» »

Multitool za popravilo kolesa na poti

Multitool za popravilo kolesa na poti

«
1
2 3

Kapitan Jack ::

Ne vem, ce obstaja podobna tema, zato sem odprl novo. V temi kater bicikel pa nisem hotel spamat se o tem.

Kaksne mini sete imate za seboj, ko se odpravite z bajkom na kaksne izlete s familijo. Gledam x multitoolov, ampak vsakemu setu nekaj manjka. Moj favorit oziroma set, ki ima "vse", je TOPEAK Alien 2. Obstaja tud trojka, ampak ta je cenejsi in resnicno se mi ne daje denar za neke toolse, katere najbrz niti ne bom potreboval.

Kaj bi vi priporocili? Nabjrz se en set za flikanje gume in to je to. Ne stekam recimo orodja, ki je namenjen za popravilo ketne, pojma nimam kaj naj s tem. Ce se ketna odrga, bi potem moral imeti vsaj par delov ketne v torbici, katere bi privil na ketno.

Sej ne da bom sel neke ture delat, ampak glede na to, da sem si koncno nabavil bajk in le te mislim vzet na morje in se it furanja okrog, ne bi rad ravno ostal nekje na soncu, kjer bi npr. lahko resil problem z nekim orodjem. Ja vem, orodje je treba tud znat uporabljat, ampak to se tud ucim preko youtube in ni neke panike tu.

Badwolff ::

Za uno kolo, ki si ga zgoraj kazal? Ničesar

Kapitan Jack ::

Badwolff je izjavil:

Za uno kolo, ki si ga zgoraj kazal? Ničesar

Zakaj?

Badwolff ::

Zaradi destinacij, okolja in razdalj, ki jih boš delal.
Sam hodim na kar resne mtb ture, pa nimam ničesar s sabo (kar najbrž ni najbolj pametno), predvsem pa se nikoli nisem rabil ničesar razen zračnice, pumpe in orodja za menjavo.

rejven ::

En navadn multi z glavnimi nastavki, ki jih rabiš, da kaj na git zrihtat, za kam dalj še zarčnico in pumpo in pa AMZS članstvo, pokličeš in pridejo kolo zrihtat al pa te odpeljejo, če ne gre :)

PacificBlue ::

Sam ne nosim ničesar zraven, mi je nekak odveč. Enkrat se mi je spraznila zračnica, tako da sem potem klical, da so me prišli iskat. Sam to je bil res sam en primer, res majhna verjetnost da se ti kaj zalomi.

Efreak ::

Kapitan Jack je izjavil:


Kaj bi vi priporocili? Nabjrz se en set za flikanje gume in to je to. Ne stekam recimo orodja, ki je namenjen za popravilo ketne, pojma nimam kaj naj s tem. Ce se ketna odrga, bi potem moral imeti vsaj par delov ketne v torbici, katere bi privil na ketno.


Orodje za popravilo verige lahko pride zelo prav, še posebej na emtb-jih. Imam vedno s seboj rezervne quick linke za take primere. Se mi je že zgodilo da se je pretrgala in na srečo imam vedno s seboj en navaden multitool s kleščami in sem uspešno odlomil stran pretgran kos in odpeljal naprej. Seveda če zgubiš samo dva člena ni problema, verjetno bo vse ok. V kolikor gre več členov ne smeš prestavljat v najpočasnješe brzine in to je to za pridet do doma.

Glede vprašanja. Tudi sam ne nosim teh orodij s seboj. Morda ne bi bilo pa slabo imeti vsaj imbusa za prednjo kolo. Kar se tiče pokanja gum sem rešil s penastimi inserti ki preprečijo predrtje gume in s tem nimam več težav.

</head> ::

https://www.amazon.de/-/en/Topeak-Survi...

Torbica, in vse orodje, ki ga rabiš (in še več). Ketne verjetno ne boš štukal na poti. Jebiga, če ti ketna razpade uporabiš "klic v sili". Ampak če kolo nekako sproti servisiraš, ti ketna na normalni vožnji ne bo razpadla.
Drugo je, če se ganjaš po gmajni, ali pa padeš.

Jaz imam s seboj pumpo, zračnico, flike, vzvode za menjavo gume, multitool (topeak p20) in pa 20€.

