» »

IPCC: Ukrepati je treba takoj

««
2 / 12
»»

m0LN4r ::

gwtlwesncw je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

No ja, mi tudi nismo glih biseri. Dokler je vse zavito v tri sloje plastike, kumare v plastiki, paradajs v plastiki, 10 listov sira v plastiki, 10 rezin prsuta v plastiki. Pa to je standard roba, pol je se en kup robe, ki je posamezno vsaka v svoji embalazi.

Kaj pa boš naredil? In, še bolj, pomembno, zakaj še nisi?

Jaz ze delam na tem v praksi. Reusam vse kar je mozno in gledam, da je cim manj platicne embalaze pri nakupu.

Edino, kar me razjezi je, da pri kruhu so tudi papirnate vrecke, ampak lahko bi ble brez tistega plasticnega sranja vmes.

tikitoki je izjavil:

Ocitno clovestvo ni sposobno zajeziti podivjanega potrosnistva in "wage Slave" druzbe. Tko, da bodo sli izpusti v nebo. Znizanje za 50%? Znanstvena fantastika. Pomoje bomo lahko veseli, ce se do konca desetletja ne povecajo za 50%.

Ce populacija ne bo vec narascala, se bo uredilo od samega sebe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Unchancy ::

cias je izjavil:

Unchancy je izjavil:

cias je izjavil:

Sami naj začnejo peš hodit pa bo problem rešen. Tuširajo naj se z mrzlo vodo, termostat pozimi na 15C, nič klime poleti, ne piti kave, kokakole, jesti sladoleda, čokolade... za miljon jim grem svetovati kako morajo živeti bolj ekološko.

Eno in isti ste vedno in dosledno na napačni strani. In preveč vas je in preveč uspešno ovirate neretardirane že samo s količino verbalnega gnoja, ki jo proizvedete.
Saj je čisto preprosto: vsi smo na tem planetu in nihče ne bo mogel nikamor pobegniti. Glede na prej napisano je treba predpostaviti, da se potrebni ukrepi ne bojo zgodili v zadostni meri in da nas bojo vsi efekti globalnega segrevanja še kako temeljito ujeli.
In vse bolj se izkazuje, da so predvidevanja še preveč optimistična…


Jaz nobenega zelenega politika, ne Švarcenegerja, ne Gejtsa, ne Macrona... ne oviram pri temu da bi imeli sestanke na skypu in ne da se naokoli gonijo s privat jeti. Niti enemu ne hodim v kopalnico zapirat mrzle vode, nobenega ne silim v nakup Hummerja.


Ne, to zgolj kot velik strokovnjak (tokrat na naravoslovnem področju - brez dvoma, nje?) ponavljaš whataboutistične floskule. A znaš napisati še kaj drugega kot “but what about…?!”?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

hruske ::

Za začetek je zelo enostavno: nehat moramo kuriti kot posamezniki.


To pomeni, da prenehamo z uporabo materiala, ki mu rečemo gorivo, to pa naredimo z naslednjimi ukrepi.

1) Toplotna izolacija. Menjava starih oken in vrat ter izvedba izolacije po sodobnih kriterijih pomeni nekaj krat manjše potrebe po energentih, tako bivališče pa je tudi precej bolj prijetno. Boljša izolacija pa je hkrati tudi prihranek na energentu in se strošek izvedbe sam poplača.

2) Toplotna črpalka za ogrevanje. Ko imamo dobro izolirano stavbo, se potrebe za ogrevanje precej zmanjšajo, ta je dovolj zgolj manjša toplotna črpalka. Če vzameš tak model, pa si s tem rešil tudi hlajenje. Ne rabiš se več ubadat z gorivom in ni opravka z umazanijo kot so dim, saje in pepel.

3) Električna mobilnost. V avtomobile danes še vedno tankamo gorivo. Vse, kar moraš narediti, da se temu izogneš, je, da ne hodiš na bencinsko črpalko. Če ugotoviš, da ne moreš zamenjat oblike mobilnosti, potem morda res rabiš avto. Ne pravim, da moraš avto takoj zamenjat za električnega, ampak danes nima več smisla kupovati novega avtomobila, ki nima tudi nekaj dosega na elektriko zraven, da lahko prideš vsaj do trgovine na elektriko.

4) Sončne celice. Če imaš streho, daš na streho še sončne celice. Ukrep se sam odplača, ker namesto elektrike, ki bo še par let zagotovo draga, potem plačuješ obrok za kredit sončne elektrarne.


Če to naredite, ste naredili več, kot kdorkoli od vas pričakuje.


Les je sicer ugoden in imamo ga kar dosti, ampak žal zelo malo ljudi zna pravilno kuriti les. Če poleg kotla ni zalogovnika (800L in več, odvisno od moči kotla), potem stran mečete drva. Če nalagate poleno po poleno, stran mečete drva. Zato je v splošnem bolje, da kurjenje prepustimo profesionalcem.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

robi123123 ::

A zato so ZDA že ukrepale tako, da bodo Evropi raje s tankerji dovažali nafto in plin, ker kupovanje od Rusov preko plinovodov ni ekološko.
Nekdo vas očitno ima zelo za norca. Nič novega na zahodu.

fikus_ ::

hruske je izjavil:

Za začetek je zelo enostavno: nehat moramo kuriti kot posamezniki.


To pomeni, da prenehamo z uporabo materiala, ki mu rečemo gorivo, to pa naredimo z naslednjimi ukrepi.

1) Toplotna izolacija. Menjava starih oken in vrat ter izvedba izolacije po sodobnih kriterijih pomeni nekaj krat manjše potrebe po energentih, tako bivališče pa je tudi precej bolj prijetno. Boljša izolacija pa je hkrati tudi prihranek na energentu in se strošek izvedbe sam poplača.

2) Toplotna črpalka za ogrevanje. Ko imamo dobro izolirano stavbo, se potrebe za ogrevanje precej zmanjšajo, ta je dovolj zgolj manjša toplotna črpalka. Če vzameš tak model, pa si s tem rešil tudi hlajenje. Ne rabiš se več ubadat z gorivom in ni opravka z umazanijo kot so dim, saje in pepel.

3) Električna mobilnost. V avtomobile danes še vedno tankamo gorivo. Vse, kar moraš narediti, da se temu izogneš, je, da ne hodiš na bencinsko črpalko. Če ugotoviš, da ne moreš zamenjat oblike mobilnosti, potem morda res rabiš avto. Ne pravim, da moraš avto takoj zamenjat za električnega, ampak danes nima več smisla kupovati novega avtomobila, ki nima tudi nekaj dosega na elektriko zraven, da lahko prideš vsaj do trgovine na elektriko.

