» »

WC školjka - rimless - kako se obnesejo?

WC školjka - rimless - kako se obnesejo?

Miko55 ::

Smo pred nakupom stenske WC školjke. Zanima me kako se obnesejo te rimless wc školjke oz. kakšne so vaše izkušnje? Mogoče tudi kak predlog katero izbrati :)

Gledamo nek "normalen" cenovni razred, pa da voda ne šprica vse naokrog. Iz drugih forumov sem zasledil nekaj pohval nad Ideal Standard Tesi. Po trgovinah pa nekako opažam, da ima kar nekaj školjk (tudi omenjena Tesi) precej ozke luknje tam kjer sedi voda, kar verjetno pomeni uporabo ščetke po vsaki potrebi (?), razen če si snajper :D kar mi najbolj "ne diši".

Priporočam se za vsak nasvet/mnenje :)

feryz ::

Normalno se obnesejo. Brez problema lahko kupiš.
Tudi navadiš se, kako se vsesti, da ne rabiš ščetke. Če mene vprašaš, je luknja z vodo, točno tam kjer mora biti.
Firma mislim da je Kolo, nimam pojma. Kotliček pa Geberit.

5erson ::

Rimless kupuješ, ker se v navadni nabira kamen na spodnjem robu, kjer ga težko sčistiš. WC školjka je enkratni nakup, težava je, če zraven pride nekvalitetna deska, ki jo moraš zato večkrat menjati, povrhu tega pa niso standardne in so posledično drage. Zaradi dobre keramike in oblike je sunek vode dovolj močan, da ti spere tudi kaj kar se namaže po steni.

TheBlueOne ::

Mi mamo menda od Villeroy & Boch s tistimi pokrovi, ki so pravtako enostavne oblike. Zadaj Geberit sisteme. Smotani za montirat, ker je vse skrito. :)

Neke grozne razlike med obicajnimi ne vidim, morda se jih nekoliko lazje pocisti. Se tudi malenkost manj umazejo, ampak ce seres silikon bos se vedno scetkal. :)

Izgledajo dosti boljse kot navadne.

Spura ::

Men so dost kurac. Tipicno je taka oblika da ce sede scijes se ti vse odbija nazaj. Poleg tega je moc splakovanja omejena, ker ni roba ki bi vodo ustavil. Kot je bilo sprva montirano je voda redno letela vn iz skoljke ko potegnes, potem so na kotlicku nekaj zmanjsevali pritisk z naslednjim rezultatom:
- se vedno voda vcasih leti vn, le da je to redkeje
- voda ko potegnes ne dosega vseh podrocij skoljke
- vodni kamen po zunanji steni skoljke in pod skoljko zaradi prej omenjene vode ki leti vn

Pac se ena neprakticna bedarija.

Miko55 ::

Spura je izjavil:

Men so dost kurac. Tipicno je taka oblika da ce sede scijes se ti vse odbija nazaj. Poleg tega je moc splakovanja omejena, ker ni roba ki bi vodo ustavil. Kot je bilo sprva montirano je voda redno letela vn iz skoljke ko potegnes, potem so na kotlicku nekaj zmanjsevali pritisk z naslednjim rezultatom:
- se vedno voda vcasih leti vn, le da je to redkeje
- voda ko potegnes ne dosega vseh podrocij skoljke
- vodni kamen po zunanji steni skoljke in pod skoljko zaradi prej omenjene vode ki leti vn

Pac se ena neprakticna bedarija.


Ravno zato sprašujem po kakih modelih, s katerimi so boljše izkušnje. Model kot so Tesi in recimo VB Subway so nekia varianta na pol rimless in predvidevam, da tam teh problemov ni. Čeprav slednja ima že kar lepo ceno.

kriptobog ::

Vredu so, samo najprej kupi školjko in potem kotliček. oz. preveri kakšna je max kapaciteta kotlička za določeno školjko, ker drugače ti bo pljuskalo čez.

johanblond ::

Pri naši školjki je bil priložen gumijast tulec, ki se ga vstavi v cev (? 50), po kateri pride voda iz kotlička (vgradni Geberit).
V navodilih je bilo rečeno da se to zmontira, da ne voda pljuska ven.