Groot ::

Badwolff je izjavil:

Za uno kolo, ki si ga zgoraj kazal? Ničesar


This. Glede na tvoje namene je čisti overkill zapravljati za orodje, ki ga ne boš nikdar uporabil.

Če pa že misliš da ga boš, si pa najprej še odgovori na vprašanje ali sploh "znaš" uporabiti to orodje. Ker poznam ljudi, ki zraven tovorijo vse mogoče, niso pa še nikdar v življenju zamenjali gume. Za take si upam it stavit da ga tudi v sili ob cesti pač ne bodo znali poflikati.

styrian ::

Jaz imam s sabo vedno un tastar Rog multitool ključ, rezervno zračnico, 2 plastična vzvoda za odstranitev gume in pumpo. To se da zelo kompaktno zapakirati.

Alfa Dog ::

Če že kaj, potem zračnico, pumpo in ključke za menjavo zračnice. Ostalega ne rabiš.
Mobitel ti bo še najbolj koristil, pač pokličeš kolega/ženo/strica in te pridejo iskat. Verjetno ne boš nikoli več kot uro hoda oddaljen od civilizacije, ali kaj?

pandin99 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Sej ne da bom sel neke ture delat, ampak glede na to, da sem si koncno nabavil bajk in le te mislim vzet na morje in se it furanja okrog, ne bi rad ravno ostal nekje na soncu, kjer bi npr. lahko resil problem z nekim orodjem.


Zračnico, pumpo, jezičke. Ali pa še bolje, plašče nadomesti s kakimi marathon plus ali kaj podobnega ki ti ustreza, in zračnico in pumpo vzameš le ko res "zapuščaš civilizacijo". Magari en imbuss ključ za zatiskanje prtljažnika, če boš kaj tovoril. Kaj se ti lahko sicer pokvari na poti, da bi moral ob cesti rihtat?

WizzardOfOZ ::

kevlar plašči, pa gerberjev multitool z inbusi, ki jih rabiš na kolesu. pa en vezni člen za ketno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

robo125 ::

Ni kevlar samo namesto žice?

Alexius Heristalski ::

Zračnico, tlačilko, vzvode in ključ imbus št. 5 vozim v drugem bidonu nad sprednjim menjalnikom.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

IL_DIAVOLO ::

Vse kar potrebuje žensko kolo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kapitan Jack ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vse kar potrebuje žensko kolo.

Jebemu mater si tecen kot driska. Pa kdo te prenasa doma?

Kapitan Jack ::

Takole kupil sem:

Flikanje gum
https://www.amazon.de/gp/product/B081CV...

Kitajski multitool
https://www.amazon.de/gp/product/B08FDC...

Pumpa
https://www.amazon.de/gp/product/B09JZF...

Pa da si ne sfukam prstov
https://www.amazon.de/gp/product/B07ZYR...

Vse skupaj za 30tko. V ruzak in to je to. Multitool predvidevam, da bo sranje, ampak zdej se mi ne daje 30-40€ samo za multitool.

GupeM ::

Moj komplet. Klešče vzamem samo če grem bolj lagano na kakšen cross country tour.

Aston_11 ::

Rabiš samo set za spravit plašč dol, rezervno zračnico in pumpo.
Brez vsega ostalega se preživi do doma, tukaj se pa hodi. Fine nastavitve vijakov itd. med vožnjo praktično nikoli ne pridejo v poštev, za večja popravila pa itak tole ni namenjeno. Opcijsko mogoče napravo za štukanje ketne, čeprav jo je na terenu jebeno uštukati.

TheBlueOne ::

Jaz bi priporocal minimum.
1. Set za flikat gume ali pa rezervna zracnica.
2. Tiste imbuse s katerimi stelas menjalnik. Zna priti prav, ce kam butnes ali pa ce kaj popusti. Zna biti, da je dovolj eden.

Drugace ne poznam koga, da bi se mu strgala ketna. Ampak ce se in imas orodje pac ostanes brez enega clena. Je pa tako, da moras imeti malo obcutka, tako da ce se nikoli nisi razdiral ketne, bos naletel na zacetniske probleme sredi ture.

