumih, z nekaterimi tudi v živo (več jih je pojamralo o slabem delovanju prostoročnega telefoniranja, da prekinja, da niso dosegljivi).
Podobno se sicer piše tudi za sorodna vozila (VAG, recimo golf, pa nekateri Seat-i). Na golfu zdaj baje začenjajo menjati celoten MIB3 sklop.

V glavnem katastrofa od avta, odnos prodajalca pa še bolj. "
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Tidule ::

Porsche leasing in Porsche Slovenia sta dve različni pravni osebi. Končni rezultat te briljantne ideje, je da bo ostal brez avta in četudi bo nekoč na sodišču dokazal, da bi porsche Slovenia moral odpravit napake, ne bo napak na čemu odpravit. Morebitna odškodnina za napake pa bo pljunek v morje v primerjavi s tem koliko ga bo stalo ko bo leasing hiša zaplenila vozilo.

To da on s avtom ni zadovoljen popolnoma nič ne vpliva na obveznost do leasing hiše. In temu primerno bo leasing hiša ravnanla. Kot je zgoraj napisano praviloma traja ca 3 mesece, da začnejo postopek (gledano od takrat ko prvič zamudiš obrok). V tem času seveda tečejo zakonske zamudne obresti, ki so v rangu 10% letno. Sledi zaplemba vozila (vsi stroški bremenijo kupca vozila) in potem prodaja (koliko bodo dobili za avto z vsemi naštetimi napakami je precej jasno). Za dobljeno se zniža leasing obveznost, potem pa sledi za razliko izvržba. Ves čas tečejo zakonske zamudne obresti.

kloko ::

Tidule je izjavil:

izvržba

izvršba

mikhaair ::

Plačaj obroke in vse kar se meniš pisno. To da jim ti nekaj zabrusis velja točno 0.
Kaj pa če bi vzel nov avto na leasing in tega noter?

Mato989 ::

AndrejS je izjavil:

Obroke bodo vse od tebe izterjali- avto bodo prodali na licitaciji (verjetno pod ceno) - nabili ti bodo še ogromno stroškov- tak da se ti ne izplača, ker te bo drago stalo


Ni nujno da bodo izterjali, kaj če gre v osebni stečaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Cr00k ::

Osebni stečaj res ni opcija za nekoga, ki ima denar, samo zaradi principa... ima tudi posledice.

Groot ::

Mato989 je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Obroke bodo vse od tebe izterjali- avto bodo prodali na licitaciji (verjetno pod ceno) - nabili ti bodo še ogromno stroškov- tak da se ti ne izplača, ker te bo drago stalo


Ni nujno da bodo izterjali, kaj če gre v osebni stečaj?


A v osebnem stečaju ga pa po neki logiki ne bodo terjali? Ne govorite neumnosti no. Če si tako zabit da greš zaradi kljubovanja lizingodajalcu v osebni stečaj, bi ti morali poleg vsega premoženja vzeti še opravilno sposobnost. Enako tistemu, ki svetuje takšne bedarije.

Mato989 ::

Cr00k je izjavil:

Osebni stečaj res ni opcija za nekoga, ki ima denar, samo zaradi principa... ima tudi posledice.


Ne govorim za specifiko, samo obregnil sem se da vedno lahko in bodo izterjali kar ne drži... za specifičen primer, če tip samo iz principa ne plačuje ma pa premoženje pa good luck ja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Stikalo ::

Ne plačevanje leasinga je sigurno najslabša možnost. Zrihtaj si za to primernega odvetnika in skači naokoli in jih pritiskaj naj avto vzamejo nazaj.

Če se voziš naokoli in ne plačuješ leasinga je slab deal. Plačaj vse obroke, poišči odvetnika in pritiskaj na njih. Kliče se jih vsak dan itd.. polno tehnik je.

Če praviš da je avto čisto znič in tudi varnostni mehanizmi ne delujejo se znaš tudi kam zaleteti. Dobiš €€ oz se poravna z leasingom in to je to. Če je pa avto v okvari pa naj bo na servisu in se vozi z nadomestnim. Neplačevanje je DREK, ker te bo lizing hiša nabrisala kot prasca. To vsekakor (vsaj pravno) nima nobene veze.

Stikalo ::

Pravno je tako, da če ne plačuješ leasinga je isto kod bi kupil hišo, šel na banko po kredit in potem ne bi banki plačal kredita, ker ti prodajalec noče odpraviti napak. Ni šans da gre to skozi.

