» »

GEFORCE2 MX????

GEFORCE2 MX????

borut-t ::

Zdej neki mislm nabavt pa me zanima, če je dobra GEFORCE2 MX.....

borut, lp

R@C@ ::

Kako to misliš če je dobra? SEj za tak dnar nimaš kej boljšga dobit!

blue96 ::

jaz imam geforcea 2 mx propheta ze pol leta in se nikoli ni crknu, pa zelo dobro dela. kupi ga!:))
.

Dami ::

Kako grafično pa maš trenutno? Če se da, počak na Kyrota 2!

Koci ::

dela kot urica

Quake ::

Kyra II se ze zaradi pomanjkanja enote T&L definitivno ne splaca kupiti. Da, kljub ugodni ceni!

Raje pocakajte na "Geforce III MX">:D

VASkO ::

Quake, zakaj ne? Ker T&L sploh ni tako superduper kot ga opeva NVidia. T&L je samo dober za 3dmark (nvmark), spile pa bo kyro2 lahko poganjal se vsaj kako leto. V tem cajtu pa itak vsak normalen uporabnik menja graficno kartico, ko bo komaj T&L imel vlogo.

Senitel ::

He, he, he...
Ko boste vidl rezultate Kyra II vs GeForce 2 MX v Giants-ih pol pa rečte, da hardware t&l nima nobene vloge!!

BlackAdder ::

Prosim za eno kratko razlago povedanega.
BlackAdder stroke again!

Quake ::

Senitel ima prav!

Giants T&L lepo izkorisca in tam bo Kyro II proti MX-u pogorel! Pika.8-)

ABX ::

Mah, do zdaj Kyro II za svoj denar raztura. Kako je v Giants ne vem (ima kdo mogoče kak link) vendar v povprečju današnjih iger se MX pred KyroII skrije.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Senitel ::

vendar v povprečju današnjih iger se MX pred KyroII skrije.

V kakšnem povprečju današnjih iger?? A je Quake 3 današnja igra? Sorry Quake 3 je zuni že hm... eno leto več?? Se ne spomnem... MDK2??? Ajde recimo, čeprav je tud ta že stara... Unreal Tournament?? Tud ne, ker je prav tako še iz dobe Quake 3.
Edini doberi testi DANAŠNJIH iger so Giants, Project IGI,... Obenem pa je treba razumet dejstvo, da Kyro II odpravlja edino eno pomankljivost današnjih kartic in to je prepočasen pomnilnik. Kyro II je sicer dobra low cost kartica ampak nič več kot to.

hatch ::

Kyro II ima optimiziran software t&L preko SSE in 3DNow instrukcij.. in je mocno boljsi od GF2 MX HW T&L!

http://www.aceshardware.com
Poglejte si teste od MDK2, ki je T&L optimizirana igra... GF2 MX se lahko skrije.

VASkO ::

Mislim, da pa Senitel malo prevec dramaticno navijas za NVidio. Kyro2 je super kartica, ce pogledamo dejstvo, da kartice treba menjevat vsaj na pol do enega leta, pol se ti ne splaca dat za MXa, ker dosti pocasnejsi oz. kvecjemu enako hiter (pri T&L igrah) kot Kyro2.

Senitel ::

hatch: Ti lahko preko SSE in 3DNow inštrukcij optimiziraš kolikor hočeš, pa ne dohitiš t&l-a na GeForce-u.

VASkO: Pol pa navijam za NVidio... Ja kartice se menjavajo na pol leta do enega leta. In ti misliš, da v pol leta ne bo zunaj iger, ki bi tekle na MX-u bolje kot na Kyru 2? Kot sem že reku poiščite si en test v Giants-ih!!
Sicer pa tud Kyro 2 je cool kartica, sam sta Radeon in GeForce bolj cool...

ABX ::

Benchmarke v Giants jih nisem še zasledil in do takrat zame Kyro II popolnoma uniči MX.



Poleg tega sem se naučil ne verjet obljubam o bodoči kartici ali igri, ker vsi lažejo ko prasci.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

hatch ::

Giants patch je ze izsel...

http://www.savagenews.com/articles/hard...

Kako se nvidia boji kyrota?
http://pvr.gamestats.com/cgi-bin/ikonbo...

Na sreco si je nekdo to skopiral, ker je nvidia hitro umaknila ta datasheet:)

FlipeR ::

In zaradi ene igre naj bi KYRO 2 bil SLABSI(!) OD GeForca2 MX???? MA dejte no, ne se smesit!!! Vzemite povprecje, ne pa performance v eni sami igri! Ni izkljuceno, da so Giants optimizirali za NVidiino druzino kartic, ker so racunali, da si jih vecina ljudi tudi lasti!
Sploh pa, kakor je ABX rekel....vsi lazejo ko prasci!!!
Aja pa se ta patch....za kaj ze? A je mogoce res prevec optimizirano za GeForca?:D

In NVidiasi....upam da ste si prebrali tisti PDF, ki ga je NVidia razposlala svojim OEM partnerjem...
:D
hehe, ze serejo kokice, ker se zvedajo, da jim bo Kyro2 vzel primat na low-cost trziscu!!!

