» »

Zaradi pomanjkanja čipov jih bo v avtomobilih pač manj

1
2
»

Utk ::

Je to slo-tech ali forum (ne samo avto)starodobnikov?
Avti rabijo računalnike. Lahko se kregamo ali malo močnih ali veliko manjših, da je najbolje vse premikat na zajle pa nekako ni res. Ne glede kakšno kripo imate in ne glede kako kul mislite, da je. Ni. Toliko problemov kot so jih imeli avti z uplinjačem današnji avto nikakor ne more imet.

OK.d ::

bbbbbb2015 je izjavil:

dronyx je izjavil:

3p je izjavil:

Pa ne misliš, da je ta "poslovni model" (aka način kraje) v rabi le pri električarjih?

Sploh ne, samo pri električnih avtih pride to dosti bolj do izraza, ker se poskušajo prodat kot nekakšni gadgeti, pametni telefoni na kolesih. Sem bil pa zadnjič presenečen ko sem bral, da imajo isti avtomobili (pozabil znamko) pri nas servisni interval 1 leto, v Nemčiji pa 2 leti. Razlog zakaj ta razlika - menda imamo mi slabše ceste in olje. Bizarno. Očitno nas ima nekdo za bedake!


Ne, to je že prav. Jaz sem z avtom z belgijsko tablico prevozil 300.000km v 5 letih, brez da bi enkrat menjal končnike. Na slovenskem avtu jih menjavamo vsako leto. Ista znamka avta.
Tud nivo servisa, to raje ne bi. Pri belgijskem avtu je bil top.

Danes smo se pogovarjali, da pri "renomiranem" servisu za BMW v Sloveniji ne znajo urediti nadomestnega avta, ko gre za garancijski zahtevek. In hkrati ne znajo urediti, da avto s Connenced drive pokliče na servis, ko ima težave. Avto pa ves čas kliče na servis v Nemčijo.

Ni Slovenija top-šit. To bo treba orng švicat, če hočete biti v drugi Švici.

E-call v Sloveniji v praksi:))
LPOK.d

Raptor F16 ::

Invictus je izjavil:

Starim avtom brez neuporabne elektronike bo zrasla cena. Zgleda moram mojo krntijo še malo vzdrževati...

Pa enega jugeca bom spravil v delujoče stanje :D.


Ti ki si tak biznismen boš v avto vlagal zato, da boš nato pri prodaji še vedno v minusu.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

bbbbbb2015 ::

OK.d je izjavil:


E-call v Sloveniji v praksi:))


No, kakorkoli že, ima me, da bi se spustil v to sračje gnezdo, ki se imenuje BMW Slovenija. Po drugi strani pa, imam dela do daske, človek bi pričakoval, da če prodajajo premium avte, da se tudi premium trudijo.
Niso vse vojne moje. Avto gre, ta en senzor za adblue bodo zamenjali na garancijo, bom sam klicaril okoli, da vidim, kako se da uštimati, da tudi slovenski avto kliče v nulo svoj servis, če je z njim kaj narobe. Zdaj samo še servis moram najti, ki bo to sposoben absorbirati.

Tu ne gre za SOS klic. Ampak za podatkovni klic v data center, ki je relayan na servis, da naredijo (remote) diagnostiko.

Po drugi strani pa, Sloveniji in Slovencem,vedno ko nekdo malček ogledalo nastavi, pa ne rabi povečevalnega. 20 let star ob robu korodiran špegl je tudi v redu.
To je pa taka užaljenost, da je neverjetno.

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

Utk je izjavil:

Je to slo-tech ali forum (ne samo avto)starodobnikov?
Avti rabijo računalnike. Lahko se kregamo ali malo močnih ali veliko manjših, da je najbolje vse premikat na zajle pa nekako ni res. Ne glede kakšno kripo imate in ne glede kako kul mislite, da je. Ni. Toliko problemov kot so jih imeli avti z uplinjačem današnji avto nikakor ne more imet.


:D Sej starodobniki imajo tudi ECU. EFI in s tem ECU je dobilo večina avtov v 80-ih.