4) Sončne celice. Če imaš streho, daš na streho še sončne celice. Ukrep se sam odplača, ker namesto elektrike, ki bo še par let zagotovo draga, potem plačuješ obrok za kredit sončne elektrarne.


Če to naredite, ste naredili več, kot kdorkoli od vas pričakuje.


Les je sicer ugoden in imamo ga kar dosti, ampak žal zelo malo ljudi zna pravilno kuriti les. Če poleg kotla ni zalogovnika (800L in več, odvisno od moči kotla), potem stran mečete drva. Če nalagate poleno po poleno, stran mečete drva. Zato je v splošnem bolje, da kurjenje prepustimo profesionalcem.


To se lepo bere, takšne stvari nam prodajajo politiki, zeleni, eko.... Vendar je realnost drugačna, predvsem ko pridemo do malega človeka, ki mu je cilj preživeti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hruske ::

robi123123 je izjavil:

A zato so ZDA že ukrepale tako, da bodo Evropi raje s tankerji dovažali nafto in plin, ker kupovanje od Rusov preko plinovodov ni ekološko.
Nekdo vas očitno ima zelo za norca. Nič novega na zahodu.


Noben fosilni plin ni ekološki.

Protivojne sankcije nimajo veliko veze z ekološkostjo. Bodo pa pospešile prehod iz fosilnih virov energije.
Rad imam tole državico. <3

fikus_ ::

"Protivojne sankcije nimajo veliko veze z ekološkostjo. Bodo pa pospešile prehod iz fosilnih virov energije."

Predvsem zaradi višanja cen fosilcev in s tem finančno bolj sprejemljivih alternativ.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hruske ::

fikus_ je izjavil:


To se lepo bere, takšne stvari nam prodajajo politiki, zeleni, eko.... Vendar je realnost drugačna, predvsem ko pridemo do malega človeka, ki mu je cilj preživeti.


Ja, se strinjam. Imamo eko sklad, ampak ta ne doseže celega kupa ljudi, ki so vmes med "socialno šibkimi", ki dobijo 100% subvencijo in srednjim razredom, ki imajo dovolj kupne moči, da gredo tudi v sanacijo objektov.

Precej velik problem pa je tudi funkcionalna nepismenost. Redki namreč znajo poračunat (ali pa nimajo volje, ker bi jih to spravilo še v hujšo stisko) koliko dajo za goriva in kako zmanjšat porabo. Imamo ensvet pisarne, ampak spet moraš vedet, da to obstaja. In na koncu moraš znat in bit sposoben zapret finančno konstrukcijo projekta.

Povsem svoja kategorija so pa zanič izvajalci, kot npr. Petrol (oz. njegovi podizvajalci?), ki namontirajo nizkotemperaturno toplotno črpalko v neizolirano bajto. Aja, pa izogibajte se toplotnih črpalk domače izdelave. Že od dveh sem dobil povratno informacijo, da izvedba šepa do te mere, da morajo redno hodit "servisirat" napravo.
Rad imam tole državico. <3

fikus_ ::

Kaj eko sklad subvencionira 100%???
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

cias ::

m0LN4r je izjavil:



Edino, kar me razjezi je, da pri kruhu so tudi papirnate vrecke, ampak lahko bi ble brez tistega plasticnega sranja vmes.


Ne jej kruha, problem rešen.

hruske ::

fikus_ je izjavil:

"Protivojne sankcije nimajo veliko veze z ekološkostjo. Bodo pa pospešile prehod iz fosilnih virov energije."

Predvsem zaradi višanja cen fosilcev in s tem finančno bolj sprejemljivih alternativ.


Delno. So pa sončne elektrarne postale že cenovno ekvivalentne hidroelektrarnam, ki jih gradimo pri nas. Hidroelektrarne stanejo 2400EUR/kW instalirane moči, projektiramo pa jih za letni faktor kapacitete 40%. Sončna elektrarna Prapretno stane 823EUR/kW instalirane moči (tretjina stroška HE), sončne pri nas pa imajo letni faktor kapacitete 13% (tretjina HE). Tudi zato jih Dravske elektrarne Maribor veselo postavljajo na brežine kanalov poleg HE. Splača se jim. Vsekakor so cenejše kot uvožen dizel ali plin.

fikus_ je izjavil:

Kaj eko sklad subvencionira 100%???


Ja, če spadaš v kategorijo "občani, ki so prejemniki redne denarne socialne pomoči". Torej če si res res reven.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Unchancy ::

fikus_ je izjavil:

"Protivojne sankcije nimajo veliko veze z ekološkostjo. Bodo pa pospešile prehod iz fosilnih virov energije."

Predvsem zaradi višanja cen fosilcev in s tem finančno bolj sprejemljivih alternativ.

Točno. Vsaka negativna stvar ima tudi pozitivno plat. Vojna v Ukrajini je vzpodbuda za opuščanje fosilnih goriv, COVID epidemija je dala pospešk delu od doma.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Inventorista ::

Jaz sem pripravljen ukrepat tako, da jim dam moj TRR in mi nakazujejo UTD vsaj v višini 70% trenutne plače. Dam odpoved in se neham vozit 110 km na dan. V nasprotnem primeru si lahko vse nove davke v rit zabijejo!
Karkoli bodo naredili da omejijo onesnaževanje, bodo korporacije prenesle na potrošnika. Mi bomo plačali v vsakem primeru! Ker korporacijam se pač ne sme marža znižat! Saj so ti ljudje, ki pozivajo nas, da se pogledamo v ogledalo delničarji teh korporacij!
Meni pa nabijajo svojo propagando "rešimo svet" :| in bi moral še slabo vest imet. Sem produkt katerega je kapitalizem vzgojil. Samo poglejte si reklame, kako otrokom perejo možgane in jih vzgajajo v pridne potrošnike!

Mr.B ::

cias je izjavil:

m0LN4r je izjavil:



Edino, kar me razjezi je, da pri kruhu so tudi papirnate vrecke, ampak lahko bi ble brez tistega plasticnega sranja vmes.


Ne jej kruha, problem rešen.