Aston_11 ::

TheBlueOne je izjavil:

Drugace ne poznam koga, da bi se mu strgala ketna.
Jaz tudi ne, se pa je meni 2x.

jotunn2 ::

Ok je mal odvisno kaksen kolo imas. Pri teh, katere kupujete in priporocate v drugi temi, je verjetno fino imeti s seboj poleg celotne delavnice se svas masino za varjenje okvirja, ce slucajno poci :)) Osebno pa v zadnjih 30 letih nisem imel nobenih vecjih tezav, pa se vozim krepko bolj v "divjino" kot samo uro hoda in moja oprema za na mtb sta dve CO2 bombici z ventilom, orodje za flikanje tublesa (spica s crvi) ter ena ultra light zracnica, ce je vse skupaj preveliko in ne preostane drugega kot da dam notri zracnico. Ce je kolo normalno vzdrzevano ni nobene potrebe po ne vem kaksne orodju, ker se ti preprosto nic ne odvije. Verige pa se v zivljenju nisem utrgal, pa nisem ravno nezen, je pa redno menjana in vzdrzevana (prej mazanje z oljem, sedaj vosek). In do sedaj se nisem sel pes domov.

Kapitan Jack ::

Ko si ze omenil vzdrzevanje in menjavo verige. Na koliko se to menja, ter kdaj ves kdaj je cas za zamenjavo? Na koliko casa je potrebno mazat verigo z oljem? Jaz bom imel rutino 1x mesecno pranje pod pritiskom. Sem gledal po yt in nihce ni rekel, da naj bi to kaj skodovalo biciklu. Takrat sem mislil tudi verigo namazati.

matobeli ::

Če si kje na slabših cestah je kar fajn imet multitool oziroma kombinirke. Sem enkrat zapel ketno in vse sem lahko takoj poglihal, samo en zvit člen v ketni ni šel.

TheBlueOne ::

Aston_11 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Drugace ne poznam koga, da bi se mu strgala ketna.
Jaz tudi ne, se pa je meni 2x.


:) Svasta. Smem vprasati koliko kg imas? Kaksna je bila situacija?

dominuspro ::

Set za menjavo zračnice je smiselno, ostalo pa ne.

TheBlueOne ::

Kapitan Jack je izjavil:

Ko si ze omenil vzdrzevanje in menjavo verige. Na koliko se to menja, ter kdaj ves kdaj je cas za zamenjavo? Na koliko casa je potrebno mazat verigo z oljem? Jaz bom imel rutino 1x mesecno pranje pod pritiskom. Sem gledal po yt in nihce ni rekel, da naj bi to kaj skodovalo biciklu. Takrat sem mislil tudi verigo namazati.


Nobenih verig ali lezajev naceloma ne cistis pod pritiskom. S tem potisnes svinjarijo v lezaj. Je boljse narediti nic ali pa samo malo namazati, bo manj skode.

Problem verige je bolj, da se raztegne, ko pa se raztegne pa pobere se vse zobcenike.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

TheBlueOne je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Drugace ne poznam koga, da bi se mu strgala ketna.
Jaz tudi ne, se pa je meni 2x.


:) Svasta. Smem vprasati koliko kg imas? Kaksna je bila situacija?

S specialko. Bil je zelo močan kratek več kot 10 stopinjski klanec. Prestava velika, hitrost majhna. Moč velika. Vprašaš pa lahko =)
V cca 14 dnevih 2x. Potem sem se navadil prileteti v tisti klanec ali z višjo hitrostjo ali pa z manjšo prestavo ;)

TheBlueOne ::

Aston_11 je izjavil:

Moč velika. Vprašaš pa lahko =)


Se mi je zdelo, da nisi nek kanarcek. :)

jotunn2 ::

Ga ni cloveka ki utrga verigo... sploh ne rekreativca. Profiji v sprintih (tisti na pisti) obrnejo blizu 2000W pa ne trgajo verig (ker veriga pac vzdrzi nekaj 10x visjo silo), nek rekreativec ne pride na cetrtino tega. Verigo lahko utrgas izkljucno ce je pretegnjena... pa ne zarad preobremitev pac pa zaradi napacnega saltanja (prevec veliko krizanje in zares "zlomis" verigo in posledicno potegnes ven plato iz pina).