Govorimo o vsej možni ostali navlaki, kjer je recimo Tesla res v ekstrem. Od vozniških pripomočkov do "ekranske optimizacije" uporabniških vmesnikov.

feryz ::

bbbbbb2015 je izjavil:

No, kakorkoli že, ima me, da bi se spustil v to sraÄčje gnezdo, ki se imenuje BMW Slovenija.
Ti kar mene vprašaj, kaj si mislim o BMW-ju. Slovenskem ali bavarskem. Kmalu potem, ko jim pokloniš 6 mestno evrsko cifro, je ljubezni konec.

bbbbbb2015 ::

ginekk je izjavil:

Utk je izjavil:

Je to slo-tech ali forum (ne samo avto)starodobnikov?
Avti rabijo računalnike. Lahko se kregamo ali malo močnih ali veliko manjših, da je najbolje vse premikat na zajle pa nekako ni res. Ne glede kakšno kripo imate in ne glede kako kul mislite, da je. Ni. Toliko problemov kot so jih imeli avti z uplinjačem današnji avto nikakor ne more imet.


:D Sej starodobniki imajo tudi ECU. EFI in s tem ECU je dobilo večina avtov v 80-ih.

Govorimo o vsej možni ostali navlaki, kjer je recimo Tesla res v ekstrem. Od vozniških pripomočkov do "ekranske optimizacije" uporabniških vmesnikov.


Predlagam vam, da si kupite Toyoto HILUX, "bin Laden" edition:
https://www.autoscout24.de/angebote/toy...

To je Euro 4 ali 5, po moje. To je samo za eksport izven EU. Če imate brado, dobite popust. 23mm tricevni avtomatski top ni zraven. To si boste morali kasneje urihtati sami.
Ima old-school LCD urco, ko Clio letnik 2006.

feryz je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

No, kakorkoli že, ima me, da bi se spustil v to sraÄčje gnezdo, ki se imenuje BMW Slovenija.
Ti kar mene vprašaj, kaj si mislim o BMW-ju. Slovenskem ali bavarskem. Kmalu potem, ko jim pokloniš 6 mestno evrsko cifro, je ljubezni konec.


Avto je že v redu. Zgleda lepo, pelje lepo, luksuz nenormalen. Malček drag ali jebiga.
Samo rabi mehanika, maserja, psihterapevta, motivacijskega govorca. V Belgiji si to avto vse sam pokliče, kaj rabi.

Prebutasti so tile v Trzinu za to finočo od avta.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Raptor F16 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Starim avtom brez neuporabne elektronike bo zrasla cena. Zgleda moram mojo krntijo še malo vzdrževati...

Pa enega jugeca bom spravil v delujoče stanje :D.


Ti ki si tak biznismen boš v avto vlagal zato, da boš nato pri prodaji še vedno v minusu.

Ne prodajam avta, ga bom rabil kar sam...

Nismo vsi obsedeni s prodajo in nelkim šmuglanjem in nategovanjem folka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cahahopie ::

Slepa zaslepljenost z vso to potrošniško kramo samo škodi okolju.
Navaden bencinar iz leta 1998 je bolj ekološki kot vsak modern električni avto.

Zakaj ? Glejte DWelle dokumentarec o izvoru poldragih kovin , ki jih najdemo v baterijah in čipih.
Največji odprti kop bakra na svetu uporablja elektrarno na premog, da oskrbuje odprti rudnik. Ogabno.
V naslednjih 30 letih bomo izkopali enako količino poldragih kovin kot smo jih izkopali od nastanka človeške civilizacije.
Čez 30 let bomo imeli enako krizo.

Nazaj na mehaniko! Jaz sem čist okej nastavljal ogledala z ročko. Tudi stekla lahko.
V trabantu si pa moral še vodo za vetrobransko okno pumpat na roke.
Razvadili smo se in to na škodo narave.
Bolje živ slabič kot mrtev junak!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cahahopie ()

sheldon ::

A ne pomeni ponavadi "preveč povpraševanja" -> "višja cena" aka. se dvigne ceno vsej dodatni opremi, ki potrebuje dodatno čipovje.

Mike_Rotch ::

Govorimo o vsej možni ostali navlaki, kjer je recimo Tesla res v ekstrem. Od vozniških pripomočkov do "ekranske optimizacije" uporabniških vmesnikov.


