» »

Wolt dostavljalec ob delu vprašanje?

Wolt dostavljalec ob delu vprašanje?

zmago5000 ::

Nisem našel podatka kaj in kako se naredi (birokracija, papirji, davki, prispevki? ) če bi hotel biti dostavljalec za Wolt po 3-4 ure pop/zvečer ob tem da imam redno službo?
Zbrskal sem da ponujajo delo študentom, s.p. in popoldanski sp . Ker fiksni stroški popoldanskega sp so zelo visoki obstaja kaka druga možnost ? Osebno Dopolnilno delo bi šlo?

Kaka je pot, sigurno to že kdo dela lahko kdo pomaga z info?

hvala vnaprej in lp

kriptobog ::

Popoildanski sp ti je najcenejša opcija, če si zaposlen. Stroški so nizki - cca 80e mesečno + akontacija. Birokracije nimap kaj dosti, če si normiranec - do 50k letno.

AtaŠtumf ::

Samo kot informacija, koliko pa sploh dobi Wolt dostavljalec?

Ker zadnje čase videvam ves možni folk, ko naročim hrano za zaposlene.

MIHAc27 ::

A ni 2€ na dostavo? Če traja ena 20-30 minut imaš nekako urno postavko 4-6€ na uro.
40 fur samo, da odplačaš stroške popoldanca :S

reeves ::

AtaŠtumf je izjavil:

Samo kot informacija, koliko pa sploh dobi Wolt dostavljalec?

Ker zadnje čase videvam ves možni folk, ko naročim hrano za zaposlene.

3,25€/dostavo je trenutno. Na koncu meseca pridejo na povprečno 10€/h neto (odšteti vsi stroški).

Pa vsi, ki jih poznam vozijo s kolesom ali skuterjem. Za avto so cifre najbrž drugačne.

zmago5000 ::

Torej NORMIRNI DOPOLNILNI s.p. ce prav razumem:
Plača se 80 eur fiksnih stroškov na mesec. Od dohodka se odbije 80% (max 40k eur) in od preostalih 20% plača 20% davek . Ker gre za male zneske lahko poenostavimo da plačaš 80 eur + 4% davka od prihodka.
Če delam recimo 3 h na dan ter naredim 3-4 fure/h pri 2 eur na furo je to nekje 20 eur na dan x 20 dni = 400 eur - 4% - 80 eur ostane cca 300 eur. Letno plačam za računovodstvo 150 eur + še kake stroške 100 eur je to še minus cca 20 eur/mesec.
Torej mi od prihodka 400 eur na mesec ostane 280 eur. Zdej neki denar ni, ampak glede na to da rabim rekreacijo in sem itaq pop več ali manj skoz na kolesu bi mi tole ustrezalo.

Ok zdej pa poleti ko grem na dopust npr. ali pa da zbolim,...ali lahko zamrznem delovanje s,p. za 1 mesec,.... se to da?

kriptobog ::

Zamrznit ne moreš, lahko zapreš in ponovno odpreš. Računovodstva ne potrebuješ za normiran s.p.

zmago5000 ::

ok samo še tole kaka je kronologija: Najprej odprem sp + račun ali najprej registracija in tečaj na woltu?

pi pawr ::

Ločenega računa za s.p. ne potrebuješ. Spoznaj se s SPOT

Groot ::

pi pawr je izjavil:

Ločenega računa za s.p. ne potrebuješ. Spoznaj se s SPOT


Jah v praksi žal ugotoviš da ti SLO banke ne bodo omogočile uporabiti svoj obstoječ TRR za delovanje s.p. in zato dejansko rabiš ločen TRR. Priporočam N26 Business.

harvey ::

Groot je izjavil:

pi pawr je izjavil:

Ločenega računa za s.p. ne potrebuješ. Spoznaj se s SPOT


Jah v praksi žal ugotoviš da ti SLO banke ne bodo omogočile uporabiti svoj obstoječ TRR za delovanje s.p. in zato dejansko rabiš ločen TRR. Priporočam N26 Business.