Kapitan Jack je izjavil:

Ko si ze omenil vzdrzevanje in menjavo verige. Na koliko se to menja, ter kdaj ves kdaj je cas za zamenjavo? Na koliko casa je potrebno mazat verigo z oljem? Jaz bom imel rutino 1x mesecno pranje pod pritiskom. Sem gledal po yt in nihce ni rekel, da naj bi to kaj skodovalo biciklu. Takrat sem mislil tudi verigo namazati.

Sicer mehaniki pri profijih perejo kolesa s karcherji, ampak vsi ki zagovarjajo to pozabijo omeniti da je tam kolo parkrat na teden popolnoma razstavljeno in vsi lezaji odprti, ocisceni in namazni. Tega doma ne dela nihce, zato je pametno da se taksnega nacina izogibas... pa ne samo pri kolesu.
Drugace pa mazanje... kaj pa vem. Na mtb sem jaz mazal dobesedno po vsaki voznji. Zares precej dobro slisis kdaj je treba to narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jotunn2 ()

Kapitan Jack ::

Ok, bom potem poskusal z mokro cunjo cez pa je.

Badwolff ::

Na Youtube imaš video, kaj se naredi z ležaji, če jih pereš pod pritiskom. Na grobo rečeno nič, če ne zelo pretiravaš. Tko da ga kar povapaj.

Aston_11 ::

Jaz verigo naoljim pred vsako vožnjo. Kapljico na vsak člen z oljem, ki ni mokro in kao manj nabira prah (dry lube).
Na specialki pa sem jo novo očistil in povoskal po navodilih tu na forumu. Po parih vožnjah je čista. Bom ponovil ob priliki.

cebelar123 ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz bi priporocal minimum.
1. Set za flikat gume ali pa rezervna zracnica.
2. Tiste imbuse s katerimi stelas menjalnik. Zna priti prav, ce kam butnes ali pa ce kaj popusti. Zna biti, da je dovolj eden.

Drugace ne poznam koga, da bi se mu strgala ketna. Ampak ce se in imas orodje pac ostanes brez enega clena. Je pa tako, da moras imeti malo obcutka, tako da ce se nikoli nisi razdiral ketne, bos naletel na zacetniske probleme sredi ture.


 Se dogaja :)

Se dogaja :)



Pa seveda različne ketne različni načini kako menjat. Če imaš sram potem rabiš dodatni člen, če imaš shimano rabiš pin.
Sram



Shimano



Orodje za shimano verigo primer

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Itak da kerher in akcija. Perem ketne tako 20 let. Po ležajih pa špricam z rahlim pritiskom.

Jaz imam na dolgih turah vedno zraven orodje za popravilo ketne, ker sem očitno talent za trganje keten. Prvič pred mnogo leti se mi je vtrgala na črnem jezeru na pohorju, torej zelo daleč od civilizacije in sem bil brez tega orodja. Je bil lep sprehod domov :)
Od takrat pa še 2x. Enkrat spet sredi ničesa, drugič bolj blizu doma.

Za menjavo verige pa obstaja orodje, s katerim meriš raztegnjenost.

Badwolff ::

Precej dvomim, da boš znal verigo popravit na terenu, če je nudi prej večkrat popravljal. Sam recimo nisem.

Masayoshi ::

jotunn2 je izjavil:

Ga ni cloveka ki utrga verigo... sploh ne rekreativca.


Ne nabijaj... Kolesarim 20+ let, redno in pravilno vzdržujem kolo in šaltam, menjam verigo in zobnike, pa sem na gorcu že dve ketni utrgal.

Aston_11 ::

Badwolff je izjavil:

Precej dvomim, da boš znal verigo popravit na terenu, če je nudi prej večkrat popravljal. Sam recimo nisem.

Meni tudi ni uspelo, pa sem jo doma že pred tem večkrat že razdrl in sestavil. Na teren tako ne nosim niti ključa več, če pa bi ga, bi tudi en kos žice vzel s sabo, da bi mi držal konca ketne skupaj za stiskanje pina.

Masayoshi ::

Aston_11 je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Precej dvomim, da boš znal verigo popravit na terenu, če je nudi prej večkrat popravljal. Sam recimo nisem.

Meni tudi ni uspelo, pa sem jo doma že pred tem večkrat že razdrl in sestavil. Na teren tako ne nosim niti ključa več, če pa bi ga, bi tudi en kos žice vzel s sabo, da bi mi držal konca ketne skupaj za stiskanje pina.


seveda, moj multitool ima tudi ta kos žice zraven.