Ampak ravno Tesla nima (toliko) težav s čipi, ker večino stvari dela centralni računalnik, pa še ta ni vezn na točno določen hardware.

voss_ ::

endelin je izjavil:

Raje se vozim v kočiji kot da gledam kako Putler ubija ljudi


Ko jih ameri pa izraelci te pa ne moti?

Saj vem da se v resnici še zmeraj veselo furaš na Rusko nafto, samo ker vsi po TV sedaj pravijo Russian man bad, moraš še ti svoj moralni lonček pristavit.


Ne kupt Forda

DamijanD ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Prebutasti so tile v Trzinu za to finočo od avta.


Če to leti na kakšen bmw servis tam, baje so v Grosuplju oz. tam blizu OK

bbbbbb2015 ::

cahahopie je izjavil:

Nazaj na mehaniko! Jaz sem čist okej nastavljal ogledala z ročko. Tudi stekla lahko.
V trabantu si pa moral še vodo za vetrobransko okno pumpat na roke.
Razvadili smo se in to na škodo narave.


Predlagam ti, da crkneš. Če želiš, te lahko zakopljemo v gnoj, ko garjavo mačko. Črvi te bodo požrli, preostanek tebe se bo spremenil v humus.
Vse jablane in vsaka kura te bo vesela. Ko se bodo mastile s črvi, bodo mislile nate.

Narava bo vzcvetela, petelin bo zapel zgodaj zjutraj. Obljubim, da ne bomo težke rosne trave dajali kravam. Kr bodo prdele metan in to ziher širi ozonsko luknjo. Tega pa nočemo.

Evo, to bo sonaravno življenje. Jablane happy, kure happy, krave happy - not so much. To je to.

BlaY0 ::

M-XXXX je izjavil:

Upajmo, da bodo tvoje besede uslišane. Konkretno mislim na ekrane in tudi milijardo gumbov.

Naj bo potem celo leto prižgano tako gretje kot hlajenje sedežev?
Če mi v tistem trenutku ne paše masaža sedeža naj me vseeno masira?
Klima naj bo celo leto na 16C?
Špegle imamo vsi v isti poziciji ane?
Sedeži naj bodo kar fiksni, nima veze ali vozim jaz, moja punca s 160Cm al pa bratranec z 2m?
Gumpa za prilagodljivost zračnega vzmetenja tudi ne rabim, naj bo kar skos fiksno na trdo, pa lahko masažo sedežev izklopim tudi?
Gumba za ročno tud ne rabim, knof za gretje volana ven, naj celo leto peče prste na volanu, gumba za električni prtlažnik pa tud ne rabim, ga bom že na roko odpiral.

Logika na 130%, še malo več najbrž...

Kar si ti zdaj opisal je družinski spa center ne pa avto. O avtih teče debata, kolega.

madli007 ::

Ne vem ne kaj se eni pritožujete. Imam zaslon na dotik v avtu in nič ne šteka. Tudi digitalni števec deluje perfektno. Lahko zamenjaš med različnimi pogledi, prilagodiš določen pogled, dejansko zelo uporabno. Pa nimam neki hudo drag avto.

feryz ::

Hočeš reči, da cel čas poglede menjavaš? Jaz rajši gledam televizijo. Če že. Zna vsaj sama menjati poglede.
Zaslon na dotik smo imeli v avtu že nekih 20 let nazaj, da ne boš mislil, da imaš nekaj hudo ekskluzivnega.

Moj ima tisto funkcijo, da se sam ubaci/izbaci na parkirno mesto. Saj veste, od zunaj ga užgeš, prepelješ par metrov in ugasneš. Baje je to za invalide, da ga lahko ruknejo v ozke garaže. Ko sem avto dobil, sem to, seveda, pokazal par ljudem za wav efekt. In nikoli več uporabil. Če vgradnja tega stane več kot en evro, je že škoda denarja.
Zadnji dve leti niti ključa več ne filam. Tako da je tudi LCD na njem konstantno ugasnjen. Kdo bo pa buljil na ključ in drajsal po tistem ekrančku? Niti ne vem, kje ključ imam. Pozimi nekje v jakni, poteli ga moraš pa malo prestavljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

FastWIND ::

VPRAŠANJE

Koliko od vas, ki imate najnovješe avtomobile, po možnosti višjega cenovnega razreda uporabljate vse možne nastavitve, ki jih je tisoče in tisoče? ČE uporabljate me zanima koliko, katere in kako pogosto.