A ni ta vojna z bankami glede uporabe enega bančnega računa za s.p. bila že dobljena, ko je durs raztolmačil, da ni potrebno imeti fizično dva računa in da je zgolj potrebno imeti prijavljen račun s katerim posluješ na s.p. Banke pa očitno imajo svoje prodajne modele/pakete, ki si jih razlagajo po svoje.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mr_chai ::

jaz dam včasih 3-4 eur za dostavo. Ampak 10eur/h je kr slabo a ni ? Za pridne ok, če res gara 10 ur na dan, lahko zasluži do 3 čuke na mesec, sam moraš res skoz sam furat.

Technics111 ::

Ne splača se ti več, ker jih je preveč in zaradi tega boš čakal na dostavo k stranki po 1-2 uri..

Groot ::

harvey je izjavil:

Groot je izjavil:

pi pawr je izjavil:

Ločenega računa za s.p. ne potrebuješ. Spoznaj se s SPOT


Jah v praksi žal ugotoviš da ti SLO banke ne bodo omogočile uporabiti svoj obstoječ TRR za delovanje s.p. in zato dejansko rabiš ločen TRR. Priporočam N26 Business.

A ni ta vojna z bankami glede uporabe enega bančnega računa za s.p. bila že dobljena, ko je durs raztolmačil, da ni potrebno imeti fizično dva računa in da je zgolj potrebno imeti prijavljen račun s katerim posluješ na s.p. Banke pa očitno imajo svoje prodajne modele/pakete, ki si jih razlagajo po svoje.


Po mojih izkušnjah ne. Ker za uporabo osebnega računa za s.p. moraš imeti račun z ustrezno oznako. Ko pa hočeš to urediti z banko (dobesedno en klik za njih) pa vsaj po mojih izkušnjah dobiš odgovor da to ni mogoče na tem paketu, lahko ti dajo pa seveda ločen paket za s.p. Dopuščam možnost da so v zadnjem obdobju kaj spremenili, ampak močno dvomim.

BuDi79 ::

Groot je izjavil:

Po mojih izkušnjah ne. Ker za uporabo osebnega računa za s.p. moraš imeti račun z ustrezno oznako.
Kakšno oznako dobiš če uporabljaš Revolut ali N26, kar zdaj uporablja večina malo bolj razgledanih uporabnikov ... ne ga lomit no.

Tidule ::

BuDi79 je izjavil:

Groot je izjavil:

Po mojih izkušnjah ne. Ker za uporabo osebnega računa za s.p. moraš imeti račun z ustrezno oznako.
Kakšno oznako dobiš če uporabljaš Revolut ali N26, kar zdaj uporablja večina malo bolj razgledanih uporabnikov ... ne ga lomit no.


mešaš stvari. Pri SI TRR je zaradi avtomatske izmenjave podatkov oznaka pomembna, pri tujih je to brezpredmetno. Zato SI banke lahko komplicirajo in silijo poslovne račune. Seveda pa te nič ne ovira uporalbjat tuj račun, ki je cenejši tudi za poslovne uporabnike.

Groot ::

BuDi79 je izjavil:

Groot je izjavil:

Po mojih izkušnjah ne. Ker za uporabo osebnega računa za s.p. moraš imeti račun z ustrezno oznako.
Kakšno oznako dobiš če uporabljaš Revolut ali N26, kar zdaj uporablja večina malo bolj razgledanih uporabnikov ... ne ga lomit no.


Jaz ga ne lomim. Če pa ti malo pametuješ, pa žal ne morem pomagati.

vofra ::

ima pa NLB npr Osnovni paket, ki ti omogoca Osebno-poslovni namen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5618406 (547) jeremenen
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225493 (4264) tony1
»

Poslovni račun

Oddelek: Loža
407768 (3770) JN
»

Samo en bančni račun za sp-je (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15638672 (28459) mojca
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915339 (13959) BlaY0

Več podobnih tem