» »

"Delovni stroj" 4x4 za v gozd in na njivo

"Delovni stroj" 4x4 za v gozd in na njivo

1
2
3

TheBlueOne ::

Pri takih avtih, posebej, ce imajo dosti kilometrov, je praviloma drag ze potrosni material. Imam obcutek, da je na pet lastnikov morda eden, ki ima ultimo sreco in iz avta dela legendo. Ostali pa se ga poizkusajo znebiti za drobiz.

Zimonem ::

Pa kako touregi pa ta jajca.
Za dobrih 5ke https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Lahko pelješ prikolico v kasonu pa še za par ton drv ostane plača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

matobeli ::

Prvi tuareg na a.net ki bi ga celo nekomu upal priporočit stane 16k.

Če rabiš budget velikega močnega terenca vzameš pajerota lwb, če rabiš krajšega močnega terenca vzameš takratkega Pajerota, sam te zadeve niti klime nimajo...

Če rabiš karavana za 90% na cest in 10% v gmajni vzameš foresterja.

Za v gmajno in vinograd pa v tem cenovnem razredu vzameš Jimnija, majhen, okreten, pocen za tankat in vzdrževat, s podrtimi zici ima celo presenetljivo veliko placa. Pande 4x4 so mal prenizke za v gmajno in mal švoh za vlečt karkol, stanejo pa isto kt jimny.

Valvoline ::

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Zimonem je izjavil:

tamič

Pa ko greš v vinograd vsem zaflešira 30let nazaj, preden se zavejo so ti že nardil trgatev :))

Mike_Rotch ::

Če rabiš budget velikega močnega terenca vzameš pajerota lwb, če rabiš krajšega močnega terenca vzameš takratkega Pajerota, sam te zadeve niti klime nimajo...


Pajero ne slovi ravno po moči niti po nizki ceni. Je pa super terenec, to se pa strinjam.

pandin99 ::

matobeli je izjavil:

Pande 4x4 so mal prenizke za v gmajno in mal švoh za vlečt karkol, stanejo pa isto kt jimny.

Ground clearance pande 169 je 188 mm, pri Jimnyju pa celih 190 mm, kar spremeni vse. Pod 750 kg prikolce pa bo že zvozilo (verjetno navzdol) do doma OPja. Stanejo enako, pa ko prvič tankaš ali normalno greš na ac razumeš zakaj.

matobeli ::

Ni super močen, ampak je pa do 2.5l, kar je več obubožaš že sam na letnem prispevku.

Rabljeni gen 2 so okol 2-4k. Ene dober je bil za 2.7k celo zimo na a.net.

Mike_Rotch ::

2.5 115km je nepremičnina. 100 konjski še toliko bolj. Gen 2 imajo probleme z rjo, je treba pregledati šasijo.

Če se dobi kak poceni in dober potem go for it. Razen rje so bulletproof.

matobeli ::

hja, sej zato je bil pa sam en kolkortolk lep na netu, večina je gnilga :))

Se pa strinjam to so obupni avto za na cesto, zato ga nisem vzel.

Jaz mam Mazda Tribute, nima nevem kako zmogljivga pogona, ampak vseeno še vedno 4x4, ampak je unibody, dober za AC in dober za po gozdu ker je še ravno prav kratek, vsaj dokler ni strmine, tam nima moči in reduktorja. Tovarniško ima 210mm, daš mal večje gume pa je še mal zraven in več kot dovolj za gmajno.
Cena pa sitnica, ko se kakšen pojavi, pod 2k.

nejc_nejc ::

Mike_Rotch je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Touareg 2.5tdi r5 pod pogojem da nima zracnega vzmetenja, ML 270cdi.

Ej clovek sprasuje o vsaj pol dzipu in ne o saloncih.


Touarega lahko dobiš z reduktorjem, tapravo, mehansko zaporo zadnjega diferenciala, odličnim traction controlom in 240mm oddaljenosti od tal. Niti vsi "pravi" terenci nimajo zadnjega diff lockerja. Če daš gor spodobne AT gume si praktično neustavljiv.