Kapitan Jack ::

Sicer bi moral temo drugace poimenovati, ampak me zanima, ce ja tale guma, ki je default gor za kej ali pa imam samo jaz nek slab obcutek na cesti. Obcutek imam kot da se ne oprijema asfalta ("lepi") tako kot bi si zelel. Vem, da sem kot otrok gonil biciklo kot norec, ker se spomnim, da sem imel gor dobre gume.



Razmisljam, da jih zamenjam z Marathon Plus Tour Performance ali kaj podobnega.

jotunn2 ::

Masayoshi je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

Ga ni cloveka ki utrga verigo... sploh ne rekreativca.


Ne nabijaj... Kolesarim 20+ let, redno in pravilno vzdržujem kolo in šaltam, menjam verigo in zobnike, pa sem na gorcu že dve ketni utrgal.

Seveda si... preberi visje kar sem napisal, pa ti bo jasno zakaj si jih. Jaz je po drugi strani se v zivljenju nisem, pa sem imel prvo spodobno cestno kolo enkrat leta 1988, prvega mtb-ja pa 1992 in od takrat naprej sem precej veliko mtb-ju (vmes celo enih 15 let ko je bil mtb del treninga). Kar se moci tice nisem noben profi, ampak garantiram da tudi ti nisi nekdo, ki bi obracal z 10.000W in vec, da bi zaradi moci trgal verige.

Masayoshi ::

jotunn2 je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

Ga ni cloveka ki utrga verigo... sploh ne rekreativca.


Ne nabijaj... Kolesarim 20+ let, redno in pravilno vzdržujem kolo in šaltam, menjam verigo in zobnike, pa sem na gorcu že dve ketni utrgal.

Seveda si... preberi visje kar sem napisal, pa ti bo jasno zakaj si jih. Jaz je po drugi strani se v zivljenju nisem, pa sem imel prvo spodobno cestno kolo enkrat leta 1988, prvega mtb-ja pa 1992 in od takrat naprej sem precej veliko mtb-ju (vmes celo enih 15 let ko je bil mtb del treninga). Kar se moci tice nisem noben profi, ampak garantiram da tudi ti nisi nekdo, ki bi obracal z 10.000W in vec, da bi zaradi moci trgal verige.


Še enkrat, ne nabijaj, ker nimaš blage cveze. Ne blamiraj se. Ni bilo nobeno križanje, ker sem obe verigi utrgal v zadnjih 5 letih, ko vozim z enim verižnikom spredaj. Tudi verige redno kontroliram in menjam.

Zgodovina sprememb…

MTB4life ::

Jaz za MTB ture imam seboj v nahrbtniku vedno: pumpo, 2x quick link za verigo, par vezic, plastične ročke za snemanje plaščev, Topeak Mini 18+ in set za krpanje plaščev. Če grem na daljšo turo ali bikepark vzamem seboj še pumpo za amortizerje (pustim v avtu) in dodatno zračnico - furam tubeless.

jotunn2 ::

Masayoshi je izjavil:

Še enkrat, ne nabijaj, ker nimaš blage cveze. Ne blamiraj se. Ni bilo nobeno križanje, ker sem obe verigi utrgal v zadnjih 5 letih, ko vozim z enim verižnikom spredaj. Tudi verige redno kontroliram in menjam.

Seveda dopuscam moznost da si konj in ne clovek. In ja, o kolesih verjetno res nimam pojma, ceprav se z njimi vozim precej veliko vozim vec kot 30 let in jih vecino tega casa servisiram sam.
Pa se enkrat... niti najhujsi profiji na pisti, ki obracajo v sprintih x2 tistega, kar delajo na cesti (in kaj pa vem kolikokrat vec kot vecina najmocnejsih na mtb... MvDP je tu izvzet), ne trgajo verig. In ce jih oni pri tistih 2000W ne utrgajo, pa so iste verige, je verjetnost da si ti tako zivalsko mocan, da bi uspel utrgati verigo enaka 0. Ne blizu 0 ampak povsem 0. Ampak ce verjames, da si utrgal verigo zaradi svoje moci, good for you. Se naprej verjami da si boljsi kot vsi profiji skupaj.
PS: Pri 1x ni krizanja? Res? Ti toplo priporocam da si enkrat malo bolj od blizu pogledas drivetrain... pa mogoce poskusas na easy zavrteti pedala na roko ko je kolo na stenderju in imas na najmanjsem ali najvecjem zobniku zadaj. Ze na obcutek, tudi ce ga nimas nic, bos cutil kako super lepo (sarkasticno da ne bo kdo resno vzel) tece veriga v teh pozicijah. Ce pa se chain line pogledas ti bo pa tudi jasno koliko se veriga lomi, tako da lepo prosim ne govori neumnosti, ker zelo hitro postane jasno da prav ti nimas pojma o cem govoris.