Hvala za odgovore.

feryz ::

Saj sem mapisal, skoraj nikoli nič ne. Vse dela avto sam.
Uporabni so špegli na gumb, ko rikvercaš in je gusto. Desnega peš premikati ni ravno pripravno.
Razne ambijentalne osvelitve in podobne norosti sprobaš ko avto dobiš in to je to.

Mike_Rotch ::

FastWIND je izjavil:

VPRAŠANJE

Koliko od vas, ki imate najnovješe avtomobile, po možnosti višjega cenovnega razreda uporabljate vse možne nastavitve, ki jih je tisoče in tisoče? ČE uporabljate me zanima koliko, katere in kako pogosto.

Hvala za odgovore.


Nimam ravno najnovejšega avtomobila, je star skoraj 3 leta. Pa tudi višji cenovni razred ni, okoli 50k eur cena novega (čeprav sem dal skoraj pol manj za rabljenega).

Uporabljam pa seveda večino tega kar ponuja, sicer ga ne bi kupil. Ne vem kaj pomeni "tisoče in tisoče" nastavitev. Če ima avto možnost nastavitve ambientalne svetlobe v več barvah seveda ne uporabljam vseh barv naenkrat, enkrat nastavim, pa je mir. Gretje sedežev in volana uporabljam samo, ko je zunaj mraz itd...

Skoraj ni funkcije, ki je ne bi uporabljal. Razen samodejnega parkiranja, kot je nekdo omenil.

bbf ::

Zaradi manj čipov, bodo avtomobili postali kvečjemu bolj ekološki. A ni to fino? Kako to, da se nismo tega že prej spomnl?

Manj čipov, manj funkcij. Manj funkcij, manj problemov. Manj problemov, daljša življenska doba. Danes lahko 25 let star avto spraviš v top formo za sprejemljiv vložek, in bo dalj zdržal, kot če kupiš novega. Kdo bo vso to kompleksnost, ki je v sodobnih avtomobili, še znal rihtat po 20 letih? Še E-call ne znajo zrihtat. Za fakin žarnco zamenjat rabiš servis, pa če maš to nesrečo, da furaš xenon.. ja sej gre pol plače sam za lampe. Kdo bo to vzdržval, da bo avto dosegel pričakovano "zeleno, okoljsko" dobo in družinski ekonomiji prijazen strošek? 50% izdelava+razgradnja + 50% uporaba bremeni sodoben avto okolje v današnjih časih; kredit za avto ti vzame 25% družinskega proračuna, ko odplačaš, je čas za nov avto, ker "sveti lučka, rjavi, deli so dragi, menjalnik nekej poje, un ta nov je tolk lep pa sodoben..". Budale smo, res. Važn da biznis laufa, pa če tud mamo zarad tega manj časa žvet.

tomaz- ::

hmm, uporabljam radarski tempomat, sončno streho, gretje ( in hlajenje ) sedežev in volana, spominske sedeže ( kadar ga vzame tamali ali žena ) , Carplay, navigacija, masaža sedeža...

v bistvu zdaj vidim, da te zadeve kar uporabljam, ja. Izjema je tako, kot so nekateri zapisali: klimo nastavim in je to to, ambient je vedno v barvi, kot mi je všeč, nastavitev podvozja ne spreminjam, ogledala in volan se sami nastavijo glede na nastavitev posameznega uporabnika ipd..

kar se mene tiče, so mi ti džidžimidžiji kar všeč - bi jih pogrešal :)

BlaY0 ::

madli007 je izjavil:

Ne vem ne kaj se eni pritožujete. Imam zaslon na dotik v avtu in nič ne šteka. Tudi digitalni števec deluje perfektno. Lahko zamenjaš med različnimi pogledi, prilagodiš določen pogled, dejansko zelo uporabno. Pa nimam neki hudo drag avto.