GO KYRO GO!
------------------
#Paranoja #Kučanjekriv #Putinjekriv #Prekletirdečkarji :)

ABX ::

fliper: dobro jutro! Vidim da si prispel na delo. :)
Uni pdf od nvidie ni za jemat preveč resno, treba sploh videt ali so res to oni napisali.

Kyro II je zakon ker bo zbil ceno Ge-forcu :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

o ::

beyond3d

med novicami je tudi odgovor predstavnika nvidie na njihovo vprašanje
o resničnosti tistega pdf dokumenta
tukaj je del tega posta:

The PowerPoint presentation that has been circulating the Internet was an tool created for the NVIDIA sales team. It was created to help position our products against competitive offerings, as well as to educate and motivate our sales staff. It was never intended for public viewing or distribution.
Brian Burke
Senior PR Manager
NVIDIA Corp.

Man, that sounds just like a PR dept.'s response ;-)... but at least it proves that the document is legitimate and not faked.

ABX ::

Danes se je pojavil nov test grafičnih na anandtech.
Kyro II raztura v igricah katere ne izkoriščajo preveč T&L. MX pa je preveč zakljenjen z prenosom podatkov med GPU in ramom.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Senitel ::

Tell me something new...

element ::

Jest pravim, da nabavi geforce 2mx al pa počaki na Kyro III. Kyro 2 kup, sam če kupuješ low-cost kartico. :)

blue96 ::

geforce 2 mx je za svoj denar najboljsa odlocitev na trziscu!8-)
.

Morpheus ::

Mislm a je sploh kdo pogledu test??? Kyro II ma BOLJŠE rezultat pr igrcah skor povsod, razen na 640x480 pr 16bit-ih, drgač pa pr višjih ločlivostih pr 32bit ali 16bit, je pa daleč boljši od MX-a. Tko da rajš počak na maj, da vidš kšn nov test. Sam po tem kar sm vidu je Kyro II boljši od MX-a. Pa še daleč boljši FSAA ma Kyro II, kaj bo pa pr Giantsih pa rajš počakmo pa bomo vidl!
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

SpiDEr8 ::

Geforce je zakon!!!!:D

ns-miha ::

mislem ej clovk je vprasal kaj naj kupi vi pa takoj se kregat.
on bi rad KUPU ne vidu test.
mislem to je tko kot ce bi reku kej bos kupvov mx ka bo geforce 999mx velik bolsi od tega.
kyro2 sploh se ni, takod e odpade.

Tip kup si mx ka ma driverje skoz updatane redno.
al pa Ati radeon ka ni tud tolk slab.

>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D

Huey P ::

djborut ti le kupi GeForcea pa boš mel odlično kartico. Potem pa ga še lahko spredelaš v Quadrota pa se ti kartica pohitri za 300%. Samo malo še počakaj, da pride GeForce 3 v SLO, da se cene spustijo!

..::DOOM III: The Legacy::..

morphling1 ::

Huey
Tale o 300% pohitritvi je pa mal naložena . Slučajno imam doma kartico predelano v quadrota in jo z dvema jumperjema tudi spremenim nazaj v mx. Kar se tiče špilov razlike ni so pa razlike v kakih 3d programih ki podpirajo openGL (3dmax, pro-e ...)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

tomaz255 ::

Kak pa se spremeni v Quadrota??

morphling1 ::

Če sta jumperja povezana je quadro mxr , če pa ne, pa mx .Jumper pa poveže 2.7 k ohmski uporček ki sem ga prilotal na grafično. Jasno!
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

hahaha ::

a lotal si!400°C?spajkanje je pa že iz mode al kwa?hahaha.
SADJE CAKA OBIRALCE. PRISTOPI!

ABX ::

Na netu se je pojavil nov test z Kyro II in sicer Hercules 4500 32ram . Članek je v Italjanščini vendar grafe boste že razumeli.
Driverji so še vedno beta, vendar zgleda da je Kyro pridobil še kakšno piko v primerjavi z Ge-force.

Situacija pa ostaja ista če igra ni preveč na T&L Kyro raztura celo v primerjavi z Ge2, sicer na višjih resolucijah.

Vseeno pa me nekaj zanima (verjetno bo povedal Senitel kakšno pametno) v igrah ki slonijo na T&L kolko je končna hitrost Kyrota odvinsna od CPU-ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Senitel ::

Igre, ki močno slonijo na storjnem t&l povzročijo na Kyru dvojno delo:
1. Te igre bodo imele velike količine trikotnikov 100k+, kar že samo posebi povzroči PREVEČ dela tudi za najbočnejše CPU-je.
2. Vse te že transformirane in osenčene trikotnike je treba nato še razporediti po oddaljenosti in v po tem, v kater "tile" pašejo.
Če bi imel danes Kyro II in recimo eno monstrumsko kartico, ki pa nebi imela strojnega t&l-a (pač pomnilnik na kartici nebi bil omejujoč dejavnik), bi Kyro II izgubil (isti CPU, isti fill-rate). Več ko maš trikotnikov, večji pa je t&l speed bottleneck...