Kapitan Jack ::

Dejte mi rajs povedat, a naj kupim druge gume, kot da se tu kregamo kdor je mocnejsi pri lomljenju verig :)

Jaz mislim, da ce bi se meni strgala veriga nekje, bi samo porival bajk do doma. Tudi ce bi imel nevem kaksno orodje, je najbrz ne bi uspel popraviti.

Masayoshi ::

jotunn2 je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

Še enkrat, ne nabijaj, ker nimaš blage cveze. Ne blamiraj se. Ni bilo nobeno križanje, ker sem obe verigi utrgal v zadnjih 5 letih, ko vozim z enim verižnikom spredaj. Tudi verige redno kontroliram in menjam.

Seveda dopuscam moznost da si konj in ne clovek. In ja, o kolesih verjetno res nimam pojma, ceprav se z njimi vozim precej veliko vozim vec kot 30 let in jih vecino tega casa servisiram sam.
Pa se enkrat... niti najhujsi profiji na pisti, ki obracajo v sprintih x2 tistega, kar delajo na cesti (in kaj pa vem kolikokrat vec kot vecina najmocnejsih na mtb... MvDP je tu izvzet), ne trgajo verig. In ce jih oni pri tistih 2000W ne utrgajo, pa so iste verige, je verjetnost da si ti tako zivalsko mocan, da bi uspel utrgati verigo enaka 0. Ne blizu 0 ampak povsem 0. Ampak ce verjames, da si utrgal verigo zaradi svoje moci, good for you. Se naprej verjami da si boljsi kot vsi profiji skupaj.
PS: Pri 1x ni krizanja? Res? Ti toplo priporocam da si enkrat malo bolj od blizu pogledas drivetrain... pa mogoce poskusas na easy zavrteti pedala na roko ko je kolo na stenderju in imas na najmanjsem ali najvecjem zobniku zadaj. Ze na obcutek, tudi ce ga nimas nic, bos cutil kako super lepo (sarkasticno da ne bo kdo resno vzel) tece veriga v teh pozicijah. Ce pa se chain line pogledas ti bo pa tudi jasno koliko se veriga lomi, tako da lepo prosim ne govori neumnosti, ker zelo hitro postane jasno da prav ti nimas pojma o cem govoris.


si ti malo omejen? Ker če si, povej. Se ne bom več ukvarjal s tabo. Nabijal si o tem kako se utrga ketna zaradi napačnega šaltanja in napačnega križanja. Pri 1 ni napačnega križanja, saj uporabljaš seveda celotno piramido, križanje pa seveda je. In seveda se ketna prej utrga pri križanju kot pri poravnani verigi. Jao, dinozavri ste res posebni...

smile- ::

iii-haaaa, še en konj se oglaša ki je v zadnjih letih strgal več kot eno verigo ;) MTB, deore xt...

PacificBlue ::

Kapitan Jack je izjavil:

Dejte mi rajs povedat, a naj kupim druge gume, kot da se tu kregamo kdor je mocnejsi pri lomljenju verig :)

Jaz mislim, da ce bi se meni strgala veriga nekje, bi samo porival bajk do doma. Tudi ce bi imel nevem kaksno orodje, je najbrz ne bi uspel popraviti.


Ja eni ne znajo prestavljat potem pa se jim strga veriga;)

Marathon plus so še kar težke gume.(970g)

Sam vozim Continental Ride tour

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/...

PacificBlue ::

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 495 96 97 98 )

Oddelek: Šport
4852723878 (2169) issak

Več podobnih tem