Če ti ne menja wallpaperja na števcu glede na tvoj mood ki ga zazna kamera, potem imaš neka stara jajca. Apgrejdaj :))

OK.d ::

Klima in Android auto, druge stvari ne pogrešam.
LPOK.d

feryz ::

Kaj pa od andorid auta uporabljate? Ker bolj blesave funkcije v avtu ni.
Navigaciji sta bolje če sta vsaka zase, ostalo pa nimam pojma, kaj bi uporabil.
Itak je vse na bt, kar je na android auto.

ginekk ::

FastWIND je izjavil:

VPRAŠANJE

Koliko od vas, ki imate najnovješe avtomobile, po možnosti višjega cenovnega razreda uporabljate vse možne nastavitve, ki jih je tisoče in tisoče? ČE uporabljate me zanima koliko, katere in kako pogosto.

Hvala za odgovore.


To vprašanje lahko posplošiš praktično na vso tehnologijo. Na Android telefonu lahko nastavljaš vse živo v primerjavi z Applom, pa večina tega ne rabi.

Jaz uporabljam radarski tempomat in lane assist 2x letno, drugače pa redno izklapljan ker so stalna opozorila zelo nadležna. Preklopim še med Sport/Normal, ki spremeni razmerje pogona spredaj/zadaj. Potem CarPlay za navigacijo, rabišm še seveda prostoročno telefoniranje in poslušanje glasbe s telefona. To je to.

Mr.B ::

feryz je izjavil:

Kaj pa od andorid auta uporabljate? Ker bolj blesave funkcije v avtu ni.
Navigaciji sta bolje če sta vsaka zase, ostalo pa nimam pojma, kaj bi uporabil.
Itak je vse na bt, kar je na android auto.

Ponavadi je tist velik tuch screen, kjer nastavljaü vse v auto, tako ali drugaöe Android.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Markoff ::

gruntfürmich je izjavil:

downgrading je novi upgrading!

Saj Luka in Miha obljubljata, da nas bosta popeljala naprej, khm, mislim, nazaj!
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Mike_Rotch ::

feryz je izjavil:

Kaj pa od andorid auta uporabljate? Ker bolj blesave funkcije v avtu ni.
Navigaciji sta bolje če sta vsaka zase, ostalo pa nimam pojma, kaj bi uporabil.
Itak je vse na bt, kar je na android auto.


Navigacija na telefonu je bistveno boljša od tega, kar dajejo v avtomobile. Vmesnik za appe je boljši kot tisto, kar dobiš z avtomobilom, pa več appov je (Audible, podcast appi...).

Mr.B ::

Mike_Rotch je izjavil:

feryz je izjavil:

Kaj pa od andorid auta uporabljate? Ker bolj blesave funkcije v avtu ni.
Navigaciji sta bolje če sta vsaka zase, ostalo pa nimam pojma, kaj bi uporabil.
Itak je vse na bt, kar je na android auto.


Navigacija na telefonu je bistveno boljša od tega, kar dajejo v avtomobile. Vmesnik za appe je boljši kot tisto, kar dobiš z avtomobilom, pa več appov je (Audible, podcast appi...).

Ne vem kaj vozis, ampak v vseh rent a car-ih je bila navigacija odlicna. Ok nisem pa se vozil v kasne exsoticne italjanske kraje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

opeter ::

FastWIND je izjavil:

VPRAŠANJE

Koliko od vas, ki imate najnovješe avtomobile, po možnosti višjega cenovnega razreda uporabljate vse možne nastavitve, ki jih je tisoče in tisoče? ČE uporabljate me zanima koliko, katere in kako pogosto.

Hvala za odgovore.


Rad bi ti odgovoril, a ne morem, ker je moj avto star 14 let. Ima pa med drugim vgrajeno ogrevanje sedeža in tudi zunanjih ogledal. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mike_Rotch ::

Ne vem kaj vozis, ampak v vseh rent a car-ih je bila navigacija odlicna. Ok nisem pa se vozil v kasne exsoticne italjanske kraje.


