» »

Pokvarjen kotlicek

Pokvarjen kotlicek

1
2
»

Lara8 ::

Poloznica je na njegovo ime.Imamo pa stalni naslov tu.Mi sicer lahko dokazemo ,da je zaradi kotlicka saj se vidi po zamenjanem kotlicku ,da je zdaj poraba normalna ,ne morem pa dokazati ,da je on to vedel in da smo ga opozarjali glede tega saj je bil ustni pogovor.

Utk ::

Poišči položnico in stanje, ali pa ti pogledajo na komunali, od zadnjega popisa. Če ste bli že not ali ne. Ker če je bil zadnji popis preden ste bli not, se lahk fučka.

30 evrov je samo položnica za vodo ali celo komunalo? To se mi zdi strašno malo. Če ste plačevali pavšal za 3 kubike, realno porabljali 15, bi zdaj nekaj morali doplačat. Ne pa 3 jurje seveda. Koliko točno pa bogve...

Lara8 ::

Samo za vodo .Vsak mesec smo dobili pavsal poloznico 20-30evrov to je bilo seveda placano.Nismo pa pricakovali polznice v visini 3000e

Assass1n ::

Ta položnica je res nerealna to so res velike količine vode.
Škoda, da je najemodajalcu bilo vseeno za vodo, tudi, če samo kaplja se zamenja, ker vodo se ne meče stran, čeprav je na položnici "2-3€" .
Nimam pametnega nasveta, želim vam le da ugodno rešite vaš problem, Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

ripmork ::

Ne ozirajoč na denar in stroške; mene bi prav fizično bolelo gledat, kako (pitna) voda odteka v školjko 24/7 (pri taki vsoti denarja je moralo opazno odtekat). Kot je @PacificBlue omenil - na preprosto zaprtje ventila ob kotličku nihče ni pomislil?

cortez ::

Na koncu vedno naskrka najemnik.

Ne bi sprejeli najema ali pa bi sami popravili kotlicek.

Pa ne govorit o nekih 50 evrih...

IL_DIAVOLO ::

Ugodno bo v najboljšem primeru po obrokih in ce bo bog dal, bo vsak plačal polovico.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ugodno bo v najboljšem primeru po obrokih in ce bo bog dal, bo vsak plačal polovico.

To je najbolj realno.

V resnici so oboji krivi. Če si v najemu, moraš malo tudi števec pogledat. Ne moreš eno leto na pavšal plačevat, ker pavšal je odvisen od porabe prejšnih stanovalcev.
Ne moreš pa niti oddajat hiše, brez da pogledaš kdaj na števec.
Stanovanje ali pa hiša je pač neka odgovornost, ni to hotel in ne moreš se obnašat kot da imaš 6 let.

cortez ::

Voda je draga !

Samo fiksnih stroškov je cca. 20 EUR.

1 kubik vode je cca. 3 EUR.

Če povprečna mesečna poraba na človeka 3 kubike, vas je pa 4, bi maximalno plačali za 12 kubikov.

Taka mesečna položnica bi bila pol 20+36=56€

Doplačat bi morali 12x36= cca. +400 €

Čudi me, da vodovod ni v toku leta opazil, da ma nekdo doma polnilnico vode ?!

Tudi če sam ne popisuješ stanja števca vode in oddajaš, oni popisujejo in korigirajo vsaj vsake 3 mesece.

tony1 ::

cortez je izjavil:

Na koncu vedno naskrka najemnik.

Ne bi sprejeli najema ali pa bi sami popravili kotlicek.

Pa ne govorit o nekih 50 evrih...



Če nimaš znanja, ne veš kateri model točno je stari kotliček in koliko je star, je menjava po delih sizifovo delo. Najprej je treba starega odpreti in poskusiti oceniti, kaj pušča. Imel sem primer, ko je puščal plastični kos, ki opravlja delo plovca... Za običajnega človeka je najbolje zamenjati celoto in imaš 10 let mir.

Bostjan_321 ::

Da ne govorimo sedaj o teh kotlickih ki so vzidani.
Tega 90% ljudi samih ne more nič popravit.

Je pa tudi iz strani najemnika velika naivnost, da takole zaupa najemodajalcu.
Zdrava pamet bi ti mogla sprožit kak alarm če ti voda na polno teče v wc.

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

Lara8 je izjavil:

Ne bom rekla ,da ni tekla.Teklo je od samega zacetka .


KOLIKO je zeklo!???

Malo ali je TEKLO/drlo kot iz polno odprte pipe!???

Da ne bo spet kakšnih komunikacijskih šumov!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

otago ::

Starši so imeli primer ko je prišlo do poškodbe, okvare pri menjavi vodomera. Natekla konkretna količina vode. Prišel poračun za dobavljeno vodo in odpadno vodo... Na koncu se je dalo s komunalnim podjetjem dogovorit, da se je plačal minoren pavšal, drugo do odpisali. Najemnik ni nič opazil. Vodomer je res na mestu, kamor redko zaideš.