Ne obratno, jej kruh, ne jej mesa.
Ne samo da je razmerje za 1kg mesa enormno v primerjavi količine pridelanega fura. Ta futer moraš tudi veliko zalivat in živina tudi popije veliko vode. Od tu daljej je lažje razlagat o privatizaciji vode, kot pa spremeniti navade.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

p0f ::

Inventorista je izjavil:

Jaz sem pripravljen ukrepat tako, da jim dam moj TRR in mi nakazujejo UTD vsaj v višini 70% trenutne plače. Dam odpoved in se neham vozit 110 km na dan. V nasprotnem primeru si lahko vse nove davke v rit zabijejo!
Karkoli bodo naredili da omejijo onesnaževanje, bodo korporacije prenesle na potrošnika. Mi bomo plačali v vsakem primeru! Ker korporacijam se pač ne sme marža znižat! Saj so ti ljudje, ki pozivajo nas, da se pogledamo v ogledalo delničarji teh korporacij!
Meni pa nabijajo svojo propagando "rešimo svet" :| in bi moral še slabo vest imet. Sem produkt katerega je kapitalizem vzgojil. Samo poglejte si reklame, kako otrokom perejo možgane in jih vzgajajo v pridne potrošnike!


Ah se en neoliberalisticni spranoglavec, ki misli, da mora imeti pravice, in "men ze nou nben guvoru", ki ne steka, da moramo oboji, ne samo industrija, ne samo posamezniki, ampak oboji.

Ta pravljica naj se industrija prilagodi je mimo ze vsaj 10 let. Na-a. Bo treba kar na obeh koncih kaksno ugodnost izgubiti. Predolgo ste ga srali. Pac se bos nehal voziti 110 kilometrov ali pa preselil blizje. Jaz se lepo "lagano sportski" vsak dan s kolesom odpeljem v sluzbo.

In ja, bos v naslednjih 10 letih bil brez avta in jedel bos pretezno zelenjavo. Stare starse vprasaj, ti bodo povedali, da je bilo meso samo za praznike, avtomobila pa ni bilo ali je bil en na druzino. Pa so tudi ziveli nekje v p.m., so se pac z avtobusom vozili.

Kar pripravi se na to, da ne bos potem spet tukaj jokal in stokal. 10 let imas casa. Zacni danes, pa bo mogoce 12 let.

Mr.B je izjavil:


Ne obratno, jej kruh, ne jej mesa.
Ne samo da je razmerje za 1kg mesa enormno v primerjavi količine pridelanega fura. Ta futer moraš tudi veliko zalivat in živina tudi popije veliko vode. Od tu daljej je lažje razlagat o privatizaciji vode, kot pa spremeniti navade.


Tako je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Miki N ::

Zanimivo je, da se neolib in globohomo razlikujeta samo za "taspodnje" - v Davosu bodo meniji zelo podobni tudi čez 10 let. Pa tudi biciklirali ne bodo kaj dosti. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

ginekk ::

p0f je izjavil:



Ah se en neoliberalisticni spranoglavec, ki misli, da mora imeti pravice, in "men ze nou nben guvoru", ki ne steka, da moramo oboji, ne samo industrija, ne samo posamezniki, ampak oboji.

In ja, bos v naslednjih 10 letih bil brez avta in jedel bos pretezno zelenjavo. Stare starse vprasaj, ti bodo povedali, da je bilo meso samo za praznike, avtomobila pa ni bilo ali je bil en na druzino. Pa so tudi ziveli nekje v p.m., so se pac z avtobusom vozili.

Kar pripravi se na to, da ne bos potem spet tukaj jokal in stokal. 10 let imas casa. Zacni danes, pa bo mogoce 12 let.



Ja, ja, zakaj bi imela korporacija več pravic in manj dolžnosti od teh, ki delajo tam in pravzaprav omogočajo življenje korporaciji.

Jaz kot delavec plačam od svojega neto izplačila vse možne eko davke na storitvah in produktih (korporacij), med tem ko korporacije gladko malo boli kufer oziroma v najboljšem primeru izkoriščajo eko agendo za trženje lastnih produktov.

Enako velja za politike. Dokler se vozijo naokoli s privatnimi letali, niso za noben zgled.
Če smo že pri letalih, zadnje čase se jih kup vozi naokoli praznih da obdržijo svojo pozicijo na terminalih. To je prav anti-eko, še en dokaz da korporacije gladko malo boli kufer.

Okoli tega je toliko sprenevedanja in svethlinstva da jaz nimam niti kančka slabe vesti. Jedel bom meso z veseljem, kuril bom fosilce z radostjo. Odpadke bom seveda metal kamor sodijo.
Morebitne težave zaradi spremembe podnebja bom reševal zase posebej. Vseen mi je že, te vesti me ganejo kvečjemu v obratno smer.

p0f ::

ginekk je izjavil:

p0f je izjavil:



Ah se en neoliberalisticni spranoglavec, ki misli, da mora imeti pravice, in "men ze nou nben guvoru", ki ne steka, da moramo oboji, ne samo industrija, ne samo posamezniki, ampak oboji.

In ja, bos v naslednjih 10 letih bil brez avta in jedel bos pretezno zelenjavo. Stare starse vprasaj, ti bodo povedali, da je bilo meso samo za praznike, avtomobila pa ni bilo ali je bil en na druzino. Pa so tudi ziveli nekje v p.m., so se pac z avtobusom vozili.

Kar pripravi se na to, da ne bos potem spet tukaj jokal in stokal. 10 let imas casa. Zacni danes, pa bo mogoce 12 let.



Ja, ja, zakaj bi imela korporacija več pravic in manj dolžnosti od teh, ki delajo tam in pravzaprav omogočajo življenje korporaciji.

Jaz kot delavec plačam od svojega neto izplačila vse možne eko davke na storitvah in produktih (korporacij), med tem ko korporacije gladko malo boli kufer oziroma v najboljšem primeru izkoriščajo eko agendo za trženje lastnih produktov.

Enako velja za politike. Dokler se vozijo naokoli s privatnimi letali, niso za noben zgled.
Če smo že pri letalih, zadnje čase se jih kup vozi naokoli praznih da obdržijo svojo pozicijo na terminalih. To je prav anti-eko, še en dokaz da korporacije gladko malo boli kufer.

Okoli tega je toliko sprenevedanja in svethlinstva da jaz nimam niti kančka slabe vesti. Jedel bom meso z veseljem, kuril bom fosilce z radostjo. Odpadke bom seveda metal kamor sodijo.
Morebitne težave zaradi spremembe podnebja bom reševal zase posebej. Vseen mi je že, te vesti me ganejo kvečjemu v obratno smer.


Cry me a river. Jamranje pac ne bo pomagalo, pa slej, ko prej, bo morala vojska in policija priti po delikvente.

Korporacije bojo pa se vedno enako dobro delovale, ce bos ti klavir igral ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

ginekk ::

Prav, pač se bom oziral nase.
Pošlji vojsko ali policijo, če hočeš. Še najmanj me oni skrbijo, ker vem da za tako stvar, ne bodo nikoli prišli.