Odlična v kakšnem smislu? Imaš enako dobre live traffic podatke kot google maps, če sploh imaš live traffic? Imaš povezavo s tvojim google računom in posledično notri vso zgodovino, povezavo z booking, airbnb itd, da ni treba ročno vpisovati naslovov in 2x planirati cele poti... Da o posodobitvah niti ne govorim.

Zadnje čase je trend, da avtomobili opremljeni s carplay/android auto sploh nimajo več navigacije in se zanašajo na telefon.

Mr.B ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ne vem kaj vozis, ampak v vseh rent a car-ih je bila navigacija odlicna. Ok nisem pa se vozil v kasne exsoticne italjanske kraje.


Odlična v kakšnem smislu? Imaš enako dobre live traffic podatke kot google maps, če sploh imaš live traffic? Imaš povezavo s tvojim google računom in posledično notri vso zgodovino, povezavo z booking, airbnb itd, da ni treba ročno vpisovati naslovov in 2x planirati cele poti... Da o posodobitvah niti ne govorim.

Zadnje čase je trend, da avtomobili opremljeni s carplay/android auto sploh nimajo več navigacije in se zanašajo na telefon.

Polovico kar si napoisal, tako ali drugače nebi linkal v rent a car avto.
Vsakič grem drugam, tako da ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mike_Rotch ::

Saj ne linkaš nikamor. Če uporabljaš Carplay podatki ostanejo na tvojem telefonu. Iz vidika zasebnosti je verjetno to boljša opcija, čeprav imajo rentacar podjetje verjetno tudi kako drugače rešeno GPS sledenje. Še posebej, če imaš žično povezavo, ki ne zahteva bluetooth pairinga.

Sicer pa ne govorimo le o najetih avtomobilih ampak nasplošno.

Mr.B ::

Mike_Rotch je izjavil:

Saj ne linkaš nikamor. Če uporabljaš Carplay podatki ostanejo na tvojem telefonu. Iz vidika zasebnosti je verjetno to boljša opcija, čeprav imajo rentacar podjetje verjetno tudi kako drugače rešeno GPS sledenje. Še posebej, če imaš žično povezavo, ki ne zahteva bluetooth pairinga.

Sicer pa ne govorimo le o najetih avtomobilih ampak nasplošno.

Nimam fetisa poslusanja "preracunavanja" za lokacije ki jih poznam. Tudi na dopustu je bil ko sem 1x napisal cilj, ta vedo prvi, drugi " en kilk dol, po kliku na navigacijo" pa start.
Da videl sem pa tudi lokacije/destinacije bivsih najemnikov.
Sedaj pa ugani katera navigacija je v avtu ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Horas ::

ni čudn da so avti tk zaostali v letu 2022, sploh oblikovno, če se branite nove tehnologije v njih.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

OK.d ::

Mr.B je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Saj ne linkaš nikamor. Če uporabljaš Carplay podatki ostanejo na tvojem telefonu. Iz vidika zasebnosti je verjetno to boljša opcija, čeprav imajo rentacar podjetje verjetno tudi kako drugače rešeno GPS sledenje. Še posebej, če imaš žično povezavo, ki ne zahteva bluetooth pairinga.

Sicer pa ne govorimo le o najetih avtomobilih ampak nasplošno.

Nimam fetisa poslusanja "preracunavanja" za lokacije ki jih poznam. Tudi na dopustu je bil ko sem 1x napisal cilj, ta vedo prvi, drugi " en kilk dol, po kliku na navigacijo" pa start.
Da videl sem pa tudi lokacije/destinacije bivsih najemnikov.
Sedaj pa ugani katera navigacija je v avtu ?

Pa doma v miru za pc-jem si naložiš ruto in jo pošlješ na telefon in potem v avtu samo še potrdiš.
LPOK.d

Mike_Rotch ::

Nimam fetisa poslusanja "preracunavanja" za lokacije ki jih poznam. Tudi na dopustu je bil ko sem 1x napisal cilj, ta vedo prvi, drugi " en kilk dol, po kliku na navigacijo" pa start.
Da videl sem pa tudi lokacije/destinacije bivsih najemnikov.
Sedaj pa ugani katera navigacija je v avtu ?


Prav trudiš se pisati neumne argumente.