A si ti to probu ali napamet.

Mike_Rotch ::

Na pamet oz. iz tega kar preberem na forumih in vidim na youtubu. Pa malo iz izkušenj z avtom, ki ima podoben setup. Unibody IFS, reduktor, diff locker in podobno oddaljenost od tal).

Med "overlanderji" in offroaderji je trenutno Tourareg izjemno priljubljen.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Jaz sem imel takratko Vitaro. So že vse povedali.
Za v gozd super, zadaj je, s podrtimi zici vred, placa glih za motorko in gajbo pira. Avta ni škoda, zato komot rušiš drevje do nekih 10 cm premera. Če se v celo voziš.
Po navadnih cestah je bilo vožnja z 90 km/h že loterija, na AC pa vse preko 110. Fičo pač.
Ko sem se jo rešil, je bila tako gnila, da je bil v avtu med vožnjo tak prepih, kot bi imel spuščene šipe. Prva šajba je komajda še stala na svojem mestu.
Ampak za romuna to ni bila ovira. Ko sem mu povedal, da je 4x4, je kar poživinil od veselja in jo v minuti stlačil na prikolico. In nisem slišal zanjo nikoli več.

WizzardOfOZ ::

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PacificBlue ::

Na avtu.net jih ni veliko, če pa najdeš kje v tujini..go for it. Hyundai Galloper. Kopija Mitsubishi Pajero.

Alfa Dog ::

barakus je izjavil:

Drva, ki jih jaz tovorim bodo definitivno do 750kg na furo, prej manj. Manjša poraba je prednost predvsem z vidika voženj v mesto, v gozdu nimam daleč, morda 1 km.

Panda pelje 500-700 kg prikolico brez težav, tudi v nek normalen klanec (preizkušeno).
Če ti tistih 190mm od tal ni dovolj, se dobi tudi kit za povišanje za dodatnih 25mm (jaz ga nimam)
http://www.prometeomeccanica.it/promete...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfa Dog ()

WizzardOfOZ ::

Panda pa vleka 700kg prikolice v hrib me je spomnila na tole:
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

pandin99 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Panda pa vleka 700kg prikolice v hrib me je spomnila na tole:

OP rabi prenesti lažjo prikolico 1 km stran, in po vsej verjetnosti je pot navzdol, te tvoje neumnosti so brezvezne.

Vsi pridni ponujati (razen jimnyja) neke smešne stroje ki ob prvi okvari bodo joj, pa vse to za premikat en cel kilometer eno prikolico ki bo polno natovorjena v najslabšem primeru 5x letno, dejte no kam greste iskat p/p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pandin99 ()

WizzardOfOZ ::

Op nič ne rabi nositi. panda s 4x4 pogonom je daleč od p/p.

In vsi ti stroji bodo dlje delal kot Fix It All Time, čeprav so že sedaj 15 let starejši.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Alfa Dog ::

Za po liter mleka v trgovino bi mu pa najbrž predlagal kar Mercedes Sprinter....

WizzardOfOZ ::

Definitvno ne, ker je premajhen. :))

Ni problem, da panda nebi zmogla ene prikolice vlečt, problem je v tem, da če boš z njo težke prikolice vlekel, boš imel pa samo sranje in popravila, ker na takem avtu vse trpi, če mu 500kg zadaj zapneš in mora to vlečt.
Za take stvari so najbolj uporabni majhni terenčki tipa jimny, samuraj, vitara, kia sportage, toyota rav4,... Večina teh ima konkretno dovolj železa na podvozju in na to obešeno kljuko, da ni problemov tudi hloda zapet s ketno za kljuko, pa ga potegnit v dolino.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Alfa Dog ::

Saj drži kar si napisal - če bi res vsaj 3 tedensko vlekel 700 kg prikolico 20 km daleč.
Kot razumem, bo OP občasno peljal 700 kg prikolico 1 km daleč. To ni heavy duty use.