Inventorista ::

p0f je izjavil:

Inventorista je izjavil:

Jaz sem pripravljen ukrepat tako, da jim dam moj TRR in mi nakazujejo UTD vsaj v višini 70% trenutne plače. Dam odpoved in se neham vozit 110 km na dan. V nasprotnem primeru si lahko vse nove davke v rit zabijejo!
Karkoli bodo naredili da omejijo onesnaževanje, bodo korporacije prenesle na potrošnika. Mi bomo plačali v vsakem primeru! Ker korporacijam se pač ne sme marža znižat! Saj so ti ljudje, ki pozivajo nas, da se pogledamo v ogledalo delničarji teh korporacij!
Meni pa nabijajo svojo propagando "rešimo svet" :| in bi moral še slabo vest imet. Sem produkt katerega je kapitalizem vzgojil. Samo poglejte si reklame, kako otrokom perejo možgane in jih vzgajajo v pridne potrošnike!


Ah se en neoliberalisticni spranoglavec, ki misli, da mora imeti pravice, in "men ze nou nben guvoru", ki ne steka, da moramo oboji, ne samo industrija, ne samo posamezniki, ampak oboji.

Ta pravljica naj se industrija prilagodi je mimo ze vsaj 10 let. Na-a. Bo treba kar na obeh koncih kaksno ugodnost izgubiti. Predolgo ste ga srali. Pac se bos nehal voziti 110 kilometrov ali pa preselil blizje. Jaz se lepo "lagano sportski" vsak dan s kolesom odpeljem v sluzbo.

In ja, bos v naslednjih 10 letih bil brez avta in jedel bos pretezno zelenjavo. Stare starse vprasaj, ti bodo povedali, da je bilo meso samo za praznike, avtomobila pa ni bilo ali je bil en na druzino. Pa so tudi ziveli nekje v p.m., so se pac z avtobusom vozili.

Kar pripravi se na to, da ne bos potem spet tukaj jokal in stokal. 10 let imas casa. Zacni danes, pa bo mogoce 12 let.

Mr.B je izjavil:


Ne obratno, jej kruh, ne jej mesa.
Ne samo da je razmerje za 1kg mesa enormno v primerjavi količine pridelanega fura. Ta futer moraš tudi veliko zalivat in živina tudi popije veliko vode. Od tu daljej je lažje razlagat o privatizaciji vode, kot pa spremeniti navade.


Tako je.


Neoliberalistični spranoglavec! Ta je dobra! Izgubiš prejšnjo službo, zavod pošlje nezaposleno osebo na razgovor 55 km stran od doma, ker v okolici ni nekih delovnih mest (in to med glavnim lockdownom, ko so se marsikateri po riti čohali in vlekli nadomestila). Če službe ne vzameš si delomrzlež in ti vzamejo socialno pomoč in nimaš zdravstvenega zavarovanja. Če si se pa pripravljen vsak dan vozit, ker nočeš biti na socialni pomoči pa si neoliberalistični spranoglavec..... Kateri bi moral še več davka plačevati, da pomagam "rešiti svet"..... Za ene pa mostove podirajo, da lahko njihove megalomanske jahte na odprto morje spravijo! Vse naprave so oblikovane tako, da se jih ne more popravit in da se konstantno ustvarja več smeti in porablja dragocene resurse... Veš kaj? Svet me lahko v rit kušne!
Seliti se nimam namena, v mestu pa ni ravno nekega potenciala. Po tvoji logiki se bi morali vsi seliti, na koncu pa imas mesta, kjer živijo sami penzionisti, brez kakrsnekoli prihodnosti, ker se vsi raje izselijo!

p0f ::

ginekk je izjavil:

Prav, pač se bom oziral nase.
Pošlji vojsko ali policijo, če hočeš. Še najmanj me oni skrbijo, ker vem da za tako stvar, ne bodo nikoli prišli.


Jaz ne bom nic posiljal, briga me zate. Ce vas bo prevec, bo pac hud problem za vse. Tudi zate.

Pac egoisti ne sodijo v druzbo, drugam se jih pa ne da izvoziti.

Btw, permafrost sem omenil, ko se tisto stali, se ne bos imel kam skriti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Miki N ::

Vojska in policija bo prihajala po folk v mestih. Na podeželju se bo še dolgo mesek jedlo in polena kurilo. No... sodeč po sosednji "Maček Muri" temi se bo mogoče tudi v mestih - samo bo malo bolj ghetto. :))

ginekk ::

p0f je izjavil:

ginekk je izjavil:

Prav, pač se bom oziral nase.
Pošlji vojsko ali policijo, če hočeš. Še najmanj me oni skrbijo, ker vem da za tako stvar, ne bodo nikoli prišli.


Jaz ne bom nic posiljal, briga me zate. Ce vas bo prevec, bo pac hud problem za vse. Tudi zate.

Pac egoisti ne sodijo v druzbo, drugam se jih pa ne da izvoziti.

Btw, permafrost sem omenil, ko se tisto stali, se ne bos imel kam skriti.


Jaz nisem egoist, prispevam družbi direktno in indirektno. Samo dovolj sem star, da sem spoznal da vsega govna mi ni treba žret.
Ti pa kar izvoli, naj ti tekne.

p0f ::

Miki N je izjavil:

Vojska in policija bo prihajala po folk v mestih. Na podeželju se bo še dolgo mesek jedlo in polena kurilo. No... sodeč po sosednji "Maček Muri" temi se bo mogoče tudi v mestih - samo bo malo bolj ghetto. :))


Bomo videli, ko aprilska zima pritisne bojo pa spet solze v oci. Pac ocitno vam kmetom v glavo ni jasno, da tukaj nimas kam uiti. Na sever mogoce, samo nisem preprican, da ste kapitalsko dovolj sposobni. In ko cela afrika pridre v evropo me tudi zanima kaj boste naredili.

Miki N ::

Pa saj jaz sem blokar no, relaks tiger.

Res ste živčni. Nova normala bo zahtevala malo boljše živčke. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

p0f ::

Miki N je izjavil:

Pa saj jaz sem blokar no, relaks tiger.


Sorry, taki bedaki kot je ginekk me spravijo na obrate, ne morem verjeti, da so ljudje postali taki vase zagledani kreteni, ki niti 1+1 niso sposobni sesteti. In to v samo nekaj generacijah. Saj mogoce je res bolje, ce pobere vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

ginekk ::

p0f je izjavil:

Miki N je izjavil:

Vojska in policija bo prihajala po folk v mestih. Na podeželju se bo še dolgo mesek jedlo in polena kurilo. No... sodeč po sosednji "Maček Muri" temi se bo mogoče tudi v mestih - samo bo malo bolj ghetto. :))


Bomo videli, ko aprilska zima pritisne bojo pa spet solze v oci. Pac ocitno vam kmetom v glavo ni jasno, da tukaj nimas kam uiti. Na sever mogoce, samo nisem preprican, da ste kapitalsko dovolj sposobni. In ko cela afrika pridre v evropo me tudi zanima kaj boste naredili.