Paramedic ::

Kyrova končna hitrost je odvisna od procesorja samo pri tistih igrah, ki so močno optimirane za

T&L, ker pač pričakuje da bo T&L enota vse postorila.

Če ima Serious Sam veliko trikotnikov(nova je in strojno zahtevna in T&L izkorišča), zakaj je pa potem tam Kyro najhitrejši? Ker ni igra optimirana za T&L, kajne?NOT

Kdo tudi pravi, da igre ne bodo narejene tako, da bodo na Kyru delale hitro?

Pa če bi vzeli kot praviš eno monstrumsko kartico, ki pa nebi imela strojnega t&l-a (pač pomnilnik na kartici nebi bil omejujoč dejavnik), vzemimo GF2 Ultro in ji izklopimo T&L (pravzaprav raje ne ->štek,...štek v primerjavi s Kyro2). Ta primer

nima problemov z bandwithom, nima strojnega T&L, ima VEČJI fillrate (teoretičen), je monstrumska...ampak bi bila zelo počasnejša od kyra.

Sploh pa: jaz takih iger, ki so narejene samo za T&L sploh ne bi kupil. Zame je potem ta igra hroščata, če nima podpore za najnovejše 3D kartice...

Vse te že transformirane in osenčene trikotnike je treba nato še razporediti po oddaljenosti in v po tem, v kater "tile"Saj s tem, kot vidimo nima problemov...To sem sklepal po logiki in nisem nikjer prebral. Naj kdo pove kaj od tega ni res.:D
End transmission.

VASkO ::

Mene pa zanima, kdaj bomo zrusili Senitela in njegovo Nvidiastvo?

Dalmatinc ::

Vasko na to bomo še čakali ?

Amapk, mam pa en argument:
Giants podpira T&L (ok po Senitelovo ga sploh Ultra podpira) in si poglejte Jokerjevo poročilo iz Cebita (joj Reklamiram Joker..........(luni ne me fentat sej berem tud PC-GAMER) >:D pravi da Kyro 2 brez problema poganja Giants na 1600 x 1200 in da zadeva leti. Ali ni to dovolj. Aja..

Snail, kako lahko Kyro premaga MX v Marku 2001, če je tak drek (uradno: 3D Mark je posebaj optimiziran za T&L)

Slika 2D in 3D je na Kyro za ccc. 35 % lepša od Geforca (katrega koli) in se lahko primirja z Voodoo-jevo ter se prebliža Matroxu.

sej ne da pravim da je Kyro IN kartica,...ne sploh (Kyro je ULTRA in Kartica) že že da se nemore premirjat z GF3, samo nevem če imaste vsi toliko denarja da boste hitro skočili prodajlacu mu na pult položili 120 jurjev in rekli: HOČEM Geforca 3.

Aja, ne razumem odločitve Herculesa da preneha izdelovati Kartice MX če naj bi v prihodnosti tako Briliato sesule MX.

No upam da sem pomagal pri tej temi; moji odgovori so povzeti po vseh mogočih testih na netu in so strokovno utemeljeni:---vse pravice pridržane-----:D

VASkO ::

tako je, kyro2 je odlicna kartica!!! le malo0 me moti to, da vedno zamudijo na trziscu. Ce bi to kartico dali npr ven pre 5-6 mesci, bi MX sploh ne kupovali.

Paramedic ::

Ja, mata prav. Kyrota 2 se velik bolj splača kupit kot katerokoli drugo kartico, pa še lepšo sliko ima v primerjavi z nvidio. pa cenejša pa hitrejša je. :P
End transmission.

ZanzeK_001 ::

Kuk čukov pa sploh treba odštet za Kyrota?
Sej vem, da sem mal out. :8)

Dalmatinc ::

Nisi mal OUT amapk kr orng OUT.....

Prebčižno:

z Tv outom 35.000 jurjev
-brez Tv out cca. -3.000 jurje>:D

morphling1 ::

Dalmatinka , od kje tebi cene za Kyro II , saj ga še ni v prodaji, Am I wrong ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

joker forum ali revija

Dalmatinc ::

Nič od tega;
ne Joker ne PC-GAMER .......nič

Od generalnega uvoznika Herculesa za Slovenijo.

YiMMi ::

Ti kar kupi MX..Priporocam Prophet MXII
64MB....ker je razlika med 32 in 64
samo par jurjov....:D:D:D
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GF1 nice price :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
574923 (4228) Shadowman-x
»

Geforce 2 MX ali Kyro II?

Oddelek: Kaj kupiti
371656 (1257) Lyu
»

grafična kartica !

Oddelek: Zvok in slika
311856 (1415) ABX
»

KYRO 2 -- najboljši (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
614750 (3746) Paramedic
»

Kyro 2 AND MX (kdo je boljši)

Oddelek: Kaj kupiti
361387 (1016) Paramedic

Več podobnih tem