WizzardOfOZ ::

Ni, ampak bo avto star že ko ga bo kupil, saj ne kupuje novega. Če že ima kljuko montirano in je tisti lastnik pred njim z avtom že vlekel prikolico in avto že svoje "opravil".
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

deco16 ::

Če rabiš nekaj še večjega, da lohk kosilko kar noter daš. Hyundai H1 4x4, reduktor... eden redkih na kombiju.

WizzardOfOZ ::

Dejte si vsaj uvodni post prebrat, če že odgovarjate. Op rabi nekaj majhnega, za vlečt prikolico (gozd, njiva, vinograd,...), pa da bo šel še v trgovino lahko z njim.

Z jimnyjem se lahko še med trtami vozi, kar je zelo uporabno. Terios (do letnika 2006, ko je novejši ven prišel) je tudi taka ozka zadeva, pa poceni za vzdrževat in zelo malo crkuje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Alfa Dog ::

Jimny je resen terenec v majhnem paketu, ima pa eno veliko hibo: rjavi kot stoenke pred 40 leti.
Ga kolega išče že 3 leta, pa je bil do sedaj še vsak ki ga je šel pogledat gnil spodaj. To seveda govorimo o letniku 2000-2008, ki se jih dobi za 5.000€
Parkrat so bili še lastniki "presenečeni" ko jim je ob ogledu pokazal kaj vse je gnilo.
Tak bo spodaj cel gnil in kar računaj na stroške obnove (sem že pozabil kakšna je bila ocena). Če že, potem je treba gledat oglase kjer piše da je že obnovljen, pa še tam je vprašanje kako je bilo to narejeno.

Mike_Rotch ::

Hyundai H1 4x4, reduktor... eden redkih na kombiju.


Good luck. Če najdeš kakšnega sporoči, kupim takoj.

WizzardOfOZ ::

Mike_Rotch je izjavil:

Hyundai H1 4x4, reduktor... eden redkih na kombiju.


Good luck. Če najdeš kakšnega sporoči, kupim takoj.


Po moje je vrsta zelo dolga. Ampak malo krajša kot za mitsubishi delico.

Alfa Dog je izjavil:

Jimny je resen terenec v majhnem paketu, ima pa eno veliko hibo: rjavi kot stoenke pred 40 leti.
Ga kolega išče že 3 leta, pa je bil do sedaj še vsak ki ga je šel pogledat gnil spodaj. To seveda govorimo o letniku 2000-2008, ki se jih dobi za 5.000€
Parkrat so bili še lastniki "presenečeni" ko jim je ob ogledu pokazal kaj vse je gnilo.
Tak bo spodaj cel gnil in kar računaj na stroške obnove (sem že pozabil kakšna je bila ocena). Če že, potem je treba gledat oglase kjer piše da je že obnovljen, pa še tam je vprašanje kako je bilo to narejeno.


Rjavi, če ga lastnik ni vzdrževal. Jaz vem za par takih, ki zgledajo ko novi. ampak je bila prva stvar, ki jo je lastnik naredil to, da je avto pošteno zaščitil (tri krone - wurth).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Alfa Dog ::

Na žalost je gnilih/rjastih 90% na avto.netu.

Zimonem ::

Ma v dusterja z malo telovadbe spraviš motorno koso. Motorko pa komot v prtljažnik. V pando, jimnija pač ne. Šasije ne nuca saj ne bo vitla montiral. Pa še z rjo se mu nebo treba ukvarjat. Delov pa polno povsod okrog.

Mike_Rotch ::

Za vitel ne rabiš šasije, se da zmontirati tudi na samonosno karoserijo brez problema. Je pa Duster dobra izbira.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Alfa Dog je izjavil:

Na žalost je gnilih/rjastih 90% na avto.netu.


Seveda. Ali bi ti avto, ki ni gnil in deluje, prodajal? Vrednosti nima nobene, vozi pa te brez problema. Jaz ga definitivno raje obdržim, če mi služi. Ko pa začne razpadat, ga daš pa na avto.net. Če pa je dober, ga pa kolegom prodaš, ker za takim avtom v vrsti stojijo.

