» »

Alphabet (Google) z rekordnimi prihodki, a nižjim dobičkom

Alphabet (Google) z rekordnimi prihodki, a nižjim dobičkom

Slo-Tech - V prvem letošnjem četrtletju je Alphabet, Googlovo starševsko podjetje, ustvarilo rekordnih 68 milijard dolarjev dobička, kar je 23 odstotkov več kot lani. A ker so zrasli tudi stroški, se je dobiček nekoliko znižal na 16,4 milijarde dolarjev, kar je devet odstotkov manj kot lani. Dobiček iz poslovanja je sicer sorazmerno zrasel s 16 na 20 milijard dolarjev, a so zrasli tudi drugi stroški, denimo za raziskave in razvoj. Delnica je zato takoj po razglasitvi rezultatov izgubila šest odstotkov vrednosti, a je kasneje izgubo prepolovila.

Levji delež prihodkov še vedno ustvarja Google in njegovo iskanje, ki je prinesel 39 milijard dolarjev. Če k temu prištejemo še oglaševanje v YouTubu in Google Networku, so skupni prihodki te divizije 54 milijard dolarjev, iz vseh Googlovih storitev pa 61 milijard dolarjev. Storitve v oblaku prinesejo dodatnih šest milijard dolarjev, preostali podvigi podjetja pa le drobiž. V podjetju je zaposlenih 164 tisoč ljudi. Poslovodstvo je napovedalo tudi program odkupa lastnih delnic, in sicer bo podjetje v prihodnosti odkupilo za 70 milijard dolarjev lastnih delnic razredov A in C. Na tak način podjetja vračajo denar delničarjem in skrbijo za stabilno in visoko ceno delnic.

9 komentarjev

mgermo ::

68 milijard dolarjev dohodka, ne dobička.

Nikonja ::

Preveliki so ratali....

janezvalva ::

več prihodkov kot slovenija?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

tikitoki ::

Bogo revezi pa se bedno ne "zmorejo" palcati davkov :S.

nirburu ::

V 2022 pa bi res lahko že enkrat nehali uporabljat.

A vam povem eno zanimivo koincidenco?
DARPA LifeLog @ Wikipedia
LifeLog aimed to compile a massive electronic database of every activity and relationship a person engages in.

The LifeLog program was canceled in February 3rd, 2004, after criticism concerning the privacy implications of the system.


Facebook @ Wikipedia
Founded February 4, 2004


Garažni startupi pravite?
Tako kot je Gates začel Microsoft v garaži ane in čisto slučajno dobil IBM pogodbo, ane.
Moji ljubi NPCji, počasi počasi se boste morali sprijazniti, da je 70% vašega "življenja" fake g*y-op iz strani institucij in elite, ki si jih lastijo.

HupChup ::

Bela_Krajina ::

nirburu je izjavil:

V 2022 pa bi res lahko že enkrat nehali uporabljat.

A vam povem eno zanimivo koincidenco?
DARPA LifeLog @ Wikipedia
LifeLog aimed to compile a massive electronic database of every activity and relationship a person engages in.

The LifeLog program was canceled in February 3rd, 2004, after criticism concerning the privacy implications of the system.


Facebook @ Wikipedia
Founded February 4, 2004


Garažni startupi pravite?
Tako kot je Gates začel Microsoft v garaži ane in čisto slučajno dobil IBM pogodbo, ane.
Moji ljubi NPCji, počasi počasi se boste morali sprijazniti, da je 70% vašega "življenja" fake g*y-op iz strani institucij in elite, ki si jih lastijo.

Iz garaze, pravis? Zacel iz nicle? sem vedel, da je iz nasih vrst, iz vrst navadnih ljudi. :)

nirburu ::

HupChup je izjavil:

https://www.reddit.com/r/economy/commen...


Natanko tako.

Bela_Krajina je izjavil:


Iz garaze, pravis? Zacel iz nicle? sem vedel, da je iz nasih vrst, iz vrst navadnih ljudi. :)


Ti razumeš, večina žal ne. Vrjame kar wiki in MSMji napišejo, da bi malo pobrskali po non-google approved search rezultih pa ne znajo.
Zgodba z gatesom gre še globlje. Oče je bil evgenik. Bill je sam rekel, da je obseden s knjigami o populaciji.

Resno, vas ne trolam. Večina našega modernega sveta je fake&gay, ali drugače rečeno, moderiran kaos. Včeraj so nam ponudili padec berlinskega zidu, danes epidemijo, jutri ukrajinsko vojno itd.
Običnemu tlačanu nič jasno in misli, da je vse to naključno. Tisti s privatnimi letali pa vidijo iz ptičje perspektive kaj kam premaknit.
Edino v kar res lahko vrjamete so kake naravne nesreče. Asteroidi počasi niti ne več. Če ste gledali the Expanse, veste, da bo eventuelno mogoče zmanevrirat dovolj velik asteroid, da zadane neko točko na planetu. Fake&gay armageddon.

Še vedno se mi nihče ne upa obrazložiti zakaj Putko ljubčka otroka na trebuhu, sredi belega dne. Kolikor vem, to ni še nihče počel, pa tudi ni ruska šega.


Ampak so pa zelo pogumni ko treba v oni temi se kregat kdo je uničil več tankov, a da bi prediskutirali srž problema...to ne.


Naključje, sem 100% prepričan.

:)):)):))

rini ::

Torej bodo pod teorijo vseh zarot ti izbranci, seveda v njihovem stilu kot se spodobi, živeli vsaj 200 let, če ne bodo postali kar nesmrtni. Jaz osebno pa sem bil mnenja, da je smrt na koncu edina pravična stvar, s katero se vsak sooči; ali bogat ali reven.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft z Office 365 zasluži več kot z Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6925851 (22483) GupeM
»

Apple s padcem prihodkov razočaral (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Rezultati
16643647 (39749) sandmodnigga
»

Google nekoliko povečal dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
97237 (5871) antonija
»

Intel z dobičkom in odpuščanji

Oddelek: Novice / Rezultati
3210282 (7947) hojnikb

Več podobnih tem