Naj pride, če lahko. V Afriki je ugodno podnebje, če gre cela Afrika v Evropo, potem se lahko zgodi tudi obratno.

V resnici pa nič od tega ne bo, so zgolj neke idiotske hipotetične situacije, ki lahko prestrašijo le opranoglavce.

p0f je izjavil:

Miki N je izjavil:

Pa saj jaz sem blokar no, relaks tiger.


Sorry, taki bedaki kot je ginekk me spravijo na obrate, ne morem verjeti, da so ljudje postali taki vase zagledani kreteni, ki niti 1+1 niso sposobni sesteti. In to v samo nekaj generacijah. Saj mogoce je res bolje, ce pobere vse skupaj.


govori zase mlečnozobec

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

p0f ::

ginekk je izjavil:

govori zase mlečnozobec

Glede na bullshit, ki ga prodajas, sem starejsi. Take mecejo ven pubertetniki, res sicer da puberteta danes traja do 35 leta ampak vseeno...

Tole si poglej, pa ni ekolosko naravnano, tema je cisto druga. Bos pa zvedel se kaj drugega zraven. Ocitno izobrazba nea dobra.
https://www.imdb.com/title/tt11570636/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

ginekk ::

p0f je izjavil:

ginekk je izjavil:

govori zase mlečnozobec

Glede na bullshit, ki ga prodajas, sem starejsi. Take mecejo ven pubertetniki, res sicer da puberteta danes traja do 35 leta ampak vseeno...

Tole si poglej, pa ni ekolosko naravnano, tema je cisto druga. Bos pa zvedel se kaj drugega zraven. Ocitno izobrazba nea dobra.
https://www.imdb.com/title/tt11570636/


Ne, jaz sem poročen že v drugo in počasi čakam na veselje z vnuki. Naredil pa sem kariero v umazani korporaciji in videl mnogo sveta in pokvarjenih ljudi. Dovolj, da vem kam sodim na Zemlji in da ne morem čutit nobene krivde v podnebni situaciji. Prispevam k napredku že bistveno nadpovrečno od povprečnega Zemljana.

hruske ::

Ja, tole medijsko fopanje s krivdo je kr tečno in kotraproduktivno.

Ne pomeni pa to, da ni treba nič ukrepat, nedvomno vsaj imeti eno oko na potencialnih ukrepih.

Ampak saj ni panike, cene goriv bodo šle gor, tako kot je šel zdaj gor plin in ljudje množično preklapljajo na toplotne črpalke in sončne celice. Hvala bogu imamo vsaj tehnične rešitve razvite, samo vpeljat jih je treba.
Rad imam tole državico. <3

Inventorista ::

hruske je izjavil:

Ja, tole medijsko fopanje s krivdo je kr tečno in kotraproduktivno.

Ne pomeni pa to, da ni treba nič ukrepat, nedvomno vsaj imeti eno oko na potencialnih ukrepih.

Ampak saj ni panike, cene goriv bodo šle gor, tako kot je šel zdaj gor plin in ljudje množično preklapljajo na toplotne črpalke in sončne celice. Hvala bogu imamo vsaj tehnične rešitve razvite, samo vpeljat jih je treba.


In točno to se bo zgodilo! Cene goriva se bodo povečevale do te meje, da če ne boš ravno bogat, boš uporabljal javni prevoz. Za nagrado boš imel manj prostega časa, bogati se bodo pa še vedno vozili v letalih, jahtah in dragih EV-ejih!

D3m ::

In imeli čas.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dane0 ::

hruske je izjavil:

Za začetek je zelo enostavno: nehat moramo kuriti kot posamezniki.


To pomeni, da prenehamo z uporabo materiala, ki mu rečemo gorivo, to pa naredimo z naslednjimi ukrepi.

1) Toplotna izolacija. Menjava starih oken in vrat ter izvedba izolacije po sodobnih kriterijih pomeni nekaj krat manjše potrebe po energentih, tako bivališče pa je tudi precej bolj prijetno. Boljša izolacija pa je hkrati tudi prihranek na energentu in se strošek izvedbe sam poplača.

2) Toplotna črpalka za ogrevanje. Ko imamo dobro izolirano stavbo, se potrebe za ogrevanje precej zmanjšajo, ta je dovolj zgolj manjša toplotna črpalka. Če vzameš tak model, pa si s tem rešil tudi hlajenje. Ne rabiš se več ubadat z gorivom in ni opravka z umazanijo kot so dim, saje in pepel.

3) Električna mobilnost. V avtomobile danes še vedno tankamo gorivo. Vse, kar moraš narediti, da se temu izogneš, je, da ne hodiš na bencinsko črpalko. Če ugotoviš, da ne moreš zamenjat oblike mobilnosti, potem morda res rabiš avto. Ne pravim, da moraš avto takoj zamenjat za električnega, ampak danes nima več smisla kupovati novega avtomobila, ki nima tudi nekaj dosega na elektriko zraven, da lahko prideš vsaj do trgovine na elektriko.

4) Sončne celice. Če imaš streho, daš na streho še sončne celice. Ukrep se sam odplača, ker namesto elektrike, ki bo še par let zagotovo draga, potem plačuješ obrok za kredit sončne elektrarne.


Če to naredite, ste naredili več, kot kdorkoli od vas pričakuje.


Les je sicer ugoden in imamo ga kar dosti, ampak žal zelo malo ljudi zna pravilno kuriti les. Če poleg kotla ni zalogovnika (800L in več, odvisno od moči kotla), potem stran mečete drva. Če nalagate poleno po poleno, stran mečete drva. Zato je v splošnem bolje, da kurjenje prepustimo profesionalcem.


1 in 4 verjetno, 2 in 3 je precej vprašljivo.

Pa irelevantno od občutkov - tole se vse sliši super, dokler ne sešteješ stroška in vidiš, da si tega 90-95% ljudi niti v sanjah ne more privoščiti. Eko sklad daje drobiž tudi, če že daje.

In smo spet tam, da če bi nam bilo res do reševanja tega problema bi razumeli da rešitev ni v tem da problem A zamenjaš z problemom B ampak je potrebno rešitev iskati na izvoru. To pa je sistem potrošništva, ki kaznuje tiste, ki bi radi živeli skromno.