Itak sem v prvo namenoma zmontiral brez (da bo bolje spiralo, ne bom jaz nekaj zapiral) in je seveda pljusknilo ven.
Vzel školjko dol, vstavil tulec (efektivno je potem premer ? 30) in seveda dela točno tako kot mora, voda pri splakovanju zelo lepo zaokroži naokoli do vrha, vendar nikoli ne pljuska ven.

Dimnik ::

Jaz imam sedaj dobro leto, montirano ideal standard tesi aquablade, komplet z pokrovom cca 220e. Lahko ti samo zelo priporočam, zadovoljen 100 na uro. Montirano na geberit, ni šans, da bi voda šla čez rob, izpira enkratno.

Imaš na youtubu posnetke.

floyd1 ::

kriptobog je izjavil:

Vredu so, samo najprej kupi školjko in potem kotliček. oz. preveri kakšna je max kapaciteta kotlička za določeno školjko, ker drugače ti bo pljuskalo čez.

Saj lahko pri vseh kotličkih nastaviš količino vode, a to ni dovolj?
Je pa res da s (pre)malo količino vode težje odplakneš kako "konkretno sranje" :D

Cleon ::

A k recete scetka za wc mislte tole? A ni to mal nehigienicno?
 scetka

scetka

Ganon ::

Jaz imam stensko, Laufen Kartell. Nikoli več ne bi kupil takšne z robom, niti pod razno.

Miko55 ::

Dimnik je izjavil:

Jaz imam sedaj dobro leto, montirano ideal standard tesi aquablade, komplet z pokrovom cca 220e. Lahko ti samo zelo priporočam, zadovoljen 100 na uro. Montirano na geberit, ni šans, da bi voda šla čez rob, izpira enkratno.

Imaš na youtubu posnetke.

Pri tej me špricanje ne skrbi, bolj kot to se mi zdi luknja nekam mala ali pa me samo oko vara ko vode ni noter v trgovini :D A rabite uporabljat wc ščetko na delu kjer stoji voda? Zarad manjše luknje se mi zdi, da bi se lahko umazanija hitreje oprijemala "sten"

Dimnik ::

Optična varka, ščetke ne uporabljamo oz redko kdaj, je pa glazura kvalitetna, ker se ne oprijema nič in voda vse spere

marsovcek ::

Če moraš sam kdaj čistiti školjko, so ti prednosti teh brez roba hitro jasne :).

Malo bolj na dolgo napisano: ker ni roba, se ti pod njem ne nabira svinjarija - vodni kamen, plesen itd. Čiščenje je bolj enostavno, samo pošpricaš in obrišeš. Ker ni svinjarije pod robom, taka školjka tudi manj smrdi, če je ne ravno vsak dan drgneš. Dišečih obešank ni potrebno uporabljati (vsaj pri nas ne).

Doma in pri sorodstvu so zmontirane štiri Keramagove školjke. Različni modeli, vse so bile nabavljene preko nekaj-bad.de za čisto sprejemljivo ceno. Vsakič je zraven nek nastavek za v cev, ki zmanjša hitrost vode, tako da ne šprica. Ena je imela tovarniško nek nanopremaz, tako da se nanjo praktično nič ni prijemalo, a sčasoma se je ta sloj izrabil/spral/izginil, tako da se sedaj obnaša kot vsak drug sanitarni porcelan.

Invictus ::

Kotrliček ne sme imeti preveč pretoka, ker potem šprica voda ven. Tam max 6l.

Drugače je pa to super...

Ne vem zakaj bi sploh še kupil z robom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero wc školjko kupiti?

Oddelek: Loža
224172 (912) tikitoki
»

Vgradni kotliček, gre v zidano steno?

Oddelek: Loža
112665 (2089) borut_p

Kateri skret?

Oddelek: Loža
417056 (3117) zmaugy
»

Kotlicek preliva vodo

Oddelek: Loža
185075 (4358) solatko
»

Cena nove kopalnice

Oddelek: Loža
1514628 (8306) šernk

Več podobnih tem