Po tem dogodku se pri vsaki prejeti mesečni položnici napiše stanje vode, da imaš periodični pregled, če vse ok. Nekaj časa je puščal tudi kotliček, vendar ni bilo več kot 1m3/mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

floyd1 ::

FrRoSt je izjavil:

Lara8 je izjavil:

Ne bom rekla ,da ni tekla.Teklo je od samega zacetka .


KOLIKO je zeklo!???

Malo ali je TEKLO/drlo kot iz polno odprte pipe!???

Da ne bo spet kakšnih komunikacijskih šumov!

Voda bi praktično drla. Normalen človek tega ne gleda eno leto. Trol tema.

starfotr ::

Kotliček se menja cel, če govorimo o nadometnem.

Če je monoblok, se menja vsa notranjost.

Če je podometen, se menja okvarjene dele ali pa komplet vse.

To je to. Stroške krije lastnik.

delavec44 ::

Me zanima kater vodovod ima popis samo 1x letno. Čudno je tudi, da sedaj lahko dnevno gledajo števec prej ga pa nihče (najemnik, lastnik, vodovod) ni mogel enkrat v celem letu čeprav so vedeli, da pušča kotliček. Trol ali pa pač malomarnost iz vseh strani. Stanje števca lahko tudi sporočaš, ni treba čakati popisov.

starfotr ::

Tisti vodovodni sistemi, ki nimajo daljinskega odčitavanja vodomerov imajo samo 1x na leto popis.

delavec44 ::

Pri nas so imeli 4x letno pred daljinskim.

Pa na vsaki položnici je z veliko pisalo, da moraš vsaj 1x mesečno preveriti števec zaradi morebitnih izlivov vode.

Zgodovina sprememb…

Leko ::

Vse lepo in prav kaj je dolžnost lastnika TODA, da pa ti 1 LETO na polno teče voda skozi kotliček "ČE" je pa to malomarnost najemnika na višku. Sedaj ali laže, se spreneveda OP kakorkoli, to vse pove o samem najemniku kot "osebi". Pa nisi normalen, če sam ne greš po kakšnem mesecu to popravit ali zamenjat kotliček. Nadometni kotlički so od 30-50€ pa če tudi podometni geberit recimo je tam max 200-300€. V večini primerov se pa to da popravit z menjavo ventila ali zapirala oziroma tesnila v samem kotličku, kar pa z delom ne stane več kot 50€. Z nekim normalnim odnosom sem prepričan, da bi te stroške najemodajalec povrnil.
Kot rečeno malomarnost najemnika.

starfotr ::

c3p0 ::

To bi grozno konstantno šumelo, le hud posebnež bi to ignoriral, povrhu eno celo leto.

Če ne druga, bi občasno pogledal na vodno uro (dostop očitno je) in si preračunal, da bo strošek znaten.

Tu je torej vsaj deljena krivda, ali pa srečen trol.

donvito ::

Tu je torej vsaj deljena krivda, ali pa srečen trol.

sam stavim na drugo opcijo, ne moreš biti tako neumen, da ti voda konstantno teče(uhaja) celo leto in ne odreagiraš. :D
Sam bi popravil v lastni režiji, ne pa, da se nekaj pregovarjaš z lastnikom.

starfotr ::

cortez je izjavil:

Voda je draga !

Samo fiksnih stroškov je cca. 20 EUR.

1 kubik vode je cca. 3 EUR.

Če povprečna mesečna poraba na človeka 3 kubike, vas je pa 4, bi maximalno plačali za 12 kubikov.

Taka mesečna položnica bi bila pol 20+36=56€

Doplačat bi morali 12x36= cca. +400 €

Čudi me, da vodovod ni v toku leta opazil, da ma nekdo doma polnilnico vode ?!

Tudi če sam ne popisuješ stanja števca vode in oddajaš, oni popisujejo in korigirajo vsaj vsake 3 mesece.


Jaz vsakemu, ki se pritožuje nad ceno (česarkoli ne samo vode) povem, da naj si pač sam nosi vodo iz studenca. Saj ni prepovedano.

Nekateri se pritožujejo nad ceno kruha. Speci si ga sam.

c3p0 ::

donvito je izjavil:

Tu je torej vsaj deljena krivda, ali pa srečen trol.

sam stavim na drugo opcijo, ne moreš biti tako neumen, da ti voda konstantno teče(uhaja) celo leto in ne odreagiraš. :D
Sam bi popravil v lastni režiji, ne pa, da se nekaj pregovarjaš z lastnikom.