80ris ::

Slovenija je tako majhna glede tega, da je zanemarljiv vsak poseg. Najprej naj se velesile (kitajska, ZDA itd...) dogovorijo in začnejo ukrepat, potem se jim pridružimo in sledimo. Vsi ukrepi ki jih bomo začeli izvajati pred tem, bodo slabi samo za nas v smislu zapravljanje denarja.

hruske ::

Dane0 je izjavil:



1 in 4 verjetno, 2 in 3 je precej vprašljivo.

Pa irelevantno od občutkov - tole se vse sliši super, dokler ne sešteješ stroška in vidiš, da si tega 90-95% ljudi niti v sanjah ne more privoščiti. Eko sklad daje drobiž tudi, če že daje.

In smo spet tam, da če bi nam bilo res do reševanja tega problema bi razumeli da rešitev ni v tem da problem A zamenjaš z problemom B ampak je potrebno rešitev iskati na izvoru. To pa je sistem potrošništva, ki kaznuje tiste, ki bi radi živeli skromno.


2. točko, torej rabo energije za ogrevanje, je s pravilno zasnovo zgradbe uspelo vsaj enemu američanu naredit nepotrebno, in to na 2000 metrih nadmorske višine.

Žal imamo pri nas kar nekaj starih stavb, ki čisto lepo služijo svojemu namenu, samo finančno gledano je uporaba teh stavb naročnina na velike količine energentov, zato je tako zelo pomembna izolacija. Lahko se seveda ogrevaš tudi na les, ampak zalogovnik je nujno potreben. Dat jurja, da ti ogrevalni sistem dela pravilno, da se les manj smodi, da ne rabiš konstantno metat poleno po poleno na ogenj ... ni tako velik strošek.

Tudi pod 3. točko - električna mobilnost - je treba upoštevat pravilo, da najprej zmanjšaš zahteve za energijo, npr. da vzameš kolo, če lahko, šele potem greš elektrificirat. Je kar špas k se trudiš dohitet ateja na kolesu, ki samo rahlo pedala obrača in kolo kar šiba. :)) Električno kolo pa pomeni, da razdalje, ki so bile prej predaleč, naenkrat postanejo dosegljive. S kolesom iz Medvod v Ljubljano ali iz Pekr v Maribor? Precej lažje, če je električen.

Seveda, električna mobilnost so tudi električni avtomobili, ki so sicer luštni, ampak še vedno delajo gužvo.

Nobeno električno sredstvo mobilnosti pa ne dela neposredno izpustov.

Zdaj ... glede skromnosti pa je treba razlikovat med varčnostjo oz. energetsko učinkovitostjo in nizkim standardom. Da bivaš v zračnem, svetlem, prijetnem prostoru ni potrebno, da porabiš veliko fosilnih virov energije. A če stavba ni zasnovana tako, da porabi malo dodatne energije, je to odločitev, ki jo morda moraš na neki točki sprejemat.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Prospekt ::

80ris je izjavil:

Slovenija je tako majhna glede tega, da je zanemarljiv vsak poseg. Najprej naj se velesile (kitajska, ZDA itd...) dogovorijo in začnejo ukrepat, potem se jim pridružimo in sledimo. Vsi ukrepi ki jih bomo začeli izvajati pred tem, bodo slabi samo za nas v smislu zapravljanje denarja.
Povprecen slovenec vsaj za 1/4 presega svetovno povprecje proizvedenega co2 s tem, da je vecino proizvodnje tako ali tako izvozil na kitajsko. Niti gozdni požari meseca marca v Sloveniji ne kliknejo v glavi, da nimamo kaj čakat ostale.

Dane0 ::

hruske je izjavil:



2. točko, torej rabo energije za ogrevanje, je s pravilno zasnovo zgradbe uspelo vsaj enemu američanu naredit nepotrebno, in to na 2000 metrih nadmorske višine.

Žal imamo pri nas kar nekaj starih stavb, ki čisto lepo služijo svojemu namenu, samo finančno gledano je uporaba teh stavb naročnina na velike količine energentov, zato je tako zelo pomembna izolacija. Lahko se seveda ogrevaš tudi na les, ampak zalogovnik je nujno potreben. Dat jurja, da ti ogrevalni sistem dela pravilno, da se les manj smodi, da ne rabiš konstantno metat poleno po poleno na ogenj ... ni tako velik strošek.

Tudi pod 3. točko - električna mobilnost - je treba upoštevat pravilo, da najprej zmanjšaš zahteve za energijo, npr. da vzameš kolo, če lahko, šele potem greš elektrificirat. Je kar špas k se trudiš dohitet ateja na kolesu, ki samo rahlo pedala obrača in kolo kar šiba. :)) Električno kolo pa pomeni, da razdalje, ki so bile prej predaleč, naenkrat postanejo dosegljive. S kolesom iz Medvod v Ljubljano ali iz Pekr v Maribor? Precej lažje, če je električen.

Seveda, električna mobilnost so tudi električni avtomobili, ki so sicer luštni, ampak še vedno delajo gužvo.

Nobeno električno sredstvo mobilnosti pa ne dela neposredno izpustov.

Zdaj ... glede skromnosti pa je treba razlikovat med varčnostjo oz. energetsko učinkovitostjo in nizkim standardom. Da bivaš v zračnem, svetlem, prijetnem prostoru ni potrebno, da porabiš veliko fosilnih virov energije. A če stavba ni zasnovana tako, da porabi malo dodatne energije, je to odločitev, ki jo morda moraš na neki točki sprejemat.


Mogoče ampak kar jaz želim povedati da so "EV in TČ" metanje peska v oči. Mi moramo predvsem naročati manj traparij in porabljati manj resoursev za te traparije. Današnji povprečni izdelek se namerno dela na način, da bo čez par tednov / mesecev končal na smetišču. To se mora nehati.

Dokler se gremo potrošništvo je vse ena sama velika farsa in laganje samim sebi. Sistem mora nagrajevati skromnost tako pa nagrajuje oz. hudo promovira ravno kontra.

hruske ::

80ris je izjavil:

Slovenija je tako majhna glede tega, da je zanemarljiv vsak poseg. Najprej naj se velesile (kitajska, ZDA itd...) dogovorijo in začnejo ukrepat, potem se jim pridružimo in sledimo. Vsi ukrepi ki jih bomo začeli izvajati pred tem, bodo slabi samo za nas v smislu zapravljanje denarja.


Ne preveč skrbet, Kitajska že ukrepa. Samo lani je povečala proizvodnjo iz vetrnih elektrarn za celoletno porabo Argentine. Avtobusi v večjih mestih so električni, električni avtomobili imajo 15% tržni delež, BYD pa je nehal prodajat nehibridne avte z motorjem na notranje izgorevanje.