Kakšno poslušanje "preračunavanja" za lokacije, ki jih poznaš? Zakaj? Carplay ne pomeni, da imaš stalno vklopljeno navigacijo na neko random lokacijo, verjetno ti je to jasno?

Nimam pa pojma katera navigacija je bila v avtu niti kater avto si vozil. Vem samo, da bivši najmeniki niso uporabljali carplay ali android auto, ker se v tem primeru lokacije ne hranijo v avtomobilu ampak na telefonu.

Mr.B ::

OK.d je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Saj ne linkaš nikamor. Če uporabljaš Carplay podatki ostanejo na tvojem telefonu. Iz vidika zasebnosti je verjetno to boljša opcija, čeprav imajo rentacar podjetje verjetno tudi kako drugače rešeno GPS sledenje. Še posebej, če imaš žično povezavo, ki ne zahteva bluetooth pairinga.

Sicer pa ne govorimo le o najetih avtomobilih ampak nasplošno.

Nimam fetisa poslusanja "preracunavanja" za lokacije ki jih poznam. Tudi na dopustu je bil ko sem 1x napisal cilj, ta vedo prvi, drugi " en kilk dol, po kliku na navigacijo" pa start.
Da videl sem pa tudi lokacije/destinacije bivsih najemnikov.
Sedaj pa ugani katera navigacija je v avtu ?

Pa doma v miru za pc-jem si naložiš ruto in jo pošlješ na telefon in potem v avtu samo še potrdiš.

Če so mobilni podatki v državi, kjer živiš, tako dragi, potem bi razmislil, kaeri paket imam. Časi, ko smo printali, ok pošiljali routo na telefon so daleč mimio.

Prav tako rabiš mobilne podatke, če se hočeš izogniti zastojem, tako da ? jaz pred dalšim odhodom bolj gledam na googl kaj bom lahko videl na poti, in ne nalagal route za telefon.

Mike_Rotch je izjavil:

Nimam fetisa poslusanja "preracunavanja" za lokacije ki jih poznam. Tudi na dopustu je bil ko sem 1x napisal cilj, ta vedo prvi, drugi " en kilk dol, po kliku na navigacijo" pa start.
Da videl sem pa tudi lokacije/destinacije bivsih najemnikov.
Sedaj pa ugani katera navigacija je v avtu ?


Prav trudiš se pisati neumne argumente.

Kakšno poslušanje "preračunavanja" za lokacije, ki jih poznaš? Zakaj? Carplay ne pomeni, da imaš stalno vklopljeno navigacijo na neko random lokacijo, verjetno ti je to jasno?

Nimam pa pojma katera navigacija je bila v avtu niti kater avto si vozil. Vem samo, da bivši najmeniki niso uporabljali carplay ali android auto, ker se v tem primeru lokacije ne hranijo v avtomobilu ampak na telefonu.

No kot pravim, verjetno pač imaš napačno navigacijo. DO sedaj me je od točke A do točke B navigacija v avtu pripeljala brez problema.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mike_Rotch ::

Od točke A do točke B te pripelje tudi lojtrski voz. Ampak mi govorimo o tem kakšne prednosti ponuja Carplay in Android Auto, a ne?

Če so mobilni podatki v državi, kjer živiš, tako dragi, potem bi razmislil, kaeri paket imam. Časi, ko smo printali, ok pošiljali routo na telefon so daleč mimio.


Mislim, da si tudi tukaj zgrešil bistvo tega početja.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bela hiša: pomanjkanje čipov bo še z nami

Oddelek: Novice / Ostale najave
4211261 (3965) tikitoki
»

EU bo vložila 43 milijard evrov v neodvisnost pri proizvodnji čipov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7614932 (11677) nirburu
»

Čipov še vedno primanjkuje, izboljšanje šele prihodnje leto

Oddelek: Novice / Rezultati
157698 (6227) ajdov2
»

Zaradi pomanjkanja čipov General Motors ustavil šest tovarn, v dveh zmanjšal proizvod (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8615100 (11526) WizzardOfOZ
»

EU želi več proizvodnje čipov na evropskih tleh

Oddelek: Novice / Ostale najave
3110193 (7894) Markoff

Več podobnih tem