Zimonem je izjavil:

Ma v dusterja z malo telovadbe spraviš motorno koso. Motorko pa komot v prtljažnik. V pando, jimnija pač ne. Šasije ne nuca saj ne bo vitla montiral. Pa še z rjo se mu nebo treba ukvarjat. Delov pa polno povsod okrog.


šasija nuca zelo veliko, če bo prikolico vlekel, ker je toga. Zaradi tega veliko manj uničuješ avto, poleg tega imajo terenčki s šasijo ponavadi reduktor, kar pa zelo olajša vožnjo s prikolico.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

MTB4life ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Še vedno ni prevelik, vlečna kljuka, klima, če ni rje je samo za vzet.

matobeli ::

to si ti resen?

WizzardOfOZ ::

take so cene. pa še dizel je. in to evropski motor, od psa. tako da dele za motor poceni dobiš.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

zimurg ::

evo je za po host bo

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

sam še kluko gor zavariš , pa gume zamenaš pa bo
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zimurg ()

matobeli ::

Ja pa sej lahko recmo rav4 vzameš za manj keša https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

WizzardOfOZ ::

Ja, to je tut dobra varianta.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Mike_Rotch ::

"Avto občasno zgubi moč dpf soba ali dihtunga na glavi"

Blinder ::

MTB4life je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Še vedno ni prevelik, vlečna kljuka, klima, če ni rje je samo za vzet.


Design pa iz 1995
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

oemdzi ::

Ne bi preveč razmišljal: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

WizzardOfOZ ::

Jaz pa. Ni 4x4.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

nejc_nejc ::

matobeli ::

A pa ti veš da je samo letni cestni prispevek za te zverine 282€

Zavarovanje 150, tehnični 30, pa smo letno na 460€ da maš samo legalno zadevo na cesti.
Jimny je pod 1350cm3, in ima cestnega prispevka 62€, verjetno je za vse skup dost 200€.

Bolš da reče prvemu v vasi če mu sfura vsa drva za 260€.

nejc_nejc ::

Sem raj tiho....

matobeli ::

Ja ni ti treba bit tiho, sam če sam fura drva iz gmajnne, dela verjetno to zaradi finančne koristi ki jo 260eur več na leto mrbit kar mal izniči.

nejc_nejc ::

Mozakar se bo vozil tudi po AC.
Z vitaro ne bo nic zgresil,je pa problem jasen in tudi veckrat opisan.
Predlagas mu "skakavca"?
Ali si sploh naredil kak km z njim ali si samo internetni strokovnjak za džipe. Samuraj ali jimmy, je cist dober džipek, za po asfaltu je pa enak rang kot niva, ki pa ima to prednost pred vsemi, da jo s kladvom popravljaš.

matobeli ::

Nive ne popravljaš s kladvom nič kaj dosti bolj od drugih terencev.

Mam 20let starga terenca in sem ga dejansko že popravljal (jn tudi popravil) z macolo ;)
Večino pa seveda z gedoram in šraufencigri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

rosomah ::

za po gozdu in zavitih ozkih poteh definitivno jimny... z dobrimi gumami prideš povsod (skoraj povsod) ima reduktor in šasijo........

Zimonem ::

rosomah je izjavil:

za po gozdu in zavitih ozkih poteh definitivno jimny... z dobrimi gumami prideš povsod (skoraj povsod) ima reduktor in šasijo........

Kaj že prinese šasija? Res me zanima. Zatem da se gor montira vitel in ni treba vezat podvozja. Reduktor... Ja za ekstremne razmere še nekje sicer ima pa duster tako skrajšani prvo da ne nuca reduktorja , za zanemarljiv strošek.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dacia Duster 1.5 dCi AWD vs. VW T-Roc 2.0 TDI 4Motion (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11926105 (4691) BCSman
»

Kratki karavani ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8810801 (8374) Cruz
»

Nakup SUV / Crossover (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7612200 (9999) TheBlueOne
»

Nakup avta 4x4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6813402 (10315) krneki0001
»

nov avto - bencinar do 13.000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7112300 (9819) Gr8t

Več podobnih tem