Prehod na nizkoogljične vire energije bo za družbo vir gospodarske rasti, ne pa izgub. Tepli se bomo po glavi kako smo se pustili tako dolgo nategovat naftnim družbam.

Zdaj ... lahko rečeš, da je nakup električnega vozila zapravljanje. Ampak električno vozilo lahko "tankaš" na sonce, veter, vodo ali nafto/plin, medtem ko si pri običajnih vozilih danes vezan na nafto/plin. Skoči cena in vsi jamrajo.

Energetika Maribor je vezana na fosilni plin. Energetika Ljubljana ima v naboru proizvodne enote za različne energente: premog, plin in sekance. Katera ima nižjo ceno toplote?
Rad imam tole državico. <3

hruske ::

Dane0 je izjavil:


Mogoče ampak kar jaz želim povedati da so "EV in TČ" metanje peska v oči. Mi moramo predvsem naročati manj traparij in porabljati manj resoursev za te traparije. Današnji povprečni izdelek se namerno dela na način, da bo čez par tednov / mesecev končal na smetišču. To se mora nehati.

Dokler se gremo potrošništvo je vse ena sama velika farsa in laganje samim sebi. Sistem mora nagrajevati skromnost tako pa nagrajuje oz. hudo promovira ravno kontra.


Ja, v idealnem primeru bi trošili precej manj energije.

Avto je ena bolj potratnih naprav, ki smo jih izumili. Temu se ne da oporekat. Za primerjavo, bencinar s porabo 6.3L/100km porabi za en kilometer 600Wh, kar je približno eno pranje pralnega stroja primarne energije vsak kilometer, oz. če bi ta benz kuril v plinski elektrarni, bi to bilo dva do tri kilometre. Cela žehta, vsake tri kilometre. Za vsakih 10.000km letno je to 10 pranj na dan. Noro. Brez upoštevanja tega, da je bilo potrebno nafto načrpati, rafinirati in transportirati do bencinske črpalke.

Električni avto porabi 3x manj elektrike, ampak se računica nekoliko zakomplicira, ker se da elektriko dobivat na mnogo načinov. Ampak tudi če kuriš premog, je še vedno energetsko bolj učinkovit, kot bencinar. Plus, EV ne širi izpušnih plinov tam, kjer je največ ljudi. Še vedno pa je to zelo požrešna naprava.


Toplotna črpalka pa je precej vredu, če jo uporabljaš tako, kot je namenjena, torej po tem, ko si že obnovil toplotni ovoj stavbe. TČ je bolj učinkovita in posledično cenejša, kot če se ogrevaš neposredno s plinom, tako da predvidevam, da bo marsikdo šel na toplotno, razen tistih, ki imajo enostavno in poceni dobavljiv les.


Se povsem strinjam, da bi morali imeti sistem, ki bi nagrajeval skromnost oz. najmanj energetsko učinkovitost. Neki zametki tega obstajajo, tako morajo npr. dobavitelji energentov dosegati določene prihranke energije, samo tisto so ... zelo majhne cifre.
Rad imam tole državico. <3

gruntfürmich ::

pozabljate da vladajočim totalno dol visi kaj raja počne in kako bi se lahko zmanjšala poraba energentov.

vse kar delajo je pranje možganov in vtepanje krivde v glave ovac, ter posledično striženje teh ovac za lasten luksuz.

tako da...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

miroB ::

Se strinjam, s tistimi, ki pravijo, da je vzpodbujanje slabe vesti pri posamezniki, resnično samo to in nič drugega.

Elite morajo biti prvi vzor pri sebi in politiki morajo poskrbeti, da se bo nehalo energetsko potratno potrošništvo.

Primer: ko sem bil še mulc, sva z očetom imela, več kot 10 let star pralni stroj, ki ga je oče servisiral sam, za male denarje.

Pred kratkim se nam je pokvaril, malo manj kot tri leta, star pralni stroj (Gorenje). Crknili so lagerji. Včasih je taka okvara stala preračunano 10 do 20 eur, če si znal urediti sam. Zdaj je serviser moral zamenjati celoten boben, ker je vse skupaj zalito v plastiko. Zamenjani boben se ne reciklira ampak ga podjetja, ki se ukvarjajo s tem odpeljejo na odpad na Madžarsko, kjer se v njem reciklirajo samo kovinski deli. Če stroj ne bil v garanciji, ga ne bi popravljali, ker bi bila cena posega prevelika v primerjavi z novim strojem.

Verjamem, da je pri večini naprav okoli nas,podobna zgodba z potratnostjo surovin in energije. Pri tem pa dejansko posameznik nima kaj dosti odločevalske vloge, ampak je odgovornost ureditve stvari pri odločevalcih in eliti. Pa ne mi prosim o tem, da naj glasujemo z denarnico...

robi123123 ::

hruske je izjavil:

robi123123 je izjavil:

A zato so ZDA že ukrepale tako, da bodo Evropi raje s tankerji dovažali nafto in plin, ker kupovanje od Rusov preko plinovodov ni ekološko.
Nekdo vas očitno ima zelo za norca. Nič novega na zahodu.


Noben fosilni plin ni ekološki.

Protivojne sankcije nimajo veliko veze z ekološkostjo. Bodo pa pospešile prehod iz fosilnih virov energije.

Kako ste ljudje naivni.
Ker tisti tankerji, ki bodo zdaj dodatno vozili plin in nafto v Evropo, laufajo na sončne celice ?
Samo za denar se gre in čisto nič drugega.

hujsk1999 ::

Dude, YOLO! Dokler mam ful keša lahko delam kar mi paše!
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

p0f ::

ginekk je izjavil:

p0f je izjavil:

ginekk je izjavil:

govori zase mlečnozobec

Glede na bullshit, ki ga prodajas, sem starejsi. Take mecejo ven pubertetniki, res sicer da puberteta danes traja do 35 leta ampak vseeno...

Tole si poglej, pa ni ekolosko naravnano, tema je cisto druga. Bos pa zvedel se kaj drugega zraven. Ocitno izobrazba nea dobra.
https://www.imdb.com/title/tt11570636/


Ne, jaz sem poročen že v drugo in počasi čakam na veselje z vnuki. Naredil pa sem kariero v umazani korporaciji in videl mnogo sveta in pokvarjenih ljudi. Dovolj, da vem kam sodim na Zemlji in da ne morem čutit nobene krivde v podnebni situaciji. Prispevam k napredku že bistveno nadpovrečno od povprečnega Zemljana.