Saj, v moji bajti je le počasi kapljalo, se pa je v roku par dni nabralo za en manjši empar vode. Že to me je motilo, da je zguba vode, če ne drugo in sem popravil.

dominuspro ::

Smotan primer, smotan lastnik in smotan najemnik... Če je lastnik vedel za napako in je ni odpravil, je odgovoren on. Najbrž tudi v pogodbi piše, da je najemnik dolžan vsako napako javiti takoj in tudi, da jo je lastnik dolžen odpraviti v najkrajšem možnem času. Brez dokazov pa nimam pojma, kako gre zgodba naprej.

Jaz sem vse števce zmeraj odčitaval sproti, da se morebitna napaka pokaže čimprej in da nisem bil nobenemu nič dolžen. Pa ni važno ali sem bil najemodajalec, najemnik ali lastno stanovanje.

Je pa količina vode zelo velika. Tle ni šlo za neko rahlo kapljanje oz. curljanje... Najemnik torej zelo nemaren, z nikakršnim odnosom do pitne vode. Lani jo je kr zmanjkovalo pri nas na obali btw.
Kot najemnik opozoriš lastnika najprej ustno. Če ne reagira še pisno oz. tako, da imaš dokaz. Potem pa daš zadevo popraviti in mu pošlješ račun.

Po moje si obe "stranki" zaslužita kazen, vseeno pa lastnik malo večjo. Komot bi stvar poštimal pred vselitvijo. Ampak brez dokazov...

feryz ::

Kako nesposoben moraš biti, da enega kotlička ne zrihtaš?
Niti predstavljati si ne znam. Velja za oba, jasno.

GregiB ::

S vsem spoštovanjem do najemodajalca, ampak, da na mesečnem (pavšalnem) računu vidiš, da je kubik vode npr. 3€, čez kotliček ti pa steče 5-10 litrov vode na minuto, moraš biti pa izjemno naiven, da bo doplačilo pri poračunu 1-2€ na mesec oz. 700 litrov dodatne porabe, kar nateče v reci in piši dvehm treh urah...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Magic1 ::

Na koncu se vsak malo zlaže, ko je štala.
Kdo ve kdaj je bil zadnji popis narejen. Kot prvo se pozanimaj na vodovodu, kdaj je bilo odčitano predhodno stanje. Če je bilo bistveno pred tvojo vselitvijo, bo dokazovanje katerekoli strani težko. Sploh zaradi tega, ker je stari kotliček izginil. Ti nimaš nobenega dokaza, da je kotliček bil okvarjen in niti komunikacije s lastnikom.
Samo ste talenti vsi po vrsti. Lastnik je ignoriral napako, ti točenje vode, nihče ni popisal števcev. Ignoranca na kubik, ki bo zdaj stala. Na koncu bo treba vseeno vse plačat, kakorkoli deljeno, plus sodni stroški. Zna bit, da bosta oba plačala po 3kEUR za vse skupaj.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Half-Saint ::

Odpreš kotliček, pogledaš kaj pušča in zamenjaš za par €€€. Največkrat pušča tesnilo zapirala, ki stane cca 3€. Ne pa da ti celo leto teče ko zmešano...
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Pithlit ::

Saj veste uno... "po toči zvoniti je prepozno" in pa "po bitki je lahko biti general". OP pa definitivno prav nič ne pomaga pametovanje o tem kaj vse bi lahko/morala narest.
Life is as complicated as we make it...

GregiB ::

Pithlit je izjavil:

Saj veste uno... "po toči zvoniti je prepozno" in pa "po bitki je lahko biti general". OP pa definitivno prav nič ne pomaga pametovanje o tem kaj vse bi lahko/morala narest.

Lowsy excuse... vprašaj kogarkoli, ko mu začne točit kotliček v lastni bajti, kako hitro jo ucvre kupi novega, ga popravi ali kliče vodovodarja...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

matobeli ::

Evo medaljo, zdej pa nehaj težit ;)

hipertija ::

Zato je pri meni vsa komunikacija pisna preko el. pošte: v službi je trajalo cca. pol leta pregovarjanja, danes telefon redko zvoni. Enako veljajo privat zadeve, ki uspejo povzročiti takšne ali drugačne posledice. Ustno opozoriti najemodajalca in mu po pogovoru poslati še mail ali pa priporočen dopis. Se določeni na veliko zgražajo, še posebej če gre kaj narobe, in jim za korespondenco dodam mail in izpisek klica in je potem jeza in izgovarjanje, ki ne pomaga.
Prekle za kurnk
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero wc školjko kupiti?

Oddelek: Loža
223847 (587) tikitoki
»

Vodovodna napeljava v hiši pušča.

Oddelek: Loža
4113499 (5334) c3p0
»

Ventil od WC kotlička pušča

Oddelek: Loža
102529 (2282) mancini
»

Kotlicek preliva vodo

Oddelek: Loža
184669 (3952) solatko
»

stroški upravnika

Oddelek: Loža
112255 (1790) Šimpanz

Več podobnih tem