Tudi na VW hiši ko sem spraševal za leasing sem prišel s 5 različni ponudbami na mizi. Lahko si pesjan in tudi na kakšni ponudbi znižaš %, pa gledaš tiste frise ko oni dajo EOM 5,5% LOPOVI

eric_cartman ::

Uf.. Tole se bo slabo končalo. Če bi že kar tako nehal plačevat leasing si vsaj zrihtaj odvetnika in pravno mnenje! Da boš imel nekaj za pokazat.

Sicer te bodo terjali vse za naprej in nazaj in nič ne boš mogel. Ne se hecat s tem. Potem pa se ljudje čudijo, da jim rubijo stanovanje zaradi položnic.

Amdforce ::

Avto totalko pa je...

BigWhale ::

alef1 je izjavil:

Obroke sem nehal plačevati pred meseci, sem jim tudi jasno povedal, da bo tako tudi ostalo.
A upajo, da bom vseeno spet začel plačevati (ni šans)?
Koliko ponavadi čakajo? So kake ustaljene navade? Ali vsak po svoje?


Kljub tvojim tezavam z avtomobilom, si se verjetno odlocil za najslabso mozno varianto kako pristopit k temu problemu.

Razen, ce se nisi prej posvetoval z odvetnikom in je jasno, da je to financno najbolj ugodna varianta. Leasinga enostavno ne mores kar nehat placevati in bo to potem brez posledic.

poweroff ::

Ne, ne, to je "odlična" odločitev. Prenehaš plačevati leasing, pošiljaš jim vsak dan žaljive maile, vložiš kopico tožb (bolj kot so nesmiselne, bolje bo), seveda najameš vsaj tri odvetnike (eden pač ni dovolj). Pa mogoče bi šel še pred poslovne prostore razgrajat in mahat z rokami.

In potem lahko pričakuješ, da se bodo zadeve ekspresno rešile...

No, saj se bodo, samo ne v tvojo korist. :))
sudo poweroff

alef1 ::

Odvetnika že imam. Ta tema je zgolj za "koliko traja da avto nazaj vzamejo".

Drugače pa hvala za ostala mnenja.

Tidule ::

kloko je izjavil:

Tidule je izjavil:

izvržba

izvršba

Izvršba.

jan_g ::

alef1 je izjavil:

Odvetnika že imam. Ta tema je zgolj za "koliko traja da avto nazaj vzamejo".

Drugače pa hvala za ostala mnenja.


Ko si nehal plačevati obroke, si jim avto pustil pred avtohišo ali ga normalno uporabljaš naprej?

LukiYo ::

Nisem si mislu, da se take napake dogajajo novim avtomobilom, še manj da firma, kot je Porsche Verovškova, enga takega avta ne uspe oz noče odpravit.

Kar pomeni, da so prodali preveč pokvarjenih avtov in se jim ne splača vseh popravljat, ali pa da ima OP nesrečo in je kupil limono.

Če prvo, potem je problem splošen in so mogoče lahko kupci povežejo, če drugo, potem je Porsche škrt jebivetrski nategator. Kaj je huje.

Kot bi bral temo o nakupu rabljenega avta s celjskega konca.

alef1 ::

jan_g je izjavil:

alef1 je izjavil:

Odvetnika že imam. Ta tema je zgolj za "koliko traja da avto nazaj vzamejo".

Drugače pa hvala za ostala mnenja.


Ko si nehal plačevati obroke, si jim avto pustil pred avtohišo ali ga normalno uporabljaš naprej?

Poskušam ga vrniti avtohiši, kar pa ne gre, če oni ne sodelujejo.
So se pa vmes javili, tako da se ravnokar dogovarjamo o predaji vozila.

pi pawr ::

Zanimiva in strašna zgodba. Prosim, poročaj naprej, če lahko.

Ko sem pri njih kupoval avto so bili seveda prijazni, tudi podaljšano jamstvo sem dokupil. Ko je prišlo do okvare, sem jih sicer moral sam spomnit, da imam jamstvo, potem so seveda popravili (2 kEUR stroškov) in vsi smo bili zadovoljni. Po koncu jamstva delam redne servise sam :))

Srečno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pi pawr ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kredit | Avtokredit | Lizing (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911609 (4805) redtech
»

Prodaja avtomobila kot d.o.o.

Oddelek: Loža
251889 (827) DanyRobin
»

Leasing najem avtomobila in garancija

Oddelek: Na cesti
364652 (1967) alef1
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10425127 (20377) St235
»

Nakup golfa

Oddelek: Loža
294947 (3664) Brias

Več podobnih tem