Jebes napredek, zdaj velja nazadek. Ker sicer bomo kmalu na stick and stones. Ja, sicer jaz tudi, samo nisem samo delal na tem, da postanem fachidiot, kar je takim kot si ti vrhovni ideal in mislijo, da je penzija the final stage, potem se jim pa lahko jebe za cel svet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

tikitoki ::

miroB je izjavil:

Se strinjam, s tistimi, ki pravijo, da je vzpodbujanje slabe vesti pri posamezniki, resnično samo to in nič drugega.

Elite morajo biti prvi vzor pri sebi in politiki morajo poskrbeti, da se bo nehalo energetsko potratno potrošništvo.

Primer: ko sem bil še mulc, sva z očetom imela, več kot 10 let star pralni stroj, ki ga je oče servisiral sam, za male denarje.

Pred kratkim se nam je pokvaril, malo manj kot tri leta, star pralni stroj (Gorenje). Crknili so lagerji. Včasih je taka okvara stala preračunano 10 do 20 eur, če si znal urediti sam. Zdaj je serviser moral zamenjati celoten boben, ker je vse skupaj zalito v plastiko. Zamenjani boben se ne reciklira ampak ga podjetja, ki se ukvarjajo s tem odpeljejo na odpad na Madžarsko, kjer se v njem reciklirajo samo kovinski deli. Če stroj ne bil v garanciji, ga ne bi popravljali, ker bi bila cena posega prevelika v primerjavi z novim strojem.

Verjamem, da je pri večini naprav okoli nas,podobna zgodba z potratnostjo surovin in energije. Pri tem pa dejansko posameznik nima kaj dosti odločevalske vloge, ampak je odgovornost ureditve stvari pri odločevalcih in eliti. Pa ne mi prosim o tem, da naj glasujemo z denarnico...


Posamezniki soodgovorni, dokler je milijon lajkov na sliki pomanjkljivo oblečene "vplivnice" na zasebnem letalu, je to spodbujanje tovrstnega početja. Če bi družba tovrstno početje primerno nagradila z bojkotom, bi bilo že bolje.
Pa politiki se tudi ozirajo na večinsko mnenje oz. Bi se, če bi folk be volil za politike, ki ne podpirajo zakonodaje, ki npr. Zahteva, da so izdelki popravljivi.

p0f ::

miroB je izjavil:

Elite morajo biti prvi vzor pri sebi in politiki morajo poskrbeti, da se bo nehalo energetsko potratno potrošništvo.


Ne. Elite so pizde, nemarni gnoji, ki jih skrbi samo za lastno rit in ce ne drugega bojo preziveli v zasebnih bunkerjih. Tukaj se ne gre za elite ampak za navadne ljudi, ki nimajo zgrajenih bunkerjev na eksoticnih lokacijah ampak bojo v primeru podnebne krize preprosto crknili. Elite ne bojo. Oni pa bojo. In elitam se jebe za njih.

Skratka ne siriti nebuloze, da morajo najprej priskrtniti pri sebi korporacije , ker se njihovim CEOjem gladko jebe za tvoj life. In se jim bo na enakem nivoju. Edina zadeva, ki bo vse skupaj spremenila ste sami.

Skrbite za lastne egoisticne riti in poizkusite ne priperljati sveta v totalen drek. Ker ne glede kaj naredite, elite bojo se kar zrle kaviar medtem ko sami crkujete. Pa je vseeno ali ste vascan ali mescan. Seveda pa bojo ravno elite, v svojo korist probale spreti vascane in mescane med sabo. Ker je manj komplikacij za njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

hruske ::

robi123123 je izjavil:

hruske je izjavil:

robi123123 je izjavil:

A zato so ZDA že ukrepale tako, da bodo Evropi raje s tankerji dovažali nafto in plin, ker kupovanje od Rusov preko plinovodov ni ekološko.
Nekdo vas očitno ima zelo za norca. Nič novega na zahodu.


Noben fosilni plin ni ekološki.

Protivojne sankcije nimajo veliko veze z ekološkostjo. Bodo pa pospešile prehod iz fosilnih virov energije.

Kako ste ljudje naivni.
Ker tisti tankerji, ki bodo zdaj dodatno vozili plin in nafto v Evropo, laufajo na sončne celice ?
Samo za denar se gre in čisto nič drugega.


Ne trdim, da ladje laufajo na sončne celice. Niti ne vem od kje si ti prišel na to idejo?!

Plin, ki ga bodo ladje dovažale, bo nadomeščal plin iz Rusije. Ker bodo ta plin tovorile ladje, bo lastna cena tega plina bistveno višja, kot pa je bila cena fosilnega plina po plinovodu iz Rusije.

Ta povišana cena pa dela bolj privlačne druge ukrepe, npr. toplotno izolacijo, toplotne črpalke, itd. S tem pa višja cena fosilnih goriv deluje v prid hitrejšemu prehodu stran s fosilnih goriv.

Lahko ostaneš na plinu, ampak naslednjih nekaj let težko računaš na to, da se bo plin pocenil.
Rad imam tole državico. <3

nekikr ::

Ja, toplotna izolacija stavbe, to bo rešilo svet.

Medtem pa drugje:
 This is fine.

This is fine.



 Much awesome.

Much awesome.



Naša toplotna izolacija ni pljunek v morje ampak pol nevtrona v nevtronski zvezdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

hruske ::

robi123123 je izjavil:


Samo za denar se gre in čisto nič drugega.


Seveda se gre za denar. Za denar, ki se ga da dobit iz prodaje fosilnih goriv. Zakaj misliš, da je Rusija izrekla sankcije proti (Hunterju) Bidnu? Sedel je na odboru podjetja, ki je sodelovalo pri razvoju plinske infrastrukture v Ukrajini.

Kje so plinska polja v Ukrajini? Podvodna nahajališča so v okolici Krima, ki si ga je Rusija že prisvojila 2014. En bazen je še na zahodu Ukrajine, drugi pa na vzhodu in se na jugu konča v ... Lugansku in Donetsku. Tam je zadnjih 6 let itak vojna in nihče ti ne more zagotavljat, da kaka raketa "ponesreči" ne zadane kake infrastrukture za črpališča.

Pa to ni prvič, da Rusi napadajo svoje sosede, ki gradijo infrastrukturo za fosilna goriva. Gruzija zgradi naftovod BTC, ki obide Rusijo, in ta jih napade. Ups.

Kdo si še upa investirat v razvoj infrastrukture ob Ruski meji?

Najboljša opcija je it stran s fosilnih goriv.
Rad imam tole državico. <3
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPCC: drugi in tretji del poročila o podnebnih spremembah

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
178024 (6339) Truga
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11834799 (24761) NSA Agent

Več podobnih tem